odpočívej v pokoji

any colour you like

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Zajimave...

"Great Gig in the Sky" stoupa od zeme k nebesum...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Dnes mu věnovali článeček v kulturním servisu Lidových Novin
:(
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever »

Samotná muzika (když neberu v potaz texty) Pink Floyd byla dokonalá zejména tím, že byla postavena na vynikající kytaře Gilmoura a magických klávesách Wrighta, který hlavně v těch nadčasových věcech jako např. Echoes, DSOTM a Shine on you...., dodal svým hraním nádech magie a mystičnosti, kterou mají všichni posluchači právě s muzikou Pink Floyd spjatti. Roger se staral především o texty, ale samotná hudba byla postavena na Davidovi a Rickovi..... Je to velká ztráta.

Moc mě mrzí, že už nikdy nevystoupí, jejich hudební odkaz tady zůstane po genarace, bohužel jejich vzájemné vztahy mne velice zklamali. Nikdy nebudou nahrazeni a nikdy nebudou překonání.
Remember when you were young, you shone like the sun
Shine on you crazy diamond

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Richard píše:To je přetěžká rána, už nikdy to nebude jako dřív...


to je konec pink floyd


vzdycky sem rikal ze zvuk pf dela mason a wright
zastihlo me to nepripravenyho a v kurva obtizny situaci
ten den sem koupil ceske vydani DSOTM s roku 1978 mel sem radost
den na to sem se to docetl v novinach

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

time pass, the river roll...

Do you ever get tired of the waiting?
Do you ever get tired of being in there?
Don't worry, nobody lives forever
Nobody lives forever
(A New Machine)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Marooned
boy child
Příspěvky: 15
Registrován: 17.09.2008 15:27:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marooned »

Odchod Ricka mě také dost dostal. Jediné, co mě utěšuje, je to, že jsem si ještě před Rickovou smrtí provětral peněženku a stihnul koupit Broken Chinu. Ta deska se musí doopravdy naposlouchat. Chvíli mi to trvalo, ale zraje jak víno s každým poslechnutím. Je překrásná. Ricku díky =D> .

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Tak jsem se ted trochu zamyslel v teto souvislosti nad bookletem Broken China + proc ten album Rick nahral...

clovek prechazi bolesti, nemoci a citi se jako rozbity (porcelan)...
a ta druha strana - kdyz se uzdravi, znovu se da dohromady. Nebo...

... kdyz zemre, prochazi zase "cely" do jine dimenze existence...


... ten "kotouc" mozno v tomhle smyslu chapat jako urcitou barieru, hranici, neco jako prechod, zvukova bariera, prekroceni rychlosti zvuku, prelet cernou dirou, prechod ze smrti do zivota, hranice mezi bytim a bytim... hm..., ocitnuti se na druhe strane.

Pri zatmeni mesice je prave ta "dark side of the moon" uplne ozarena sluncem...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

ROGER WATERS
I was very sad to hear of Rick's premature death, I knew he had been ill, but the end came suddenly and shockingly. My thoughts are with his family, particularly Jamie and Gala and their mum Juliette, who I knew very well in the old days, and always liked very much and greatly admired. As for the man and his work, it is hard to overstate the importance of his musical voice in the Pink Floyd of the 60's & 70's. The intriguing, jazz influenced, modulations and voicings so familiar in "Us & Them" and "Great Gig In The Sky", which lent those compositions both their extraordinary humanity and their majesty, are omnipresent in all the collaborative work the four of us did in those times. Rick's ear for harmonic progression was our bedrock. I am very grateful for the opportunity that Live 8 afforded me to engage with him, & David & Nick that one last time.
I wish there had been more.

Roger Waters
September 2008
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

=D>

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Richard píše: I wish there had been more.[/i]
Roger Waters
September 2008
My bychom si taky prali...
...ale uz je nenavratne pozde... :(

Tak by mne zajimalo, komu kazdemu (zda) a nakolik je z tech zbylych tri Floydu lito, ze uz se tady nesejdou.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

proti píše:
Richard píše: I wish there had been more.[/i]
Roger Waters
September 2008
My bychom si taky prali...
...ale uz je nenavratne pozde... :(

Tak by mne zajimalo, komu kazdemu (zda) a nakolik je z tech zbylych tri Floydu lito, ze uz se tady nesejdou.
mluvím za sebe: líto mi to samozřejmě je, ten týden po rickově smrti mi bylo opravdu hodně zle, ale ani ne tak kvůli floydům, jako spíš za něj. vlastně až po jeho smrti jsem se začal zabývat jeho vkladem pro floydy - poslouchal jsem různé bootlegy, koukal na fotky, přemýšlel nad ním a jediné, k čemu jsem se u něj dopracoval, bylo zjištění, že o něm nevím skoro nic. myslím, že nás takových bude víc. rick nás prostě všechny úplně převezl, stejně jako když už byl z floydů de facto vyhozen a jako najatý hráč na živé the wall získal alespoň nějaké prachy - ostatní floydi ostrouhali. to byla neskutečná fligna! a stejně tak mi to vychází i u jeho osobního života: nikdo totiž o jeho rakovině nic nevěděl, nikdo nevěděl o jeho psychických problémech, nikdo nevěděl, kde se momentálně nachází, kam chodí třeba za kulturou (stačí srovnat s notickami o tom, jak se roger, david nebo nick objevili tu či támhle...) a na čem pracuje, pracuje-li vůbec.
no a ta druhá rovina, muzikální: rickovy klávesy se schovávají kdesi vzadu, ale když je člověk trochu pozorný a dá si tu práci se na ně zaměřit, tak slyší geniální nápady a sound (slovo zvuk je blbé a jiné, lepší mě nenapadá), který celý tu hudební nádheru tmelil a podtrhoval svými jedinečnými, nenapodobitelnými rejstříky svých varhan. to vlastně asi všichni víme, takže se nebudu raději opakovat. co jsem chtěl ale hlavně napsat, je odpověď na tvou otázku: myslím, že jak je rickův odchod ztrátou pro nás, o to větší musí být pro ty, kteří s ním trávili těsně bok po boku svá nejlepší léta. rick byl jejich přítel a to je pouto, které přetrvá a přežije cokoliv. třeba i křivdy, které mu napáchal roger. já tomu, co roger o rickovi naprosto věřím a jsem přesvědčen, že to myslel tak, jak to napsal. roger je totiž držka, která jde ve své pravdomluvnosti možná dál, než my ostatní...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:já tomu, co roger o rickovi naprosto věřím a jsem přesvědčen, že to myslel tak, jak to napsal. roger je totiž držka, která jde ve své pravdomluvnosti možná dál, než my ostatní...
Myslím si totéž.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Souhlas....

ja jsem tu svou trosku drzou otazecku richtoval spis nez na basu, tak na hlavniho kytaristu. ... ehm.... znate tu Nickovu povidacku o konovi, ktery se sice da pritahnout k vode, ale nedonutite ho, aby se z ni napil... zda si predce jen nerika nekde ve vnitrku... Shit, proc jsme to nedali dohromady jeste jednou... kdo vi... je to teorie, ale kdyby Rick zil o trochu dele, kdyby mohl zit o trochu dele se svou nemoci a vyjadril by "posledni prani" napr. aby mu vsichni floydi zahrali na te jeho desce... (Neni snad zakazano tak trochu snit, ze ne?) Neco na zpusob Rick Wright: XY played by Pink Floyd...

byla to spis "recnicka" otazka, na kterou nikdo krome tech panu samozrejme nemuze odpovedet...
Naposledy upravil(a) proti dne 06.10.2008 13:51:25, celkem upraveno 2 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

nějak se tu teď ve všech těch příspěvcích ztrácím, jak jsem tu teď dlouho nebyla... ale tahle zpráva mi bohužel neunikla :cry:

sbohem ricku... :cry:

Odpovědět