David Gilmour Live - Červenec 2006

fat old sun

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

skoro vepředu B2 a tipuju to tak na 50m. nějak to nedokážu odhadnout. Obrazovky byly jen nad stage a každá projektovala někoho, takže z orchestru jsem měl pouze tóny
Live In Peace

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

jsem zpět :o)

Příspěvek od JaninkaW »

áááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

Takhle nejlépe by se asi dal charakterizovat můj zážitek :)

Stála jsem přímo za hrazením v sektoru A2 pod Rickem a Jonem a vzhledem k mé výšce jsem měla výhled výborný ;)
Nechápu, jak udělali to, že i když jsme stáli pod bednami, mohli jsme mezi sebou téměř normálně mluvit. Můj muž, deformovaný svou profesí - učitel hry na kytaru - si akorát na začátku postěžovat, že slyší více basů než kytary, ale to bylo tak vše a stejně ho to dostalo, stejně jako nás všechny :) Bylo jasné, že když jsme pod soustavou beden, asi to nebude stejný zvuk, jako u zvukaře, ale to nebylo důležité, i tak to bylo ÚŽASNÉ!!!

Začal jako obvykle Breathe Time a Breathe reprise - výborné však bylo, když Rick u své sloky zapoměl text, jakože ale opravdu natrvdo :) Všichni jsme mu tleskali, ale nemohl si prostě vzpomenout, tak se hrálo dál a Guy jen chytal záchvaty smíchu :-D Pak nás s opravdu krásnou dikcí polsky pozdravil a poděkoval a začalo se hrát On an Island, bylo patrné na prvních 3písních, že jsou nervozní, přeci jen po 12ti letech koncert pro tolik lidí musí být opravdu záběr na nervy i když je to David ...
Písničky z OAI hrál v jiném pořadí než na albu, jinak než na albu, bylo tam opravdu hooodně improvizací a kluci se na podiu opravdu vyřádili ;) Po Take a breath jsme konstatovali, že víme, co je to NÁŘEZ :-D!!!
po OAI byla 20ti minutová pauza, při které jsme si všichni s radostí sedli, jelikož stát 1,5hodiny, je fakt maskar ...

Druhou část začal o něco dříve - přátelé, musím se přiznat, ač jsem recenzent, nestydím se za to, že si opravdu nepamatuju, co kdy hrál .. polovinu koncertu jsem stála se zavřenýma očima a POSLOUCHALA tu hudbu, uvědomovala si to, že jsem tam, že ti géniové, které den co den poslouchám, stojí předemnou a že to je možná poslední možnost vidět Davida hrát .. Probrečela jsem čtvrtinu koncertu a nestydím se za to :) ! Ne nejsem hysterická fanynka, ale ta hudba, ten dusot, ta atmosféra ... to se prostě nedalo, i můj muž velký drsoň byl přemožen při High Hopes ;)

Co mi utkvělo v paměti bylo opravdu vydařené solo Fat Old Sun na konci, kdy to rozjel přesně jako zamlada až na ten jiný zvuk ...
A Great Day from Freedom byl MASAKR :) ! zpívali všichni a 90 lidí kolem mělo slzy v očích, poláci jsou opravdu vlastenci a tak to prožívali a ta atmosféra vás prostě musela dostat ...
Shine On hrál Guy Phill a Dick na skleničky s vínem :) shine on bylo opravdu náádherné - je k vidění v horší kvalitě na www.youtube.com když si zadáte Gilmour Gdańsk
Echoes - to byl opravdový HUKOT :)
ale nic extra??? HA HA HA a Astronomy domine s projekcí na plátno??? to není nic extra? na to jsme čuměli jak puci!!!! selený sliz .. připadala jsem si jako v šedesátých letech v UFU :)

až dneska si já i muž začínáme uvědomovat, jaké to tam bylo a že jsme tam vůbec byli :) možná si do konce týdne vybavím více ;) každopádně to byl opravdu zážitek na celý život a i když david udělal na začátku dost chyb a rick ještě víc, nikomu to nevadilo ... prostě nemohlo ! bylo to .. no prostě áááááááááááááááááááááááááááá :-D

Kažodpádně organizace byla DĚSNÁ - pustili nás o hodinu později bez jakéhokoliv vysvětlení, nesměli jsme si s sebou vzít čisté minerálky - o tom nebylo nikde nic psáno! - zabavili nám karimatku někomu i spacák, když se někdo ohradil, proč mu to berou, nikdo se s ním nebavil a normálně ho vyvedli ... Když se otevřely brány byly 4 cesty a až po otevření nám sdělili, že ženy vpravo (samozřejmě jsme stáli vlevo) - odbavovala tam JEDINA ženská a chlapi měli na výběr ze tří cest, kde odbavovali muži .. ač nerada používám tyto výraziva nazvala bych to diskriminací ...
Záchody které byly až za bránou takže než jste se dostali tam a zase zpět byla to cesta na 10minut minimálně ...
Nakonec prodejní stánek se suvenýry - nebyl nijak označen!!! stál na metrovém kopci, takže kdokoliv šel dolů s nákupem, shodil všechny ostatní ... nikde nebylo viditelně napsáno, co prodávají, takže se stávalo, že tam stáli lidi a chtěli si koupit desku a až přišli na řadu, dozvěděli se, že desky se vůbec neprodávají - což mi přišlo opravdu trapné .. takhle velký koncert .. všude to psali, že od roku 67 kdy byli v PL rolling stones tak velký koncert nebyl a přitom to takhle s prominutím prosrali ...
ale mám tričko ;) i když na mě nezbylo modré s motivem desky OAI mám dámské černé rajonové v přepočtu za 400,- cca a program za 70,- .. Tomík jen klesnul, když slyšel, za kolik jsem ho koupila já, když on jej kupoval v Royal albert hall za 500,- :-D
No doufám, že to nebyl poslední koncert ... ;)

Fotky zde - www.album.volny.cz/grainneova
Thank you verry much indeed

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no podle fotek jste stáli opravdu hodně moc blízko! já si tohle užil druhou půlku koncertu v clamu a musím říct, že stát pár metrů od činžáku vystavěného z beden je maximální slast a opravdu si dovedu vybavit tu dokonalou harmonii, kdy celé tělo vibruje energií, sálajíci z podia. to je těžko popsatelný zážitek, o tom žádná. k těm projekcím zeleného slizu - není to něco podobného, co promítali floydi na svém posledním turné? (je to vidět na dvd pulse, ale zrovna si nevzpomínám, u které skladby to bylo...)
jo a k těm cenám programů: uvádíš měnu v káčé nebo zlotých? docela bych věřil tomu, že právě proto, že šlo o poslední koncert, tak se jednalo o regulérní výprodej zásob :)... já si program (myslím ten čtvercový formát s křídovým papírem a plným krásných barevných fotek) koupil v hamburku za 15 euro, tzn. za nějakých 400,- kč.

jo a lupeny si doufám schováte... u mě už visí za sklem spolu s mýma fotkama na zdi :):)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

Lístky samozřejmě mám schované spolu s ústřižky z novin, které vyšly ke koncertu - dneska je zkusím nafotit a hodit na web.
Co se týče cen, uvádím je v přepočtu na kč, takže asi půjde o výprodej ;) ale i tak, toho mohli dovézt trochu více a že se na koncertě neprodávaly desky mě fakt dostalo ... Program mám ten ve velikosti LP na křídovém papíře - za 70kč ;)

Jinak k tomu co psal Harman - Dick Parry to samozřejmě ve Fat Old Sun nebyl ale byl to Jon Carin - hraje na steel guitar, jak je známo :) David prostě normálně začal a po chvíli čekal ony tóny Jonovy kytary a .. nic :) tak se opět strhnul záchvat smíchu na podiu a David s Jonem si zavtipkovali - jak víme, David není moc výřečný, takže to bylo něco - vidět ho pronést souvislé 4věty, které nebyly o obsahu Thank you very much indeed, Good Night, Dziekuje Barzdo a Dobry Wieczór ;)
Ohl. projekce - nevím, možná to už někde dávali, ale rozhodně ne na tomhle turné, takže to bylo ono překvapení, které si na nás nachystali..

Každopádně jako host byl pianista Leszek Mozdzer či jak se píše - vypadal trošku jinak než na fotkách z alba :) byl ve fraku, měl vlasy na ramena a z vrchní půlky měl udělaný culík a celkový image dokreslovaly velké brýle :-D Prostě šílený klavírista ;) ale hrál výborně o tom žádná!

Co se týče diskutovaného záznamu na DVD - nedokážu říct, jak to bude, každopádně na ofic. stránkách koncertu bylo psáno, že to bude režírovat Mallet což je režisér PULSE, nevím, proč by zrovna on měl režírovat záznam pro TVP1 :-D každopádně to někde výjde, byl to jedinečný koncert, mluvil o tom i David v nějakém rozhovoru, ale už nevím, kde a u bran jsme všude četli, že souhlasíme s tím, že výjdeme na různých mediích a v televizi ...

Nicméně mám tady pro vás perličku, kterou mi přeložil Vojtas - děkuji Tomíku ;) a to Guyovo zhodnocení koncertu :

Nemůžu uvěřit, že je po všem, jsem smutný..
Gdaňsk byl poslední a speciální show a musím říct, že se budu vždy s láskou ohlížet po tom, co bylo nadevší pochybnost nejlepší tour mého života. Bylo to neuvěřitelné v mnoha ohledech, hudba, hudebníci, kamarádství a samozřejmě zvláštní rozměr vaší účasti. Bylo skvělé mít tak blízký vztah s obecenstvem a dali jste mnoho.
Děkuji všem, dokonce i těm úzkoprsým a protivným z Vás.
Čas od času se budu vracet.
Mám vás velmi rád.

Pa
Thank you verry much indeed

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no vidíš, na to bych málem zapomněl - jaký byl orchestr? nikde jsem ho na fotkách neviděl...

no a jestli to mallet režíroval, tak to na dvd opravdu vypadá! otázkou je, jestli to vyjde jako druhá část z davidova chystaného dvd točeného v londýně anebo vyjde samostatné dvdčko. (osobně tipuju, že vyjde sólo...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

taky tipuju solo dvd a nebo dvě dvdčka spolu .. uvidíme ;)

Orchestr? cha - božský! on na těch fotkách ani vidět moc jít nemohl, byl úúplně po levé straně vedle Manzareny, seděli na židličkách po čtyřech vedle sebe a bylo jich 40, ale bylo to opravdu něco .. ono i když ten zvuk můžou udělat syntetizátory, není nic nad opravdový orchestr .. a i když kdosik už pravil, že slyšel jen tóny, u doprovodu orchestru nejde o to slyšet všechno, ale celkovou kouli zvuku :)

Právě koukám na videa na youtube.com už se nám to tam hromadí ..
Thank you verry much indeed

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

vyjde solo v polsku.
btw Jani, zdůvodnili toho, mluvili o tom, že odčerpávají bahno či něco tak
Live In Peace

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

Harman: to s tím bahnem se k nám nedoneslo, když jsme se ptali ochranky u brány, jen se důležitě koukali do nikam, myslím, že by se jim nic nestalo, kdyby nám to sdělili, každopádně to s těmi záchody za branou a to s tím, jak pouštěli ženské ... no bylo toho víc a opravdu to vychytané nebylo, ale budiž odpuštěno s tím David nic společného neměl ;)
Nicméně, kde jsi zjistil, že to výjde v polsku? myslíš, že to polákům režíroval mallet? a proč by to mělo vyjít jen v polsku? pošli mi odkaz na to z čeho jsi čerpal, prosím.
Thank you verry much indeed

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Odkazem je můj pobyt a hovory se zdejšími lidmi. Taky se tam prodávali DVD z minulého roku s J.M. Jarrem v obchodech a jinde sem to snad nikdy neviděl. Navíc nějakej týpek říkal, že minulej rok hned den po koncertě byl vysílanej v polské TV, tak jsem zvědavej kdy a jak se to objeví=)
Kdo je Mallet? ty lidi okolo fakt nějak neovládám
Live In Peace

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

:) no já od lidí tam slyšela že david spal tam, pak zase tam a pak tam .. kdybych dala na řeči, tak v tom polsku musel být minimálně rok :) Já mám informaci z ofic. stránke koncertu a tam je uvedeno, že to bude režírovat Mallet - což je režisér, který dělal PULSE, nemyslím, že ten by dělal něco, co výjde jen v Polsku ...
Thank you verry much indeed

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

viděli jste tam filmové kamery? nemyslím mobily, ale pořádné krávy s půlmetrovým objektivem na trojnožce velikosti žirafy :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

přiznám se, že jsem se moc nezaobírala tím, co nás natáčí :) ale kamery na něčem jako žirafy velkém tam byly .... uvidíme každopádně na těch polských stránkách, kde jsem to četla, to teď není - mají tam trošku zmatky, kvůli umis´tování informací z tisku atd. .. ale najdu to ;)
Thank you verry much indeed

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

http://www.gdansk.naszemiasto.pl/david_ ... 28443.html

tedy pro ty co neozumí - důležitý výtah z textu:

Mallet to režíroval, pokud se Mallet ujal režije, můžeme s určitostí očekávat vydání tohoto koncertu na DVD

Tedy nepochybujme ;)
Thank you verry much indeed

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Na Brain Damage se právěže ptali vedení managementu PF a vyvrátili to, že by něco takovýho připravovali, takže esli bude release tak asi opravdu jen v tom Polsku
Live In Peace

JaninkaW
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 06.08.2006 11:04:48
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JaninkaW »

No .. ehm Davdi taky vyvracel, že bude dělat novou desku a za půl roku jsme tady měli OAI .. Brain damage není ofic. stránka .. ale každopádně, byl jsi tam, tedy mohl sis všimnout, že tam bylo přes 30britsky hovořících kameramanů a lidí od kamer... nějak mi to nesedí .. nechme se překvapit
Thank you verry much indeed

Odpovědět