Roundhouse

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3028
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Roundhouse

Příspěvek od fernetti » 19.10.2016 18:09:20

stará výtopna lokomotiv, které všichni věštili demolici, našla svůj nový smysl, když se stala koncertištěm, oblíbeným především londýnským undergroundem. na prvním koncertě (přesně 12.10.1966), který uspořádali lidé kolem international times tu zahráli i pink floyd. pověstný happening, který byl s touto slavnou otvíračkou spojený, odstartoval dlouhou, slavnější, historii haly, v níž pak po další desítky let vystupovalo mnoho dalších interpretů.
více o akci tady: https://50.roundhouse.org.uk/collection ... tober-1966
bližší informace k budově pak zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Roundhouse_(venue)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3028
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Roundhouse

Příspěvek od fernetti » 21.08.2018 22:19:03

1966-10-15_PF_Roundohuse_ITopening.jpg
15.10.1966 - úplně první koncert v roundhouse a uvedení občasníku (lepší výraz pro tuto tiskovinu mě nenapadá) international times - za účasti pink floyd.

londýnský underground je fenomén, který v období let 1967-1968 naplno zazářil a byť velmi rychle pohasl, přesto zanechal v britské společnosti trvale znatelný otisk rebelství proti konzumní a především mocí peněz a násilím tmelené většinové společnosti. pink floyd se sydem barrettem byli odpočátku hlavními mluvčími této scény. narozdíl od mnoha dnes už zapomenutých ale dokázali tento prvotní záblesk svobody přenést ve své tvorbě (a existenci) dál, do dalších desetiletí. mohli bychom se bavit o tom, že poetice a novátorství ranných pink floyd se ti pozdější floydi zpronevěřili, že vlastně nakonec splynuli s establishmentem a stali se zkamenělou institucí... ale ať už si kapela i její členové prošli sebevětšími propady, nelze jim upřít, že vždy reflektovali aktuální problémy doby a nebáli se na ně trvale ukazovat. svou nezpochybnitelnou uměleckou kvalitou, která se vzácně propojila i s komerčním dosahem a s tím spojenou popularitou, si mohli tento luxus dovolit - a díky tomu i po dalších padesát let mohli aktivně ovlivňovat miliony lidí po celém světě.
příběh pink floyd měl spousty milníků, ale 15. říjen 1966 v londýnské roundhouse patří mezi ty největší. právě tam se celá, doposud nijak nedefinovaná, neorganizovaná masa svobodomyslných lidí, setkala na jednom místě, v jeden okamžik a s jednotícím motivem, který je od tohoto večera posunul do úplně nových rovin, kde se celé podhoubí undergroundu začalo strukturovaně manifestovat - od pořádání různých happeningů, koncertů, výstav, přes vydávání různých tiskovin, organizaci dílčích protestních akcí a skupin, kde se lidé podobného smýšlení mohli poznávat a spolu něco podnikat. do té doby nic takového neexistovalo.

je mi velkým potěšením, že aktivity international times, ať už si o nich každý myslí, co chce, přetrvávají. kdo chce a má chuť, ať klikne sem: http://internationaltimes.it/ (pokud ho zajímá především současnost) a nebo sem: http://www.internationaltimes.it/archive/ (pokud ho zajímá především minulost)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět