Broken China

any colour you like

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

solovky floydianů zatím šly nějako mimo mě, ale snad se k tomu někdy dostanu
Live In Peace

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Bohužel musim přiznat že mně taky.
Nějako se mi to zatim nedařilo.

Ale chtěl bych . . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

fernetti píše:na vltavě mají broken chinu za nějakých 233,- kč, tak jsem si udělal radost a konečně si ji objednal. až ji naposlouchám, tak sem postnu, pár řádek o ní. jen doufám, že to bude dřív než za tři týdny, co anoncují na webu...
Gratuluji, staneš se majitelem klenotu, který tě napoprvé asi moc nenadchne, ale časem tě vcucne přímo do svého nitra :-)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Kdepak, Broken China mě neokouzlila. Já jsem skalní obdivovatel sólových projektů Davida Gilmoura :)
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak už tu zlomenou čínu (nevíte někdo, proč takový název? mě nic nenapadá...) mám přes týden doma a párkrát jsem si ji poslechl, ale jaksipořád se jí nedokážu dostat po kůži... teda není to úplně špatné, pár věcí je tam opravdu skvělých, ale do těžkých skladeb (teď zrovna nevím, jak se jmenují, ale vy, co to album znáte, asi víte, co tím myslím) se jaksi neumím ponořit.

takže ve zkratce jen pár mých dojmů:

- hodně příjemně mě překvapilo vcelku hojné použití samplů a různých mašinek, které dělají zvuk nahrávky velice pestrý, moderní ale přitom elegantní
- hodně mě překvapil (a teď opravdu nevím, jestli příjemně nebo ne) richardův hlas, který byl úplně jiný, než jsem čekal - jak výrazem tak i hloubkou a jistou ušlechtilostí mi velice připomínal briana ena, někdy i davida bowieho (ikdyž to možná bylo spíš těmi samply, které bowie ve své muzice taky hodně používá)
- mírně mě zklamalo, že jsem ani jednou neuslyšel čistý zvuk klavíru, který mám s rickem pevně spojený hlavně ze starších floydovských věcí. nevím, jak ostatním, ale mě to na albu chybělo docela dost a přitom si myslím, že některým skladbám by krásný zvuk klavíru minimálně prospěl (ne-li by byl ještě lepší...)

p.s.: nechám to chvilku uležet a dám albu ještě nějaký čas a uvidím, jak mi bude šmakovat za pár týdnů, abych vám pak podal report, jak to se mnou a s broken chinou nakonec dopadlo :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

fernetti píše:tak už tu zlomenou čínu (nevíte někdo, proč takový název? mě nic nenapadá...)
Taky se to dá překládat jako rozbitá, pokažená. moc jsem ti s tím ale nepomoh, co? :)
Slyšel jsem to pouze jednou a už je to nějaká chvíle, utkvěl mi v hlavě akorát právě ten "jiný" Rickův hlas. Ale na první poslech to nebylo špatné.

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

fernetti píše:tak už tu zlomenou čínu (nevíte někdo, proč takový název? mě nic nenapadá...) mám přes týden doma a párkrát jsem si ji poslechl, ale jaksipořád se jí nedokážu dostat po kůži... teda není to úplně špatné, pár věcí je tam opravdu skvělých, ale do těžkých skladeb (teď zrovna nevím, jak se jmenují, ale vy, co to album znáte, asi víte, co tím myslím) se jaksi neumím ponořit.

takže ve zkratce jen pár mých dojmů:

- hodně příjemně mě překvapilo vcelku hojné použití samplů a různých mašinek, které dělají zvuk nahrávky velice pestrý, moderní ale přitom elegantní
- hodně mě překvapil (a teď opravdu nevím, jestli příjemně nebo ne) richardův hlas, který byl úplně jiný, než jsem čekal - jak výrazem tak i hloubkou a jistou ušlechtilostí mi velice připomínal briana ena, někdy i davida bowieho (ikdyž to možná bylo spíš těmi samply, které bowie ve své muzice taky hodně používá)
- mírně mě zklamalo, že jsem ani jednou neuslyšel čistý zvuk klavíru, který mám s rickem pevně spojený hlavně ze starších floydovských věcí. nevím, jak ostatním, ale mě to na albu chybělo docela dost a přitom si myslím, že některým skladbám by krásný zvuk klavíru minimálně prospěl (ne-li by byl ještě lepší...)

p.s.: nechám to chvilku uležet a dám albu ještě nějaký čas a uvidím, jak mi bude šmakovat za pár týdnů, abych vám pak podal report, jak to se mnou a s broken chinou nakonec dopadlo :)
To je v pohodě, já jsem si to musel pustit desetkrát a nelíbilo se mi to ani trochu, ale asi po roce jsem si to pustil a začal jsem při poslechu klimbat a asi tím poslechem v podvědomí jsem pochopil, co tím chtěl hudebník říct.

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

Jádro píše:
fernetti píše:tak už tu zlomenou čínu (nevíte někdo, proč takový název? mě nic nenapadá...)
Taky se to dá překládat jako rozbitá, pokažená. moc jsem ti s tím ale nepomoh, co? :)
Slyšel jsem to pouze jednou a už je to nějaká chvíle, utkvěl mi v hlavě akorát právě ten "jiný" Rickův hlas. Ale na první poslech to nebylo špatné.
Mám sice slabé znalosti Angl., ale není to "rozbitý porcelán"?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Slova "Broken China" použil i Roger Waters v textu Each Small Candle:

...He picks his way back through the broken China of her life...

Kdysi jsem se pokoušel celou Each Small Candle přeložit, ale uvízl jsem právě ve výše uvedené části :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Yettel píše:Mám sice slabé znalosti Angl., ale není to "rozbitý porcelán"?
Teď jsem díval do slovníku a porcelán se opravdu řekne "china" :) Takže máš pravdu.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Broken China je těžký poslech, žádná oddechovka (jako on an island :lol: :wink: )... Mě osobně se moc líbí, i když, kvůli depresi, kterou na člověka přenáší jí moc často neposlouchám...
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Jend píše:Teď jsem díval do slovníku a porcelán se opravdu řekne "china" :) Takže máš pravdu.
To mě tak nějak nenapadlo :)
Jend píše:Slova "Broken China" použil i Roger Waters v textu Each Small Candle:
...He picks his way back through the broken China of her life...
Musíš tam mít "china" s malým c, aby to byl ten porcelán a ne čína :) To se ti tam asi vloudilo proto, že to bylo na začátku řádku, kterej nevím proč začínaj vždy velkým písmenem:)

Ve světle nových skutečností (china = čínský porcelán) bych to hodně volně přeložil asi tak, že se vrátil (doslova si vybral cestu zpět) do jejího polámanýho (rozvrácenýho, pohnutýho či co) života ... Tak teď si to nějak přeber :D
Ještě že se nemusím živit překládaním básní, natož Rogerovejch textů :)
Jana píše:Broken China je těžký poslech, žádná oddechovka (jako on an island :lol: :wink: )
Už jsem se setkal i s názorem, že On An Island je taky depka :) Je fakt, že Castellorizon k tomu nemá daleko :)
Koukám, že jsem se ale nějak odchýlil od tématu:)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Jádro píše:To se ti tam asi vloudilo proto, že to bylo na začátku řádku, kterej nevím proč začínaj vždy velkým písmenem:)
Přesně tak.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Nevíte někdo něco o tom jestli Rick chystá něco nového? Prý něco jo, já jsem na to strašně zvědavý, určitě si pozve i Davida.
Bezpochyby to bude další lahůdka stejně jako Broken China.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

bery píše:Nevíte někdo něco o tom jestli Rick chystá něco nového? Prý něco jo, já jsem na to strašně zvědavý, určitě si pozve i Davida.
Bezpochyby to bude další lahůdka stejně jako Broken China.
někdy v létě během turné on an island se měl prý rick v nějakém rozhovoru zmínit, že přes zimu bude dělat na novém albu (šlo vlastně o jeho vysvětlení, proč nebude hrát s watersem na jeho turné, kde byl rick rogerem přizván ke spolupráci). takže na 99% bych si tipnul, že novou desku vydá i pan wright. já bych z toho měl moc velkou radost, protože on skládá skvělé věci furt:)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět