1984

fat old sun

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

1984

Příspěvek od fernetti »

první sólové turné si gilmour odehrál v roce 1984, kdy současně propagoval čerstvé album "about face". ze záznamů je asi nejznámější roio z londýnské hammersmith odeon, výborné záznamy jsou z kabuki theater (san francisco, 26.6.1984) anebo stabler arena (bethlehem, 12.7.1984).
už hrozně dlouho jsem tyto záznamy neslyšel, ale je dobré je občas oprášit a pustit si je: ikdyž už byl gilmour na prahu čtyřicítky a začal tak trochu taťkovatět, byl ve skvělé formě a s doprovodnou kapelou mu to fungovalo náramně - živě hrané kousky jsou našláplé, ostré a je poznat, že muzikanty hraní spolu bavilo. navíc gilmour na kytaru opravdu čaroval, jeho prodloužená sólíčka mají šťávu i dnes. tak trochu je škoda na to zapomínat. osmdesátky byly dost divné roky, hodně muzikantů si tehdy odžívaly svůj soukromý timeout, z nichž někteří už se návratu do lepších hudebních časů nedočkali a s hraním buď přestali anebo hráli čím dál větší sračky... i gilmour si tehdy užíval svoje s watersem, bylo to takové nijaké období, ta první půlka osmdesátých. nebýt občasného vystoupení v tv a této krátké promo tour v r. 84, moc se o gilmourovi nevědělo... ale i tak je dobré si ji občas připomenout, protože podle mě vážně byla dobrá.
odkazy na záznamy koncertů sem linkovat nebudu, kdo chce, najde si je na joutube, já jen sem prsknu odkaz na oficiální záznam, který se věnuje střípkům z první (evropské) části turné - cesty busem, hotely, zvukovky, rozhovory, rozkošné záběry do publika a hlavně - live úryvky přímo z podií. podle mě velmi povedené a zajímavé, doporučuju si počkat na úplně samotný závěr s titulkami - https://www.youtube.com/watch?v=tEDBGWqtgGA :twisted:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: 1984

Příspěvek od Jend »

Ano, v roce 1984 hrál David parádně. Myslím, že tehdy se pořádně vyřádil a koncertování si po všem tom dění v Pink floyd náramně užíval. Je z toho prostě cítit taková radost a uvolněnost. Až se docela divím, že rok poté bylo z jeho rozhovorů cítit patrné rozčarování nad tím, že Roger nechal skupinu rozpustit.
A taky si myslím, že Davidovo turné v tomto roce moc pomohlo Pink Floyd v následujících letech bez Waterse.
Za sebe ještě mohu doporučit zvukový záznam ze soundboardu z Berkeley (29. 6.), který je dostupný jako bootleg pod názvem "New Game". A taky videjko z Kodaně, ač amatérské, přesto (na tu dobu!) velmi kvalitní.

https://www.youtube.com/watch?v=TkHWdBpo074&t=678s

A jeden naprosto bezvýznamný postřeh k tomuto turné: David tady zcela vyjímečně hrál na stratocaster i Run Like Hell :-o
What do you mean interesting?

Odpovědět