David Gilmour- koncerty 2016

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour- koncerty 2016

Příspěvek od proti »

Nechal jsem se přemluvit manželkou a na Davida v Pompejích jsem se zašel podívat. Abych to trochu vysvětlil – poslední sólovka Davida na rozdíl od On the Island se mi vůbec nelíbí – texty mne nijak neoslovují a melodie jen občas... no prostě není to pro mne. Tím však nepopírám skvělou kytaru.

Ke koncertu:
Pobavila mne taková drobnost – když tam potahují ty bedny s vybavením, tak na jedné byl nápis
"David Gilmour
(a o něco níž)
Pink Floyd Tour" :mrgreen:

Když vzali celý rozsvícený amfiteátr seshora, přišel mi ten pohled jako druhý rozžhavený kráter sopky. :-)
Nebudu to rozebírat podrobně.

Plusy:
- dle mého Gilmourova kytara NÁDHERNÁ – u každé skladby. Co víc si mohu přát !!!
- saxík v Shine On,
- hezká WYWH, atd., atd.

Mínusy:
- Jak už vzpomenul Fernetti tu mixáž ruchů – přimixování hvízdnutí do Shine On intra mi přišlo dost mimo.
- Začínající projekce k One of these Days – to jsem vůbec nepochopil.
(Dle mého – kdyby tam pustil něco jako retrospektivu na předcházející Pompeje, byla by to nádhera!)
- Co byl dle mého názoru ABSOLUTNĚ největší katastrofa byl mužský vokál v Great Travesti in the Sky.

To jsem vážně do konce koncertu nerozdýchal, Po posledních dvou turné PF jsem jaksi očekával, že POKUD tam budou vokalistky – tak to bude jako předtím – tři. A svou choreografií doplní vizuální show. Jak jsem tam ale uviděl toho mistra bojových umění, jak svými pohyby trénuje Kung-Fu, oblečen do nějakých "šmicrovek"... – dle mne se na to nedalo dívat. (Z celkového záběru na pódium mi to přijde jakoby si doma zapomněl kalhoty, nebo ještě nevyrostl z dupaček.)

2:25 - https://www.youtube.com/watch?v=1ZaEMzJv7_w

Pokud to byl GREAT Gig: – první zpěvačka – dle mého nádhera, z výrazu její tváře šel na mne děs (to myslím v pozitivním slova smyslu!!!).
Když zpíval druhý vokál, tak jsem se v duchu děsil a odmítal jsme tomu uvěřit, že třetí vokál převezme ten chlap. A když se tak stalo, přišla moje night mare. :-( (Naštěstí se mi o tom v noci nezdálo.) Po dvou holkách přidat chlapa ať tu skladbu zapíchne, tak to není pro mne.

Vážně bych byl zvědav, co by řekl Rick na Great Gig v tomto provedení. Kdyby vstal z hrobu, vůbec bych se nedivil.
Až do včera jsem si myslel, že nic horšího než Great Gig z minulého Rogerovo provedení (styl "Support Lesbiens") být nemůže. Mýlil jsem se. David ho trumfnul na plné čáře.

Pak mi tam ještě ten pažemi rozhazující chlap překážel v první skladbě z posledního Davidova alba, jak to tam vokálem přeřvává.
Mužské vokály v On the Island Tour, ty se mi líbili – bylo to jiné turné, jiná atmosféra, ale rozhodně bych si nedokázal představit, že by ti dva pánové zpívali Great Gig (!!!). A když si chtěl David zahrát Great Gig, tak si pozval Sam Brown. - https://www.youtube.com/watch?v=Why8NbtimdU, nebo Micu Paris nebo já nevím...

https://www.youtube.com/watch?v=gk99lf_Ec4k
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět