David Gilmour

fat old sun

Moderátor: bery

Zamčeno
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

To je dobrý !!! Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

dámy a pánové, seznamte se: legendární fender stratocaster sériové číslo 001, které vlastní pan david gilmour! tohoto krasavce můžeme vidět a slyšet např. při davidově vystoupení na koncertu "stratpack" (viz. info o DVD zde: http://www.play.com/DVD/DVD/PROD/3-/639 ... oduct.html)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

fernetti píše:dámy a pánové, seznamte se: legendární fender stratocaster sériové číslo 001, které vlastní pan david gilmour! tohoto krasavce můžeme vidět a slyšet např. při davidově vystoupení na koncertu "stratpack" (viz. info o DVD zde: http://www.play.com/DVD/DVD/PROD/3-/639 ... oduct.html)
Moc hezké, to DVD asi nemáš, viď? :)

Jseš si jistej, že první strat vlastní opravdu David? A proč je tam napsaný "399 of 005", když to má bej první strat? (to by tam někde snad mělo bejt to sériový číslo 001, ne? :D )

O prvních stratech jsem našel článek třeba tady http://www.geocities.com/vginfo/strat54.html.
Například se tam píše, že do roku 1971 bylo na kamenech tremola napsáno PAT. PEND., a až potom FENDER FENDER. To by znamenalo, že tohle není první strat :) Ale nevím, zas tak detailně se v tom neorientuju :)

Je neuvěřitelný, že kytara stará 52 let vypadá stále moderně :) (o čem z 50tých let to můžete říct, že? :) ) Fender je prostě nejlepší!!! :)

Pro případně zájemce:
Když si koupíte nový Fender Stratocaster Highway 1, tak dostanete vintage kytaru, která vypadá, jako staré Stratocastery, navíc je o cca 10 000 Kč levnější než American Standard a dost lidí tvrdí, že má dokonce lepší zvuk než American Standard :) (aspoň podle toho, co jsem našel na fórech, když jsem jí kupoval)
Když jsem kupoval svýho Fendera, tak jsem se rozhod právě pro Stratocaster Highway 1 a fakt toho nelituju :) (akorát bohužel zatím nemám odpovídající kombo...) Snad jediná vada na kráse je, že snímače jsou citlivější na rušení (když člověk stojí vedle počítače, tak je to dost znát), holt to nejsou žádné Noiseless :)

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Kurňa mě to nějak odhlásilo, předchozí příspěvek jsem psal já :D

Ještě dodatek z Wikipedie (http://en.wikipedia.org/wiki/Stratocaster):
The white Stratocaster with serial number 0001, once belonging to Homer Haynes and sporting an anodized gold pickguard and gold hardware, is owned by Pink Floyd guitarist David Gilmour. This guitar, however, was not the first Stratocaster made. It is believed to be a very early "custom color" Strat.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Senzační fotečky! :shock: To DVD vřele doporučuju, je tam k vidění nejen tenhle strat, ale i spousta zajímavých muzikantů. Např. Pino Paladino, Andy Fairweather Low, Phil Manzanera ....

A na tohle tam hraje Pino Paladino

Obrázek
Fender(R)
Pino Paladino Relic Signature Precision Bass

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Anonymous píše: Moc hezké, to DVD asi nemáš, viď? :)
tohle dvd ještě nemám, ale video s davidovým představením na tomto koncertu jo. hrál tam marooned, coming back to life a sorrow a zvuk toho krasavce je jedním slovem nádherný :). má to nějakých 150mega, takže pokud by byl zájem, tak bych to hodil na web ke stáhnutí :wink: .
Anonymous píše: Jseš si jistej, že první strat vlastní opravdu David? A proč je tam napsaný "399 of 005", když to má bej první strat? (to by tam někde snad mělo bejt to sériový číslo 001, ne? :D )
jinak s tím číslem 001 je to docela záhada. určitě to není první vyrobený strat, ale jen jeden z prvních, který šel ven. možná šlo o první strat, cco šel ven z fabriky, co já vím. rozhodně je ale jediný na světě, který má to štěstí, že má právě tu jedničku :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:
Anonymous píše: Moc hezké, to DVD asi nemáš, viď? :)
tohle dvd ještě nemám, ale video s davidovým představením na tomto koncertu jo. hrál tam marooned, coming back to life a sorrow a zvuk toho krasavce je jedním slovem nádherný :). má to nějakých 150mega, takže pokud by byl zájem, tak bych to hodil na web ke stáhnutí :wink: .
Už to házej :) Sem s tím ;)
fernetti píše:
Anonymous píše: Jseš si jistej, že první strat vlastní opravdu David? A proč je tam napsaný "399 of 005", když to má bej první strat? (to by tam někde snad mělo bejt to sériový číslo 001, ne? :D )
jinak s tím číslem 001 je to docela záhada. určitě to není první vyrobený strat, ale jen jeden z prvních, který šel ven. možná šlo o první strat, cco šel ven z fabriky, co já vím. rozhodně je ale jediný na světě, který má to štěstí, že má právě tu jedničku :)
Takže jsem si dal tu práci a vyhrabal svoji knížku "Historie kytary Fender Stratocaster". Tam se píše, že Custom Color Stratocestery (což je případ týhle kytary) se začaly vyrábět v roce 1957, tzn. tři roky po prvním stratu. Je možný, že to je jeden z prvních modelů týhle série (btw ta barva se jmenuje Olympic white :) ), ale určitě to není první Stratocaster. Ten by totiž musel bejt v provedení "sunburst" a navíc dvoutónový sunburst (dneska se už dělá třítónový). Můžu sem časem lípnout obrázek, jak vypadaly první modely (Opravdu se od dneška liší jenom v minimu detailů).

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

v pondělí sem hodím link :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

vpolak@tiscali.cz

bassgutitar

Příspěvek od vpolak@tiscali.cz »

neustále sleduji Vaší muziku.je SUPER

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: bassgutitar

Příspěvek od fernetti »

vpolak@tiscali.cz píše:neustále sleduji Vaší muziku.je SUPER
:?: :) :?: :) :?:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

vpolak@tiscali.cz píše:neustále sleduji Vaší muziku.je SUPER
Tak to byl roztomilý příspěvek :) Po ránu opravdu rozesměje.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Teď o půlnoci mě zčistajasna napadla otázka: Proč asi Dave nehrál v uplynulém turné nic ze svých starších sólovek?
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:Teď o půlnoci mě zčistajasna napadla otázka: Proč asi Dave nehrál v uplynulém turné nic ze svých starších sólovek?
protože by jeho koncert trval místo tří čtyři hodiny ? :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Sara Gilmour

Obrázek
Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

tak ja tomu nerozumim
EMMA Gilmour
Obrázek

Zamčeno