Olympic Stadium Montreal, 6. 7. 1977

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

bery píše:V Nickově knížce jsem se dočetl že na jednom v začátcích (1967, před vydáním Pipera) na jednom z koncertů trefil fanoušek Rogera do hlavy těžkou měděnou mincí (malé hodnoty), takže vidíte - oni si začali :mrgreen:
Kolektvini vina bezejmenne masy - postavit je vsechny k stene. :twisted:
(A doted mu fanousci splaceji bolestne. :D )

Nekde jsem cetl, ze ono - to bylo castejsi, ze v zacatcich, kdy hravali po vsech moznych klubech mimo Londyn, tak je lidi vypiskali (ani se nedivim. :D ) a hazeli po nich vsechno. Jednim poharem/flaskou od piva rozbili Nickovi kopak.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Jo, Nick to tam pěkně popisuje. Prý to bylo celkem běžné. Píše jaké pocity měl když si na jednom koncertu ve Skotsku připravoval bicí a po předchozím bubeníkovi tam byla louže krve :(
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
matthewmatt
boy child
Příspěvky: 38
Registrován: 09.01.2007 16:21:47

Montreal

Příspěvek od matthewmatt »

Díky Joeovi 25 jsem měl tu možnost si toto vyposlechnout (díky) a teda... Fíha... :shock:

Netušil jsem, že Dave je takový zuřivec... Konkrétně v Pigs (TDO) mi přijde, jako by chtěl někoho zavraždit... :D

Ad flusing - na jednu stranu skupinu i Waterse tak trochu chápu (lidi, poslechněte si druhou část POTW), ale ten fanoušek měl asi taky celkem prču. Ach, kéž bychom byli na Arrakis... :D

Tak jako tak, určitě to byl koncert nezapomenutelný... :D

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

¨heh, zrovna před chvílí jsem si montreal po delší době poslechl znova a je to nářez nejnářezovitější :) fakt maso. a za pár dní to bude přesně 30 let! neskutečné. při poslechu jsem úplně vpíjel do atmosféry, která se tam dala krájet, rick tam odehrál skvěle (narozdíl od st. tropez, žejo? ;) ) a to, co tam prováděl gilmour se snowym, to nemá obdoby (hlavně ta prostřední pasáž v SOYCD 6-9). no a samo rožér: "nobody knows where we are..." a nato dave vyprskl smíchy... na to neexistuje komentář :mrgreen:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Přesně tak, narozdíl od St.Tropez tam fakt válel :lol: .
Ne ale vážně, Montreal 77 je prostě skvělý, možná je to odvážné ale pro mě je to nejen nejlepší roio z turné ITF 77 ale snad i mé nejoblíbenější roio vůbec 8) . To co tam všichni předvádějí je prostě neskutečné, ať už jde o rytmiku, kytary nebo Rickovy klávesy. Pro mě je to poslední koncert starých Floydů kteří experimentovali a improvizovali. Přesně ten typ záznamu který do sebe člověka vtáhne a nenechá ho dokud nedozní poslední píseň, i když konec je trochu nepříjemný a nekvalitní.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:no a samo rožér: "nobody knows where we are..." a nato dave vyprskl smíchy... na to neexistuje komentář :mrgreen:

Che, che... jo, to je dobry... osobitna vypoved bootlegu - pohybovat se v case a prostoru... cist mezi radky... :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Já tam žádný smích neslyším :( Mám to na Who Was Trained Not To Spit On The Fan...
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

Jend píše:Já tam žádný smích neslyším :( Mám to na Who Was Trained Not To Spit On The Fan...
Roger zpiva "nobody knows where WE are, how near or how far" a pak David "shine on you cra -che-che... diamond" :twisted:

//Shine On You Crazy Diamond (Pt 6-9) - 6. minuta 50. vterina

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

A jo... Já myslel, že Dave se zasmál ve chvíli, kdy Roger dozpíval "No body knows where we are."

Dík
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

Jend píše:A jo... Já myslel, že Dave se zasmál ve chvíli, kdy Roger dozpíval "No body knows where we are."

Dík
Roger to "we" nejspis rekl schvalne, protoze David se pry v hudebnim opojeni jaksi motal po podiu a domotal se az kdovi kam :)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

eclipse píše:Roger to "we" nejspis rekl schvalne, protoze David se pry v hudebnim opojeni jaksi motal po podiu a domotal se az kdovi kam :)
To je ten důvod proč roio neposlouchám - je to jen polovina toho, co se dělo.
Chybí tomu obraz.

Hoďte sem link na video a pokud to nebude torrent rád si to sosnu.
Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Video z Montrealu? :D Panejo, to by byla lahůdka!
Asi tě zklamu, nikde ho neseženeš :(
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já vím. Jen jsem chtěl prostě říct, že bez toho videa záznamy z koncertů nejsou to pravý vořechový. Něco tomu prostě vždycky chybí.
Pro mne ano.
Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

the Dark Lord píše:Já vím. Jen jsem chtěl prostě říct, že bez toho videa záznamy z koncertů nejsou to pravý vořechový. Něco tomu prostě vždycky chybí.
Pro mne ano.
To je podobne, jako bych rekl, ze jsem nevidel studiovku jak ji nahravali a tudiz je nekompletni...

Osobne nemam rad WYWH, protoze vsude kecaji, jak tam byl Syd ve studiu a nikde to nevidim. A tak tomu vzdycky neco chybi. :twisted:

Osobne nemam rad ani Voio, protoze jsem tam nikdy osobne nebyl a tim padem proste to neni to pravy orechovy a neco proste tomu vzdycky chybi. :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

proti píše:
the Dark Lord píše:Já vím. Jen jsem chtěl prostě říct, že bez toho videa záznamy z koncertů nejsou to pravý vořechový. Něco tomu prostě vždycky chybí.
Pro mne ano.
To je podobne, jako bych rekl, ze jsem nevidel studiovku jak ji nahravali a tudiz je nekompletni...

Osobne nemam rad WYWH, protoze vsude kecaji, jak tam byl Syd ve studiu a nikde to nevidim. A tak tomu vzdycky neco chybi. :twisted:

Osobne nemam rad ani Voio, protoze jsem tam nikdy osobne nebyl a tim padem proste to neni to pravy orechovy a neco proste tomu vzdycky chybi. :twisted:
nechej ho :lol: , takhle si z nej delat srandu :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět