US+THEM tour 2018

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
bery
piper
Kontaktovat uživatele:

Re: US+THEM tour 2018

Příspěvek od bery » 05.09.2019 11:44:05

Pořídil jsem lístek do kina v Olomouci, ale přišla mi do toho cesta do Francie tak jsem lístek úspěšně přenechal jinému členu našeho fóra. Pak mě napadlo jít v té Francii tak jsem koupil lístek tam, tož jsem zvědavý :D divné je že ve Francii to promítají 3.10. i když na ofic stránkách je to výhradně 2. a 6.10, tak nevím co je to za kulišárnu.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti » 08.09.2019 9:55:13

své 76. narozeniny oslavil pan waters stylově - představení filmu us+them na festivalu v benátkách: https://amedpost.com/roger-waters-atten ... -festival/
je fajn vidět, že je při plné síle a v dobrém rozmaru. dost možná je to i tou partnerkou (roger je opět, tuším, že už počtvrté? rozvedený). o ní se mi ale nic zjistit nepodařilo... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Richard
piper

Příspěvek od Richard » 08.09.2019 10:14:14

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper

Příspěvek od Roman » 08.09.2019 14:48:11

Roztomilá to kofola :D :D :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

proti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti » 09.09.2019 16:25:59

bery píše:
05.09.2019 11:44:05
Pořídil jsem lístek do kina v Olomouci, ale přišla mi do toho cesta do Francie tak jsem lístek úspěšně přenechal jinému členu našeho fóra. Pak mě napadlo jít v té Francii tak jsem koupil lístek tam, tož jsem zvědavý :D divné je že ve Francii to promítají 3.10. i když na ofic stránkách je to výhradně 2. a 6.10, tak nevím co je to za kulišárnu.
Poseděli jsme u nedaleké "místní zdi" (tj. "hradeb Olomouce"), a jelikož jsem byl v správný čas na správném místě, byl jsem Berym obdarován lístkem. :D
Vážíce si toho dárku, děkuji. :palec:

(Až budeš mít zase někdy volný čas, dej vědět. :D )
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love."(Louis Cyphre)

Člověk se rozhodne svobodně, aby holdoval své nesvobodné závislosti.

Jiří Engliš
raver

Příspěvek od Jiří Engliš » 03.10.2019 6:54:29

Včerejší Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine i oba kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. O otevřené podpoře Palestiny ani nemluvě.
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???

proti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti » 03.10.2019 8:45:52

Pro mne osobně byl zážitek zhlédnutí tohoto koncertu výjimečný v tom, že lístek jsem dostal od Beryho, který ho nemohl využít. A toho gesta si moc vážím, děkuji.

Ke koncertu – jak již bylo řečeno – i pro mne byli nejvíc oslovující kousky z Animals.
Nejvíc, mne dostaly dva momenty:
– jelikož jsem předcházející koncerty neviděl, dostalo mne, jak tam v Another Brick ty děti nastoupili v oranžovém a s kuklami na hlavě – odkaz na podřezávané zajatce IS. Tak to byla síla.

- druhým moment – když Roger zvedl ten nápis "Pigs rules the World". Možná to zní trochu pateticky, ale ... mně se to líbilo. ... Bohužel se s tím nedá nic dělat. Nebo dá? A co? Když v tzv. "demokratických volbách" máme na výběr asi tak jako vo vepřinci a ovce budou vždy volit vepře...

Trochu se mi nelíbilo, že se vizuální stránka The Pigs vždy věnovala jen jednomu praseti. Přitom já si myslím, že i "u nás" v "DEvropě" máme svůj krásný exemplář chovné prasnice.

Myšlenka, že neexistuje "my" a "oni" (Us & Them), že existuje jenom "my" je hezká jako (zatím?) neproveditelný ideál. Protože, pokud to pochopí idealisticky jen jedna strana, a ta druhá zůstane jako "oni", tak ta idealistická strana "my" zanikne (již se tak děje). Kde není tolerance na obou stranách, tam je rozdělenost "my" a "oni" – a tak to je. Buddha&Co. hlásal toleranci již před 2 500 lety. V naších západoasijských končinách většinou Kristus&Co. 2 000 let. A kam jsme to s tou toleranci a láskou dopracovali? Nikam. Dej nějaké opici příliš volnosti a ona to posere. Sorry, Rogere – co nedokázal Buddha ani Kristus, nedokážeš ani ty. (Ne, že bych ti to ale nepřál. :-) )

Mluvilo se tam i o fobii. Přiznávám se – že trpím fobií. Mám fobii z toho, že nějaké náboženství převezme vládu. V jedné nábožné knize totiž je možné si přečíst několik odporujících si veršů: 1. když byl prorok a jeho stoupenci v menšině, tak hlásal tolerancik jinakosti, nenásilí. Když 2. již jich byla většina, tak hlásal násilné výboje, netoleranci k jinakosti, vyhlazení nevěrců, pro jinověrce daň ve zlatě a násilnou expanzi. V praxi pak následuje rozdělení uvnitř a boje mezi jednotlivými frakcemi navzájem (Tj. to, co chce sjednocovat, se nakonec stejně rozpadne, mír nenastane, a začne další soupeření.)
Zatím se děje ta první fáze, doufám, že již nebudu živ, když přijde ta druhá fáze (o které se nemluví, ale přijde. "Říše vznikají a zanikají a tím platí daň za svou existenci.", alá Herakleitos.)

V podstatě ani tak nejde o náboženství jako takové – jde spíš o vlastnost člověka, že když jakákoli idea se u něj stane absolutizující (např. peníze...), tak to je jako velký požár: "dobrý sluha, zlý pán" tj. je to totalita (porov. Too much Rope anebo What God Wants 1-3, It´s a Miracle).

Pokud je jeden Bůh, tak jednotlivá náboženství si ho rozparcelovala každé dle svého, a pak nastaly boje mezi těmito jejich "představami" a lidmi. A Bůh si asi rve vlasy, pokud již na tyto primitivní vopice nezapomněl jako na neúspěšný pokus jak chovat rybičky v akváriu (porov. WYWH). Člověk zkrátka – too much rope – posere vše, čeho se dotkne – zneužije pro své vlastní ego.

----
Ještě ke koncertu – aspoň tady v Olomouci mi to přišlo, že je tam většinou postarší generace, jako bych tam byl pomalu nejmladší. :-) Což mi přijde škoda. Nedokáži si představit svůj život, že by byl bez Floydů – pro mne – hlavně bez myšlenek v jejich textech zabalených v nádherné muzice.
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love."(Louis Cyphre)

Člověk se rozhodne svobodně, aby holdoval své nesvobodné závislosti.

Jend
piper

Příspěvek od Jend » 03.10.2019 18:46:26

Proti, je to sice dlouhá, ale silná úvaha :D Myslím, že ve všem souhlasím. Rogera mám rád a líbilo se mi i jeho poslední turné. Ale kolikrát jsem si už řekl: "Achjo, Rogere, ono to není tak jednoduché, jak nám tady prezentuješ..." :wink:

Richard
piper

Příspěvek od Richard » 11.10.2019 20:40:07

Jiří Engliš píše:
03.10.2019 6:54:29
Včerejší Us+Them:
Pro mě zajímavé pojetí Welcome to the machine i oba kousky z alba Animals. Waters se zdá být ještě plný energie. Skvělá sóla Dave Kilminstera a výborně provedené a sejmuté bicí. Celkový zvuk lze hodnotit jako vynikající. Ty dvě blondýny v Great gig in the sky byly asi nejslabší co kdy zpívaly.
Watersův jednostranný levicový aktivizmus místy docela kazil celkové vyznění některých skladeb. O otevřené podpoře Palestiny ani nemluvě.
Nějak mi uniklo, že by tento filmy měl nějaký termín vydání na BD/DVD???
I já za sebe dodám, že bicí byly vskutku parádní! A bylo jim věnováno i dostatek vizuálního prostoru. Rovněž jsem byl velmi potěšen náhledy
na klávesy. A Great gig in the sky? Rád bych věděl, kdo má na svědomí tohle provedení. Ve filmovém přídavku po koncertu je vidět Rogera, kterak vokalistkám o zpěvu sděluje svoji představu. Že by to bylo takto i s Great gig in the sky?

Termín na vydání na BD/DVD jsem sice nehledal, ale jsem přesvědčen, že vyjde. Nasnímané ( a sestřihané ) to už je a na youtube jsou k vidění
official clip, např.:

https://www.youtube.com/watch?v=_EkglmdiPrU
https://www.youtube.com/watch?v=BHk2jNdiTg4
https://www.youtube.com/watch?v=oJByLXGXjro

Ale jen aby si tu zas někdo nemyslel, že DVD bude pod stromeček. Stejně tak, jako DVD od Nicka Masona. :D
Welcome my son, welcome to the machine

bery
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery » 23.10.2019 12:09:42

Už je to trochu uleželé, ale dostávám se taky k psaní. Film se mi líbil, trochu mě vyděsilo, že ho neuvidím v premiéře ale nakonec to vyšlo a mohl jsme na něj zajít v Annecy ve Francii.
Tradičně prahnu po živých provedení věci z Animals takže to se mi moc líbilo, i když pro mě je top verze Dogs z In The flesh, kde zpívá Jon Carin.
Líbily se mi hodně i věci z Rogerovy desky (jako vždy bych uvítal i více jeho sólovek). Great Gig nic moc (věc vkusu) ale pamatuju že z koncertu v Praze jsme byl ještě více otráven.
Měl jsem trochu obavu z té politiky, nevidím to taky tak jednostranně, podepisuju ze taky pod to co píše proti a Jend, dost mě nedávno šokovala Rogerova podpora Nicolasi Madurovi a jsem těd vůči němu ostražitější, abych se přes to přenesl musím si opakovat že Roger je především humanista a taky jen člověk.

Zvuk v kině mohl být lepší. Věková skladba mi přišla dost vyvážená, i dost mladších lidí, co mě nepotěšilo byly prázdné místa ve středně velkém sále (město cca 100tis)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět