Roger Waters v Praze!

in the flesh

Moderátor: bery

Zamčeno
Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Jádro píše:
ogi píše:tak zjisti co to je za pristroj a jak je na tom s kvalitou zaznamu a hlavne kolik se na to vejde :twisted:
mikrak by eventuelne nemel bejt takovej problem
Tak už mám dvě varianty:
SAFA, tuším 128MB, možnost 128, 192kbps
a ta druhá (dneska jsem to objednal :lol:):
iRiver H10, 20GB :), viz http://www.iriver.cz/harddiskplayer/H10 ... olor_.aspx (musíte dát ještě reload, pokud to píše service unavailable), na to už se nechá pořídit slušnej záznam, ne? :) Jenom to nějak pronýst...
iRiver H10

Přehled základních funkcí
5GB/6GB harddiskový přehrávač, nové dotykové ovládání
1,5" barevný TFT LCD displej
čtyři barevná provedení (stříbrná, černá, modrá, červená)
přehrává formáty MP3 a WMA, zobrazuje obrázky a JPG a text v TXT formátu
vestavěný FM tuner s 20 předvolbami
podpora playlistů a ID3 tagů
ekvalizér s 30 profily a možností vlastní úpravy, zvukové efekty SRS WOW
přímé kódování MP3 v reálném čase, interní mikrofon
vestavěný záznamník s automatickým řízením úrovně (AGC)
line in/out jen přes dokovací základnu (není součástí balení)

no nevim Jadro jedine pres vestavenej mikrak ale jinak slusnej stroj :!:
a jen do mp3

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no jestli mp3, tak to možná raději nic... :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

md8590forever píše:Čím vůbec fanoušci nahrávají ROIO v současné době?? A kde je nejlepší ho případně mít když se nahrává, nemám s tím žádné zkušenosti.....
Pokud muzu mluvit za sebe ;)
http://taperssection.com/index.php/topic,69446.0.html

S tim uz se da trochu pracovat. Hodne se ted pouzivaji pristroje s pametovou kartou, Edirol R-09, M-Audio Microtrack apod., DATky jsou tezce na ustupu ale je to klasika ;) Mikrofony pak nejaky maly kondenzatorovy stereo, AKG, Audio-Technica nebo levnejsi Sony, Sennheiser... Uplne jina liga je pak "open" nahravani :D

Zpusobu jak to pronyst je spousta, treba uz zmineny "Hodim si to do auta." a pouzit jinej vchod.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

ogi píše:přímé kódování MP3 v reálném čase, interní mikrofon
vestavěný záznamník s automatickým řízením úrovně (AGC)
line in/out jen přes dokovací základnu (není součástí balení)

no nevim Jadro jedine pres vestavenej mikrak ale jinak slusnej stroj :!:
a jen do mp3
Kua sem slepec :!: :evil: toho jsem si nevšim sakra :!: Ale pozdě :lol:, cca v úterý ho mám tu :)
fernetti píše:no jestli mp3, tak to možná raději nic... :(
Teda kocoure, tobě se zavděčit... Si prones nahrávací studio, ty chytrej :lol:
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever »

Jádro píše:
ogi píše:přímé kódování MP3 v reálném čase, interní mikrofon
vestavěný záznamník s automatickým řízením úrovně (AGC)
line in/out jen přes dokovací základnu (není součástí balení)

no nevim Jadro jedine pres vestavenej mikrak ale jinak slusnej stroj :!:
a jen do mp3
Kua sem slepec :!: :evil: toho jsem si nevšim sakra :!: Ale pozdě :lol:, cca v úterý ho mám tu :)
fernetti píše:no jestli mp3, tak to možná raději nic... :(
Teda kocoure, tobě se zavděčit... Si prones nahrávací studio, ty chytrej :lol:
buda stastnej i za mp3!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mp3 vsema 10!!!!!!!!!!!!! Hlavne ze bude neco........
Remember when you were young, you shone like the sun
Shine on you crazy diamond

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

ale když už jsou dneska krabičky, které umí losless, tak nechápu, proč to nahrávat do empétři... kdo slyšel rozdíl mezi ztrátovou a bezztrátovou kompresí, dá mi určitě za pravdu. nebo mě v tom necháte samotného? :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever »

fernetti píše:ale když už jsou dneska krabičky, které umí losless, tak nechápu, proč to nahrávat do empétři... kdo slyšel rozdíl mezi ztrátovou a bezztrátovou kompresí, dá mi určitě za pravdu. nebo mě v tom necháte samotného? :)
jj ale ja proste budu stastny za kazdy zaznam z toho koncertu, ale mas samozrejme pravdu........ !!!!!! Hlavne aby bylo aspon neco..........
Remember when you were young, you shone like the sun
Shine on you crazy diamond

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:ale když už jsou dneska krabičky, které umí losless, tak nechápu, proč to nahrávat do empétři... kdo slyšel rozdíl mezi ztrátovou a bezztrátovou kompresí, dá mi určitě za pravdu. nebo mě v tom necháte samotného? :)
Protože když si kupuju mp3, tak si nebudu kupovat speciálně kvůli tobě a jednomu koncertu ještě jednu lossless krabičku :)

Hele jestli to bude umět nahrávat 320kbps (snad bude), tak mi řekni, že ten rozdíl uslyšíš :) Zvlášť když to bude nahraný někde z davu...
Problém je s tou debilní kolébkou, kterou si asi budu muset ještě koupit - jestli ji teda někde seženu, páč jsem ji samozřejmě nikde neviděl, ani v tom jediným I-netovým krámě, kde ten můj iRiver maj...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no jasně, že empétři je lepší než nic... ale jestli se nepletu, tak james losless roio pořizovat bude. nebo se pletu?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

fernetti píše:ale když už jsou dneska krabičky, které umí losless, tak nechápu, proč to nahrávat do empétři... kdo slyšel rozdíl mezi ztrátovou a bezztrátovou kompresí, dá mi určitě za pravdu. nebo mě v tom necháte samotného? :)
Bylo by to na samostatný thread, ale já tohle považuju za duchařinu. Jednou jsem se dal do debaty s ortodoxními zastánci lossless. Převedl jsem skladbu z originálního CD do 256 kbit OGG a do FLAC a pak oba soubory převedl do wavu a poslal jim, aby mi řekli, který z nich byl komprimován ztrátově. Většina lidí zřejmě považovala debatu se mnou za ztrátu času, odpověděli mi pouze dva lidi, a oba odpověděli špatně.

Nechci z toho dělat obecné závěry, ale je vidět, že alespoň v některých případech je ta vaše bezztrátová komprese stejně dobrá jako ztrátová. Věřím, že na zvukové sestavě za 100 tisíc se to dá validně posuzovat, ale přijde mi to trochu jako zhýčkanost, to je jako by si někdo koupil obrovskou plazmovou televizi za 100 tisíc a vyskakoval z kůže u každého HD DVD, protože na jeho obrazovce se na to nedá koukat.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

paulie píše:
fernetti píše:ale když už jsou dneska krabičky, které umí losless, tak nechápu, proč to nahrávat do empétři... kdo slyšel rozdíl mezi ztrátovou a bezztrátovou kompresí, dá mi určitě za pravdu. nebo mě v tom necháte samotného? :)
Bylo by to na samostatný thread, ale já tohle považuju za duchařinu. Jednou jsem se dal do debaty s ortodoxními zastánci lossless. Převedl jsem skladbu z originálního CD do 256 kbit OGG a do FLAC a pak oba soubory převedl do wavu a poslal jim, aby mi řekli, který z nich byl komprimován ztrátově. Většina lidí zřejmě považovala debatu se mnou za ztrátu času, odpověděli mi pouze dva lidi, a oba odpověděli špatně.

Nechci z toho dělat obecné závěry, ale je vidět, že alespoň v některých případech je ta vaše bezztrátová komprese stejně dobrá jako ztrátová. Věřím, že na zvukové sestavě za 100 tisíc se to dá validně posuzovat, ale přijde mi to trochu jako zhýčkanost, to je jako by si někdo koupil obrovskou plazmovou televizi za 100 tisíc a vyskakoval z kůže u každého HD DVD, protože na jeho obrazovce se na to nedá koukat.
Souhlas, 320kbps (nebo variable bitrate) bude stačit si myslím :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Příspěvek od James »

fernetti píše:no jasně, že empétři je lepší než nic... ale jestli se nepletu, tak james losless roio pořizovat bude. nebo se pletu?
Ještě nevím, uvidí se.

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Zrdavím, koupil bych kvalitní lístky na sezení, nemáte někdo navíc?
Díky

*edit: jinak co se debaty o nahrání koncertu na portable player týče (sám jsem to zkoušel na Creative ZEN)....ten vestavěnej mikrofon vám to nepobere, na to, aby to aspon nějak znělo, potřebujute recorder s externím mikrofonem. Pkud se nějak více zajímáte o audio, tak doporučuju: http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php
Cose pronesení potom týče, tak to ej v pohodě, portable playery nikomu nevadí + pokud půjdete jako jedni z prních do haly, tak vás skoro prohlížet nebudou.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Fredy_Brown píše:Zrdavím, koupil bych kvalitní lístky na sezení, nemáte někdo navíc?
Díky

*edit: jinak co se debaty o nahrání koncertu na portable player týče (sám jsem to zkoušel na Creative ZEN)....ten vestavěnej mikrofon vám to nepobere, na to, aby to aspon nějak znělo, potřebujute recorder s externím mikrofonem. Pkud se nějak více zajímáte o audio, tak doporučuju: http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php
Cose pronesení potom týče, tak to ej v pohodě, portable playery nikomu nevadí + pokud půjdete jako jedni z prních do haly, tak vás skoro prohlížet nebudou.
Uvažuju o koupi tý blbý kolíbky (dalších 12 stovek...), takže by to asi šlo, jenom stále potřebuju někoho s tím kvalitním mikrofonem... AKG C1000S si na to půjčovat nebudu - to by mi u vchodu sebrali zcela určitě :lol:

Zjistil jsem, že ten iRiver H10 má bohužel jen tři stupně nastavení kvality záznamu a blbouni v manuálu nepíšou co znamená to "high quality", takže to nějak budu muset otestovat...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Jádro píše:
Fredy_Brown píše:Zrdavím, koupil bych kvalitní lístky na sezení, nemáte někdo navíc?
Díky

*edit: jinak co se debaty o nahrání koncertu na portable player týče (sám jsem to zkoušel na Creative ZEN)....ten vestavěnej mikrofon vám to nepobere, na to, aby to aspon nějak znělo, potřebujute recorder s externím mikrofonem. Pkud se nějak více zajímáte o audio, tak doporučuju: http://www.hydrogenaudio.org/forums/index.php
Cose pronesení potom týče, tak to ej v pohodě, portable playery nikomu nevadí + pokud půjdete jako jedni z prních do haly, tak vás skoro prohlížet nebudou.
Uvažuju o koupi tý blbý kolíbky (dalších 12 stovek...), takže by to asi šlo, jenom stále potřebuju někoho s tím kvalitním mikrofonem... AKG C1000S si na to půjčovat nebudu - to by mi u vchodu sebrali zcela určitě :lol:

Zjistil jsem, že ten iRiver H10 má bohužel jen tři stupně nastavení kvality záznamu a blbouni v manuálu nepíšou co znamená to "high quality", takže to nějak budu muset otestovat...
Jako na přehrávání je to kvělej stroj, sám sem o jeho koupi přemýšlel.

Zamčeno