David Gilmour

fat old sun

Moderátor: bery

Zamčeno
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

obal davidova nového titulu a seznam skladeb na "on an island":

Obrázek

1. Castellorizon
2. On An Island
3. The Blue
4. Take a Breath
5. Red Sky at Night
6. This Heaven
7. Then I Close My Eyes
8. Smile
9. A Pocketful of Stones
10: Where We Start

na albu hrají tito muzikanti: http://www.brain-damage.co.uk/general/dg06who.html
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:obal davidova nového titulu a seznam skladeb na "on an island":

Obrázek

1. Castellorizon
2. On An Island
3. The Blue
4. Take a Breath
5. Red Sky at Night
6. This Heaven
7. Then I Close My Eyes
8. Smile
9. A Pocketful of Stones
10: Where We Start

na albu hrají tito muzikanti: http://www.brain-damage.co.uk/general/dg06who.html
Není náhodou ten týpek na ostrově sám David Gilmour?
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jend píše: Není náhodou ten týpek na ostrově sám David Gilmour?
přesně tohleto mě taky napadlo!!! dal jsem na to dotaz na davidově blogu, kde se ve včerejším vlákně řešilo, kdo obal desky vytvořil. je to hodně zajímavé (a zábavné :)) počtení, překvapivě hodně lidí tam např. psalo, že artwork je prací davida, polly nebo jednoho z jejich dětí (asi toho, kdo je nejzdatnější ve fotošopu :D), někteří dokonce psali o sydu barrettovi nebo rogeru watersovi :!: . na storma si vzopomnělo jen málo lidí a i ti uznávali, že tentokrát nebude artwork alba jeho prací.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

no nevypadá to moc Stormovsky, ale kdo by to udělal jinej, tak to opravdu nevím. každopádně ta postava by se Davidovi i celkem podobala
Live In Peace

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Harman píše:no nevypadá to moc Stormovsky, ale kdo by to udělal jinej, tak to opravdu nevím. každopádně ta postava by se Davidovi i celkem podobala
Proc by to nemohl delat nekdo jinej? Tak jako Gilmourova hudba ma malo spolecneho s hudbou Pink Floyd tak i obaly jsou dost rozdilne...
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

FleetingGlimpse píše:
Harman píše:no nevypadá to moc Stormovsky, ale kdo by to udělal jinej, tak to opravdu nevím. každopádně ta postava by se Davidovi i celkem podobala
Proc by to nemohl delat nekdo jinej? Tak jako Gilmourova hudba ma malo spolecneho s hudbou Pink Floyd tak i obaly jsou dost rozdilne...
neříkám že nemůže, jen je to pro mě takový spjatý=))) Krom toho když si poslechnu alba David Gilmour a About Face a potom TDB, tak mám pocit že do TDB Dave dost věcí okopíroval z těch svých sólovek
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše: Gilmourova hudba ma malo spolecneho s hudbou Pink Floyd
to, doufám, nemyslíš vážně???
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:
FleetingGlimpse píše: Gilmourova hudba ma malo spolecneho s hudbou Pink Floyd
to, doufám, nemyslíš vážně???
Myslim. Kdyz posloucham Gilmourovy solovky, tak to ve mne evokuje jen zlomek z toho co poslech Floydu.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

naprostý souhlas, Gilmourovy sólovky teda s Floyd moc společnýho nemají... I to zmiňované The Division Bell je o něčem jiným myslím... Ale kdo ví, třeba mě tím novým vyvede z omylu....
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Jana píše:naprostý souhlas, Gilmourovy sólovky teda s Floyd moc společnýho nemají... I to zmiňované The Division Bell je o něčem jiným myslím... Ale kdo ví, třeba mě tím novým vyvede z omylu....
Bože, děláte si všichni srandu? :shock: Právěže Gilmourovy sólovky zní nejdfloydovštěji ze všech sólových projektů jednotlivých členů skupiny...
Když si poslechnu něco od Rogera, tak v tom nic floydovskýho neslyším. Až na Amused To Death.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Jend píše:
Jana píše:naprostý souhlas, Gilmourovy sólovky teda s Floyd moc společnýho nemají... I to zmiňované The Division Bell je o něčem jiným myslím... Ale kdo ví, třeba mě tím novým vyvede z omylu....
Bože, děláte si všichni srandu? :shock: Právěže Gilmourovy sólovky zní nejdfloydovštěji ze všech sólových projektů jednotlivých členů skupiny...
Když si poslechnu něco od Rogera, tak v tom nic floydovskýho neslyším. Až na Amused To Death.
přesně tohle jsem chtěl napsat :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Jend píše:
Jana píše:naprostý souhlas, Gilmourovy sólovky teda s Floyd moc společnýho nemají... I to zmiňované The Division Bell je o něčem jiným myslím... Ale kdo ví, třeba mě tím novým vyvede z omylu....
Bože, děláte si všichni srandu? :shock: Právěže Gilmourovy sólovky zní nejdfloydovštěji ze všech sólových projektů jednotlivých členů skupiny...
Když si poslechnu něco od Rogera, tak v tom nic floydovskýho neslyším. Až na Amused To Death.
No vidis, tak mne Floydovstejsi pripadaji Watersovy solovky. Ale tahle diskuze je naprosto o nicem, kazdy to vnima jinak.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

vřele doporučuji ke shlédnutí tento odkaz: http://www.neptunepinkfloyd.co.uk/news/?y=06&id=0207, kde jsou k dispozici náhledy na celý booklet davidova nového alba, včetně všech textů z "on an island". akorát jsem to dočetl a musím říct, že je to krása. už se nemůžu dočkat, až to uslyším i s davidovou hudbou, to bude něco naprosto skvělého, fakt. verše polly samson jsou krásné a melodické, hodně niterné, přitom nemám pocit, že by se podbízely. prostě kdo vládne anglinou aspoň trochu, ať si počte. moc by mě zajímaly vaše dojmy.

btw. navštěvujete pravidelně davidovu stránku? poslední dny tam jsou zvukové ukázky (několikasekundové smyčky), které jsou nejspíš z nového CD a alespoň mně se líbí velice moc. co vy?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Já jsem velmi zvědav na provedení písně Smile, na koncertním DVD je naprosto skvělý zpěv té zpěvačky. Na CD má zpívat Polly, jestli se nemýlím.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Richard píše:Já jsem velmi zvědav na provedení písně Smile, na koncertním DVD je naprosto skvělý zpěv té zpěvačky. Na CD má zpívat Polly, jestli se nemýlím.
zrovna dneska je na davidově sajtě ke slyšení sampl ze smile (podle mě je to právě polly) :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Zamčeno