Australian Pink Floyd Show v Ostravě

srazy, revivaly a vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

pokud jsem to tak od oka zpocital, tak po stranach podia by melo byt volnych jeste 400 listku - co se da oznacit, myslim, za "temer vyprodano".

Jaka je situace v stredni casti hlediska, to nemuzu posoudit, protoze jsem nenasel vic spolecnosti, co prodava ty listky.

Jeste jsem si tak vsiml, ze na youtube TAPFS 2008 je Great Gig zpivan dvema vokalistkami a to jak jednohlasne - jsou tam klipy,
kdy cely GG zpiva ta "bruneta"
http://www.youtube.com/watch?v=Kzi0O6KGtnU
nebo obe maji svuj part
http://www.youtube.com/watch?v=FkNKbFBDQN8
http://www.youtube.com/watch?v=YVRD3-5WMQA
nebo cely odspiva ta blondyna
(jaksi ted rychle neumim najit ten klip...

Zda se mi, ze nejlepsi provedeni je ta "mixovana verze"...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Přátelé máte možnost získat slevněný lístek na poslední chvíli (stred hlediste - s nami :D ), v případě zájmu volejte 724 292 646 (ja) predani pred koncertem. Nevahejte :mrgreen:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

merhaut
boy child
Příspěvky: 22
Registrován: 14.04.2007 20:53:44
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Někdo ze Zlína nejede?

Příspěvek od merhaut »

Zdarec, nevrací se někdo z Ostravy směrem na Zlín a nemá volné místo? Vybuchl mi odvoz, jet musím (report pro Spark) a vlak se vrací až na ránem ...

Jarda Merhaut
mobil: 608 732 296

mail: merhaut@mbox.vol.cz (ale dnes jen do 16h, pak odjíždím)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

Nuze jen par minut po konci uz vam sem napisu sve zhodnoceni. Po koncerte jsem kolem sebe slysel par nazoru, ze to nemelo floydi dusi a atmosferu. Nemuzu rict, ze mam jiny nazor, floydy nazivo jsem neslysel a je mi jasne, ze by to bylo trochu jinde. Ovsem na tento koncert clovek nemuze jit s tim, ze uvidi floydy. Uvidi jen jejich velmi kvalitni napodobeninu. To pro zacatek. Nyni k samotnemu vystoupeni. Rozjezd nebyl az tak dravy, publikum taky moc pri startu nehecovalo, ale co dalsi pisen, to lepsi zazitek. Druha polovina byla pro me subjektivne audiovizualne vyborna a ja si uzival i songy, ktere moc nemusim. Skvele, sveze a vtipne na me pusobily klokani vyjevy. Kdo tam byl, vi o cem mluvim. :) Uplneho zklamani jsem se dockal jen pri high hopes. Nekteri jiz mozna vi, ze to je ma nejoblibenejsi pisen. V podani aussie floyd byla pevecky tak strasne ochuzena, az mi bylo lito, ze ji tam dali. Na opacne strane, kytarove solicko v comfortably numb me doti pripoutalo do zidle a rozhodne stalo za to. Stejne tak wish you were here a mnoho dalsich. Nema cenu konkretizovat presne vse, jde jen o muj subjektivni nazor. Trosku osizen jsem se citil i pri pridavku. Rikam pridavku, protoze byl opravdu jen jeden a konec, zadne pomale rozlucovani, ale smitec, konec.

Abych to shrnul. Stalo to za to, pro me opravdu hodne. Nebyli to floydi, nemelo to asi tedy ten prozitek a ten vyraz, ale odehrano to az na par malickosti to bylo vyborne. Rozhodne nelituji te tisicikoruny a nejakych drobnych navrch. Zklamani - high hopes, pridavky

Dekuji za pozornost. :)
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

díky za informace, zdá se, že to opravdu stálo za to.
bývala bych taky jela, ale ta Ostrava...taková dálka... :cry:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Muj (neuplny) pohled na Australian Pink Floyd Show v Ostrave

Hurricane Aussies Hits the Ostrava. :-)
(pro "roio-nezasvecene) - jeden bootleg se jmenuje Hurricane Floyd Hits the Miami.)

My jsme dorazili do Ostravy neco po 9. hodine, meli jsme v umyslu se trochu rozkoukat po Ostrave a tak. Ale pocasi nam moc nepralo, takze jsme toho moc nestihli. Mimo navstevu morskeho akvarka i s papagajmi, ktere dokazali opakovat jednoduchou melodii – zabava. Priste je naucime Great Gig. :lol: Mimo to bych spomenul kančí gulášek, který mi moc chutnal. :-), ale abych to moc nerozebiral...

Koncert... zjistil jsem jak se prodava listek pred koncertem – no zkusenost, je zkusenost, ale pocity nic moc, zivit bych se s tim rozhodne nemohl...

Jak uz jsem psal vyse, mel jsem obavy, zda Aussies donesou "cele podium", ale od okamziku, kdyz jsem videl pul-kruh, kruhove platno – me obavy zmizely, byl jsem spokojen.

Necekal jsem "floydovskou atmosferu z 94", ale dokonalosti se blizici provedeni skladeb ala Pink Floyd – tj. neco "jako Pink Floyd". A tohle moje ocekavani na 100% tenhle koncert naplnil. Logicky vzato, kdyz tam Floydi nejsou, nemuze tam byt ani ta "atmosfera". To cekal asi jen blazen. Pro mne tam byla "Atmosfera cover Pink Floyd" – a tu jsem cekal.

Scena (light show) – ano takhle jsem si to predstavoval. Nafukovaci klokanek mne naramne pobavil. A pri pohledu na nafukovaciho kance, se radostne zachvel v mém žaludku i ten kančí guláš plovouci v Ostravaru. :-) Nechal jsem se osvetlovat reflektory, ktere mirili primo do oci. Svetelna show pocas CN - nadhera - svetelny kvet, svetelna tvar, svetlny usmev, slunce, mesic, hvezdy, vybuch supernovy - nebo cokoli, co clovek videl v te zari svetlnych zablesku... nadhera

(pro ilustraci - you tube)

Ad začátek koncertu – zda se mi, že tam tak trochu chybelo nejake "zahřátí" – myslím – Roger si nás taky dopredu ukolébal tou projekcí rádia s flaskou whisky, nebo Floydi taky nás ukolébavali mixem vselijakých zvuků. Tj. pokud byl pomalší – myslím, že nase vedomi nebylo naladěno na tu správnou vlnovou délku.

Taky snad pred zacatkem druhe poloviny koncertu (Shine On), mohli hodit nekolik zvuku, nebo obrazu jako "predjidlo", protoze jsme nestihali vratit se na sva mista (a zdaleka jsme nebyli jedini).

Pro mne osobně vrcholy koncertu byly:
- High Hopes (neni to jedna z mich nejoblibenejsich), na zpevu jsem si nevsiml nic, co by bylo pro mne rušivého, libilo se mi kytarove solo na konec

- Great Gig – obdivuji kazdou zpevacku, co to zpiva. Takhle to rozbalit pred publikem – tak to klobouk dolu. Hooodne koreneni, hooodne nadherny. Zpevacky byly celkem tri. Ale u GG jedna z nich odešla

- Keep Talking – nadherna kytara

- Comfortably Numb – ta svetelna show na konec – melo to uzasny efekt.

- To jen tak namatkou. Ale byly chvile, kdyz jsem se pocas koncertu nechal unest pribehem, obrazem, svetly – a jaksi jsem zapomel poslouchat... Sorry...

- Young Lust - nadhera - kdo si vsiml vokalistky, hezky se vlnili. :D

Shine On – hezke bylo jak se tam postupne objevovala Sydova tvar. Saxik dle meho šmaku hral trochu privisoko – ale to je detail.

Za obrovskou vyhodu povazuji to, ze jsme sedeli primo kolmo na podium a uprostred – to bylo kino. :-) Zadne boleni krcni patere a tak...

Myslim, ze kengoroos by meli i na to, aby vic improvizovali. V Keep Talking a High Hopes im to naramne sedelo!!! Obrovsky prostor je v Learning to Fly. (Ktere bylo mimo jine uvedeno jako Welcome to Fly. :lol: )

Tak trochu si myslim, ze si to Aussies trochu zkratili vystoupeni.
1. Začali cca o 10 - 15 minut pozdeji + prestavka a byli hotovi tusim neco pred 22:00 – to mi prislo jako celkem kratky koncert.
2. Nezahrali nektere skladby, ktere jsem ocekaval:
- Sheep,
- Set the Controls (a tak jsem se tesil na ten zvuk toho australskeho nastroje...)
- Mother,
- Hey You
(Ale nekde na Netu jsem cetl, ze na koncerte 1.3. nezahrali napr. High Hopes... )

Taky zapomeli vybalit lasery, ktere pouzivaji napriklad pri Sorrow – jo Sorrow taky nezaznela :-( - skoda...

Ad "atmosfera Pink Floyd" – podle mne maji Aussies trochu "ostrejsi zvuk", nez Original Floydi, ale Pink Floyd Sound připraven na trochu pikantnější způsob s chilli papričkama a pepřem mi chutná (jako ten kančí gulášek :-) ).

Ad spev – nevim, ja osobne jsem si nevsiml zadne chybicky – snad to bude taky tim, ze nemam kdovijaky hudebni sluch. Ale taky je to tim, ze po tom, co mam poposlouchanych x bootlegu, nejake to breptnuti beru s rezervou... ono ... taky to neni lehke pokazde vse odvest na 100 procent – a kazdy jsme jen clovek, kazdy se muzem breptnout, zachripnout, zakuckatm, zapomenout text (Ze jo Davide, ze jo Ricku? :twisted: ). Ani nikdo z nas nepodava kazdy den v praci 100%-ni vykon, ze jo... :)

Na konci koncertu tusim jeden z Aussies rikal, ze snad nejsou v CR naposledy. – Tak uvidime nakolik rikal pravdu, nebo ne. :-) – David taky v 94 koncil koncerty slovy "see you next time around" – a nic z toho...

K teme "pridavky" po koncertu. Muj nazor je takovy, ze ZADNE PRIDAVKY PO KONCERTU NEEXISTUJI !!! - myslim tim "v dnesni dobe" a "u takovych koncertu" – tak trochu bych odkazal na nasi "story" se spevem Welcome to the Prague, Roger. – Jak nam pozdeji zdelil Dave Kilminter, tak u takovych koncertu je organizace koncertu a opusteni stadionu spojena s ruznymi smlouvami s organizatorem koncertu, s ochrankou atd atd..., kde je (pokud jsem to spravne pochopil) jasne stanoveno, co se odehra jako posledny, kam budou clenove kapely po odehrani posledni skladby "uklizeni do bezpeci" atd. – tj. z toho jasne vypliva, ze nejaky "dopredu NEnaplanovany" pridavek nebude. Nic, co by si divaci na koncerte jaksi mohli "vytleskat" dlouhym aplauzem. Tj. v podstate to vypada tak, ze vsichni vedi o co go. Kapela ma dopredu pripravenou posledni skladbu (v tomhle pripade RlH) a pak se to zacina vse balit – demontaz a tak – videli jsme to v Praze (2002, 2007), jak se to rychle musi rozebrat, protoze kamiony, a more lidi cekaji. Neni cas na "pridavky" – je to v podstate hra mezi publikem a skupinou, jak dlouho mu bude trvat nez tu Kytaru na Run Like Hell "nastartuje", nez zacne slapat. – Hold, takova je doba. :-( S tim nic nenadelame. Pak se ani nedivim, ze tak trochu chybi "zaverecne ovace" – protoze se vi dopredu kdy bude posledni pisnicka, vi se, ze je definitivni konec, vi se, ze clenove kapely uz nejsou v zakulisi, ze ani by neuslyseli ty ovace, ze nasedaji nekde do auta a "uklidi se". – Tomu se neda zabranit, ani, kdyby se neco dohodlo s hlavnim kytaristou nebo tak (Dave K.)... :-(

Ano, je velice hezka predstava: publikum 10 minut tleska, kapele to neda, zvedne se ze saten a jeste se vrati zpatky na podium, vemou sve nastroje a jeste neco pridaji (Floydi zahrali pri tak zahrali posledniho Evžena v 77), nicmene, kdepak ty časy jsou – to už dnes snad ani nejde... :-(

(to je jen muj nazor – nic mene v 94-em me Floydi na Strahove prekvapili s Hey You mezi CN a zaverecnou RlH – to jsem zkutecne necekal – nic mene ani to dle meho nazoru nebyl "pridavek", ale dopredu naplanovane pridani pisnicky.)

( http://www.youtube.com/watch?v=7zUSH7qJtJI - koncert den pred Ostravou)
Naposledy upravil(a) proti dne 03.03.2008 13:01:23, celkem upraveno 1 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

mno s tim pridavkem jsem to myslel prave tim, ze koncert byl dost kratky. Par veci, ktere jsem ocekaval, chybely. A tak jsem doufal, ze nakonec je jeste hodi.

K tomu high hopes, nelibilo se mi vubec, jak se vylhali z tech vysek, tzn pasazi -- the grass was greener atd., nemelo to dusi. Ale to je zase vec nazoru. Mne se to nelibilo, druhy byl naprosto spokojen.

V jednom se shodneme, stalo to za to. :)

Jo a jeste k wish you were here, jak ladili radio, tak jsem se musel pousmivat. Pekne si to udelali po svem. )

A v jednu chvili v kruhu horici muz a klokan, ja mel dost.
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Ladeni radia - jo "skipí, skipí" :D

Ad klokani - Už jsem jenom cekal, ze v Keep Talking zazni:
"For millions of years kangarookind lived just like animals
Then something happened which unleashed the power of our imagination."
:lol:
(Taky si myslim, ze clovek pochazi z klokana. :D )

Ad koncert - obcas jsem se citil, ze bych mel mit 6 oci, a 6 usi, a nejmin 3 mozky, abych vse absorboval a reflektoval. :-)

Po koncerte - chtel jsem se jit podivat na to nafoukli prasatko bliz - a jak jsme tak k nemu sli, Oh, oni nam ho vyfoukli primo pred ocima. :cry: , zvadl chudak, splasknul...
Naposledy upravil(a) proti dne 03.03.2008 11:30:06, celkem upraveno 2 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

ja jsem sedel v E1, tusim ze to bylo E1, proste nalevo vepredu, nez bych se tam dopelhal napric, tak bych to tez nestihl. Ale bylo pekny prasatko :)
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

von.Tossis- píše:K tomu high hopes, nelibilo se mi vubec, jak se vylhali z tech vysek, tzn pasazi -- the grass was greener atd.,
Jak se rika "neni zak nad sveho ucitele"!!! - Kdyz se podivas na Pulse, nebo na Roios - taky je zretelne videt, ze to David odflakl. - a dle meho nazoru hodne - ale uz je to nejaky ten patek za nama, tak jsem si na to jaksik zvykl... Ale studiovka HH je moc dobra, jen to koncertni provedeni.
(ted zrovna nemam cas koumat jak HH David hral na svem OAI turné - ale snad by to mohla byt tema pro extra topic - "Jak zprznit High Hopes, neboli, jsem linej - od Gilmoura az po Aussies". :-) )

Ad prasatko - bylo na lidsky pohon :-) - zavesene na provazku a vzadu s nim roadie cloumal, aby se hejbalo...
Naposledy upravil(a) proti dne 03.03.2008 11:36:01, celkem upraveno 2 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

hele nesahej mi na dejva nebo budu kricet :D Podle me to prave treba na pulse nezmrvil vubec a rad si poustim prave high hopes. :) no na RTN si upravil kytarku na konci a zni to moc dobre. Jde mi o to, ze kdyz to zazpiva dejv, tak tam je vzdy to, co potrebuju. Jen nevim, jak to popsat. Jakasi niternost nebo tak neco, aussici vcera plavali po hladine a to predevsim v tech pasazich, jak jsem psal vyse.
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Ad David - mam ho rad (radeji nez Rogera. :lol: ), ale kritizovat - nebo vyjadrit muj nazor - proc ne.
- asi jsem te spatne pochopil - ty jsi mluvil o "hlasovych vyskach", ja jsem myslel "kytarove vysky" - nic mene... kazdy zpiva tak, jak mu to jeho hlas dovoli... (Ze jo, Rogere? :twisted: )

Ad vysky - roger - kdyz uz hlasove nestihal - taky se "vylhal" - beru to jako legitimni - kdyz uz (vek) nebo ted momentalne (chripka, zapal hrdla, nebo cokoli) na to nemam, musim to zaspivat jinak. (nebo k tomu mohli Aussies pouzit vokalistky... - ve stylu - vid Roger na AtD - mohlo by to znit celkem zajimave - ale zda se, ze Aussies se ve svych provedenich dost drzi originalu - mi to tak prijde...)

(Ad hlas - mala uvaha - jak by asi vypadal AtD, kdyby Roger jeste tou dobou umel jecet do mikrofonu jako za casu Careful a Animals Tour... - a nejenom tak septat... )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

Taky se mi u dejva nektere veci nelibi, ale zrovna high hopes me snad nikdy nezklamalo. Ano, myslel jsem hlasove vysky a vesmes cely pevecky projev, nebylo to ono. Ale co clovek, to nazor.

Jen na okraj, prvni dve veci co zahrali, ted nevim jiste jestli to bylo In the flesh a The thin ice, ale to je jedno, jen proste jsem myslel, ze tam stoji roger. :) Ten chlapik dokazal byt opravdu hodne presvedcivy :)
PINK FLOYD FAN!

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

von.Tossis- píše:Jen na okraj, prvni dve veci co zahrali, ted nevim jiste jestli to bylo In the flesh a The thin ice, ale to je jedno, jen proste jsem myslel, ze tam stoji roger. :) Ten chlapik dokazal byt opravdu hodne presvedcivy :)
Jeden fanousek rekl (v pulce koncertu): Ano - ten basak vypada jako Roger, spiva jako Roger, mne se to libi. :D

- a ja rikam, ze basak by si mel trochu prebarvit vlasy, a kytarista aby trochu pribral - to jen, aby se vic podobali na Rogera a Davida. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

Hele, ale to uz se muzou rovnou prejmenovat ne? :D
PINK FLOYD FAN!

Odpovědět