Pink Floyd - Všechny písně - kniha

knihy, recenze, rozhovory...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Engliš
piper
Příspěvky: 220
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Pink Floyd - Všechny písně - kniha

Příspěvek od Jiří Engliš »

Nová kniha Pink Floyd - "All the Songs: The Story Behind Every Track" v překladu vydaná nakladatelstvím Slovart.
Zatím v popisu jen všeobecné plky.
Zkusil jsem se podívat na recenze na Amazonu, protože kniha vyšla už v roce 2017.
Většina zákazníků je velmi spokojena.
Je tu snad někdo s vlastními zkušenostmi?
pink-floyd-vsechny-pisne.jpg

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1846
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Pink Floyd - Všechny písně - kniha

Příspěvek od Richard »

Považuji tuto knihu za nevšední a v mnoha ohledech vyjímečnou.

Je zde popsán vznik každého alba, který zahrnuje technické detaily, mix, popis nástrojů, info o zvukařích, obal...

Každé písni je pak věnovaná samostatná kapitola, která úvodem zmiňuje veškeré muzikanty, místo a datum natočení, kompletní technický tým.
Následuje geneze a produkce.

Úhrnem cca 600 stran se spoustou obrazového materiálu. Kniha sice není z nejlevnějších, ale dle mého soudu za to stojí.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd - Všechny písně - kniha

Příspěvek od fernetti »

neodolal jsem a mám ji doma. původní obavy, že to bude další z obrazových publikací, ve kterých bude jen text písničky a jeho (víceméně) (ne)umělý překlad, mě od objednání dlouho odrazovaly, ale nakonec jsem neodolal. a dobře jsem udělal!
ta bichle má 591 stran velmi hutného, ozdrojovaného textu, ve kterém se dá dočíst tolik, jako v žádné jiné knížce o pink floyd. takhle zhuštěné informace, které se dají vecpat do několika stran, které se věnují každé skladbě, mi vážně vyrážejí dech. jasně, hodně toho člověk zná, ale tady je to navíc doplněno o další informace, díky kterým je čtení o každé další písničce něčím objevné a zajímavé. ostatně, posoudit můžete sami: pořídil jsem pár náhodných fotek z obsahu knížky, které sdílím: https://upload.nolog.cz/download/5537c7 ... geFtHef7yw
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět