So ya, thought ya might like to go to the show...

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

So ya, thought ya might like to go to the show...

Příspěvek od proti »

Kdyz se obcas divam na neof. zabery z koncertu a vidim tam lidi, kteri si jen tak behaji pocas skladby, tak me tak napada: To je to nezajima? Nechteji to poslouchat?

A tak bych se chtel zeptat, co mate ve zvyku delat, nebo co delate na koncertech?

Poslochate prikovani na miste, aby vam neunikl ani jediny ton?
Travite koncert v stanku s obcerstvenim?
Levitujete pul metru nad zemi?
Vypijete pred koncertem nejakou tu tekutinu na zdravi, a pak ani nevite, ze jste tam byli?
Nebo...?

Ja osobne jsem pro tentokrat zvolil jistotu sedadla, po ne celkem prijemne zkusenosti z r.1994 s ruznymi "spoluoslavujícími"...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: So ya, thought ya might like to go to the show...

Příspěvek od fernetti »

proti píše: Ja osobne jsem pro tentokrat zvolil jistotu sedadla, po ne celkem prijemne zkusenosti z r.1994 s ruznymi "spoluoslavujícími"...
myslíš asi koncert rogerův pražský koncert, žejo? :)

jinak u mně je to docela fuk, kde zrovna sedím nebo stojím, protože se skoro vždy musím přizpůsobit momentální situaci. podstatné je pro mě to, abych si muziku a atmosféru koncertu vychutnal - proto u mně žádné hulení či bezuzdné chlastání před koncertem nefunguje. když chci, dám si na budku kdykoliv jindy, takže nechápu, proč bych se měl dobrovolně zmátožňovat tehdy, když si chci muziku opravdu užít :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Já se snažím nasávat hudbu všemi póry, zároveň ale jsem hodně háklivý na atmosféru kolem mě. :) Jestli něco nemůžu vystát, tak jsou to lidi, kteří se kolem mě baví a ruší. To mi dokáže shodit zážitek z koncertu o 100%.

O moc lepší nejsou ani oživlá dřeva. Chápu, že každý prožívá hudbu trochu jinak a já ji prožívám asi víc, ale když si někdo zaplatí dvě tyčky za lístek a pak stojí jako zařezaný a zívá nudou, tak jako kde to jsme??? :D

Občas teda na koncertě fotím, takže se nemůžu soustředit na hudbu tak, jak bych chtěl, ale snažím se to omezovat, jen sem tam vytáhnout foťák, pořídit pár záběrů a zase ho vypnout, jinak bych si koncert neužil.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

A o to vlastne jde... Kdyz jdu na koncert, tak si zaplatim listek - ale pokud mam tu smulu, ze predemnou sedi nekdo, kdo predtim sedel spolu s pullitrem neceho ostriho (*), tak mam po koncerte - nebo urcite aspon po plne prozitem duchovnim zazitku :? . Clovek si nevybere - pak je to o stesti...

(Mozna priste - by nebylo spatny - hromadne vykoupit nejakou sekci listku, kde nebudou ozralci, delobuchy apod. :-) just a joke...)

Strahov 94 - to jsem tam taky potkal jednoho ozralyho "tyvole", co se oboril na mne, ze "stojim na jeho miste"... (uprostred pisku na Strahove)
("I don't care who owns the desert sands..." WtWB)

*(i kdyz pak asi vnima ty Floydy/Watersa na jine, snad vyssi duchovni urovni - ja nevim - ja bych z toho ale nic nemel)

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

proti píše:A o to vlastne jde... Kdyz jdu na koncert, tak si zaplatim listek - ale pokud mam tu smulu, ze predemnou sedi nekdo, kdo predtim sedel spolu s pullitrem neceho ostriho (*), tak mam po koncerte - nebo urcite aspon po plne prozitem duchovnim zazitku :? . Clovek si nevybere - pak je to o stesti...

(Mozna priste - by nebylo spatny - hromadne vykoupit nejakou sekci listku, kde nebudou ozralci, delobuchy apod. :-) just a joke...)

Strahov 94 - to jsem tam taky potkal jednoho ozralyho "tyvole", co se oboril na mne, ze "stojim na jeho miste"... (uprostred pisku na Strahove)
("I don't care who owns the desert sands..." WtWB)

*(i kdyz pak asi vnima ty Floydy/Watersa na jine, snad vyssi duchovni urovni - ja nevim - ja bych z toho ale nic nemel)
To jsem zažil na The Voice And Guitar Of Led Zeppelin... Přede mnou mi celej koncert kouřil člověk přímo do xichtu :evil: Normálně bych ho nejradši zabil... Tenkrát jsem bohužel neměl odvahu mu něco říct, dneska bych už ale neváhal ani setinu :)
Na Watersovi v Berlíně jsem stál, na Gilmourovi v Mnichově půlku seděl a druhou stál - musím říct, že mi to vyhovuje víc ve stoje, protože se můžu mlít jak chci a nic mě v tom neomezuje :) Jedinej problém je těch mejch 170něco cm...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Na koncertech si většinou sice pivko dám (je žízeň, že) ale jen před nebo o přestávce a pak samozřejmě po koncerte, ale jen u hudby kde nepotřebuju 100% pozornosti.

Kecaly, uřvance a lidi vyšší než já samozřejmě taky nemám rád.

Na Watersovi budu nejspíš stát z otevřenou pusou a hltat každý tón.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Nemám rád, když na koncertě poblíž mě vybuřuje nějaký alkáč...
Přesto si myslím, že 1-2 baňky nebo půllitry můžou i prospět. Aspoň já mám takovou zkušenost. To pak vnímám i zvuky, které by mi normálně unikly. Myslím to zcela seriózně.
Samozřejmě že nic se nemá přehánět.

Jinak při koncertech nedělám nic neobvyklého. Prostě poslouchám :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Přesto si myslím, že 1-2 baňky nebo půllitry můžou i prospět. Aspoň já mám takovou zkušenost.
Prijem tekutin je dulezity, to jo, jen potom je nemene dulezita taktika, aby clovek neprojel koncert castymi "pitstopy" (zastavky v boxech). :P

Odpovědět