DG: On An Island

fat old sun

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

proti píše:Tak jsem si vcera koupil On an Island CD+DVD - nadhera...
... trochu na tomhle albu postradam "vice zmysluplnejsi" texty....
... ostatne pan ma uz tech svych 6 krizku...

Nejvic co mne na tomhle albu "nezaujalo" byl obal. Uz jsem si zvykl, ze od CD Pulse "prebaluji" temer vsechny albumy do klasickych plastovych obalov - jsou praktictejsi... Ale tenhle obal, kdy jsou oba disky prilepeny pres nejaky kus plastu ke knizce - tak to uz...

... David asi nechape, ze si nechci to CD kupovat kazdej druhej mesic, protoze se poskrabalo pri vyndavani z obalu :( ...
no máš pravdu, že knížečka asi není nejpraktičtější, ale na druhé straně to není masovka, kterou by si člověk zařadil mezi plastové krabičky s maxim turbulenc. mně osobně se tahle úprava líbí moc - kompletní layout spojený s on an island je promyšlený, osobitý a já ho žeru :)
jinak já to vnímám tak, že polly samson, která davidovi píše z 90% texty, je spisovatelkou a spojení davidova cd s formátem knížečky má podle mě vyjádřit jejich nejen osobní, ale i umělecké propojení.

(jo a jinak vítej mezi námi :))
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

bery píše: Můžeš trochu porecenzovat to DVD? možná si první kdo ho tady má (?!)
Mozna jsem staromodni :) , ale dostanu ho az "pod stromecek" - takze zatim muzu recenzovat jen tolik, ze jsem to DVD videl "jen zvenku", zkontroloval, zda bezi a opatrne jsem ho "prebalil" do "klasickeho plastoveho obalu" - jak rikam, z praktickych duvodu...

... takze recenze asi az po silvestru :-)

Jinak - k te hudbe... a tak... vsichni starneme... takze snad k pochopeni hudby on an island - musime taky asi trochu zestarnout... nebo dozrat... - k tomu se casem doufam taky dopracuji... :-) ... a taky je dobre precist si, co k tomu rika David - aby jsme pochopili, proc to tak je... (to myslim tak trochu na sebe - zvykl jsem si zvykat si delsi dobu na nove veci od PF :-)


hm... snad jsem OAI - On An Island - pochopil trochu vic, kdyz jsem si uvedomil, ze je to vice osobni (tj. ne tak nadcasove) nez klasicky PF-album...
(muj subjektivni nazor - ktery si vyhrazuji v ramci osobniho vnimani snad později pozmenit... :-) )

bery - diky za privitani.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Já si musím nechat zajít chuť. Dneska mi řekli, že to distributor dodá na pult až 15. ledna. :evil:
No, jo no... Holt jsou ty vánoce, tak si udělali volno a že bych si to (nejen já) dal pod stromeček je jim putna. Šajse!!!

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

On An Island

Je deska stareho pana co uz chce jen v klidu prozit to co celej zivot zanedbaval.
Myslim ze pri srovnani s ostatnima solovkama DG je tohle opravdu vrchol.Jak po strance zvukove tak po strance hudebni
Je mimoradne vyrovnane (jak ja rikam sedi na prdeli).DG ma neuveritelnej cit pro zvuk (nevim jak Vam ale nikdy se mi nestalo ze by me pri poslouchani PF nebo DG vylozene stval nakej zvuk.Treba urciteho nastroje.To jsem u jinych nezazil)Mimochodem to byl take hlavni duvod proc jsem se po zbytek zivota stal v hudbe monogamni.U Rogerovo veci me preci jen nektere artefakty stvou.Ale chapu jeho introvertnost ktera se promita i do jeho skladeb
Z OaI (krom par veci ktere jsou ale psane v kontextu soloveho alba)by se zbytek jiste uplatnil jako repertoar pro PF

navic si vsichni musi samozrejmne uvedomit ze to DG musel napsat tak aby to bylo jine nez pro PF coz je v jeho pripade cca od 80 let celkem
problem ze?Sam si vubec nedovedu jako muzikant predstavit ze bych v sobe nasel tolik potencionalu napsat k sobe odlisne veci ale pritom aby kazdy okamzite poznal s kym ma tu cest :!: tomu se rika opravdovej talent s wellkym T a je to otazka jen toho talentu (bud to mas nebo ne a kdyz ne tak jenom prehravas)David tvori

treba takova Take in Back by si zaslouzila aby se zrodila pred 20 lety.
Vsechny jejich skladby prodelavali urcity vyvoj a nektere treba jako CN
se od dnesni verze znacne liší .

Je ale pravda ze OaI posloucham mene nez by si zaslouzil.
Je to na me.... jak bych to rek.......az prilis nostalgicke.
Melodie jsou tak krasne ze se proste neubranim dojeti
ne tedy ze bych byl cíťa v hudbe ale nechavam prostor vsem emocem
jenom tyhle jsou az moc silne nechce se mi kazdej den norit do nostalgickeho oparu.

Vim ale jedno :!: az mi bude 60 tak to bude moje nejhranejsi CD

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Sleduji vývoj diskuze o sólových věcech.Asi na rozdíl od vás všech vlastním většinu - nebo si myslím že všechna solová cd /neberte mě za slovo dema a nahrávky z koncertů mimo oficiální diskofrafii jsou pouze opakováním "řadovek" / je jich cca 30 titulů bez dvd a mohu říci,že všechna mají svá klady a i zápory ať hraje kdokoliv,Vyzvedávat jednotlivce je pro mne asi složitější neb Gilmourovo solovky mám roky,Barreta a Waterse jsem posháněl spolu s Wrighitem v posledním čase. Mason je samozřejmě dobrý a jak psal "fernetti" pak Renwick se dá v solo tvorbě taky poslouchat.
Je super sledovat dostupná dvd a tak jak už jsem psal na pink floyd.cz pak i Gilmourovo poslední mám už hodně dlouho doma.Objednávám před vyjítím na trh a tak v den prodeje už je doma nebo druhý den, pro recenzi nejsem asi povoláný - hudba -super, ale překvapila mne jednoduchost vydání - asi v porovnání na Pulse - otázka času, ale krásný návrat, neb koncert jsem zažil živě. No a je opravdu i otázkou životní situace kdy co a kde poslouchám ............

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Richard píše:Jisté je jedno, Davidova deska On An Island je pro mne nejlepší počin ze sólové dráhy Davida i Rogera.
Ano z celkoveho pohledu.
U Rogera to neni tak vyvazene ale na druhou stranu
na kazdym jeho CD najdes treba jen jednu skladbu ktera
je naprosto genialne vyjimecna .Opravdu mistrovske dilo

ja osobne jsem pred nekolika lety prestal hledat kdo je vic Pink
To nejlepsi co pretrvalo a pretrva je kdyz hrali spolu.
Diky te rivalite .
Oba meli neco co ve spolecne kombinaci udelalo do nebe diru
Do TWall jsou vsechny LP psane jako jeden celek na dane tema
Skladby se vzajemne prolinali v jednu myslenku koncepcni dílo
To me uchvatilo



Mimochodem ne ze bych byl fanda do Tatabojs
ale uklonil jsem se kdyz jsem zjistil ze se konecne najde
v cechach nekdo kdo se pokusi o koncepcni Cd naposled jsem slysel
takhle udelanou vec od Redla Na Vylete

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

včera jsem se přinutil po delší době k poslechu rogerova pros and cons a opravdu tam není nic k zapamatování, kromě claptonovy kytary a krásné every strangers eyes. zbytek je odpad, kde už v první době taktu dopředu vím, kam se bude ubírat zbytek - očekávané melodie, očekávané dramatické zlomy, očekávaný patos, vývar zdi, kterýje podle mě ještě horší než final cut. ale every strangers eyes - to je opravdu neskutečně krásná skladba, až nedokážu pochopit, kde k ní roger přišel - je to jak z jiného světa ve srovnání s tím, co je slyšet na zbytku alba.

u včerejšího poslechu gilmourovy jedničky jsem se zase nemohl ubránit trochu rozčarování z docela špatného zvuku, všechno šlo jakoby z jednoho místa, stereo se moc nekonalo, někdy mi docela vadil slinutý zvuk kytar (poslouchal jsem letošní remástr) a někdy jsem se neubránil dojmu, že david a spol. jaksi nevěděli, jak dál a tak vytěžovali z úvodního leitmotivu co se dá. ve srovnání s jeho dalšími dvěma sólovkami mě to zjištění docela zklamalo. (třebaže jedničku už znám docela dlouho a mám ji vcelku rád).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Ogi: Řekl bych to asi tak: Roger měl dost geniálních ná padů a David tomu dával velký díl té správné muziky.
Jeden bez druhého už není zcela to, čemu se říká Pink Floyd. Představuju si to trochu jako barvy: jeden je žlutá, druhý je zelená.
Když to smícháš tak vznikne úplně jiná barva - modrá a to je to "Pink Floyd"... řečeno tedy velmi zjednodušeně.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Richard píše:Ogi: Řekl bych to asi tak: Roger měl dost geniálních ná padů a David tomu dával velký díl té správné muziky.
Jeden bez druhého už není zcela to, čemu se říká Pink Floyd. Představuju si to trochu jako barvy: jeden je žlutá, druhý je zelená.
Když to smícháš tak vznikne úplně jiná barva - modrá a to je to "Pink Floyd"... řečeno tedy velmi zjednodušeně.
Krásně řečeno :) Naprostý souhlas :) S Ogim souhlasím samozřejmě taky :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak se po delší odmlce vracím zpět do toho témátka věnovaného on an island: došlo mi totiž dlouho očekáváné, ježíškem až z daleké ameriky poslané, mattem johnsem posvěcené cd+dvd on an island! třikrát hip hip hurá :) (už jsem se fakt bál, že na mě zapomněli...)
první věc, co mě překvapila: tohle kombo zabalené v celofánu není s červeným proužkem, jak je běžně v prodeji, ale jde o samotné cd v originální knížečce s černým hřbetem a k tomu druhé dvd zabalené v obyčejné papírové obálce na zadní straně opatřené nápisem "for promo only"! oni si fakt asi myslí, že bych to dývko střelil nebo co :D...
samotné cd recenzovat nebudu, názorů na něj už padlo fůra a skoro všichni z nás jej už slyšeli, takže se vyjádřím jen ke koncertnímu dvd:

1. take a breath - koncert v RAH:
pro mě asi nejslabší věc z celého dvd :( teda ne, že by pánové nehráli jak ďas, to ani náhodou, jejich výkon byl skvělý, ale: - zvuk je jaksi měkký, na tuhle skladbu docela málo agresivní (ve srovnání s ostatními věcmi, které z OAI hráli gilmour a spol. naživo, byla tahle pecka vždycky o dost víc "ohulená" - v tom dobrém slova smyslu! tady ale zvuku něco chybělo - po shlédnutí dalších videjí jsem pochopil co přesně: basa nebyla slyšet skoro vůbec a ani bicí nebyly moc prezentní a rozlišené. obraz byl ještě o dost horší: při prvním náhledu na svém 17´´ monitoru jsem se až hrozil - zašuměné (mám na mysli digitální šum - kdo trochu ví, co se tím vyjadřuje např. u foťáků, chápe, co tím myslím), místy až zoufale (např. tohle bylo vidět na dvd pulse, ale pouze při pohledech z dálky na podium ve tmě, jinak to tak hrozné nebylo), někde byly záběry rozpadlé do kostiček (aneb komprimace jak prase...) nezvládnuté přechody mezi výbuchy světel a následnými tmavými pasážemi, z kterých bolí oči, docela dost na můj vkus rychlé prostřihy a prolínačky - delší záběr než nějakých pět sekund aby člověk pohledal... zkrátka a dobře: modlím se, aby se TOHLE na chystaném dvd z koncertů v RAH nikdy neobjevilo, páč to bude průser jak mraky. na obyčejné tv to ale nevyzní zase tak tragicky, takže doufám, že si s tím zodpovědní pánové ve studiu ještě pohrají a dají do placu už opravdu reprezentativní záznam, ne tento lepší proshot :cry:

2. astronomy domine v abbey road
skvělá pecka, která se pánům opravdu moc moc moc povedla! kytary řinčí o sto šest, energie a radost stejná jako před (já to ani psát nebudu, jak dávno...) lety. vynikajíci zvuk i obraz (to se s předchozí take a breath nedá srovnávat), bohužel jen jedna skladba z této zajímavé session. jak už jsem psal jinde tady na fóru: toto musí vyjít celé ven, ne jen astronomy domine! tajně doufám, že tento celý záznam bude druhou částí dvd z RAH.

3. celá AOL session, tzn. šest skladeb naživo:
vynikající zvuk, rozhodně nejlepší z celého dvd! videa těchto nahrávek jsou už docela profláklá, takže jsem si říkal, že mě aol session už ničím nepřekvapí, ale je to přesně naopak :) když jsem to dnes doma okotlil na svém stereu, spadla mi čelist, jak byl zvuk plný, přesný, ostrý a kdovíjak skvělý. prostě mazec. bohužel kvalita videa není o moc lepší než ta, kterou jsme si mohli prohlížet na stránkách aol music, resp. tahat z torrentů. opět: na tv to není tak strašné a koukat se na to rozhodně dá, kdo neví, jak vypadal původní prťavý obrázek na monitorech pc, tak nic nepozná. ti, kdo srovnání mají, litují, že nedali na dvd originální videozáznam, tzn. nezkomprimovaný obraz. ale je to fakt jenom malá muška, na kterou po minutě poslechu skvělého muzikantského výkonu ihned zapomenete.

když to shrnu: jak jsem si původně říkal, že tuhle edici cd+dvd on an island ani mít nemusím, páč aol sessions znám, RAH uvidím na samostatném dvd a abbey road se štěstím na dvd taky (přinejhorším si ho sosnu přes torrent), tak dneska říkám JO!
jak je samotné cd OAI krásné, ale samotné vyzní někdy až příliš nostalgicky (nebo unyle, pomale, kolébavě, introvertně - to ať si každý za sebe dosadí podle svého gusta), tak druhá část v podobě dvd projasní zasněné oko posluchače o skvělé muzikantské výkony a vynikající muziku té nejvyšší kvality, která září, elektrizuje a baví!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Óóó, moc děkuji za recenzi. Pondělí se blíží a snad i já se dočkám... :shock:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Kvalitního záznamu Echoes se prej nedočkáme :( :(
Pro mě je to tedy velmi smutná zpráva.
http://davidgilmour.musicblog.co.uk/200 ... oes_1.html
davidgilmour.musicblog.co.uk píše:'Echoes' isn't going to be included in David's televised 'Live from Abbey Road' set.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Bonus DVD

Příspěvek od proti »

Lepsi recenzi na bonus DVD k OAI nez fernetti bych nenapsal - snad jen nekolik poznamek, co mne k tomu napada:

Na DVD - mi schazi vsechen ten material, ktery se na I-netu najít dá a na DVD není - ten pokec, Behind Scenes, As and Qs, ty kratke videa na leve strane, fotky (napr. David za bicimi...)...

Kdyz hraji Comfortably Numb, tak Rick ma nad keyboardem nejake papiry ? vypada to jako texty pisny... ale nerad bych ho z neceho podezrival :-)

Na DVD je upozorneni pro epileptiky ? predpokladam, ze je to vzhledem ke skladbe Take a Breath (Live at Royal Albert Hall, May 2006), kde to skutecne az moc "blika" ? dle meho nazoru az prilis rychle...

Zajimava informace (ktera je ale taky jen na I-netu) je, ze ta cerna kytara byla kdysi Handrixova (pokud jsem to spravne pochopil ? vzhledem k me chabe anglictine :-) )

Celkova delka DVD ? stejne jako i CD neni "klasickych" 79 minut... ale jen 48:30 minut. - to tam klidne ty dodatky mohli prilepit...

Osobne doufam, ze tohle bonusove DVD je jen "predkrm" k Live DVD z koncertu.

Taky mne vzdy zajima, kdo zpiva posledni vers High Hopes "for ever and ever", kdyz si prave v te chvili Dave zasada za sve "zehlici prkno" - tj. nemuze spivat ... - podobne je to i na DVD Pulse (pametnici snad pamatuji, ze kdyz byl live zaznam v televizi, tak tenhle posledni vers "for ever and ever" jednoduse do mikrofonu NEZAZNEL ! (I kdyz nevim - proc by ho nemohli zaspivat vokalistky ...)

Uživatelský avatar
md8590forever
piper
Příspěvky: 319
Registrován: 16.12.2006 16:42:59
Bydliště: Chomutov

Re: Bonus DVD

Příspěvek od md8590forever »

proti píše:Lepsi recenzi na bonus DVD k OAI nez fernetti bych nenapsal - snad jen nekolik poznamek, co mne k tomu napada:

Na DVD - mi schazi vsechen ten material, ktery se na I-netu najít dá a na DVD není - ten pokec, Behind Scenes, As and Qs, ty kratke videa na leve strane, fotky (napr. David za bicimi...)...

Kdyz hraji Comfortably Numb, tak Rick ma nad keyboardem nejake papiry ? vypada to jako texty pisny... ale nerad bych ho z neceho podezrival :-)

Na DVD je upozorneni pro epileptiky ? predpokladam, ze je to vzhledem ke skladbe Take a Breath (Live at Royal Albert Hall, May 2006), kde to skutecne az moc "blika" ? dle meho nazoru az prilis rychle...

Zajimava informace (ktera je ale taky jen na I-netu) je, ze ta cerna kytara byla kdysi Handrixova (pokud jsem to spravne pochopil ? vzhledem k me chabe anglictine :-) )

Celkova delka DVD ? stejne jako i CD neni "klasickych" 79 minut... ale jen 48:30 minut. - to tam klidne ty dodatky mohli prilepit...

Osobne doufam, ze tohle bonusove DVD je jen "predkrm" k Live DVD z koncertu.

Taky mne vzdy zajima, kdo zpiva posledni vers High Hopes "for ever and ever", kdyz si prave v te chvili Dave zasada za sve "zehlici prkno" - tj. nemuze spivat ... - podobne je to i na DVD Pulse (pametnici snad pamatuji, ze kdyz byl live zaznam v televizi, tak tenhle posledni vers "for ever and ever" jednoduse do mikrofonu NEZAZNEL ! (I kdyz nevim - proc by ho nemohli zaspivat vokalistky ...)

Toto DVD vystihuje tvoje věta, kde se domníváš, že se jedná o jakýsi předkrm. Opravdu by to měl předkrm být, tedy podle toho co jsem o tom četl...... Jinak správná otázka kolem "Forever and Ever", já se domnívám, že na CD PULSE to zpíval Carin, stejně tak jako zpíval třeba Hey you. Ted jsem koukal na DVD z Prahy, tam to slyšet je krásně, ale kamera bohužel snímá plátno, takže nevím........ Já osobně bych tipoval Jona Carina (i na tomhle DVD), ale je možné že tam použili třeba i krátký PB. Na DVD in Concert to je vyřešené úplně jinak, zazpívá to sám a pak přejde na steel kytaru (snad se to jmenuje steel kytara, namám hudební vzdělání, takže kdyžtak sorry)
Jinak co se týče těch papírů, tak se tomu nedivím, jestli si slyšel záznam z Polska jak tam Rick popletl Time a prostě si za boha nemohl vzpomenout jak to tenkrát napsali........ :D :D :D

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Bonus DVD

Příspěvek od proti »

md8590forever píše: Jinak co se týče těch papírů, tak se tomu nedivím, jestli si slyšel záznam z Polska jak tam Rick popletl Time a prostě si za boha nemohl vzpomenout jak to tenkrát napsali........ :D :D :D
Asi by mel poslouchat Floydy casteji :P

Odpovědět