Wet Dream

any colour you like

Moderátor: bery

Nejlepší skladba

Mediterranean C
1
11%
Against The Odds
1
11%
Cat Cruise
1
11%
Summer Elegy
2
22%
Waves
2
22%
Holiday
1
11%
Mad Yannis Dance
0
Žádná hlasování
Drop In From The Top
1
11%
Pink's Song
0
Žádná hlasování
Funky Deux
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 9

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Wet Dream

Příspěvek od Harman »

Co si myslíte o tomhle albu? Máte originálku? Kde se dá podle vás sehnat? Za kolik? Nejlepší song?
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tohle album mám zatím jen v empétrojkách, ale rozhodně si ho zkusím pořídit na cd, protože je plné krásné, podmanivé hudby. co jsem před časem pátral, tak cd je u nás prakticky nedostupné, výjimkou je ebay. kde se dá na něj semotamo natrefit.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

fernetti píše:tohle album mám zatím jen v empétrojkách, ale rozhodně si ho zkusím pořídit na cd, protože je plné krásné, podmanivé hudby. co jsem před časem pátral, tak cd je u nás prakticky nedostupné, výjimkou je ebay. kde se dá na něj semotamo natrefit.
jo, vyrobilo ho akorát Sony v 1993 v Americe a od té doby nic.

pokud to někdo stíháte a máte opravdu zájem tak tudy prosím
http://cgi.ebay.com/RICHARD-WRIGHT-Wet- ... dZViewItem
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Harman píše:
fernetti píše:tohle album mám zatím jen v empétrojkách, ale rozhodně si ho zkusím pořídit na cd, protože je plné krásné, podmanivé hudby. co jsem před časem pátral, tak cd je u nás prakticky nedostupné, výjimkou je ebay. kde se dá na něj semotamo natrefit.
jo, vyrobilo ho akorát Sony v 1993 v Americe a od té doby nic.

pokud to někdo stíháte a máte opravdu zájem tak tudy prosím
http://cgi.ebay.com/RICHARD-WRIGHT-Wet- ... dZViewItem
musím varovat: cédéčka z finska a pobaltských zemí bývají na 99% pirátština! lisuje se to ve velém v rusku, odkud se to rozváží do okolních zemí, kde se provádí další distribuce zejména přes ebay. tohle se týká nejen běžné dostupných cd, ale i těch těžko dostupných nebo japonských remástrů. tyhle kopie se dělají k nerozeznání od originálů s tím rozdílem, že zvuk stojí za starou belu - dynamika, prostor, detaily - to vše je pryč nebo úplně jinak.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

no, moje kopie od tohoto týpka má dynamiku solidní (přes 30db (což je v dnešní době na CD co říct, ikdyž má rozsah 85db=)) a nemá žádnej frekvenční ořez
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

já ti to neberu, třeba jsi měl štěstí, ale pro ostatní jsem tohle varování napsat musel. jinak tohle přímmo moc nesouvisí ani s rickem a ani s wet dream...

tohle album vyšlo rickovi v roce 1978, tzn. v době, kdy se floydi rozhodovali, jestli natočí the wall nebo pros a cons - měli za sebou úmorné, problematické turné s hodně nešťastným koncem v podobě rogerova flusance, ricky prý sám podle svých slov prožíval manželskou krizi... když to takhle shrnu, tak vůbec nechápu, jak mohl rick wright natočit tak barevné, uvolněné, podmanivé album.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

uvolněné? mi přijde těžce melancholický, ijkdyž je pravda že postupně jsou ty skladby postupně volnější a víc do funku a jazzu
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no když si srovnám wet dream a broken chinu, tak je tam ta uvolněnost naprosto jasná, ne? tedy alespoň pro mě...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

fernetti píše:no když si srovnám wet dream a broken chinu, tak je tam ta uvolněnost naprosto jasná, ne? tedy alespoň pro mě...
s tímhle rozhodně souhlasím, oproti Broken Chine je to skoro funk :) .
Nejlepší píseň...safra safra musím si to znova poslechnout
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

ty instrumentálky jsou fakt takové intenzivnější a uvolněnější. ovšem i ty zpívaný skladby jsou v takovým volnějším podání, ale ty akordy a text je tak trošku do té lidské ponurosti značka ideál=))))


přidávám analýzu v audacity a v adobe audition co se dynamiky a frekvence týče. je to kopie od toho Fina, kdyby si to přece jen chtěl někdo koupit. Když se podívám na výtisk obalu, tak ten nevypadá zcela originálně (lehce a ne zcela mázlý čárový kód apod.=)
[img=http://img443.imageshack.us/img443/1978 ... rl5.th.png]
[img=http://img443.imageshack.us/img443/5958 ... on4.th.png][/img]
Live In Peace

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Harman píše:ty instrumentálky jsou fakt takové intenzivnější a uvolněnější. ovšem i ty zpívaný skladby jsou v takovým volnějším podání, ale ty akordy a text je tak trošku do té lidské ponurosti značka ideál=))))


přidávám analýzu v audacity a v adobe audition co se dynamiky a frekvence týče. je to kopie od toho Fina, kdyby si to přece jen chtěl někdo koupit. Když se podívám na výtisk obalu, tak ten nevypadá zcela originálně (lehce a ne zcela mázlý čárový kód apod.=)
[img=http://img443.imageshack.us/img443/1978 ... rl5.th.png]
[img=http://img443.imageshack.us/img443/5958 ... on4.th.png][/img]
Mě by spíš zajímalo trochu teorie k těm tvým obrázkům, klidně i v jiným vláknu :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:


fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Mě by spíš zajímalo trochu teorie k těm tvým obrázkům, klidně i v jiným vláknu :)
jsem rozohdně pro! pro teorii i pro jiné vlákno :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Bubla
martyr
Příspěvky: 42
Registrován: 18.04.2006 21:05:45
Bydliště: Burkina Faso

Příspěvek od Bubla »

Koupil jsem CD Wet Dream před několika lety (5?) v Bontonlandu za nehoráznou cenu. Ale nelituju, je to skvělé album.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:
Mě by spíš zajímalo trochu teorie k těm tvým obrázkům, klidně i v jiným vláknu :)
jsem rozohdně pro! pro teorii i pro jiné vlákno :)
Harman mi to vyložil po SZ, ale jestli to zajímá víc lidí, jsem pro, aby na to založil vlákno v příslušný sekci :) Trocha vzdělání nikoho nezabije :lol:
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Odpovědět