The Wall Live- Divided We Fall

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3329
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

včera se objevil "úplně nový" záznam z nassau coliseum : https://www.youtube.com/watch?v=gKhs9VfXcw4
ty uvozovky dávám záměrně, bo vůbec netuším, oč jde - pro mě zatím obrazově to nejlepší, co jsem ze zdi viděl, takže možná jde o výsledek skupinové práce hochů z discordu? fakt netuším, tak se ptám, co níám k tomu napíše znalec nejvrchnější, čili jend?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Vždyť je to naprosto to samé, co na youtube hodil Notelu z discordu :D Někdo mu to video očividně "ukradl". Celkem zbabělost, řekl bych, když někdo jiný vyhledá a koupí fyzický nosič původnější generace, převede záznam do digitální podoby a ještě se drbe s úpravou a já si to bez jakéhokoliv přičinění hodím na svůj kanál... :wink: Škoda slov.
Mimochodem doporučuju tento koncert stáhnout z Yeeshkulu, film je kvalitnější.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3329
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

neodposutím si hned začerstva linknout na právě zveřejněnou ukázku remixu audia z floydovské zdi: https://youtu.be/ncbyb4yydV8
autorem je náš starý známý scappah nicolai a i když je to jen ochutnávka z budoucího díla, už teď se oblizuju jak mlsný kocour! zvukově je to i jen náslechem z joutube výtečné a hlavně to má fakt atmošku a koule!!! zrovna nedávno jsem si dával ofiko audio záznam ze zdi (is there anybody out there) a ikdyž ho mám moc rád, tak tady mi přijde přenesení atmosféry živého koncertu věrnější, než oficiální vydání. u něho si nemůžu pomoct, ale přijde mi takové sterilnější, nebo nevím, jak líp to pojmenovat...
jak jsem pochopil, toto remástrované audio bude podkladem pro finální reedit videa z the wall - s tím, že na yeeshkulu to ke stažení nebude... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
piper
Příspěvky: 224
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jiří Engliš »

.....no a ten konečný výsledek bude vydán oficiálně?
Můžu se těšit????

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
06.05.2020 17:06:10
neodposutím si hned začerstva linknout na právě zveřejněnou ukázku remixu audia z floydovské zdi: https://youtu.be/ncbyb4yydV8
Je to mazec a jak sám píšeš, má to mnohem blíž takové té atmosféře živého koncertu.
fernetti píše:
06.05.2020 17:06:10
jak jsem pochopil, toto remástrované audio bude podkladem pro finální reedit videa z the wall - s tím, že na yeeshkulu to ke stažení nebude... :)


Nene, remix ITAOT bude zvlášť a zvuk na videu bude řešený trochu jinak. A na Yeeshkulu to nebude ze dvou důvodů. Za prvé toto vychází z ofiko zdroje, což je na Yeeshkulu nepřípustné, a za druhé projekt filmu živé zdi přináší spoustu emocí, které vyústily do hádek na Yeeshkulu a následného zabanování Scappah Nikolaie stejně jako známého floydího sběratele bootlegů Rona Toona poté, co mezi těmito dvěma došlo k ostré výměně názorů ohledně toho, kdo a jak se ujme zdigitalizování Ronových videokazet The Wall z Londýna :D

Níže si opět dovolím pár ukázek z progresu práce na videu. Dlužno podotknout, že toto vše pořád ještě vychází z dostupného materiálu, který všichni známe, takže je to spíš jen taková demonstrace toho, co jsou tihle lidičky schopní vytřískat z nekoukatelného videa. Pokud tedy klapne zdigitalizování Ronových videokazet, tak se určitě máme na co těšit! :D Už takhle se to pomalu blíží kvalitě dokumentu Behind The Wall.

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek
Obrázek
Jiří Engliš píše:
06.05.2020 20:40:34
.....no a ten konečný výsledek bude vydán oficiálně?
Můžu se těšit????
Tohle vyjde jako bootleg a pokud někdy vyjde něco oficiálně, tak mírné naděje bychom v nejblížší době mohli upínat leda tak k 50. výročí vydání Zdi :twisted:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3329
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

dneska jsem četl (bohužel to bylo jako odkaz na FB, který jsem si, blbec, neuložil) o tom, jak probíhalo filmování the wall. alan parker vzpomínal, že se na filmový pás zaznamenávalo všech pět posledních koncertů v londýnské earl´s court (13. - 17. 6. 1981). waters chtěl natočil celé koncerty, ale použít z nich jen úryvky do jeho filmu, nakonec ale převážil názor gilmoura, který měl zájem natočit jen ty hudebně nejzajímavější části koncertu (což podle parkera bylo cca. 20 minut a i to, co se natočilo, bylo podle něj tmavé a obrazově zašuměné). to znamená, že v žádném případě neexistuje filmový profi záznam celé zdi. nevím jak vy, ale já parkerovi věřím.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
19.06.2020 17:48:02
to znamená, že v žádném případě neexistuje filmový profi záznam celé zdi.
No tak to je teda hodně zvláštní tvrzení :D Copak Divided We Fall nevychází z profi záznamu? I když sice nevím, co přesně myslíš tím profi záznamem, protože pro mě je profi záznam i to, co se natáčelo pro účely dokumentu o turné The Wall na VHS v srpnu 1980 (celkem 4 kompletní koncerty). A i když je to "jen" formát VHS, nic to nemění na tom, že v tomto případě byla použitá dost drahá technika a původní materiál je velmi kvalitní.
Ale pokud tím myslíš jen ty koncerty z června 1981, které se natáčely na 70mm film, tak právě sám Roger už asi před 10 lety prozradil, že objevil cívky s kompletně nasnímanými koncerty z Londýna 1981, což jeho samotného překvapilo, protože skupina opravdu žádala o natočení jen tří nebo čtyř skladeb, které měly být použité ve filmu The Wall.
Mimochodem, nedokážu si představit, jakou úlohu by ve filmu měly mít záběry z Happiest Days Of Our Lives nebo Mother, jejichž útržky z června 1981 jsou dostupné. Spíš bych si představoval, že by ve filmu použili záběry ze skladeb jako In The Flesh nebo Run Like Hell. A možná Hey You, od které taky máme potvrzený záznam z roku 1981.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3329
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

jende, je to tak, jak píšeš. parker mluvil o 70 mm filmovém materiálu a natáčení pro watersovu filmovou the wall. to, že existuje spousta dalšího materiálu (divided we fall...) je taky pravda, ale přece jen tehdejší možnosti záznamu na video byly o poznání horší než jaké máme možnosti dnes, o srovnání s tehdejším filmovým záznamem nemluvě. docela podrobně se o této věci píše zde: https://en.wikipedia.org/wiki/The_Wall_ ... 2%80%9381)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
20.06.2020 8:10:28
ale přece jen tehdejší možnosti záznamu na video byly o poznání horší než jaké máme možnosti dnes, o srovnání s tehdejším filmovým záznamem nemluvě.
No zrovna 70mm film je dodnes velmi ceněný a dá se toho z něj vytřískat fakt hodně. Nebo tobě se tohle nezdá dostatečně kvalitní? :D

https://www.youtube.com/watch?v=ctgwW7Exrfc

Navíc je třeba vzít v potaz to, že tohle je ještě silně kompresované youtubem. Zrovna Floydi na technice pro filmování koncertů The Wall fakt nešetřeli vzhledem k plánovanému účelu těch záznamů. A to ani v případě srpna 1980, kdy se natáčelo pro dokument, z kterého nakonec bohužel sešlo (přesto se mnoho záběrů použilo o dvě až tři dekády později v novejších dokumentech).

Celkem se natočilo 10 kompletních koncertů. Jeden 27. 2. v New Yorku, čtyři mezi 6.-9. 8. 1980 v Londýně a všech pět opět v Londýně v roce 1981 (plus nácviky na koncert pro záběry z blízka).

Já bych dal cokoliv aspoň i za ten záznam z Londýna 1980 na VHS.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Co na to říkáte? :shock: Za mě super práce a až dojde na úpravy barev, tak to bude ještě lepší :o

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Pokračování v povídání sám se sebou #-o Takhle nějak by měl vypadat finální obraz v porování s původním materiálem i po úpravě barev a poměrů stran:

Obrázek
Obrázek
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3329
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

pěkný, ale už aby to bylo venku! :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Další svatý grál od komunity Pink Floyd z discordu. Kousek amatérského záznamu z Nassau 25. 2. 1980. Musím tady smeknout před neskutečně kvalitním obrazem, který by si nezadal snad ani s dnešními všudepřítomými mobily. A taky je třeba brát vpotaz to, že tuhle nemalou techniku bylo tehdy do arén třeba nějak propašovat, ačkoliv to bylo stritkně zakázáno, zejména pak zrovna při koncertech v USA, odkud máme co se turné The Wall týče zdaleka nejméně fotografií nebo zvukových záznamů.

https://www.youtube.com/watch?v=zlCr5-53f74
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1721
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Kompletní audience záznam z koncertů The Wall. Stahujte, dokud to Roger nepředá svým právníkům (bez legrace, vím, o čem mluvím 😉)

https://m.youtube.com/watch?v=dBCEKUpMssw
https://m.youtube.com/watch?v=Py4_0VKsDUs

Za mě je tohle nejkoukatelnější dostupný snímek z tohoto turné.
What do you mean interesting?

Odpovědět