David Gilmour- koncerty 2016

fat old sun

Moderátor: bery

proti
piper
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour- koncerty 2016

Příspěvekod proti » 19.09.2017 9:01:19

Nechal jsem se přemluvit manželkou a na Davida v Pompejích jsem se zašel podívat. Abych to trochu vysvětlil – poslední sólovka Davida na rozdíl od On the Island se mi vůbec nelíbí – texty mne nijak neoslovují a melodie jen občas... no prostě není to pro mne. Tím však nepopírám skvělou kytaru.

Ke koncertu:
Pobavila mne taková drobnost – když tam potahují ty bedny s vybavením, tak na jedné byl nápis
"David Gilmour
(a o něco níž)
Pink Floyd Tour" :mrgreen:

Když vzali celý rozsvícený amfiteátr seshora, přišel mi ten pohled jako druhý rozžhavený kráter sopky. :-)
Nebudu to rozebírat podrobně.

Plusy:
- dle mého Gilmourova kytara NÁDHERNÁ – u každé skladby. Co víc si mohu přát !!!
- saxík v Shine On,
- hezká WYWH, atd., atd.

Mínusy:
- Jak už vzpomenul Fernetti tu mixáž ruchů – přimixování hvízdnutí do Shine On intra mi přišlo dost mimo.
- Začínající projekce k One of these Days – to jsem vůbec nepochopil.
(Dle mého – kdyby tam pustil něco jako retrospektivu na předcházející Pompeje, byla by to nádhera!)
- Co byl dle mého názoru ABSOLUTNĚ největší katastrofa byl mužský vokál v Great Travesti in the Sky.

To jsem vážně do konce koncertu nerozdýchal, Po posledních dvou turné PF jsem jaksi očekával, že POKUD tam budou vokalistky – tak to bude jako předtím – tři. A svou choreografií doplní vizuální show. Jak jsem tam ale uviděl toho mistra bojových umění, jak svými pohyby trénuje Kung-Fu, oblečen do nějakých "šmicrovek"... – dle mne se na to nedalo dívat. (Z celkového záběru na pódium mi to přijde jakoby si doma zapomněl kalhoty, nebo ještě nevyrostl z dupaček.)

2:25 - https://www.youtube.com/watch?v=1ZaEMzJv7_w

Pokud to byl GREAT Gig: – první zpěvačka – dle mého nádhera, z výrazu její tváře šel na mne děs (to myslím v pozitivním slova smyslu!!!).
Když zpíval druhý vokál, tak jsem se v duchu děsil a odmítal jsme tomu uvěřit, že třetí vokál převezme ten chlap. A když se tak stalo, přišla moje night mare. :-( (Naštěstí se mi o tom v noci nezdálo.) Po dvou holkách přidat chlapa ať tu skladbu zapíchne, tak to není pro mne.

Vážně bych byl zvědav, co by řekl Rick na Great Gig v tomto provedení. Kdyby vstal z hrobu, vůbec bych se nedivil.
Až do včera jsem si myslel, že nic horšího než Great Gig z minulého Rogerovo provedení (styl "Support Lesbiens") být nemůže. Mýlil jsem se. David ho trumfnul na plné čáře.

Pak mi tam ještě ten pažemi rozhazující chlap překážel v první skladbě z posledního Davidova alba, jak to tam vokálem přeřvává.
Mužské vokály v On the Island Tour, ty se mi líbili – bylo to jiné turné, jiná atmosféra, ale rozhodně bych si nedokázal představit, že by ti dva pánové zpívali Great Gig (!!!). A když si chtěl David zahrát Great Gig, tak si pozval Sam Brown. - https://www.youtube.com/watch?v=Why8NbtimdU, nebo Micu Paris nebo já nevím...

https://www.youtube.com/watch?v=gk99lf_Ec4k
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love."(Louis Cyphre)

Člověk se rozhodne svobodně, aby holdoval své nesvobodné závislosti.

Zpět na „David Gilmour“