Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

the gnome

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

jinak hoši - čas opravdu kvapí a fakt to neprováhejte, lupeny mizí v předprodeji hodně rychle...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Roman píše:Červíček hlodá....

Červíček hlodá a hlodá a papá a roste a roste až nás přeroste a sežere jako červíčky :D Čas kvapí a Vídeň za humny :shock:
Ty jedeš??? :shock: :shock: :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Mimochodem všimli jste si, že když Nick na těchto koncertech mluví o Rogerovi a Davidovi, tak je označuje za Australany? Australan Roger Waters... Australan David Gilmour... Publikum se tomu vždycky zasměje, ale mně nějak uniká pointa a proč to Nick vlastně říká :D Co to jako má znamenat?
Chápal bych to tak, že pánové Gilmour a Waters jsou v přeneseném významu na opačném konci, než se momentálně nachází Nick Mason. :twisted:
Ale nechám na zde přítomných angličtinářích, jak to skutečně Nick myslel. :|
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Richard píše:Chápal bych to tak, že pánové Gilmour a Waters jsou v přeneseném významu na opačném konci, než se momentálně nachází Nick Mason. :twisted:
Ale nechám na zde přítomných angličtinářích, jak to skutečně Nick myslel. :|
Tohle mě taky napadlo, že Nick ty dva vztahuje spíš sám na sebe, jakože on je v současné době jediný, kdo se pořád hlásí k Pink Floyd a zároveň jediný, kdo by byl všema deseti pro reunion :twisted:
Ale současně opravdu dal najevo, že David a Roger jsou i po třech reunionech nejspíš stále na ostří nože :evil: To například když při jednom z proslovů citoval Davidovo textové, poněkud cynické, vyjádření "podpory" Nickovi k tomuto turné, kdy mu David vzkázal: "Hodně štěstí, Nicku, zlom vaz, nejlépe Rogerovi." :twisted:

(a propo už ses rozhodl ohledně té Vídně? #-o )
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od proti »

Jend píše: Tohle mě taky napadlo, že Nick ty dva vztahuje spíš sám na sebe, jakože on je v současné době jediný, kdo se pořád hlásí k Pink Floyd a zároveň jediný, kdo by byl všema deseti pro reunion :twisted:
Taky jsem to tak nějak pochopil. (Poles Apart) :-(
Jend píše: Ale současně opravdu dal najevo, že David a Roger jsou i po třech reunionech nejspíš stále na ostří nože :evil:
Nechápu, že to ty dědky ještě baví. :?
Myslel jsem, že jak se začne projevovat stáří se všemi průvodními znaky (paměť, prostata, prášky atp.), tak se vykašlou na všechny spory z minulosti atp.
("ashes and diamonds, ´fools´ and friends - we were all equal in the end.)
To si tu zášť, chtějí kluci vzít i do hrobu, kdy "All the proud men turned to dust"? (Childhood´s end, 1971)
Jak jsem psal Build them a "Floyd´s Memorial Home" – Boom, boom – ať se tam postřílejí.
http://youtubeonrepeat.com/watch/?v=E2D ... =63&to=158
Jend píše: To například když při jednom z proslovů citoval Davidovo textové, poněkud cynické, vyjádření "podpory" Nickovi k tomuto turné, kdy mu David vzkázal: "Hodně štěstí, Nicku, zlom vaz, nejlépe Rogerovi." :twisted:
Až tak??? Je to k pláči... nebo k smíchu?
"They are nearly a laugh
They are nearly a laugh
But they are really a cry" :roll:

Zvířata (Animals) – Oh, by the way, which one´s Pig?

"Pigs - Three Different Ones" – to by byl dobrý název pro Pink Floyd Reunion. :?
___
Nebo Nick mohl ty "Australany" myslet i v tom smyslu, že podobně, jako Australian Pink Floyd Show, jsou David i Roger (in alphabethical order of course, Roger!) ti nejlepší "Pink Floyd Revival" muzikanti. :D
(tj. namísto toho, aby do toho pořádně práskli, tak dělají jen revival.)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Taky jsem to tak nějak pochopil. :-( (Poles Apart)
Tak už jsem záhadu asi rozluštil, ve skutečnosti Nick nejspíš mluvil o návrzích na pojmenování tohoto uskupení a jedněmi z nich byli např. "The Australian Roger Waters" nebo "The Australian David Gilmour" :D Tady je to trochu víc v celém kontextu:

https://www.youtube.com/watch?v=vve5XNTIgrY
Až tak??? Je to k pláči... nebo k smíchu?
To taky nevím, protože u Nicka jeden nikdy neví, kdy to myslí vážně a kdy si dělá prču :twisted:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Jend píše:(a propo už ses rozhodl ohledně té Vídně? #-o )
Jasně, je rozhodnuto!!!
Nejedu, nejde to, ach jóóó....
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

těch největších prohřešků se proviníme ne na druhých, ale sami na sobě...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od proti »

fernetti píše:těch největších prohřešků se proviníme ne na druhých, ale sami na sobě...
And all that you see
All that you taste
And all that you love
And all that you buy
And everything under the sun is in tune
but the sun is ECLIPSED by the moon.

Je to o jakémsi "vnitřním nastavení psychiky", a to může mít každý JINÉ. Nějak jsem v životě prohlédl to, že za čímkoli bych se hnal, tak to neuspokojí, nenaplní, a tak se osobně více-méně za věcmi neženu.

"Dig that hole (buy a ticket!!!) forget the sun.
"when at last the work is done,
don´t sit down it is time to dig another one."

Jednoduše jsem vystoupil z tohoto "gravy train" psychiky člověk, pořád se za něčím hnát.
Asi jsem našel svého vnitřního "Diogena", který (ten skutečný) nic k životu nepotřeboval, bydlel v nějakém sudu a měl jen misku na jídlo, kterou taky později odhodil.
To velmi připomíná Buddhu, který měl oděv a misku na jídlo.
(a taky to připomíná tohoto pána:

Eckhart Tolle
https://cs.wikipedia.org/wiki/Eckhart_Tolle )

Pro mne – je tohle vše "o Floydech", vždy mne zajímaly jejich texty, které taky měly vliv na můj život, mé myšlení, mou psychiku, chování, postoje k životu. A to vše se dá taky najít v jejich textech, pokud člověk chce a hledá. Například (jeden z mnoha):

We did as we were told
We bought and sold
It was the greatest show on earth
But then it was over. (AtD)

"to pick up an easy meat with eyes closed" (Dogs) (viz níže – odkaz na klip WSWDNow)
(tj bezhlavě se hnát za pseudo-cíli života nemá smysl.)
Nebýt tím, kdo skočí na každý háček je na jednu stranu "chudoba" je to ANTIteze k

"all that you see, all that you buy, all that you do..."
("new car, caviar, four star daydream", "Is that your new Ferrari car?")
Ale je v tom jakési vnitřní "vystřízlivění", vnitřní svoboda, nespoutanost od těch "háčků života" – říkám tomu "hračky – háčky – sračky".

"In search of more and MORE ..."hraček-háčků – What Shall We Do Now?
Svým chováním často člověk jen následuje nějaké psychické "červíčky" ve své hlavě. – "buy, beg, borrow or steal"."you gotta get an album out", "pick up an easy meat" – které mu přesně říkají "co má dělat".
Svobodou je být těchto diktátů jednání zproštěn.)

What shall we do now? – Úžasná filozofická animace o tom, co všechno (a vlastně všechno a nic) nenaplní bytí a život člověka. Jsou to jen takové "hračky-háčky(WftW - 3:28)-sračky".
http://youtubeonrepeat.com/watch/?v=9s5 ... 208&to=222
+ celé What Shall We Do Now
http://youtubeonrepeat.com/watch/?v=CS_FCbQ-okM&from=87
(1:42)

Ne vše, co psychika (nebo maminka, manželka, milenka, manažer, mamon světa, moje "parta" ("band you´re in" BD), mé ego, myšlenky - mé vlastní nebo podsunuté) říká "co mám dělat", je skutečně TO, co mám dělat. V podstatě jednání člověka je v mnohém jen vykonávání psychických podprogramů, bez svobodného jednání. (Following the Worms).

"Wrong, Do it again!"
"If you don't eat yer meat, you can't have any pudding!
How can you have any pudding if you don't eat yer meat?"
(The Wall)

WRONG!!! Do it again !!!
Follow the Worms – následuj programy, které jsou ti vsugerovány (virus).
"No matter how he tried
He could not break free
And the worms ate into his brain." (Hey YOU!)
Naposledy upravil(a) proti dne 30.05.2018 9:25:32, celkem upraveno 5 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:těch největších prohřešků se proviníme ne na druhých, ale sami na sobě...
No, to máš samozřejmě pravdu.
Ale tvrdit tohle v mém případě je úplně mimo. Jel bych rád a Vídeň není nijak extra daleko. Avšak ne vždy si můžeme něco takového dopřát,
i když se jedná o naprosto unikátní koncert Nicka Masona v roce 2018 a při jiných okolnostech bych vlastní účast považoval za jistou.
Takové tvrzení pak už jenom zbytečně připomene, jak neúčast na koncertě zamrzí. :x A každý by si měl být vědom toho, že se sám může velmi
snadno do podobné situace dostat.

Naštěstí pro tyto případy mám vlastní teorii, že nemohu mít všechno blaho světa a Nicka Masona jsem již jednou viděl. :shock:
A tak se budu těšit alespoň na nějaké pěkné záznamy, které se už nyní dají postahovat. :|
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

neber si to tak... ty popichuješ občas mě a já zas občas tebe... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:neber si to tak... ty popichuješ občas mě a já zas občas tebe... :)
No vždyť já vím... :D Ale že nejedu je mi samozřejmě krapet líto.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Tak už jsem záhadu asi rozluštil, ve skutečnosti Nick nejspíš mluvil o návrzích na pojmenování tohoto uskupení a jedněmi z nich byli např. "The Australian Roger Waters" nebo "The Australian David Gilmour" :D Tady je to trochu víc v celém kontextu:

https://www.youtube.com/watch?v=vve5XNTIgrY
Až tak??? Je to k pláči... nebo k smíchu?
To taky nevím, protože u Nicka jeden nikdy neví, kdy to myslí vážně a kdy si dělá prču :twisted:
Též nevím, jak to Nick myslel. Ale jedním jsem si jist - právě teď by měl méně hovořit a více bubnovat. Kolikrát se už nechal slyšet, že by se mu
líbilo znovu hrát Floydy, tak teď má možnost. A pak nám může třeba zase sepsat o koncertování nějakou vtipnou knihu, nebo alespoň článek.

A jak jsi se rozhodl s cestou do Vídně Ty??? :-s
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

proti, nic proti...
...ale mám pocit, že to zbytečně trochu hrotíš...
sice ti na jedné straně rozumím, ale tento přístup k životu je na můj vkus až příliš anti a asketický, že bych ho snášel jedině tehdy, kdybych pro samou chudobu, žít na dlažbě pod mostem, musel počítat každou korunu a na veškeré radovánky si musel nechat zajít chuť. jo, je správné znát míru. a volit, co je a co není důležité. a nežít na úvěr. ale to přece neznamená, že si pro samou negaci vůči všem negativům tohoto světa má jedinec odpírat úplně vše. není přece nic špatného na tom, že waters, gilmour a teď už (konečně!) i mason hrajou pro lidi a sytí nás (každý po svém) krásou hudby a sdělením, které přináší. sny máme každý, a i když s věkem o velkou část z nich přicházíme, pořád nějaké máme a občas bychom si je mohli i splnit. nebo alespoň o nich snít. ale dobrovolně se od nich odříznout? zapomenout na sny? nežít alespoň pro jeden sen? k čemu by ten život byl??? jo, priority máme každý jiné, a ty se nám věkem a zkušenostmi mění. ale neříkej mi, že bys ty koncerty vidět nechtěl... ne proto, že na ně nemáš prachy, nebo že ti vadí komercionalizace, bordel, který je na to všecko nalepený a tak...
prostě, kdybys měl tu možnost na kteréhokoliv z těch tří hned zítra jet, jel bys?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Jend »

Richard píše:
Jend píše:A jak jsi se rozhodl s cestou do Vídně Ty??? :-s
No nejdřív jsem myslel že asi jo, ale pak jsem si uvědomil, že je to ve středu... A v srpnu nastupuju do nového zaměstnání, takže je to asi v kýblu... :( Teď ještě uvažuju o Berlínu.
A mimochodem, pořád je ve hře i ta Praha, český fanklub ještě čeká na vyjádření Nickova managementu...
What do you mean interesting?

Odpovědět