Zee - Identity

any colour you like

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Zee - Identity

Příspěvek od bery »

Slyšeli jste tento Rickův úlet?
Já ho zatím nemám moc naposlouchaný takže nemám jasný názor, těší mě že je to daleko od zvuku Pink Floyd, ale okouzlení novým způsobem tvorby hudby a syntetické šílenství asi nebylo to pravé, chybí tomu něco co bych si zapamatoval, co by mě vzalo za srdce. A to Rickovy věci jinak dělají. Celkem by mě zajímalo jaké je Rickovo přispění, jestli přinesl komplet písně které texty napsal atd.
Nevím o čem písně jsou, doufám že nejsou na moc vážná témata, k té hudbě bych si spíš vybavil nějaké srandy ve stylu Zappa, B-52's.

Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no tak to je pěkný úlet... diskosamply a rick to je jak slon v porcelánu :D
ale je fakt, že některé nápady tam byly moc pěkné, ale ten příšerný osmdesátkový zvuk to úplně zabil :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

tohly bych nenazval ani tak úletem jako spíš off-topic. Tenhle výtvor je něco naprosto hroznýho, skoro vůbec melodický, rytmika...no prostě disko=) naštěstí jsem to poslouchal jenom jednou (a pak tuším že i smazal), ale tohle bych ani nepočítal do Rickovy tvorby. nějak jsem si tam nevšiml jeho stylu vyjadřování, ani jakýchkoliv myšlenek. takový skoro jak tvorba beatles do roku 1966
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no já si to dnes dal po delší době znova a blbé to vážně není... (a ricka tam poznat je)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Fictious Sports je jeste lepsi. :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Bubla
martyr
Příspěvky: 42
Registrován: 18.04.2006 21:05:45
Bydliště: Burkina Faso

Příspěvek od Bubla »

Je tam jedno pěkný sólo na Hammondy, někde na druhý straně. Některý písničky maj celkem i potenciál, akorát by nesměly bejt tak doprasený tou produkcí.

Marooned
boy child
Příspěvky: 15
Registrován: 17.09.2008 15:27:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Marooned »

Já jsem ten samý týden, co Rick zemřel sehnal v Dánsku originál LP tohoto alba. Musím říci, že ten zvuk 80. let je hodně znatelný, ale než že by mě to štvalo, tak je to spíše vtipné, skoro parodie, zvláště Cönfüsiön. Co je ovšem příšerné je ten stříbrný obal, v němž je růžový ochranný obal na vinyl. Kombinace stříbrná + růžová je strašná.

Uživatelský avatar
Bubla
martyr
Příspěvky: 42
Registrován: 18.04.2006 21:05:45
Bydliště: Burkina Faso

Příspěvek od Bubla »

Já jsem originál LP sehnal před několika lety v Praze.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Marooned píše:Já jsem ten samý týden, co Rick zemřel sehnal v Dánsku originál LP tohoto alba. Musím říci, že ten zvuk 80. let je hodně znatelný, ale než že by mě to štvalo, tak je to spíše vtipné, skoro parodie, zvláště Cönfüsiön. Co je ovšem příšerné je ten stříbrný obal, v němž je růžový ochranný obal na vinyl. Kombinace stříbrná + růžová je strašná.
ta hudba mi nic neříká a vůbec nechápu, proč to richard dělal. neznáte třeba nějaký úryvek z rozhovoru s ním na tohle téma?
btw. ty dvojtečky nad samohláskami jsou dílem POTW, která udělala pirátskou verzi alba (viz. link, který tu někdo na zee dával)? myslím, že v originálu ty tracky a popisky na přebalu jsou bez těch dvouteček...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

fernetti píše:...btw. ty dvojtečky nad samohláskami jsou dílem POTW, která udělala pirátskou verzi alba (viz. link, který tu někdo na zee dával)? myslím, že v originálu ty tracky a popisky na přebalu jsou bez těch dvouteček...
Originál LP nemám, ale na netu jsem našel přebaly s těmi přehláskami. Třeba tady (nelekněte se té hebrejštiny, nebo co to je :-) ) je jejich jediný singl, na přebalu jsou přehlásky, ale na vinylu naopak nejsou...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

díky, harolde!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Zee - Identity

Příspěvek od volka.z »

http://www.pinkfloydz.com/rick-wright-i ... -released/

... máte někdo více informací, někde jsem zachytil, že jde o 2 odlišné verze z původní a nových nahrávek ??? :

Jen co vylepší ty původní neoriginály, když cd oficiálně neexistují ?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Zee - Identity

Příspěvek od fernetti »

zbyňku,
z toho odkazu, co jsi postnul, vyplývá, že dave harris vydá zee identity znovu - nahraje svoje party znovu a (možná trochu) jinak (si myslím, ikdyž to tak přímo neřekl) a použije původní wrightovy party z r. 1984. jestli to vydá jako samostatné dílo nebo jako druhou část zremástrovaného původního díla (to bych si tipnul, že bude asi spíš...), neuvedl.
ta deska mě nikdy moc nebrala (ikdyž jsem ji neslyšel hodně let, tak možná si svůj názor upravím), ale pokud se pamatuju, je docela krátká, takže pokud by se obojí (remástr původní + nově nahraná verze od harrise) vešlo do klasických 70-80 minut, neviděl bych to na cd edici jako nepravděpodobné...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Zee - Identity

Příspěvek od Richard »

Teď mi dochází, že tenhle titul jsem si dosud nepořídil.
Tak nevím, pořídit, nebo nepořídit... :-k
Welcome my son, welcome to the machine

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Zee - Identity

Příspěvek od volka.z »

[quote="volka.z"]http://www.pinkfloydz.com/rick-wright-i ... -released/

nezaregistrovali jste již někdo vydání , nebo je ta původní informace jen , že .... někdy vyjde ?!

Odpovědět