David Gilmour In Concert

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

James píše:Souhlasím s ogim a berym. Je nemyslitelné, že by to Gilmour hrál na playback. Je to hrané živě. S tím výstupním signálem si dneska můžete dělat co chcete. Má tam prostě navolený nějaký distortion efekt.

Proč to použil?
Aby nemusel sundávat kytaru a dávat jinou.

Proč teda nehraje všechny skladby takto?
Důvody jsou dva. Předně na elektroakustiku nikdy nedocílíte stejného zvuku jako má Fender (třeba Strat). To by potom kytaristům bylo jedno, jestli hrajou na Fender nebo Gibson. Zvuk každé kytary (značky i jednotlivého kusu) je jedinečný. Záleží na mnoha aspektech jako použité dřevo, konstrukce apod. Strat má charakteristický zvuk, který si Gilmour oblíbil, proto nehraje všechno na elektroakustiku. Druhý důvod je otázka pohodlnosti. Ten kdo hraje na kytary ví, že na elektroakustikách se kvůli zvuku používají tvrdší struny. Na takové kytaře prostě Gilmour nevytáhne strunu až o 1 a půl tónu výše (možná v některých sólech i více). Elektrická kytara je na hraní sól daleko příjemnější.

Mimochodem, v kolika písních hraje Gilmour na španělku (myslím "klasickou kytaru")? Mě napadá pouze jedna - High Hopes.
S tím zvukem nemůžu než souhlasit :)
Ad struny - na španěle by si v určitejch místech asi urval prsty, občas mi dělá problém zahrát to co on na devítky a pochybuju, že Gilmour na elektrikách používá tenčí struny než devítky....
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no docela dost jste mě nahlodali, pánové #-o
(ale vzheldem k tomu, že vy na kytáry hrajete, zatímco já jen se závistivým úžasem poslouchám, beru váš názor jako fundovanější :))

...ale stejně si to o víkendu budu muset zkouknout znova (společně s dalším záznamem z jiného koncertu téhle minišňůry - pro srovnání...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

dle mého teda není vůbec žádný problém mět takový zvuk na elektroakustice. už když sem zapojil zkušebně svou elektroakustiku do kámošového komba pro klasickou elektriku tak na overdrive zněla mnohem líp než jeho elektrika :D (je pravda že má kytaru šunta, ale neva) navíc když se podívate na kytary.cz, tak tam je hodně efektů na elektroakustiky, i pár mulťáků. opravdu v tom nevidím problém. Viz třeba James Hetfield z Metallicy při sóle v Nothing Else Matters s tím orchestrem co ho dirigoval Kamen.

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

A.Veškerý ofic vydaný DVD mají postprodukci
B.V současný době snad neexistuje kapela, co by nepoužívala backing tracks (což platí pro zvukově jak mnohem náročnější, tak méně náročnější)
C.Pomocí efektů uděláte z akustiky buldozer, když budou stát za něco.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

ta až poslední příspěvek fredy_browna mi připomenul, že jsem (si) cosi slíbil... :)
ten záznam z 17.1.2002 jsem pozorně zkouknul hned druhý den a je fakt, že pasáž, o kterou se tu dohadujeme, hrál gilmour vážně na elektroakustiku - bylo to tam vidět mnohem líp než na oficko živáku, kde ty důležité prostřihy, kdy šlape na pedály a spouští efekty, není vidět. na tomto záznamu (jinak technicky velice dobrém) to poznat opravdu je, takže ti, kteří tohle tvrdili od začátku, mají bod :) (a já se tímto veřejně přiznávám ke svému omylu :oops:)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

:D To jsem rád že jsem se také mýlil...
Shine on...

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

no vidite :)

Odpovědět