doma u gilmourů

fat old sun

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od fernetti »

jo, ty dva texty (this heaven a yes, i have ghosts) mají podobné téma, ikdyž na něj jdou vždy z jiné strany. vnímám je jako gilmourova niterná sdělení (což je trochu paradox, když texty napsala polly... :) ) - chlapa, který už všecko zažil, vlastnil a nakonec prodal, aby zjisitl, kým vlastně je, v kruhu svých nejbližích, tam, kde je doopravdy doma. náboženství bych do toho netahal, to nikde v "jeho" textech nenajdeš a ty kříže, které jsou v řecku na každém rohu, podle mě poslužily k doplnění obrazu o symboly, pod kterými si může každý domyslet co chce. osobně si myslím, že gilmour je ateista, ale to je jen můj dojem, se kterým nemusí každý souhlasit. v každém případě vidím, že ten pán dospěl do stavu vědomí, kdy poznání, zkušenosti, víra a člověk jako takový se protnuly do jednoho bodu, v němž je on sám. je to požehnaný stav, řekl bych... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1718
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od Jend »

proti píše:
05.07.2020 23:42:54
Ale ke klipu: Pokud jsem dobře počítal, tak je v něm asi 7 záběrů kamery, kde je vidět kříž. A to mi na "ateistu" a i na "vlažného křesťana" přijde až-až-až hodně moc.
No tak ono v těch případech křížů jde hlavně o záběry hřbitova... #-o Podle mě to snad má působit nějakým ambientním dojmem (nebo aspoň v to chci věřit! :D ). Rozhodně nevím o tom, že by David kdykoliv inklinoval ke křesťanství, a uvažovat o něčem jiném jen na základě záběrů ze hřbitova mi přijde zbytečné.
A přece jen všichni Floydi jako kapela začátkem sedmdesátých let uspořádali koncert dokonce přímo v kostele (je to i nafilmované), ale taky se nedá říct, že by to byl zrovna chvalozpěv pro Hospodina :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od fernetti »

gilmours.jpg
(aktuálně z FB profilu Polly Samson)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od proti »

Aneb "najdi druhou kytaru". :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3326
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od fernetti »

asi už jsem to sem někde psal, ale vřele doporučuju občas mrknout na FB stránky polly samson: https://www.facebook.com/pollysamson
má tam denně krásné fotky.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1846
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: doma u gilmourů

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
14.01.2022 21:07:12
asi už jsem to sem někde psal, ale vřele doporučuju občas mrknout na FB stránky polly samson: https://www.facebook.com/pollysamson
má tam denně krásné fotky.
Díky za odkaz.
Zkusil jsem na něj kliknout a bylo mi dovoleno na stránky FB vstoupit obrázky si prohlédnout, ačkoliv tam nejsem registrován.
Ale těmhle vymoženostem já už asi holt neporozumím...
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět