Pink Floyd Late years box 2019

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

klidně si to pusť, tento remix mi přijde než originál
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

Jiří Engliš píše:
26.11.2019 20:24:32
Schválně jsem si to nepustil :oops:
Snad to ještě ty tři týdny vydržím :lol:
tak co, máš už boxset doma nebo čekáš, až ho najdeš pod stromkem?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Jiří Engliš »

Ještě je u dodavatele. Zatím totiž nedorazilo jedno album, a tak jsem se přemohl a počkám až bude objednávka kompletní.
Teď před Vánocemi je stejně strašně málo času na poslech. Ze čtyřech MoFi SACD Dire Straits, na které jsem se léta těšil jsem si zatím poslechl jen Love over gold. Ovšem to je naprosto ultimátní provedení!!!!

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

ukradeno a nasdíleno z late years box: https://youtu.be/DNd9wk0bu9w

pro mě čirá radost... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

a ještě jeden, ale už opravdu poslední link na video z late years- remástrovaná verze delicate sound of thunder: https://youtu.be/WFUfOpEMIR8

vždycky jsem měl tohle první turné postwatersovských floydů raději než následující pulse, ikdyž u alb u mne zase vede the divison bell před a momentary lapse of reason... důvody, proč tomu tak bylo a stále je, se těžko vypisují, ale jak teď čumím se spadlou čelistí na novou verzi koncertu DSOT, jsou moje preference tuplem jasnější: vše je v této opravené edici koncertu jasnější, čistší, živější, muzikálnější... jak byla původní VHS edice výborná, tak i jen pohled přes youtube dává úplně jinou perspektivu, jsou tam jiné záběry, lepší zvukový mix (v detailech, ale poznat je), střih obrazu je ostřejší, rytmický, celkově zábavnější, divák je do koncertu zatažen úplně na max. - rozdíl této verze oproti původní VHS je v řádu desítek procent.

jak jsem si ještě před pár dny zakazoval boxset koupit, i na za zahraničních forech lidi reptají nad prodejní cenou, tak dnes to mám tak, že steží nacházím důvod, proč si to nekoupit...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
02.01.2020 23:14:01
...vždycky jsem měl tohle první turné postwatersovských floydů raději než následující pulse, ikdyž u alb u mne zase vede the divison bell před a momentary lapse of reason... důvody, proč tomu tak bylo a stále je, se těžko vypisují.../quote]

Přesně tak to mám i já...
fernetti píše:... ale jak teď čumím se spadlou čelistí na novou verzi koncertu DSOT...
Nikdy bych nevěřil, že ten koncert lze překopat takovým způsobem. Neznám žádný jiný záznam, který se může pochlubit takovou změnou.
Myslel jsem, že mě snad šálí zrak! :shock: :shock: :shock:
fernetti píše:jak jsem si ještě před pár dny zakazoval boxset koupit, i na za zahraničních forech lidi reptají nad prodejní cenou, tak dnes to mám tak, že steží nacházím důvod, proč si to nekoupit...
Za sebe nevím... Já si budu muset nějaký důvod najít, nebo najít způsob, jak na ten boxík dosáhnout... #-o K narozeninám už mám lupen na květnový koncert Nicka Masona a teď zas tohle! #-o #-o #-o

PS: Díky za odkazy!!!
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

koho zajímá, jak vypadá restaurované dvd pulse, může mrknout sem: https://youtu.be/4oK1Jco6JFM
obraz je pro mě zklamáním, je vidět, že pokud je původní obrazový záznam špatný, nesvede nikdo zázraky ani i při využití dnešních technických možností. jo, kdyby se natáčelo na 35mm film, jako v případě DSOT, mohli jsme jásat...
je poznat, že sestříhali koncert z dalších, dříve nepoužitých záběrů, což trochu pomohlo, zajímavější by asi bylo vidět nějaké rychlejší pecky jako run like hell, kde by rychlé prostřihy a nové záběry mohly pomoct trochu sterilnímu zážitku, který jsem vždycky při koukání na pulse měl.
zvukově to asi bude lepší, se záznamy z mixu se určitě dají dělat větší kouzla než s jednou pořízeným a už neměnným obrazem. ale nesrovnával jsem to, tady mi pocitově přišlo, že je mírně vytaženější a zřetelnější prattova basa, ale taky se můžu plést.
jinak by mě dost zajímalo, jaký máte pocit z rychlejších skladeb (nejvíc mě to tahá za uši při take it back) - mě to přijde, jakoby to tempo bylo mírně o 2-3 procenta rychlejší, než by mělo být, resp. jaké ve skutečnosti na koncertech hrávali...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
04.01.2020 17:01:03
jinak by mě dost zajímalo, jaký máte pocit z rychlejších skladeb (nejvíc mě to tahá za uši při take it back) - mě to přijde, jakoby to tempo bylo mírně o 2-3 procenta rychlejší, než by mělo být, resp. jaké ve skutečnosti na koncertech hrávali...
Tento boxset mě moc nezajímá, podobně jako celé Pink Floyd období v letech 1987-1994, a pořizovat si ho určitě nebudu. Vlastně žádná znovuvydání něčeho známého, co už jsem kdysi viděl nebo slyšel mě nikdy zrovna moc nenadchnou, ale samozřejmě ta nová zpracování trochu sleduju a když už se něco objeví na youtube, tak se na nový materiál podívám a nějaký názor na to tudíž mám.
Souhlasím s tím, že co se obrazu nově zpracovaného PULSE týče, tak tedy žádný zázrak. Původně se ty koncerty z roku z roku 1994 natáčely pro vysílání a podle toho to taky tak vypadá.
A pokud jde o zvuk, obecně nemám rád nějaké výrazné editace nebo dokonce pozdější předabování ve studiu. Protože pak už to prostě není autentické. Nicméně musím uznat, že v tomto případě je to znatelně zrychlené tempo v některých případech příjemným oživením. Asi nejvíc to vnímám při Comfortably Numb, kterou jsem právě na koncertech DSOT a PULSE nikdy neměl moc v oblibě, přičemž jedním z důvodů bylo právě to moc pomalé tempo. A tím druhým důvodem byly ty zdvojené vokály ve sloce, kterým jsem nikdy nepřišel na chuť. Takže za mě je to v tomto případě asi plus, ale na úkor toho, že takhle ty koncerty prostě nezněly a tudíž jsem byl oklamán :D
What do you mean interesting?

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od volka.z »

Tak asi jen v krátkosti, neb oponovat tomu koupit či nekoupit nechci.
Samozřejmě jsem ježíškovi v předstihu napsal. A také donesl. Za diskutovaných 7777,- Kč. Stejně jako 2 LP či cd.
Nejsem z těch co řeší zda hrají pomalu či rychle.. Prostě mám tu muziku rád. Kdyby šlo ve všem řešit jen to pomalu a rychle.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

jende, díky za tvůj názor, byť je pro mě trochu překvapivý ... :) právě u té CN mě to tíživější tempo, tak jak je na origo desce, pasuje - hlavně s ohledem na text té skladby. ale to je fuk, jsem rád, že někdo to tempo, ať už je jakékoliv, vnímá.

zbyňku, je krásné, že si můžeš koupit, co chceš, a taky že si kupuješ, gratuluji - nemá takové štěstí každý. nuzák nejsem, ročně si dovolím dát do hudebních nosičů pár tisíc, ale i tak zvažuju každý jejich nákup, jakoby byl poslední. u této edice si dovolím nekoupit ji, ikdyž by bylo krásné ji mít. v podstatě až na tu zrestaurovanou verzi DSOT všechno ostatní oželím, vystačím si s původními originály. bylo by asi fajn srovnávat x-různých verzí jednoho alba, jejich pozdější remixy, ale jaksi na to přestávám mít chuť. podle mě i to, jak třeba parsons namíchat DSOTM, byť by guthrie nebo kdokoli později jiný namíchal tuhle desku sebelíp, je to jediné pravé ořechové, ikdyž má ten původní mix asi i své mouchy. můžeme se bavit o kvalitě přenosu záznamu toho původního mixu na nosiče, jestli jsou lepší japonské pressy lp nebo pressy od mfsl na cd, ale pro mě hudba a její autentický mix je i záznamem doby, ve které vznikala, práce těch lidí, kteří se na tom celém procesu tehdy podíleli. ruční střihání a lepení pásek s magnetickým záznamem a mixování na čtyř nebo osmi stopých mixpultech je dávno mrtvé, dnes se všechno tohle všechno dělá na pc v laboratorně sterilních podmínkách, ale původní kouzlo už pro mě často z nahrávek mizí, pokud na ně někdo po letech šahá a remixuje původní materiál do nové podoby. u koncertu z pulse jsem se ptal na osobní názor, mám za to, že tato záležitost ohledně hrátek s tempem je slyšitelná komukoli, byť by si poslechl první (kdysi blikající) dvojcédé se zvukem nebo dévédéčko i s obrazem. že na tuto věc názor nemáš, je tvoje věc.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od volka.z »

Máš Oto pravdu. Je to moje věc. Vlastně mne překvapil způsob jakým jsi to vše okomentoval. Hodně dlouho jsem se na fóru neobjevil a patrno, že i těch pár řádků bylo špatně. Ani písmenem jsem se nezmínil o tom... Já na to mám a nebo taky nemám. To jsi do toho zasadil Ty. Upřímně docela to zamrzelo.
Ač jsme se setkali osobně přesto asi ta možnost napsat cokoliv dává domnělou svobodu přes ten internet mi to prostě naložit.... Vždyť co, to se dnes může. Asi ta pointa, že jsem neřešil zda si to koupíš Ty nebo někdo jiný z toho unikla.
V jiném příspěvků jsi to nevylučoval....
Asi jsem vyjadřovat neměl. Nad nikým jsem se nechtěl povýšit. A ani na to nemám myšlenky.
Ale hlavně důvod, ale to v situaci kdy to už mám se asi hůř vyvrací.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

volka.z píše:
08.01.2020 17:31:54
Máš Oto pravdu. Je to moje věc. Vlastně mne překvapil způsob jakým jsi to vše okomentoval. Hodně dlouho jsem se na fóru neobjevil a patrno, že i těch pár řádků bylo špatně. Ani písmenem jsem se nezmínil o tom... Já na to mám a nebo taky nemám. To jsi do toho zasadil Ty. Upřímně docela to zamrzelo.
Ač jsme se setkali osobně přesto asi ta možnost napsat cokoliv dává domnělou svobodu přes ten internet mi to prostě naložit.... Vždyť co, to se dnes může. Asi ta pointa, že jsem neřešil zda si to koupíš Ty nebo někdo jiný z toho unikla.
V jiném příspěvků jsi to nevylučoval....
Asi jsem vyjadřovat neměl. Nad nikým jsem se nechtěl povýšit. A ani na to nemám myšlenky.
Ale hlavně důvod, ale to v situaci kdy to už mám se asi hůř vyvrací.
mrzí mě, že to bereš tak osobně, já nikomu nikdy nic nezáviděl a ani nezávidím. každý ať utrácí, zač chce. ve tvém případě jsem to zmínil v kontrastu na to, že je ti vlastně jedno, jak ta hudba hraje, což dost dobře nechápu u skalního fandy. protože tím se my skalní (...) lišíme od běžného konzumenta čehokoli. ano, můžem se ve svým pocitech plést, hádat se navzájem, jak kdo co vnímá nebo chápe - ostatně k tomu máme tady toto forum, abychom se mohli vzájemně o své poznatky a dojmy dělit.
a abychom si rozuměli - já tento box opravdu vážně chtěl, ale s postupem času, jak jsem zjišťoval, co opravdu bych za ty peníze dostal, jsem svůj názor změnil. za tyto peníze,tzn. cca. 7-8 tis. korun, si můžu dovolit nakoupit cokoli z muziky za celý jeden kalendářní rok. víc prostě nedám, takový limit jsem si dal a držím ho. dost dobře vím, že i tak je to ve srovnání s mnohými, co si to nemůžou dovolit, luxus. i oni by mohli na mě ukázat, jaký že já jsem zbohatlík, stejně jako si to teď myslíš o mně. takže jsme na tom v podstatě podobně... :)

p.s.: pokud se budem moct ještě někde potkat (třeba letos v praze na mejsnovi), zvu tě na usmiřovacího panáka!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od fernetti »

krásné srovnání on the turning away (mimochodem, pro mě je to hudebně naprostá pecka!)

stará verze: https://youtu.be/GZLuDvN7W0c
vs.
nová verze z later years: https://youtu.be/xEMy34qhQe4
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Richard »

No...., a nekup to !!! :mrgreen:
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Pink Floyd Late years box 2019

Příspěvek od Roman »

Další ochutnávka z Later Years 2019 - Yet Another Movie :parba:

https://www.youtube.com/watch?v=HaroBsuvKb4

Tento box jsem nepořídil (hlavně skrzevá cenu) na rozdíl od jiného - z doby asi určitě nejslavnější--- :prase:

https://www.musicrecords.cz/catalogue/h ... e=zbozi.cz
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Odpovědět