DG: On An Island

fat old sun

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonus DVD

Příspěvek od fernetti »

proti píše: Na DVD - mi schazi vsechen ten material, ktery se na I-netu najít dá a na DVD není - ten pokec, Behind Scenes, As and Qs, ty kratke videa na leve strane, fotky (napr. David za bicimi...)...
přijde mi, že to spíchli hodně rychlou jehlou a všechno to, co tu píšeš, bude obsahovat davidovo regulérní dvoj-dvd
proti píše: Kdyz hraji Comfortably Numb, tak Rick ma nad keyboardem nejake papiry ? vypada to jako texty pisny... ale nerad bych ho z neceho podezrival :-)
to je známá věc, že má rick VELMI chatrnou paměť :) - takže ano, máš pravdu, jsou to texty
proti píše: Zajimava informace (ktera je ale taky jen na I-netu) je, ze ta cerna kytara byla kdysi Handrixova (pokud jsem to spravne pochopil ? vzhledem k me chabe anglictine :-) )
není to přímo ta kytara, ale kožený závěs (nebo jak se tomu říká...) se šesti dodělanými křižky - david jej podle mě dostal ke svým narozeninám loni v březnu no a na netu se před časem objevila nabídka jednoho výrobce těchto pásů, který přesně tento závěs inzeroval jako původní hendrixův (jestli je to pravda, nevím - hendrix používal hodně takovýchto serepetiček s třásněmi a tak) a chtě lza to nehorázné doláče :)[/quote]
proti píše: Taky mne vzdy zajima, kdo zpiva posledni vers High Hopes "for ever and ever", kdyz si prave v te chvili Dave zasada za sve "zehlici prkno" - tj. nemuze spivat ... - podobne je to i na DVD Pulse (pametnici snad pamatuji, ze kdyz byl live zaznam v televizi, tak tenhle posledni vers "for ever and ever" jednoduse do mikrofonu NEZAZNEL ! (I kdyz nevim - proc by ho nemohli zaspivat vokalistky ...)
tohle jsme jaksi nesledoval, ale taky bych tipoval jona carina, možná ještě huy pratta (ten taky zpívá docela často...). zkusím se na to mrknout a pak dám vědět :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Re: Bonus DVD

Příspěvek od Jádro »

md8590forever píše:Jinak správná otázka kolem "Forever and Ever", já se domnívám, že na CD PULSE to zpíval Carin, stejně tak jako zpíval třeba Hey you. Ted jsem koukal na DVD z Prahy, tam to slyšet je krásně, ale kamera bohužel snímá plátno, takže nevím........ Já osobně bych tipoval Jona Carina (i na tomhle DVD), ale je možné že tam použili třeba i krátký PB. Na DVD in Concert to je vyřešené úplně jinak, zazpívá to sám a pak přejde na steel kytaru (snad se to jmenuje steel kytara, namám hudební vzdělání, takže kdyžtak sorry)
Mám pocit, že na DVD Pulse je tam slyšet i Guy Pratt, asi to zazpívalo víc lidí najednou
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Re: Bonus DVD

Příspěvek od Joe »

Jádro píše:
md8590forever píše:Jinak správná otázka kolem "Forever and Ever", já se domnívám, že na CD PULSE to zpíval Carin, stejně tak jako zpíval třeba Hey you. Ted jsem koukal na DVD z Prahy, tam to slyšet je krásně, ale kamera bohužel snímá plátno, takže nevím........ Já osobně bych tipoval Jona Carina (i na tomhle DVD), ale je možné že tam použili třeba i krátký PB. Na DVD in Concert to je vyřešené úplně jinak, zazpívá to sám a pak přejde na steel kytaru (snad se to jmenuje steel kytara, namám hudební vzdělání, takže kdyžtak sorry)
Mám pocit, že na DVD Pulse je tam slyšet i Guy Pratt, asi to zazpívalo víc lidí najednou
Taky bych řekl, že to zpívají všichni a když David přechází ke steel kytaře, tak se jeho chybějící hlas celkem ztratí. Ale je znát, že forever and ever už nezpívá.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Někde už se tady vytýkalo že OAI nemá dořešený obal.
Já jsem se teď probíral cédečkama otevřel jsem OAI zjistil že disk je nějak posunutý, chtěl jsem ho vyndat a málem mi spadl - to černé pěnové kolečko se odplepilo. Určitě jsem ho nevyndával hodně často, udělal jsem si rip do flacu a většinou to poslouchám z toho.
Ten obal a booklet se mi moc líbí ale pravda že praktický moc není.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

bery píše:Někde už se tady vytýkalo že OAI nemá dořešený obal.
Já jsem se teď probíral cédečkama otevřel jsem OAI zjistil že disk je nějak posunutý, chtěl jsem ho vyndat a málem mi spadl - to černé pěnové kolečko se odplepilo. Určitě jsem ho nevyndával hodně často, udělal jsem si rip do flacu a většinou to poslouchám z toho.
Ten obal a booklet se mi moc líbí ale pravda že praktický moc není.
Ten obal je fajn, akorát to odlepující se kolečko je na prd, to je fakt.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

to je takový problém to kolečko přilepit zpátky?

(btw. já si ho vždycky prstem přitlačím k obalu a díky tomu jde cédo z obalu vytáhnout o dost líp, než když se to jen tak natvrdo odškubne... takže možná to je důvod, proč se vám pěnový čudlík odlepil ;) )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:to je takový problém to kolečko přilepit zpátky?

(btw. já si ho vždycky prstem přitlačím k obalu a díky tomu jde cédo z obalu vytáhnout o dost líp, než když se to jen tak natvrdo odškubne... takže možná to je důvod, proč se vám pěnový čudlík odlepil ;) )
Ad: Obal - To bych vam pral videt me, kdyz jsem to kupoval. Kdyz jsem uvidel ten obal na CD+DVD poprve v obchode :evil: Na hlave se mi jezili vlasy, rudl jsem v tvari, tezce jsem dychal a hned - nezdrzel jsem se a komentoval jsem to slovy "To je co?!?!?" (0,35 mm hruby kus modro-cerveneho kartonu vcucnutej do vakuovaneho obalu nebo jak to popsat) ... prodavac nestihal - a hned jsem si k tomu prikoupil hnusny, skaredy, plastovy obal, ktery je ale nadevse prakticky :lol:. A od te doby ty "cudliky" nepouzivam...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

ještě existuje varianta č. 2: cd on an island založeno v přehrávači nafurt :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Dokument v anglictine o OAI s titulky ve spanelstine :D .

http://www.youtube.com/watch?v=whUOQGlkLbY

(Nevim, zda to nejsou "old news", ale ja jsem to jeste nevidel...)
(Nejvic mne pobavila ta veta, kdyz rika o tech nazbiranych demach za 10 let !!!)

(Bery: 3:31 - 3:40 - za tim chlapkem co tam hraje na pohare v pravo - to dlouhe neco - to je ten instrument, o kterem jsem mluvil... Nevite nekdo jak se to jmenuje?, 3:43 - na tom chvilku hraje...)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Moc pekny dokument.
Byl jsem velmi zvedavy na tu "vec" o ktere jsme se bavili.
A heureka!!:
Ma chaba anglictina mi umoznila odposlechnout nazev toho "stroje".
Rika se tomu nejspis "glass harmonica", velmi zajimave.
Ten nazev jsem uz nekolikrat videl (myslim ze i v presetech na nejakych klavesach - syntezatoru, z toho usuzuju ze je to urcite ono protoze zvuk by odpovidal)
sohlasim s tim co tam rikal Gilmour k tomu stroji: "extraordinary machine" :D
http://www.google.com/search?client=ope ... 8&oe=utf-8

Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

je to oficiální EPK - anglický beztitulkový origoš je k vidění tady: http://exodus.interoutemediaservices.co ... ery=stream

ten maník se jmenuje alasdair malloy a jeho perpétum se jmenuje "glass harmonica" - podle kreditů hraje v then i close my eyes a v pocketful of stones. ale ani při nejlepší vůli jsem nepotřehl, kde přesně ta skleněná harmonika hraje :(

btw. celkem sranda je, že david o těch deseti letech s minidiskem mluví skoro furt - třeba i naposledy v šotech z jeho vystoupení v abbey road. (mimochodem to dývko z abbey road je vý-teč-né!!!)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

tenhle stroj se dokonce nasel i na nasem uzemi nevim presne kde ale pred 14 dny to bezelo na ct
ze to nekde vystrachali tak to dali dohromady ale funkcni to uz neni pac ty skleneny plotny jsou popraskany

dole pod tema talirema byla nadobka s vodou kde se namaceli prsty

proti tomuhle to ale bylo 2 x tak vetsi..... jako soustruh :twisted:

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

hmm... zajimavy nastroj
fernetti píše:(mimochodem to dývko z abbey road je vý-teč-né!!!)
Myslis to 3x Interview, Take A Breath, Smile, On An Island ? Jestli jo, tak musim souhlasit. Jen je skoda, ze je to tak kratke.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

eclipse píše:hmm... zajimavy nastroj
fernetti píše:(mimochodem to dývko z abbey road je vý-teč-né!!!)
Myslis to 3x Interview, Take A Breath, Smile, On An Island ? Jestli jo, tak musim souhlasit. Jen je skoda, ze je to tak kratke.
jo, to je přesně ono. a samo souhlas s tím, že je to až příliš krátké. pokud se nepletu, hráli ještě astronomy domine a akustickou verzi echoes! (ty ale bohužel v tv nebyly, takže ani nikde na torrentech k mání nebudou :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

fernetti píše:
eclipse píše:hmm... zajimavy nastroj
fernetti píše:(mimochodem to dývko z abbey road je vý-teč-né!!!)
Myslis to 3x Interview, Take A Breath, Smile, On An Island ? Jestli jo, tak musim souhlasit. Jen je skoda, ze je to tak kratke.
jo, to je přesně ono. a samo souhlas s tím, že je to až příliš krátké. pokud se nepletu, hráli ještě astronomy domine a akustickou verzi echoes! (ty ale bohužel v tv nebyly, takže ani nikde na torrentech k mání nebudou :(
Nekde jsem cetl, ze Astronomy Domine (na zminku o Echoes si nepamatuju) ma vyjit nebo uz vyslo jako bonus na nejakem oficialnim dvd On An Island. Myslim ze to byla nejaka specialni edice. Pohledam.

EDIT: http://davidgilmour.musicblog.co.uk/2006/11/
Special edition 'Island'

This week marks the release of a special edition 'On An Island' across Europe, which comes with a brilliant bonus DVD.

This bonus DVD includes the live versions of 'On An Island', 'This Heaven', 'Smile', 'Take A Breath', 'High Hopes' and 'Comfortably Numb', as recorded in New York for the AOL Sessions, plus 'Astronomy Domine' from Abbey Road.

Odpovědět