David Gilmour - Remember That Night DVD

fat old sun

Moderátor: bery

Odpovědět
huascaran
stranger
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2008 2:24:51

Příspěvek od huascaran »

bery píše:Díky, škoda toho, trochu jsem doufal v dosud nepoznaný vizuální zážitek.
Bohuzial som tiez dufal v to iste.

Kazdopadne aj to DVD je spravene podla mna celkom kvalitne (aspon teda zvukovo) a to je pre mna rozhodujuce. V niektorych pasazach je aj video celkom OK. A je to jedno z mojich najoblubenejsich DVD momentalne.
Bol som aj na tom koncerte - v Rakusku - pri hrade Klam, bolo to impozantne. Jedine, co mi tam chybalo, bol Nick Mason za bicimi. A na DVD mi trosku vadi D.Bowie, ako uz bolo spomenute. Na koncerte nebol a vobec mi nechybal :-)

Inak co sa tyka vyberu skladieb - nema to chybu, On an Island je fakt dost dobra vec, gitarove pasaze pustene na "plne gule" spolu so saxofonom Dicka Parryho a trubkou R. Wyatta nemaju chybu. A Gilmourov saxofon ma teda tiez dost prekvapil :-)

Nemozem samozrejme nespomenut Ricka Wrighta. Ked sa objavi na zaciatku Echoes, ako prepina tlacidla na klavesoch a pusti prvy ton... Mam celkom dobru plazmicku a na tuto scenu sa vzdy strasne tesim :-) A mrazenie behajuce po chrbte po prvych tonoch echoes mi teraz pripomina, ze zajtra vecer si otvorim plzen a pustim si okrem Live8 aj toto DVD :-) Dobru noc...
Money, get back. I’m all right Jack keep your hands off of my stack.
Money, so they say. Is the root of all evil today.

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

Tak uz to mam taky, sice po takove dlouhe dobe, protoze kdyz to vychazelo, tak jsem se jeste tak moc o gilmoura nezajimal :) Za 499Kc, coz je skvela cena :) A k tem DVD ... je to bozi, uzasne a skvele, jsem v sedmem nebi, je to narez, gilmour se predved.
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

von.Tossis- píše:Tak uz to mam taky, sice po takove dlouhe dobe, protoze kdyz to vychazelo, tak jsem se jeste tak moc o gilmoura nezajimal :) Za 499Kc, coz je skvela cena :) A k tem DVD ... je to bozi, uzasne a skvele, jsem v sedmem nebi, je to narez, gilmour se predved.
Ano!!!! :D :D :D :palec:

499 Kc - to je ta moje Vysnivana cena, za kterou jsem ochoten si to koupit i ja... A kde se to da sehnat za petikilo?

kdyz jsem to koukal naposled, videl jsem to porad za 700.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

http://www.curepink.cz/produkt/gilmour- ... 07-232236/
na sklade momentalne nula, az mam pocit, ze jsem mel posledni kus nyni, ale tusim, ze o tohle bude za takovou cenu docela zajem a ze zase bude .. doba cekani od objednavky kolem 10 dnu

maji tam ze je to dovoz argentina, coz nevim jaky je v tom rozdil a ze posledni nakup byl proveden 6.2, coz neni pravda, moje objednavka byla pozdeji ... tedy spise objednavka moji pritelkyne ... nadelila mi dejva jako krasny darek ke 21 narozeninam :))
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

z Argentiny? mohlo by to teoreticky být jinak zabalený, jinak řešená ochrana a region kód. víc mě jako jinýho nenapadá, ale kdoví

btw neviděli jste někdo verzi na Blu-ray? uvažuju o tom, že si koupím BD-ROM (Už stojí vypalka cca 6000,-) je to taky tak hnusně zrnitý nebo to vyčistili? každopádně by to stálo za to už jen kvůli tomu zvuku (Dolby TrueHD - 5.1 96/24 lossless)
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »


btw neviděli jste někdo verzi na Blu-ray? uvažuju o tom, že si koupím BD-ROM (Už stojí vypalka cca 6000,-) je to taky tak hnusně zrnitý nebo to vyčistili? každopádně by to stálo za to už jen kvůli tomu zvuku (Dolby TrueHD - 5.1 96/24 lossless)
podívej se o pár příspěvků výše :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

huascaran
stranger
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2008 2:24:51

Příspěvek od huascaran »

Harman píše:z Argentiny? mohlo by to teoreticky být jinak zabalený, jinak řešená ochrana a region kód. víc mě jako jinýho nenapadá, ale kdoví

btw neviděli jste někdo verzi na Blu-ray? uvažuju o tom, že si koupím BD-ROM (Už stojí vypalka cca 6000,-) je to taky tak hnusně zrnitý nebo to vyčistili? každopádně by to stálo za to už jen kvůli tomu zvuku (Dolby TrueHD - 5.1 96/24 lossless)
ako bolo povedane, pozri prispevky vyssie
co sa tyka zvuku - tak som bud az tak velmi hluchy, o com pochybujem, ale zvlast velky rozdiel oproti DVD to urcite nie je. Ale moze to byt sposobene aj tym, ze mam "lacnejsi" Bluray prehravac a DVD je zase z tych "o cosi drahsich", konkretne ide o samsung BDP-1400 a dvd je Rotel RDV 1060
Money, get back. I’m all right Jack keep your hands off of my stack.
Money, so they say. Is the root of all evil today.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

huascaran píše: Jedine fakt dost znatelne rozdiely su v kvalite menu a v uvodnych titulkoch. Tie su ocividne robene vo FullHD kvalite, ale to je asi kazdemu prd platne :(
Aha takže mizerný/mizerně nastavený kamery. Digitální snímače maj holt problém s tmavejma scénama. Hlavní chybu asi udělali když dělali barevný korekce a neměli obraz uloženej v dostatečným barevným rozsahu (tipuju že YU2 nebo RGB32 (HDMI konektor je připravenej pro 13bitů na barevnej kanál))

Bery: viz. srovnávací screenshot. srovnávat 720px na šířku a nějakých 900px je celkem nanic vzhledem k tomu, že full hd mám 1920x1080. Fakt by to chtělo něco vytípnout přímo z Blu-ray
Live In Peace

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Jo, důvod proč jsem tu ten screenshot dal je pro to abych ukázal že mezi obrazem z dvd (první obrázek) a bluray(?) je rozdíl. Protože ten druhý je snad viditelně o něco málo lepší než první.
Věz že pokud bych tehdá našel screenshot o velikosti 1920 tak bych ho sem dal.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

huascaran
stranger
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2008 2:24:51

Příspěvek od huascaran »

bery píše:Jo, důvod proč jsem tu ten screenshot dal je pro to abych ukázal že mezi obrazem z dvd (první obrázek) a bluray(?) je rozdíl. Protože ten druhý je snad viditelně o něco málo lepší než první.
Věz že pokud bych tehdá našel screenshot o velikosti 1920 tak bych ho sem dal.
Mam screenshoty z DVD a z Bluray. Poradte, ako ich sem co najjednoduchsie dat.
Money, get back. I’m all right Jack keep your hands off of my stack.
Money, so they say. Is the root of all evil today.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

huascaran píše:Mam screenshoty z DVD a z Bluray. Poradte, ako ich sem co najjednoduchsie dat.
Tady je vlákno s návodem:

http://pinkfloyd.o106.com/forum/viewtopic.php?t=584
Welcome my son, welcome to the machine

huascaran
stranger
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2008 2:24:51

Příspěvek od huascaran »

Richard píše: Tady je vlákno s návodem:

http://pinkfloyd.o106.com/forum/viewtopic.php?t=584
Dik za postup.

Spravil som na porovnanie screenshoty dvoch scen z Bluray a z DVD.
Ako zdroj som pouzil tuto stranku: http://www.apple.com/quicktime/guide/hd/gilmour.html

Snazil som sa o ten isty zaber, nedarilo sa v QuickTime playeri nastavit ten isty, ale viacmenej to sedi.
Screenshoty 480 riadkove som este upscaloval na 1080 riadkov, aby sa dalo lahsie porovnavat s fullhd verziou. Samozrejme treba obrazky pozerat v originalnom zvacseni, pripadne zvacsene n krat (n je celociselne).

Scena 1:
rozlisenie 480 riadkov:
Obrázek
ten isty obrazok, rozlisenie 480 riadkov upscaleovane na 1080:
Obrázek
full hd 1080 riadkov:
Obrázek

Scena 2:
rozlisenie 480 riadkov:
Obrázek
ten isty obrazok, rozlisenie 480 riadkov upscaleovane na 1080:
Obrázek
full hd 1080 riadkov:
Obrázek

Problem bol v uploadnuti velkych obrazkov na imageshack, bohuzial som ich musel dat do jpegu, ale zvolil som maximalnu kompresiu a nezdalo sa, ze by sa voci nekomprimovanym originalom lisili.

Zaver: no nejake rozdiely tam vidiet, konkretne v scene 2, ked si vsimnete lavy rukav Ricka, hlavne pri 200 % zvacseni, tak v upscalovanej verzii je okraj viac zubkovany, vo fullhd nie je. Takisto trosku je fullhd verzia menej prepalena, ale je to mozno len kvoli tomu, ze to nie je ten isty zaber, pretoze v scene 1 nevidim velky farebny rozdiel.

Nejake dramaticke zlepsenie detailov ja tam ale nevidim.
Cize moj zaver je ten, ze zdaleka nebol vyuzity potencial fullhd videa, zaznam nebol robeny na fullhd kamery.
Money, get back. I’m all right Jack keep your hands off of my stack.
Money, so they say. Is the root of all evil today.

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Zajímavé srovnání, se závěrem bohužel musím souhlasit.

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Příspěvek od md8590forever »

Ahoj, asi to nebude přesně patřit sem do této složky, nicméně, jakožto současný fanoušek PF a RS, Vám zasílám link na velice zajimavou diskuzi, kde fandové RS debatují na téma: Kdo je lepší" Keith Richards vs David Gilmour?

http://www.iorr.org/talk/read.php?1,925956
Remember when you were young, you shone like the sun
Shine on you crazy diamond

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

To se asi nedá srovnat.
Jeden názor se mi tam ale líbil:
Nanker Phlegm píše:bananas and peaches.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět