Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

the gnome

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Jend píše:A mimochodem, pořád je ve hře i ta Praha, český fanklub ještě čeká na vyjádření Nickova managementu...
Nevím proč, ale v těchto případech jde vždy můj veškerý optimismus stranou... Ale samozřejmě i já stále doufám.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

kompletní záznam ve vynikající kvalitě z 24.5.2018 - https://www.youtube.com/watch?v=sM-VT5cIzxM
nemám slov, jak tu radost popsat...
a zažít tohle v roundhouse, tak se poseru blahem... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Tak je rozhodnuto. Jedu do Berlína! :parba:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Tak je rozhodnuto. Jedu do Berlína! :parba:
super!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Tak je rozhodnuto. Jedu do Berlína! :parba:
Blahopřeji, užij si to !!! :twisted:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:kompletní záznam ve vynikající kvalitě z 24.5.2018 - https://www.youtube.com/watch?v=sM-VT5cIzxM
Bylo u toho záznamu i video, nebo jen ten statický obrázek? :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

Richard píše:
fernetti píše:kompletní záznam ve vynikající kvalitě z 24.5.2018 - https://www.youtube.com/watch?v=sM-VT5cIzxM
Bylo u toho záznamu i video, nebo jen ten statický obrázek? :shock:
velká škoda, zjevně jsi to neviděl... :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

A to jsem odkaz otevřel ještě v pátek před půlnocí... ](*,)
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Neuvěřitelný setlist, fakt se moc těším! :D Pink Floyd z období experimentování, hledání sebe samých a horečnaté snahy prorazit. Tohle bude úplně jiný zážitek než z koncertu Rogera.
Myslím, že Nickovi koncertování moc chybělo a tohle turné mu moc přeju. Vždycky mi ho bylo tak trochu líto, že byl ostatnámi členy tak trochu opomíjený. Nikdo kromě něj nechce reunion, Roger, ač jeho velký kamarád, ho nechce na koncerty jako svého bubeníka, o Davidovi ani nemluvě... Přitom Nick byl vždycky pro každou špatnost. O tom svědčí už jen to, že v Pink Floyd byl jako jediný po celou dobu jejich historie v časech bezstarostných i těch těžkých.

Musím Nicka přijet podpořit :twisted: A zároveň to pro mě bude velká čest.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

jende, odkud máš, že waters nechtěl masona za bubeníka na svých koncertech?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:jende, odkud máš, že waters nechtěl masona za bubeníka na svých koncertech?
Takhle přimo to Roger neřekl, ale je fakt, že (pokud se nemýlím) Nick se na Rogerově koncertu naposledy objevil společně s Davidem před osmi lety (a to si na něm vlastně ani nezabubnoval) a od té doby se mi zdá, že se Roger od Pink Floyd dost distancuje. V jednom rozhovoru po té události byl tázán, zda zase plánuje nějaký reuion, a tehdy řekl, že nic takového se už nestane, protože teď má svou skupinu, kterou má rád a se kterou je spokojený, a že podobné akce vždy zamýšlel jen jako potěšení fanoušků než jeho samotného.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

nic proti nickovi, ale ono odehrát celý koncert je docela fuška a hrát takové turné rok, dva, tři, jako je s watersem zvykem, už není pro každého. myslím, že i kdyby byl mason ve výborné formě jako bubeník, tak by turné z pragmatických důvodů odmítl.
buďme moc rádi, že se vůbec k tomu bubnování po sedmdesátce přece jen trochu víc vrátil a dal nám možnost slyšet to, co teď s prattem a spol. spáchal...
smekám před ním klobouk - přece jen byl přes dvacet let úplně mimo hudební svět, zatímco waters a gilmour z něho nikdy nevypadli.
a navíc, ta dobrá nálada a radost, kterou je z muziky (i hlášek mezi jednotlivými skladbami) slyšet, to je bonus nade všechny...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Jestli by Nick zvládl takové turné jako je to Rogerovo, to ví jen on.
Každopádně to, že mu účast na turné chybí, potvrdil sám na jednom z bonusů Rogerova DVD The Wall, kde Roger i Nick odpovídali na dotazy fanoušků:

https://youtu.be/WX4mx6W1MlU?t=558
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Vztahy mezi Davidem, Rogerem a Nickem jsou příliš komplikované i po mnoha letech. Mám dojem, že jasno v tom mají snad jenom oni.
Otázky typu proč Roger nebo David nechtějí Nicka na turné, zůstanou asi bez jednoznačné odpovědi.
Mě napadají v souvislosti s Nickovým turné další otázky. Např. kdy pojal myšlenku na toto turné, jak vybral muzikanty a zejména pak jak dlouho
piloval hru na bicí. Někde jsem od něj četl, že paličky neměl v ruce velmi dlouho a musel by se vše znova naučit.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Richard píše:Otázky typu proč Roger nebo David nechtějí Nicka na turné, zůstanou asi bez jednoznačné odpovědi.
Já mám takový tip, že Nicka asi ani jeden z nich nepovažuje za kvalitního bubeníka, viz např. Roger: "Nick je beze mě nezaměstnatelný" nebo David: "Nick je nejlepší bubeník v Pink Floyd." :twisted: A taky měl údajně problémy nahrát některé party a musel být zastoupen hostujícím hráčem, případně robotickým bubeníkem ( AMLOR :ble: )
Mně je to celkem fuk, technice hry na bicí prd rozumím (zvlášť těžko dokážu posoudit její úroveň u tak rytmicky mnohdy náročných kompozic, jaké vytvářeli Pink Floyd!) a z mého laického pohledu se mi naopak moc líbilo, jak se nechal unést závěrečným sólem Comfortably Numb na Live 8. Nebo One Of These Days v Pomepejích, to byl taky mazec. Nick kdysi kdesi prohlásil (nebo to možná psal v Inside Out, už si nepamatuju), že v centru celého klipu je jen on, protože se ztratily cívky filmu zachycující ostatní záběry. To je zase jedna z věcí, kdy nevím, jestli to myslel vážně :D
Tak jako tak Nick je pro mě nejsympatičtější persona Pink Floyd.
Ale zpět k aktuálnímu turné :twisted:
Richard tady psal, že by ho zajímalo, kdy ho napadla myšlenka na turné a kdy vybíral muzikanty. Mě by zas zajímalo, proč se rozhodl hrát jen ty staré skladby, z nichž některé nikdo z Pink Floyd nikdy nehrál. Třeba The Nile Song je pro mě velkým překvapením. Pro některé fandy Pink Floyd je to ta nejhorší skladba, pro mě něco nadčasového. K Pink Floyd jsem se dostal asi ve svých 13 letech přes staršího bratra a když si kdysi pouštěl The Nile Song, tak jsem mu říkal něco ve smyslu: "To je Metallica?" :D
A vůbec, byl to všechno určitě Nickův nápad? :wink:
What do you mean interesting?

Odpovědět