Vera Lynn

ostatní muzikanti, výtvarníci, manažeři, technici, přátelé apod. spojení s tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Vera Lynn

Příspěvekod fernetti » 15.07.2018 9:41:05

Does any here remember Vera Lynn?

d.jpg
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Re: Vera Lynn

Příspěvekod fernetti » 15.07.2018 9:42:25

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod fernetti » 15.07.2018 19:24:07

a návdavkem si neodpoustím vložit odkaz na skvělý dokument o této energické, nesmírně pozitivní a vůbec skvělé dámě: https://www.youtube.com/watch?v=icYQldwEUo8
(je sice v angličtině, ale moc práce porozumět nedá ani nám slabším) - opravdu doporučuju, protože skvěle dokresluje atmosféru doby 2. světové války a to, jak obrovský vliv na morálku britských vojáků tato jediná žena měla. a jestliže o ní roger složil píseň, musel mít na mysli i svého otce, eric-fletchera, který ji minimálně v rádiu někde v zákopech fronty poslouchal...

p.s.: v intru poskládaném ze skladeb, které hrával waters před začátkem koncertů k dsotm tour (mj. duben 2007, praha - pamatujete obraz toho starého lampového rádia s rozpitou flaškou dobré whisky promítaný na plátno za podium?) zazněly i skladby této dámy.

Richard
piper

Příspěvekod Richard » 16.07.2018 22:00:35

Parádní čtení a odkazy! =D>
Vera Lynn mi byla prvotně známa z odkazu Rogera Waterse na albu a filmu The Wall. Lampové rádio na koncertě z roku 2007 si vybavuji zcela zřetelně, ale až teď mi dochází, co z něho zaznělo. A teprve nyní poznávám, co znamenala pro vojáky v období 2. světové války a následně pro inspiraci a tvorbu Rogera Waterse.
Kolem Pink Floyd je stále mnoho významných a zajímavých osobností a jsem rád, že Vera Lynn zde má nyní své vlákno.
Welcome my son, welcome to the machine

Zpět na „lidé kolem“