Filharmonie ve Zlíně zahraje Pink Floyd

srazy, revivaly a vše ostatní

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Z článku:
"populárnější pojetí vážné hudby".
Nejde spíš o "vážnější pojetí populární hudby? :-)
(dle toho z kterého konce se to vezme...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Uáááááá, už dnes! To bude paráda \:D/
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

bery píše:Uáááááá, už dnes! \:D/
Tyjo... bery rozcvičuje hlasivky.

Nevěděl jsem, že tam bude spívat. :D

Za pár hodin sedám na autobus, doufajíc, že to s tím lístkem (pro mne zakoupeným) nebyl nějaký žert. :lol:

Výkřik do tmy:
Kde jsem dal tu kravatu? :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Doufam ze listky po stehovani najdu:)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Před chviličkou byla reportáž v bývalém Jihomoravském večerníku. V dubnu a srpnu má Zlínská filharmonie s tímto koncertem turné po Německu. Určitě to bude brzo v archivu ČT.

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

kdyby vokalisti zpívali aspoň krapet "normálněj" a bohužel pro mě absolutně nepřijatelného kytaristu vyměnili, tak to bylo fakt super. Moc pěkná úprava Dogs a překvapivě se mně asi nejvíc líbilo When the tigers broke free. Jinak mám i zvukový záznam celého koncertu, není to nic moc (tady je na ukázku kousek Dogs pro posouzení http://leteckaposta.cz/254720660 ), ale kdyby to někdo chtěl, podělím se

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

jestli muzu poprosit tak to nekam prskni

co bery nahraval?

popiste nam to trochu vic :-k

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

tady to je:
http://www.mediafire.com/download.php?ynygnmn2k4t
http://www.mediafire.com/download.php?mymkkzj1zmx

Omluvte jednak kvalitu a taky to občasné praskání, moje "nahrávadlo" má hrozně nízké SPL, ale chtěl sem to aspoň zkusit...

Jinak popis nechám na někom jiném, já to moc neumím :oops:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Ahoj,

koncert byl z mého pohledu úžasný, samozřejmě bráno s ohledem na vyjímečnost této akce. Samotná hudba byla výborná, samozřejmě se nevyhnu pokusu o objektivní kritiku zasvěceného fanouška Pink Floyd (na filharmonii bohužel jinak nechodím). Ty hlavní výtky už tady nakousl Skypekai, pokusím se to více rozebrat. Určitě přispěje i Proti se kterým jsme na koncert šli a posléze ho i rozebírali.
Celkově to hodnotím velmi pozitivně (i přes nedostatky které uvedu, a přece jen jde o náročný materiál :D ) a zlínské filharmonii přeju aby to na turné v Německu vypilovali.

Skypekai: díky za nahrávky. Taky jsem to nahrál, kvalita opět není valná. Pro úkázku dám Hey You (která byla velmi vydařená).

Hey You: http://leteckaposta.cz/211212273
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Natočil jsem něco na foťák v celkem obstojné kvalitě. Až bude čas (o víkendu), hodím to na youtube a dám odkaz.

Jinak koncert super, pár výtek by se našlo (tenorista, kytarista), ale celkově velmi vydařené. Kdyby k Německu přidali i Prahu, tak by se podle mě hezky zviditelnili.

Pro mě super výlet - ráno autem z Prahy do Zlína (nikdy jsem tam před tím nebyl) a v noci domů - ve dvě ráno příjezd :D
Lepší s Parkinsonem trochu rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Lepší s Parkinsonem trochu rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Kdybych měl/chtěl napsat recenzi na koncert (jakýkoli) tak to bych musel asi poslouchat s notesem v ruce, abych si vše zapsal, co jsem chtěl říct... ale pak bych z toho koncertu nic neměl. :)

jo... co jsem to chtěl říct...

aha... :)

mé čístě subjektivní hodnocení koncertu:

Prvním (a na první poslech ne moc příjemným) překvapením pro mne byla skutečnost, že celé představení bude plně zpívané. Mám 3 orchestrální provedení skladeb Pink Floyd. Z kterých (pokud mě pamět neklame) je jedna čistě instrumentální (a dokonce i bez bicích, kytary – jen s "klasickými nástroji"), a ve dvou se zpívá pouze minimálně. Tak nějak "automaticky" jsem to očekával i na tomto koncertu bez vokálů, takže mi chvilku trvalo, než jsem si zvykl, že to bude celé zpívané.

Subjektivně vzato jsem si naplno užil hlavně druhou část koncertu + přídavky. Celkově bych koncert hodnotil pozitivně. A kdyby na druhý den dávali druhé představení, určitě bych na něj šel taky. :)

Je zajímavé sledovat několik desítek lidí, jak hrají mé oblíbené melodie. Koncert je nutno vnímat všemi zmysly (tj. nejen hudbu) – a to se mi ne vždy podaří. Některá nahrazení nástrojů (kytara, basa apod) jinými nástroji – flétna, čelo – byly hodně zajímavé poslouchat, mně se například líbila "basová linka" v podání čelistek – (Us and them – na videu je moc ale neviddět) nejdřív zatáhnutí slákem a pak vybrnkání – bylo to zajímavé slyšet ale i sledovat. Gong jsme si taky užili, i když bez Rogerova provedení z jeho mladších let. :). Pozounová sekce – to taky stálo za to.
Great Gig nebyl zpívaný (to mi je trochu líto), nicméně byl nádherný.

Celou druhou půlku koncertu jsem "žral".
Mé osobní top:
When the Tigers Broke Free, Hey You, Dogs, Echoes, High Hopes a samozřejmě – Shine On.
High Hopes (!!!) – to jsem od toho zpěváka rozhodně nečekal, chytilo mě to za srdce – hlasem, přednesem.
Zvon tam sice neměli (trochu jsem ho ale očekával :) ) nicméně jsem byl překvapen jak znějí ty "tuby" – nebo co to je, které ten zvon nahradili).
Money – zvonečky ai. v rukou zpěváků namísto zvuků mincí – to bylo milé a myslím hodně povedené.

See Emily Play – pozouny 0:16, 1:15 (extra díky za upload na youtube.com !!!!! )
http://www.youtube.com/user/Joriha#p/a/u/2/GhDcCeax_lk
- to mě moc a moc bavilo!!!

Anyway samosebou měl ten koncert i aspekty, které bych hodnotil spíš negativně:

už spomenutý kytarista. Žádné finger-sliding, jeho akordy mi občas přišli jako takové "dřevorubecké", použijíc přirovnání - kde David použil jemné dláto na vyřezání kudrlinek, zdejší kytarista jakoby jen sekal sekyrou.

Zpěváci – tak nevim – pokud se nějak nezlepší, tak myslím, že na tom německém turné... nevím...
- samosebou je to trochu o tom, že si divák musí trochu "zvyknout" na nezvyklý hlas, jednoduše ho hodnotit jinak ve skladbách, kde je zvyklý na hlas Davida nebo Rogera.
Měl jsem však pocit, že zpěvák co stál nejvíc vlevo měl dost často a evidentně problémy s angličtinou, potažmo textem a tak jen "vyluzoval anglicky znějící zvuky"
Barva hlasu zpěváka, co stál druhý zleva:
0:08 - http://www.youtube.com/user/Joriha#p/a/u/2/GhDcCeax_lk
mi občas neseděla a přišlo mi, že píseň se snaží podat "dramaticky", nicméně výsledkem bylo spíš "uřvávání", než zpívání (Hey You, When the Tigers broke Free). Nebo to byl jen můj dojem zprostředkovaný mým amatérským sluchem?
Pozitivně mne překvapil hlas zpěváka – (0:08 – druhý zprava) v High Hopes – moc se mi to líbilo!!!

Osobně si myslím, že kdyby to filharmonie zahrála bez vokálů, udělali by líp a z 1-mínus (jak bych celkově hodnotil koncert) by snad u mne byla i 1* -s hvězdičkou.

Počas koncertu jsem si všiml, že v centrální části hlediště 1-2 lidi drželi v ruce pořád videokameru – takže asi i celý videozáznam existuje.

(Sklenička červneného po kocertě byla obzvlášť "boží" jako i celý koncert.:-) ....)
Zvlášť děkuji Berymu, že mi koupil lístek a nestratil ho při stěhování. :-)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Co se týká zpěvu a kytary, tak naprostý souhlas, zbytek vlastně taky :D
Hlavně High Hopes.

Mně se ale nelíbilo Shine on, na které jsem se moc těšil. Hráli to totiž moc rychle, takže to ztratilo tu náladu, kterou ta písnička má a vzhledem k již zmíněnému kytaristovi mě to ani hudebně nezasáhlo (kdyby to bylo pomalejší a hrál to někdo s citem jako Gilmour, tak by asi umřel blahem...)

Jinak začít koncert Sorrow, koho todle napadlo, tak bych mu podal ruku, skvělý nápad.
Lepší s Parkinsonem trochu rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

Co se týče angličtiny toho zpěváka úplně vlevo, např. ve Wish You Were Here mně přišlo, že zapomněl snad 80 % textu. Onen dramatický přednes a jekot toho druhého zleva byl taky docela těžko k překousnutí, jednak to mělo do zpěvu daleko a taky se to tam vůbec nehodilo.. Zbylí dva pánové už mi nevadili.

Kytarista byl pro mě podobné jakosti jako zábavová kapela z Horní Dolní.. ty rychlé, nic neříkající, s nadsázkou "vanhalenovské" vyhrávky tam neměly vůbec co dělat.. zřejmě je pan Sova z těch, kteří se k Floydům dostali přes metal. Ale když vezmu v potaz, že spoustě lidí tohle asi ani nevadilo, tak se aspoň mohl trochu víc zesílit.


P.S. největší radost mně udělala sličná slečna hobojistka, která seděla přímo přede mnou a měl jsem se na co pořádně dívat :lol:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

skypekai píše:Co se týče angličtiny toho zpěváka úplně vlevo, např. ve Wish You Were Here mně přišlo, že zapomněl snad 80 % textu. Onen dramatický přednes a jekot toho druhého zleva byl taky docela těžko k překousnutí, jednak to mělo do zpěvu daleko a taky se to tam vůbec nehodilo..

(+ komentář ke kytaristovi)
- No... nechtěl jsem to říct tak naplno. :)
Ale i pres tyto "výkony" se mi koncert jako celek moc líbil.

Ad hobojistka - tak tu jsem si nevšiml... mě zaujala spíš jedna "čelistka" co se pořád dívala někam mezi diváky a usmívala se.
(Že bych se jí zalíbil? :lol: )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět