Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

srazy, revivaly a vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od bery »

Tato akce už proběhla, je se ale chci zeptat jestli jste někdo byli a na vaše dojmy, co jsem slyšel od známých tak prý velkolepé, ale oni nejsou tak sběhli jako my tady, tak mě zajímá odborný kritický názor :D .
Já chtěl jet, a kdyby to nekolidovalo s Gilmourem ve Vratislavi tak tam jsem, takto smůla... to si taky mohli nějak sesynkovat, takové dvě akce v jeden den.. 8)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od Jend »

Já tam byl, v Kroměříži mám rodiče, tak jsem neváhal spojit návštěvu s koncertem. Psal jsem o tom i okamžitou krátkou recenzi na PinkFloyd.cz.
Byl jsem mile překvapený. Přijde mi, že Filip Benešovský a jeho skupina The Wall rok od roku vybrušují blíž k dokonalosti. Porovnánám s jeho DVD (tuším z roku 2002) a s The Wall v O2 areně před sedmi lety. Hudebně to byl výkon na vysoké profesionální úrovni stejně jako kvadrofonní ozvučení. Pro mě to byla celkem uspokojivá náplast za propásnutý koncert Davida ve Vratislavi.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od fernetti »

jo tak tam jsem náhodou byl taky a bylo to náramně dobré!!! masivní zvuk (i vrtulníkové kvadro), podiová výprava, české titulky, skvělé hudební výkony všech zúčastněných a k tomu závěrečný ohňostroj nad sluncem celodenně vyhřátým náměstím. nemělo to chybu a jsem moc rád, že jsem tam mohl být.
za sebe ještě dávám velké plus pořadatelovi, tzn. kroměřížské firmě plastika (či spíše jejím majitelům), která tohle drahé povyražení zacálovala celé ze svého, takže koncert byl pro každého úplně zadara. kdo alespoň tuší, jaké nároky na zajištění tak výpravného koncertu jsou a co vše se musí nejen zajistit, ale hlavně zaplatit, tak mi dá za pravdu, že tady se bavíme o mnoha desítkách tisíc - skromně odhaduju, že do celé této srandy padlo min. čtvrt mega. nepamatuju, že by kdy nějaký soukromník něco podobného udělal pro lidi jen tak. fakt smekám všem.
a děkuju.

p.s.: rád fotím, ale tady jsem se rozhodl, že si koncert užiju naplno bez "práce", takže fotkama natož videjkama nevládnu. bohužel na netu se toho po koncertě taky moc neobjevilo, což mě docela mrzí. pokud někdo nějaké fotky nebo videa odtud máte, nebo jste je na netu našli, hoďte sem, prosím, odkaz.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od Jend »

Jinak ještě doplním, že to bylo skvěle načasované. Koncert skončil a hned přišel ten ohňostroj, do kterého odbila půlnoc :P
Za zmínku jistě stojí i to, že kromě (nad)kompletní The Wall zazněly i přídavky včetně pár píšniček (2?) z Radia KAOS, které jindy živě jen tak neuslyšíte.

Ve vedení firmy Plastika je jistě alespoň jeden hardcore příznivec Pink Floyd. Chtělo by to dát jim vědět o tomto fóru :wink:

EDIT: Sestra něco fotila, pokud vím. Zeptám se a případně něco dám sem na fórum.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od Jend »

Fernetii, byl jsi se podívat jen na ten koncert, nebo ses účastnil celého programu? Vystupoval tam taky Izer a mnoho dalšího. My jsme měli od 18:00 rezervovaný stůl v mé oblíbené místní restauraci Vodní Meloun, čekal jsem speciálně jen na The Wall a do té doby jsem dění na náměstí pozoroval jen tak jedním okem přes okno :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od bery »

To všechno zní skvěle, doufám že bude brzo šance to zase vidět.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od fernetti »

kde je vodní meloun, netuším, ikdyž jsem náměstí obroužil x-krát dokola tehdy i potom. byl jsem v "kotli" (ikdyž na mé očekávání poměrně řídkém) a tak, abych měl poslech co nejvíc stéééééérejo. pivko jsem pil v radniční hospodě (mají docela dobré pivko z domácího pivovaru).
s tím izerem to byla docela prdel - čekal jsem (asi jako všichni ostatní), že bude mít před koncertem sólo půlhodinku, kde bude plkat ty svoje oblíbené fórky, a on místo toho jen stroze oznámil začátek koncertu (alias známé "good evening, ladies and gentlemen...") a zmizel.
načež se v průběhu koncertu (teď nevím přesně, v jaké souvislosti), pustilo video se záznamem jeho vstupu - úvodu ke koncertu, takže to byl fór na druhou. on zkrátka přišel jen proto, aby vystoupil na podiu, řekl tam pět suchých vět, které někdo natočil a pustil v rámci koncertu live znovu zase ven! musím říct, že mě to neskutečně dostalo.
za mě má zdeňa izer sto bodou :palec:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Ve vedení firmy Plastika je jistě alespoň jeden hardcore příznivec Pink Floyd. Chtělo by to dát jim vědět o tomto fóru :wink:
Skvělej nápad :palec: Zařídí to někdo... ? Nebo to mám zkusit sám?
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od fernetti »

Richard píše:
Jend píše:Ve vedení firmy Plastika je jistě alespoň jeden hardcore příznivec Pink Floyd. Chtělo by to dát jim vědět o tomto fóru :wink:
Skvělej nápad :palec: Zařídí to někdo... ? Nebo to mám zkusit sám?
richarde, ty se buď nudíš, nebo nevíš co s milijonama! :twisted:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od volka.z »

Jsem rád, že Kroměříž z léta je vzpomenuta. Jak už bylo uvedeno v příspěvcích skutečně to bylo výborné. Zjistil jsem konání této akce náhodou a tak jsem spojil cestu do Vídně na koncert Gilmoura se zastávkou na kroměřížském náměstí.
Jak už bylo napsáno výprava programu a vše související s celou akcí muselo něco stát. Líbila se mi reakce pána, který v debatě prohlásil, že se o tom dozvěděl jen když viděl lidi na náměstí a koukal, že jsme cestovali až od západní hranice republiky. Nepřišlo mi, že by lidí bylo málo a atmosféra byla skutečně výborná. S úterním koncertem ve Vídni se dá říci ve srovnání více spontánní, i když asi i to se odvíjí od toho, že člověk věděl co přijde.
Kdyby se podobná akce někde venku opakovala určitě bych nelitoval zase za tím dojet.
Prezentace firmy Plastika opravdu překvapující pojetí jak se přiblížit lidem.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
Richard píše:
Jend píše:Ve vedení firmy Plastika je jistě alespoň jeden hardcore příznivec Pink Floyd. Chtělo by to dát jim vědět o tomto fóru :wink:
Skvělej nápad :palec: Zařídí to někdo... ? Nebo to mám zkusit sám?
richarde, ty se buď nudíš, nebo nevíš co s milijonama! :twisted:
Nuda a milijóny, to bude přesně ono. A na to jsi, proboha prosím pěkně, přišel jak??? :lol: :lol: :lol:
Já jen chtěl přivábit skalního floydistu...
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Filip Benešovký - The Wall, Kroměříž, léto 2016

Příspěvek od fernetti »

lákat skalního floydistu je fajn, ale dneska bez penízků nepořídíš nic. dobré úmysly nestačí...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět