David Gilmour In Concert

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

David Gilmour In Concert

Příspěvek od highwayking »

Tak jsem se zase po dlouhé době podíval na toto (podle mě) naprosto vynikající DVD ale opět jako obvykle mně zarazila jedna věc.

Sólo u Coming Back To Life (myslím to druhé, když se to rozjede, zhruba dvacátáprvní minuta), je na eletriku a David to hraje stále na akustiku. Playback? Jestli ano, tak jsem tedy trošku zklamán. Představoval jsem si, že u Davida je něco jako playback nepřijatelné... :( .
Shine on...

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: David Gilmour In Concert

Příspěvek od paulie »

highwayking píše:Sólo u Coming Back To Life (myslím to druhé, když se to rozjede, zhruba dvacátáprvní minuta), je na eletriku a David to hraje stále na akustiku. Playback? Jestli ano, tak jsem tedy trošku zklamán. Představoval jsem si, že u Davida je něco jako playback nepřijatelné... :( .
Houby playback, imho krabička... :)

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

takže nějaká krabička dokáže udělat takovejhle zvuk z normální akustiky? :shock: Tomu se mi nechce věřit... :roll: .
Shine on...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já tomu taky nevěřím. dyť ten zvuk je úplně stejný jako když později david hraje na elektriku!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

nevidim duvod proc by to nemohla byt krabicka... vzdyt prichozi zvuk muze byt pomoci ruznych krabicek a syntezatoru premenen prakticky na cokoliv

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

eclipse píše:nevidim duvod proc by to nemohla byt krabicka... vzdyt prichozi zvuk muze byt pomoci ruznych krabicek a syntezatoru premenen prakticky na cokoliv
Navíc je při stylu jeho sol by bylo poznat, že hraje na playback

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

eclipse píše:nevidim duvod proc by to nemohla byt krabicka... vzdyt prichozi zvuk muze byt pomoci ruznych krabicek a syntezatoru premenen prakticky na cokoliv
Já tedy nevim, nějak mi to nejde do hlavy... Ty to víš určitě?
Shine on...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Určitě krabička, taky jsem na to hleděl ale dnešní technika je skoro dokonalá, ten zvuk je fakt úplně jak elektrika
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

já neříkám, že to není možný, jen mi jednoduše neleze do hlavy, proč ten zvuk je úplně stejný jako ten, co vyluzuje david z elektriky v dalších skladbách na tomhle dvd. to si mohl klidně ušetřit práci a poslat phila taylora na pivko - stačilo všecko odehrát na jednu španělu a padesát pospojovaných krabiček :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Chce to výzkum. Nemám tu to dvd takže nemůžu posoudit, ale páně Kocourovu sluchu bezmezně věřím takže je to opravdu na pováženou. :-k
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já abych se přiznal jsem to ještě neviděl, a to mam to DVD doma už víc jak rok Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

the Dark Lord píše:Já abych se přiznal jsem to ještě neviděl, a to mam to DVD doma už víc jak rok Obrázek
A to se nestydíš?

EDIT: a jo, vidim že se stydíš, ok :)
Naposledy upravil(a) bery dne 23.03.2007 0:33:58, celkem upraveno 1 x.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

já, the Dark Lord, jsem před pěti minutama píše:Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Dívám se na to teď alespoň na Youtube, nevím nemůžu to teď srovnat s tím zbytkem, ale zvuk který dělá ta zkreslená akustika mi přijde takový rozplaclý, nejasný, frekvenčně nevyrovnaný, možná je to tou kompresí zvuku ale nevěřím že takhle na tom záznamu zní i ta elektrika. Navíc mu to v těch vyšších polohách trochu drhne.

Na gilmourish.com mě zklamali, nemají tam k tomu žádnou uspokojivou informaci, jenom k té kytaře
Taylor 712 CE acoustic steel string
- Cedar body with a Fishman piezo system and an internally-mounted Sony ECM-66 microphone. The piezo signal is split and routed directly to the mixing board and to the Cornish board.
který distortion to dělá nepíšou.

možná je to Protiho "Acoustic Guitar coordinator" :D
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

bery píše:Dívám se na to teď alespoň na Youtube, nevím nemůžu to teď srovnat s tím zbytkem, ale zvuk který dělá ta zkreslená akustika mi přijde takový rozplaclý, nejasný, frekvenčně nevyrovnaný, možná je to tou kompresí zvuku ale nevěřím že takhle na tom záznamu zní i ta elektrika. Navíc mu to v těch vyšších polohách trochu drhne.
No na Youtube bych se moc neohlížel, tam ten zvuk je o něčem úplně jiném než z DVD... Je fakt, že to zní podezřele věrně, ale přesto u Davida "1000 a 1 kytarová krabička" Gilmoura mě už asi nic nepřekvapí :)

Odpovědět