Bohemian Rhapsody- film

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Jend »

Před několika málo týdny vyšel autobiografický film o skupině Queen s názvem "Bohemian Rhapsody". Ještě jsem neměl možnost to vidět, ale určitě k tomu dojde.
A hned mě napadá otázka, jestli by se měl natočit podobný film o Pink Floyd? Byla by to pro nás skalní pecka, nebo spíš něco, co radši ani nechceme vidět?
A jak by se takový film měl jmenovat? Co třeba "Several Species of Small Furry Animals Gathered Together in a Cave and Grooving with a Pict"? :twisted:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od fernetti »

nikomu svůj názor nevnucuju, ale pro mě osobně všechny autobiografické filmy vycházejí hodně mínusově a dívám se na ně skoro vůbec :)
vždycky totiž v nich na prvním místě prosákne náhled autora na tu kterou osobnost, resp. dobu a situace, jaké ta která osoba prožívala. jde o autorskou interpretaci. někde více, někde méně přiznanou (a chtěnou), ale nakonec tam to zkreslení vždycky přítomno je. mně osobně nejvíc dají dobové dokumenty a rozhovory s autentickými účastníky sledovaných dějů, ze kterých si svůj vlastní úsudek a dojem vytvořím já sám.
o queenech už pár moc pěkných dokumentů vyšlo, stejně jako je k mání možnost shlédnout jejich (alespoň) nejznámější koncerty, z kterých si vytvořím svůj vlastní náhled na věc. představa, že bych se celý film nutil snažit představit si, že herec, který hraje freddieho není někdo úplně jiný než on sám, mě jímá hrůzou. protože specielně v případě mercuryho je jeho živelná mimika tak jedinečná, nasazení tak intenzivní, projev tak výrazný a barvitý, že ho věrně nezahraje absolutně nikdo. a v tomto případě je toto pro mě natolik silnou překážkou, že bych se na film podíval jen z velmi odlehčeného nadhledu, pro pobavení (pokud bych o to stál), ale rozhodně bych v tom nehledal autenticitu. chuť ale takový film shlédnout bych musel najít až podle velmi nadšených recenzí - rozhodně bych na něj do kina nešel sám o sobě jen tak, podle toho, že bych si o tom přečetl na nějakém plakátu.

a když už jsme na floydovském fóru, tak z obdobného pohledu (byť ve srovnání s předchozím názorem na autobiografické filmy vlastně naopak...) vnímám všechny revivaly pink floyd - vždy jde o osobní interpretaci originálu (pink floyd), která je pro mě tím zajímavější, čím méně se snaží tupě kopírovat originál, ale přináší do interpretace (i prezentace) kus něčeho svého, jedinečného.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Richard »

Tak tenhle film rozhodně vidět nemusím právě z důvodů, které tu zrovna vyjmenoval Fernetti. Už ani nic dalšího dodávat netřeba.

A hraný film o Floydech? To by byl nezáživný propadák, kdo by na to vůbec šel? =;
Už ta délka jména filmu co tu navrhuješ, to je hrůza. Je moc krátká, to nikomu nic neřekne. :-}
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:chuť ale takový film shlédnout bych musel najít až podle velmi nadšených recenzí - rozhodně bych na něj do kina nešel sám o sobě jen tak, podle toho, že bych si o tom přečetl na nějakém plakátu.
Ten film právě má hodně pozitivní recenze, což mě překvapilo a přimělo k tomu, že ho chci vidět. Rozhodně ale ne kvůli nějakým faktům o skupině, protože jak jsi sám psal, v tomto ohledu jsou mnohem přinosnější kvalitní dokumenty, kterých je, řekl bych, díkubohu celkem dost. Ale velkou roli v tom určitě hraje taky fakt, že nejsem bůhvíjakým fandou Queen, spíš je prostě jen mám rád a tenhle snímek bych bral jako odpočinkovou záležitost pro zabavení stejně jako každý jiný film.
Je to asi dost podobné jako s příběhem Titaniku. Pokud někdo nečetl faktickou literaturu a nemá moc přehled o skutečných událostech, u filmu Jamese Camerona si možná popláče dojetím. Ti znalejší přímo propuknou v pláč.
Film o Pink Floyd bych ze stejného důvodu asi taky těžko snesl. Ale takový snímek těžko může vzniknout, protože jak psal Richard, kdo by na to šel? A to i přes fakt, že Pink Floyd byli komerčně úspěšnější, podobně jako Led Zeppelin. Kde je nuda, tam nastupují jen filmy dokumentárního charakteru pro ty, kteří mají opravdu zájem.
I když například z odchodu Waterse a následného sjednocení na Live 8 by se dala udělat pěkná telenovela :twisted: Nicméně by to jednu stranu chtě nechtě vykreslilo jako šmejda a tu druhou jako chudinku hodnou politování, což je samozřejmě špatně.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Richard »

Jend píše:... I když například z odchodu Waterse a následného sjednocení na Live 8 by se dala udělat pěkná telenovela :twisted: Nicméně by to jednu stranu chtě nechtě vykreslilo jako šmejda a tu druhou jako chudinku hodnou politování, což je samozřejmě špatně.
Ještě mě napadlo, že film o PINK FLOYD by se mohl jmenovat "I, Roger"
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Roman »

Ten film právě má hodně pozitivní recenze, což mě překvapilo a přimělo k tomu, že ho chci vidět. Rozhodně ale ne kvůli nějakým faktům o skupině, protože jak jsi sám psal, v tomto ohledu jsou mnohem přinosnější kvalitní dokumenty, kterých je, řekl bych, díkubohu celkem dost.

Mně to nedalo a musim říct, že by byla velká škoda na to nejít. Je tam hodně skutečných záběrů, např. Fredyho dům, jeho ložnice, atd.
Roger i Brian byli nadšeni z představitele Fredyho, z jeho energie, pohybů i zpěvu. Stejně tak to platí o hercích kteří ztvárnili ostatní členy Queen.
Vše podpořeno skvělým zvukem Dolby Atmos. Pokud jde o fakta, několik jich koliduje se skutečností - nevim jestli to Roger s Brianem pustili záměrně či nikoliv, ale pokud člověk neni velkej Queenolog, což já nejsem, tak to nikdo neřeší. :parba: :parba: :parba:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Roman »

Dnes je to 27 let, co Freddie odešel... :(

https://www.youtube.com/watch?v=_Jtpf8N5IDE
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Richard »

Tak trochu něco dohromady pro milovníky Queen i Pink Floyd:

https://www.youtube.com/watch?v=CRnazcpKAZY
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Bohemian Rhapsody- film

Příspěvek od Roman »

Richard píše:Tak trochu něco dohromady pro milovníky Queen i Pink Floyd:

https://www.youtube.com/watch?v=CRnazcpKAZY
Nádherná symbióza, jako kdyby to spáchali spolu =D>

Kdysi v krásných 80. létech (nemam na mysli režim) např. frčel mix Falcovo Amadea s We Will Rock You. Nelze ale srovnávat... :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=SyJyUxvZxkg
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Odpovědět