Reedice všech alb Pink Floyd

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

eclipse píše:
Harman píše:vtip je v tom, že některý MCh mixy vyjdou na DVD (ztrátová Dolby Digital 448/640kbps), přesněji řečeno všechny zmiňovaný. Jenže na blu-ray vyjdou jenom některý (pokud si dobře vzpomínám tak nový Guthrieho mixy).

Proto si říkám, jestli za tohle prapodivný rozhodnutí může Guthrie nebo EMI
a nebude to treba na DVD-A? vzdyt to podporuje lossless surround sound... nedavno treba vysla 30th anniversary edice Rush - Moving Pictures, kde je krome CD s remasterem taky DVD, ktere obsahuje DTS 5.1 (lossy) + PCM stereo, kdyz se prehrava v klasickem DVD-V prehravaci a 96kHz/24-bit surround sound + 96kHz/24-bit stereo, kdyz se prehrava v DVD-A prehravaci
právěže o DVD-A tam nic nepsali právěže, ostatní technický detaily tam jsou.

Co se týče války hlasitostí a dynamické komprese, to je kapitola sama pro sebe. Chápu, že si člověk ořeže album o těch 5 špiček, aby celá nahrávka mohla být hlasitější, ale ve většině případů se jedná o destrukci, kde limiter zabírá prakticky kdykoliv a cokoliv. Bohužel je to běžná studiová praxe a člověk se tomu dneska opravdu nevyhne :( Většina mixů mi vylezla pre-master s DR 10-12. DR14 je stanovená opravdu hranice, které se až na vážnou hudbu téměř nedá dosáhnout. Na druhous tranu jako standard zanechává dost prostoru pro všechno.

Na druhou stranu ohledně dynamických kompresorů, tak ty se zdaleka nepoužívají jenom na kompresi, ale jako ochrannej prvek proti nepřirozeným nástupům (transienty), na změnu barvy, zhutnění anebo i jako efekt(aneb fantazii se meze nekladou)

a tím bych othle OT uzavřel nebo přesunul pískoviště nebo ostatních
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

eclipse píše:
Jiří Engliš píše:Někdy se potvrzuje fakt, že většina nových vydání starých věcí namísto aby naplno využila technický potenciál a nejmodernějších technologií, tak to odflákne a ještě za to chce majlant.
Hlavne remastery nejsou delane pro audiofily, ale pro masove publikum, tudiz je treba srovnat loudness s ostatnimi produkty na trhu (=> ztrata dynamiky), aby chudaci posluchaci nedejboze nemuseli pouzit volume na zesilovaci.
a kde jinde, než u flydů by měly být remástry udělané tak aby hrály skutečně dobře, loudness war - ne loudness war?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

loudness war je jenom vtip nějakýho tržního předpokladu...bohužel
limiter je až poslední věc, co se dělá při masteringu
jsem si jistej, že na japonským remasteru TDB z roku 2005 byl použitej kompresor, ale rozhodně nebyl na škodu. Naopak mám pocit, že dal proniknout detailům, který jsem předtím neslyšel
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Na co se netěším:

Live z 1974 obletěl svět už milionkrát v milion různých kvalitách, transferech i remasterech. Pokud to nebude i nový mix, tak nevidím jediný důvod se o tenhle kousek zajímat.
Dovolím si s jistou nadšeneckou naivitou tvrdit, že mix to bude skutečně nový - ten živák je hodně dobrý a jediné, co potřebuje dostat, je atmosféra skutečného koncertu: a pokud je tam vynikající základ v podobě SBD, tak si myslím, že ten výsledný mix bude hodně dobrý.

Zajímavé, že na immersion DSOTM je část záznamu (věci, co se nedostaly na vinyl, protože šlo o pracovní mezikusy) z Brighton Dome (červen 1972) a stejně tak je na dalším DVD video z téhož koncertu (CWTAE): zaprvé - v roio verzi nic takového k nalezení není, z těch roio, kde jsem rannou verzi DSOTM slyšel, mi přijde jako výborná Jemig De Pemig (15.11.72 - Boeblingen) a In a Neutral Land 9.12.72 (Zurich) - už proto je zajímavé se po tomto kousku pídit - tím spíš, že by asi nedali oficko ven něco, co by stálo hudebně a zvukově mimo.
s tím souvisí to za druhé: nejspíš půjde o základ stažený z SBD, protože pokud se to točilo i na obraz a v anglii k tomu, je celý záznam koncertu v obraze i zvuku. Obraz toho, co je na CWTAE asi nebude na blu-ray, ale pokud se něco extra nepos..., tak by mohl být záznam v docela dobré (koukatelné) podobě, aby se mohl dát ven. A zvuk bude na 99,9% z mixu, takže tady není co řešit...
takže z toho mi za třetí leze hypotetická možnost, že by se snad mohl časem objevit DVD z toho koncertu...

asi možná moc fantazíruju, ale možné to podle mě je
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

fernetti píše: zaprvé - v roio verzi nic takového k nalezení není, z těch roio, kde jsem rannou verzi DSOTM slyšel, mi přijde jako výborná Jemig De Pemig (15.11.72 - Boeblingen) a In a Neutral Land 9.12.72 (Zurich) - už proto je zajímavé se po tomto kousku pídit - tím spíš, že by asi nedali oficko ven něco, co by stálo hudebně a zvukově mimo.
tak rychlá sebeoprava: záznam z brightonu je (jen aud, sbd nee): http://www.pf-db.com/index.php?concert_ ... leg_id=427
ale neslyšel jsem: zná ho někdo? jak to tehdy floydům hrálo?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Pokud máš SBD, tak nový mix neuděláš, protože nemáš z čeho. Pokud máš multitracky, tak můžeš celkem obstojně překopat téměř vše od základu (pochybuju, že by Parson nebyl schopnej dát použitelně mikrofony=)
Live In Peace

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Nevím, jestli má cenu zakládat nové vlákno, tak to šoupnu sem:

Why Pink Floyd?

http://musicserver.cz/clanek/36354/Za-p ... ink-Floyd/
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Příspěvek od Jiří Engliš »

Tak mé obavy se začínají naplňovat. Podle DR nových remasteru, které je už k dispozici a dělá rovných 10, jsem ztratil iluze o tom, že se bude jednat o audiofilské vydání.
Naštěstí mám zájem hlavně o booklet a další drobnůstky z boxu. Nechal jsem si první vydání CD ještě z 80. let, které byly pro EMI vyrobeny v Japonsku. (Meddle,DSOTM,WYWH,Wall):mrgreen:
Za ty peníze nejlepší zvuk, pokud nepočítám zlaté MFSL a Mastersound, které dnes stojí od 2000.- výše.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

to SR nových remasterů ba mě hodně zajmalo: máš nějaké linky?
co jsem doposud četl jinde na fórech, tak zvuk si lidi hodně chválí...
(bavíme se hlavně o discovery reedici všech alb - tam by přece měl být posun proti nedávně vydané "oh by the way" edici; u immersion tak nějak nejlepší možný zvuk automaticky předpokládám - za ty prachy...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

http://www.dr.loudness-war.info/index.p ... rch_album=

DR +-10 je poměrně přijatelná vůči hlasitosti i dynamice =)

ale z toho, jak ty alba zní jsem zatím hodně na rozpacích.

přijde mi, že tam bylo hodně použitých dynamických eq na "vytažení" jednotlivých složek z mixu.

alba před DSoTM zní hodně prostorově, bicí tam zní docela moderně.
DSoTM a Animals mě nezaujaly defakto vůbec (stále trvám na tom, že první EMI mastering (ikdyž není z master tracků) zní imho nejlíp
The Wall a Final Cut jsem ještě neslyšel, ale nepředpokládám nějaký výraznější změny...přece jenom Guthrie dělal mastering už na dřívějších edicích.

AMLoR zní celkově tak nějak synteticky. TDB je případ těch dyn. eq, kdy najednou je slyšet podstatně víc kopák, ale vytaženej v nějakým naprosto volným frekvenčním pámsu (tak by se měl dělat už mix), ale celkkově tyhle věci mění barvu nástrojů i vyznění celku. U těchdle dvou alb je specifický, že tam je slyšet a cítit mnohem víc detailů z double-trackingu, overdubů, aranží apod. ale je to spíš, jak kdyby to jenom cinklo do hlavy než že by je člověk vnímal bez pořádnýho soustřední...a s pořádným soustředěním stejně není moc poznat co hrajou. Ovšem prostor to doplňuje skvěle
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

ale z toho, jak ty alba zní jsem zatím hodně na rozpacích.
a tys už immersion DSOTM slyšel?

já zatím ne, ale co jsem dnes četl reviews lidí, co ji mají, rozhodlu jsem se do toho vydání jít - zvuk lidi hodně chválí (v podstatě jsem nenarazil na negativní hodnocení), obsah taky, takže pro mě není co řešit.
hodně zajímavá diskuse je na yeeshkulu (dávám odkaz - http://www.yeeshkul.com/forum/showthrea ... 53&page=10, kde je přesně vidět DR, ale stojí za to si přečíst celý thread), výsledek měření DR je k vidění i tady: http://www.computeraudiophile.com/conte ... -Side-Moon - podle mě paráda...

a hodně mě potěšila (ba co víc, nadchla) remástrovaná verze wembley ´74 - k "vidění" zde: http://www.youtube.com/watch?v=T6tr0Uz2 ... ure=colike )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Příspěvek od Jiří Engliš »

Díky za parádní odkazy.
Je úžasné, kde všude se o Pink FLoyd diskutuje!!!

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

tak aspon ze budu nejake skutocne nevydane kusky a dema, lebo inak by islo o treti remaster za poslednych necelych 20 rokov, naco pred styrmi rokmi vydavavali Oh by the way?

pri the wall som zvedavy co bude obsahom boxu. waters ma dost hneva kedze uz javne ma video zaznam wall live 81 ale on stale updatuje len Behind the wall. potesil by ma poriadny box, kde by bol video zaznam povodneho turne 1981, zaznam grecko 2011, v bonuse Cnumb z maja 2011 s gilmourom a do toho daky dokument. lebo inak uz mame early mix z nahravania 1979, demace 1978 a tiez par kvalitnych audiozaznamov, plus oficial audio.
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Me tedy zajimaji hlavne ty zatim nevydane veci, remastery ani ne. Ted si vychutnavam to Wembley. Prijemne me prekvapilo ze to vyvesili na Youtube, to je super, dik za odkaz.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Fyzicky sice jeste nic z toho nemam, ale porad si uzivam predevsim zaznam Wembley 74. Jasne, bootlegy tohohle jsou, ale slyset to zase v jine kvalite... Mozna je to tim jsem si to dlouho nepoustel ale tohle mi umoznuje o tridu lepsi zazitek z toho jak PF tehdy zneli.
A taky jak se Raving And Drooling a Gotta be crazy vyvinuly. Z teto nahravky jsem nadsen.

Z toho co mi prijde jeste zajimave: urcite Have A Cigar bez Harpera, WYWH s Grapellim (i kdyz jsem velmi rad, ze na desce si to odpustili).

Momentalne se tesim jak bude znit Travel Sequence z Brightonu 72...

Remastery samotnych desek jsem jeste neslysel, lisi se nejak znatelne mix pro ne-audiofila?
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět