David Gilmour - Remember That Night DVD

fat old sun

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

bery píše:Ale ne, k te kritice mozna jen to co uz tu padlo ohledne te kvality obrazu v tmavych scenach, jestli je to oparavdu kvuli pripravovane HD verzi tak je to fakt hnus.
Ale jako jinak naprosta nadhera po vsech strankach, zvukove proste uzasne, obsahlost neobycejna, obsazeni vyborne, a to setkani s Rogerem mile.
Tohle není kvůli HD. tmavý scény byly zesvětlený, bo během celýho koncertu měli nastavenou konstantní ISO, závěrku i clonu. Další věci, která působí je klima, podle něj a podle ISO se zvyšuje zrnitost obrazu. Kdyby nahrávali na 16 nebo 35mm kinofilm, tak to vypadá v konečné fázi mnohonásobně líp. žel bohu žijeme v době fascinace digitálními technologiemi. Nevím, co je na tom zvuku tak zázračnýho. Zatím jsem nenašel žádný dvd, kde by udělali pořádnej hudební surround. narvat všechno dopředu a dav dozadu je nuda....to si můžu nechat stereo. Navíc lehce zkrotili dynamiku (hard limiter), což je škoda. Po technické stránce to není moc vychytaný...až na menu (to se povedlo=)

Obsah je vynikající, jen nechápu proč hrál sóla v RAH absolutně jinak než na zbytku tour.
Live In Peace

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Harman píše:Tohle není kvůli HD. tmavý scény byly zesvětlený, bo během celýho koncertu měli nastavenou konstantní ISO, závěrku i clonu.
To by mě zajímalo, odkud máš tuhle informaci? Moc se mi nezdá, že by tak světelně kompllikovanou scénu natáčeli celou dobu na jediné nastavení, kór na digitální kamery, které neoplývají zrovna znamenitým dynamickým rozsahem.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

digitál je zlo. :evil: :evil: :evil:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

paulie píše:
Harman píše:Tohle není kvůli HD. tmavý scény byly zesvětlený, bo během celýho koncertu měli nastavenou konstantní ISO, závěrku i clonu.
To by mě zajímalo, odkud máš tuhle informaci? Moc se mi nezdá, že by tak světelně kompllikovanou scénu natáčeli celou dobu na jediné nastavení, kór na digitální kamery, které neoplývají zrovna znamenitým dynamickým rozsahem.
dycky se to tak použiívalo, aspoň u natáčení v interiérech. zanechává aspoň konstantní využití světla a hlavně bloom effect - např. světelnej opar okolo hlavy. Proto jsou imho levný kamery shit (samá automatika).
Co se týče dynamickýho rozsahu, tak se dneska používaj 10-16 bitový CCD či CMOS čipy, ale v konečné fázi processingu se v kameře převádí na 8bitů/kanál. takže vzniká RGB24, ale pokud je obraz komprimovanej (jakože asi jo), tak jde video do YUV16 (celá paleta 65536 barev, ale nelineárních, takže pro konečnou koukatelnost je dostatečný)
fernetti píše:digitál je zlo. :evil: :evil: :evil:
Souhlas!
Live In Peace

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Harman píše:Co se týče dynamickýho rozsahu, tak se dneska používaj 10-16 bitový CCD či CMOS čipy, ale v konečné fázi processingu se v kameře převádí na 8bitů/kanál. takže vzniká RGB24, ale pokud je obraz komprimovanej (jakože asi jo), tak jde video do YUV16 (celá paleta 65536 barev, ale nelineárních, takže pro konečnou koukatelnost je dostatečný)
Celá ta záplava bitů je moc hezká, ale současné profesionální CCD a CMOS čipy (tedy alespoň ty v DSLR, nevím, jak je to u kamer, ale o moc jiné asi ne) mají skutečný dynamický rozsah cca 12 clonových čísel, což je cca stokrát méně než u kinofilmu. Proto se dost divím té odvaze snímat na jedno nastavení celý koncert.

Pro srovnání, pokud si dobře vzpomínám, při fotografování koncertu D. Gilmoura ve Frankfurtu jsem využil rozmezí expozic cca 1/50@ISO400 až 1/1000@ISO100 (s konstantní clonou).

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

paulie píše:
Harman píše:Co se týče dynamickýho rozsahu, tak se dneska používaj 10-16 bitový CCD či CMOS čipy, ale v konečné fázi processingu se v kameře převádí na 8bitů/kanál. takže vzniká RGB24, ale pokud je obraz komprimovanej (jakože asi jo), tak jde video do YUV16 (celá paleta 65536 barev, ale nelineárních, takže pro konečnou koukatelnost je dostatečný)
Celá ta záplava bitů je moc hezká, ale současné profesionální CCD a CMOS čipy (tedy alespoň ty v DSLR, nevím, jak je to u kamer, ale o moc jiné asi ne) mají skutečný dynamický rozsah cca 12 clonových čísel, což je cca stokrát méně než u kinofilmu. Proto se dost divím té odvaze snímat na jedno nastavení celý koncert.

Pro srovnání, pokud si dobře vzpomínám, při fotografování koncertu D. Gilmoura ve Frankfurtu jsem využil rozmezí expozic cca 1/50@ISO400 až 1/1000@ISO100 (s konstantní clonou).
nejde o to, že nevyužiješ různou expozici. ale proč by jinak zesvěltávaly tmavé scény, když stačilo trošku ubrat iso a prodloužit čas? navíc, kdyby nepoužili jen 8bit na záznam, ale až na koncovej film, tak by i při 10bitech mohli štelovat světlost, jas, kontrast a vyvážení bílé fakt hafo bez většího defektu obrazu. nemluvím o dynamickým rozsahu snímače, ale formátu ve kterým je obraz zpracovanej.
Live In Peace

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Harman píše:nejde o to, že nevyužiješ různou expozici. ale proč by jinak zesvěltávaly tmavé scény, když stačilo trošku ubrat iso a prodloužit čas? navíc, kdyby nepoužili jen 8bit na záznam, ale až na koncovej film, tak by i při 10bitech mohli štelovat světlost, jas, kontrast a vyvážení bílé fakt hafo bez většího defektu obrazu. nemluvím o dynamickým rozsahu snímače, ale formátu ve kterým je obraz zpracovanej.
Já ti vůbec nerozumím. Někde tvrdíš, že prodloužit čas nemůžou, jinde tvrdíš, že "nejde o to, že nevyužiješ různou expozici (tj. čas)"... Jinak 10 bitů mi přijde docela málo, rozhodně s 10 bitovým obrazem nejdou dělat libovolné psí kusy, jako třeba "pushování" o víc než 2 clonová čísla, bez viditelných artefaktů.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

paulie píše:Já ti vůbec nerozumím. Někde tvrdíš, že prodloužit čas nemůžou, jinde tvrdíš, že "nejde o to, že nevyužiješ různou expozici (tj. čas)"... Jinak 10 bitů mi přijde docela málo, rozhodně s 10 bitovým obrazem nejdou dělat libovolné psí kusy, jako třeba "pushování" o víc než 2 clonová čísla, bez viditelných artefaktů.
Nemluvím o konkrétním nastavení kamery, ale o tom, že zanechat po celou dobu nahrávání na jednotlivých kamerách má výhodu "konstantnosti" toho obrazu a tím pádem i celkovýho dojmu. Jasný, že to můžeš mít na automat, ale je to blbost. kdybys měl cokoliv z toho nastavený na automat, bude to strašně variabilní a popravdě obraz bude dost "situační".
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já nevím, nejsem odborník, ale tak nějak pocitově se domnívám, že volba času u kamery není z principu možná... :)
myslím, že toto nelze srovnávat s DSLR foťáky - nevím, jaká je kvalita (zejména velikost) snímacího čipu u kamer (řekl bych, že je podstatně větší) a jaký je z nich standartní výstup (přece jen výstup u foťáku je papír resp. PC monitor, u filmu je výstupem plátno, potažmo obrazovka či projektor). v každém případě na dynamický rozsah klasického záznamu (film) se ani v dnešní digitální době nehrabe vůbec nic. a v neposlední řadě optika: zejména u záznamů ve špatných světelných podmínkách je světelný objektiv bezpodmínečnou nutností - to platí jak pro focení tak pro film. tam, kde světelné sklo není k dispozici, nastupuje vyšší ISO, příp. delší čas (v tomto případě nemožné) - to už je ale náhradní řešení, které ne vždy musí dobře vyjít. a když už vyjde, dá se na to koukat třeba jen na monitoru, ale ne už na plátně...
mně z toho vyplývá jediné: pořídit tento záznam na FILMOVOU techniku, tzn. na vynikající světelné kamery se záznamem na filmový pás je jediným, dokonalým řešením, digitální záznam je a ještě dlouuho bude jen slabým odvarem.

ale tahle diskuse už je trochu OT...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

btw. kdyby sem někdo postnul fotky těch kamer přímo z RAH, dost by to napovědělo...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »


Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Levitujic a poslouchajic mou oblibenou skladbu The Blue jsem si vzpomel, ze mi na DVD chybela ta ustni harmonika (nebo co to je), kterou slyset v originalu The Blue. ("Maro-ooned" - nadhera)

A celkem mi tam chybi... :(

To ve mne vzbuzuje druhou otazku: Byla pisen The Blue hrana na nekterem koncerte (RoIO?) i s harmonikou?
Naposledy upravil(a) proti dne 31.10.2007 7:17:30, celkem upraveno 1 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

proti píše:Levitujic a poslouchajic mou oblibenou skladbu The Blue jsem si vzpomel, ze mi na DVD chybela ta ustni harmonika (nebo co to je), kterou sliset v originalu The Blue. ("Maro-ooned" - nadhera)

A celkem mi tam chybi... :(

To ve mne vzbuzuje druhou otazku: Byla pisen The Blue hrana na nekterem koncerte (RoIO?) i s harmonikou?
na 99,99% nebyla
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:na 99,99% nebyla
Hm... ale jak se rika: "nadeje umira posledni". :lol:

Jo - a jeste jsem si vzpomel, ze nekde na nejakem koncerte zpivala Mica Paris Great Gig. To mohl David taky priplacnout na DVD, myslim. (Nebo je to na "In Concert"? Tak ted uz fakt nevim... #-o )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

proti píše:Jo - a jeste jsem si vzpomel, ze nekde na nejakem koncerte zpivala Mica Paris Great Gig. To mohl David taky priplacnout na DVD, myslim. (Nebo je to na "In Concert"? Tak ted uz fakt nevim... #-o )
Mica Paris zpívala Great Gig v Royal Albert Hall 30.5. a 31.5. 2006. První tamní koncert 29.5.06 se odehrál bez ní.
Můžete si ji vidět třeba na HOP DVD 010 - Home, Home Again (06-05-30) (http://pf-db.com/index.php?concert_id=1 ... eg_id=4385).

Odpovědět