David Gilmour Fender Stratocaster

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

Co vím, tak Ogi má ameriku... :D To já jsem spíš takový šetřílek... :D Takže by to asi až tak neocenil :wink:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Richard »

Ale ocenil :twisted: .... On by uznal, že jsi též nadšenec =D>
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jiří Engliš »

A co tohle?
NIkdo to tu nekomentoval?
Myslím si, že je to docela zajímavá kniha:
https://www.amazon.co.uk/exec/obidos/AS ... ndamage-21

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od fernetti »

Jiří Engliš píše:A co tohle?
NIkdo to tu nekomentoval?
Myslím si, že je to docela zajímavá kniha:
https://www.amazon.co.uk/exec/obidos/AS ... ndamage-21
prošel jsem si recenze na amazonu a podle nich to není nic extra, co by musel doma mít - tím spíš za cenu, za jakou se prodává...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

Vzhledem k debatě o Davidově "Telecasteru" jsem si přečetl něco víc o jeho kytarách a docela mě zaujala historie jeho dnes již ikonického Stratocasteru. Původně jsem si myslel, že s tím Stratocasterem v podobě, v jaké se dnes sériově prodává pod jeho jménem, se poprvé objevil až v roce 2005 při Live 8 a že jde o zcela novou kytaru (a proto mi taky přišlo divné, že se o něm nedlouho poté začalo mluvit jako o kytaře, která neodmyslitelně patří k Davidovi).
Jenže ve skutečnosti na jeden a ten samý Stratocaster hraje už od počátku sedmdesátých let, respektive na stále stejný černý korpus Stratocasteru, který nikdy nevyměnil :D V průběhu let ovšem předělával pickguard, krk, snímače a tremolo páku, ale tělo kytary má stále původní ze sedmdesátých let, jak je ostatně možno vidět zde:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jiří Engliš »

Pěkné fotky.
Některé z období Animals tour jsou na webu buď maličké nebo se jednoduše nedají stáhnout :evil:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

Pro podnikavé jednotlivce tady mám tip na solidní přivýdělek :twisted:

Kupte si na portálu aliexpress plagiát Davidova černého stratu za lidových 369 $, proveďte několik nezbytných úprav a seřízení a pak ho střelte někde na bazaru aspoň tak za 60.000,- :twisted:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Pro podnikavé jednotlivce tady mám tip na solidní přivýdělek :twisted:

Kupte si na portálu aliexpress plagiát Davidova černého stratu za lidových 369 $, proveďte několik nezbytných úprav a seřízení a pak ho střelte někde na bazaru aspoň tak za 60.000,- :twisted:
hezký, akorát se bojím, že každý i jen průměrný fanda odhalí, že je to čína jako prase. nemyslím vzhledově, to se jim povedlo napodobit docela dobře (nevím, jestli ty mechaniky jsou od fendera nebo kopie), ale určitě ta kytára nebude hrát jako stratocaster. ale komu na tom tak nesejde, koupí na aliexpress ještě obtisky s logem fendera, aby si je připlácnul na hlavu (kytary, samozřejmě...) a dělal machry.

(teď mě napadlo, jestli to tak už někteří kytaristi z floydovských revájvlů nespáchali... :) )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Kupte si na portálu aliexpress plagiát Davidova černého stratu za lidových 369 $, proveďte několik nezbytných úprav a seřízení a pak ho střelte někde na bazaru aspoň tak za 60.000,- :twisted:
No já nevím, ale neumím si představit, jak někdo kupuje něco takového za 60.000,- v bazáru. Když bude chtít utratit takové money, tak jedině
v osvědčeném kšeftu.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od fernetti »

tak to aby si na osvědčeném kšeftu připravil rovnou dvojnásobek: https://kytary.cz/fender-david-gilmour- ... /HN113313/ :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:hezký, akorát se bojím, že každý i jen průměrný fanda odhalí, že je to čína jako prase.
O tom nepochybuj.
nemyslím vzhledově, to se jim povedlo napodobit docela dobře (nevím, jestli ty mechaniky jsou od fendera nebo kopie), ale určitě ta kytára nebude hrát jako stratocaster.

O tom taky nepochybuj.
ale komu na tom tak nesejde, koupí na aliexpress ještě obtisky s logem fendera, aby si je připlácnul na hlavu (kytary, samozřejmě...) a dělal machry.
Nenech se zmást fotkami. V Číně myslí na všechno. To jen na těch obrázcích mají to logo na hlavě kytary smazané (z pochopitelných důvodů). Ve skutečnosti se vůbec žádný z prodejců neštítí tyto napodobeniny označit logem Fenderu a někdy dokonce souhlasí i sériové číslo! Vím o čem mluvím. Asi před rokem jsem na bazaru střelil svého starého Squiera, kterého jsem měl na experimentování a domací cvičení, a jelikož jsem člověk zvídavý, usmyslel jsem si, že si jako náhradu pořídím jeden z těch plagiátů z aliexpress a pokusím se ho v rámci možností upgradovat na jakž-takž solidně hrající kytaru. Přece jen logo Fender vypadá líp než Squier (ačkoli Squier je taky vlastně produkt firmy Fender). Pokud bude zájem, můžu poslat fotky a trochu víc se rozepsat o tom, jak jsem dopadl... :D
(teď mě napadlo, jestli to tak už někteří kytaristi z floydovských revájvlů nespáchali... :)
Věřím že ano. Ta cena Davidovy kytary je prostě přemrštěná. Někde jsem narazil dokonce na stránky, kde jakýsi kytarář popisuje, jak si poskládal tuhle kytaru z originálních součástek Fenderu a se stejnými značkami snímačů za ani ne 2.000 dolarů. Pokud si na to vzpomenu, pokusím se ty stránky dohledat a hodit sem link.
A kdybys nelpěl na originálních komponentech, tak tipuju, že u nás v ČR by ti takovou kytaru ve velmi kvalitním provedení nějaký zručný kytarář vyrobil klidně i za něco přes 20.000 kč. Jen nevím, jestli by byl odvážný (nebo ochotný) hodit tam logo Fenderu na úkor svého vlastního.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

Richard píše:No já nevím, ale neumím si představit, jak někdo kupuje něco takového za 60.000,- v bazáru. Když bude chtít utratit takové money, tak jedině
v osvědčeném kšeftu.
A proč? Kytary nejsou auta a leckdy platí, že čím starší (hranější) tím lepší (tedy pokud je s nimi zacházeno slušně). Na bazaru se dají koupit i velmi kvalitní kousky v ceně, za kterou bys v obchodě stejně kvalitní nástroj těžko pořídil. Při častém hraní totiž dřevo rezonuje, zraje a zvuk se mění k lepšímu. A taky někomu může imponovat už jen to staří kytary, její historie a s tím související nějaké ty oděrky, škrábance, zažloutlé kryty snímačů a zrezivělá mechanika. Ne nadarmo se prodávají zbrusu nové kytary s relic vzhledem.
Samozřejmostí ale je nejdřív si takový nástroj před koupí osobně vyzkoušet.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od Jend »

Tak si říkám, viděli jste vůbec Davida od Live 8 s jiným stratocasterem než s tím černým? Já se přiznám, že se mi vůbec nic nevybavuje. A je zajímavé, že na Live 8 to bylo vůbec poprvé, co tento stratocaster přesně v podobě, v jaké se prodává, poprvé představil. A v podstatě ihned poté se tento model objevil na trhu.
Nemám vůbec tušení, jak to mezi světovými muzikanty a výrobci nástrojů chodí, ale tak mě napadá, jestli David nemá s firmou Fender nějakou smlouvu ohledně propagace nástroje a modelu, kterému propůjčil své jméno. Nemáte někdo představu?
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour Fender Stratocaster

Příspěvek od fernetti »

Jend píše: Nemám vůbec tušení, jak to mezi světovými muzikanty a výrobci nástrojů chodí, ale tak mě napadá, jestli David nemá s firmou Fender nějakou smlouvu ohledně propagace nástroje a modelu, kterému propůjčil své jméno. Nemáte někdo představu?
zcela jistě to tak bude...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět