Nahrávání Arnold Layne (soutěž myspace)

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Přidal jsem na náš blog na myspace další informace a fotky, mrkněte na to http://blog.myspace.com/casualwasters
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Díky, krása! :) Zatím nestíhám psát, o víkendu napíšu, jak na mně nahrávka zapůsobila. Přijde jako raritka vypálit na CD a vytvořím k ní vlastní bůklet.

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Richard píše:Díky, krása! :) Zatím nestíhám psát, o víkendu napíšu, jak na mně nahrávka zapůsobila. Přijde jako raritka vypálit na CD a vytvořím k ní vlastní bůklet.
Úžasnej nápad :D, doporučuju udělat single s originálem :)
Na bookletu budu klidně participovat :) Když vyhrajem, tak nám ho třeba udělá Thorgerson :lol:
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Jinak opět jsem něco napsal na náš blog http://blog.myspace.com/casualwasters, tak tam mrkněte a něco pěknýho nám tam napište :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Kytaru jsi nahraval na Line 6 :?: Guitarport :?:
trochu mi pripada ten celkovej zvuk plochej
ale jinak dobry :!: :!: :!: :!:

dobry je ten digitalmaster prohnat treba nakym lepsim taperecorderem a zpet na hadr implementovat plug-iny pred tim analogem
pak to dostane hloubku

libilo se mi jak to bylo nazpivany :!: :!: par excellence :!: :!:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

ogi píše:Kytaru jsi nahraval na Line 6 :?: Guitarport :?:
trochu mi pripada ten celkovej zvuk plochej
ale jinak dobry :!: :!: :!: :!:

dobry je ten digitalmaster prohnat treba nakym lepsim taperecorderem a zpet na hadr implementovat plug-iny pred tim analogem
pak to dostane hloubku

libilo se mi jak to bylo nazpivany :!: :!: par excellence :!: :!:
Jj, Line6 GuitarPort :) Snažil jsem se, aby ten zvuk byl co nejlepší, ale je pravda, že to byl můj první pokus o nějaký mástrování...navíc jsem byl už totálně grogy, ty dva dny, co mi nešel počítač, citelně chyběly, takže v neděli jsem nahrával někde do dvou do rána kytary a druhej den večer (jaksi jsem musel do práce :) ) už jenom mixoval a másteroval. Hotovo bylo asi až v devět večer..

Tohle bych potřeboval dovysvětlit, cos tu psal :) Nerozumím tomu s těma pluginama...jaký konkrétní pluginy máš na mysli? A ne že bych měl nějakej lepší taperecorder :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

S tema pluginama sem to myslel tak :

Vsiml sem si ze je rozdil kdyz nechas prepocitat nasazeny pluginy softem
(myslim vsechny efekty dokonce i neefektovany traky :!: )do master stopy :idea: a kdyz ten hotovej master prejedes znova s pluginama(nebo bez) do 2 stop primo v seqenceru. :idea:
Kdyz sem nechal svuj starickej Cubase VST 32ku prepocitat arange tak ten zvuk byl prave tak plochej.
O hodne lepsich vysledku sem dosach kdyz sem v ty sami aranzi vytvoril jeste 2 stopy a bud interne nebo (podle moznosti hw)externe zase to celi nahral jako hotovej master v realtimu.Exportoval sem to do wavelabu jako stereo file tam to potom jen s normalizoval a basta :idea:

aby si to sedlo na prdel tak je prave dobry to prohnat deckem a zase zpet do seqenceru ulozit a hotovo :wink: Do wavelabu zase s normalizovat
Nevim jak si master spracovaval ale podle toho zvuku bych to tipl takhle
popis tvuj postup a vcem si to delal

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

ogi píše:S tema pluginama sem to myslel tak :

Vsiml sem si ze je rozdil kdyz nechas prepocitat nasazeny pluginy softem
(myslim vsechny efekty dokonce i neefektovany traky :!: )do master stopy :idea: a kdyz ten hotovej master prejedes znova s pluginama(nebo bez) do 2 stop primo v seqenceru. :idea:
Kdyz sem nechal svuj starickej Cubase VST 32ku prepocitat arange tak ten zvuk byl prave tak plochej.
O hodne lepsich vysledku sem dosach kdyz sem v ty sami aranzi vytvoril jeste 2 stopy a bud interne nebo (podle moznosti hw)externe zase to celi nahral jako hotovej master v realtimu.Exportoval sem to do wavelabu jako stereo file tam to potom jen s normalizoval a basta :idea:

aby si to sedlo na prdel tak je prave dobry to prohnat deckem a zase zpet do seqenceru ulozit a hotovo :wink: Do wavelabu zase s normalizovat
Nevim jak si master spracovaval ale podle toho zvuku bych to tipl takhle
popis tvuj postup a vcem si to delal
Musim teď mazat, takže ti to napíšu pozdějc, jak jsem to proved.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Těžce nestíhám...
Založena nová doména http://www.arnoldsoutez.cz, je tam další info :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

To jsou postupy, skvělé! Naše hlasy jsou samozřejmě odeslané. Já stále přemýšlím nad vzhledem přebalu k Tvému CD... :)

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Dneska jsem faxoval (a asi 3x volal :) ) do EMI UK o souhlas s tím, aby jsme to mohli pustit v rádiu Beat (prej nás tam včera řešili na schůzi :lol: ), tak uvidíme, jestli se ozvou... Moc tomu ale neveřim... Nevim, jak byste tomuhle rozuměli vy, ale já tomu rozumím tak, že bez jejich výslovnýho souhlasu s naší nahrávkou můžeme dělat leda kulový...
9. Entrants will not reproduce or otherwise use, transmit, share, download, rip or exploit their Cover Recording other than for the purposes of the competition in accordance with these terms and conditions without obtaining any and all clearances and consents necessary and entrants shall be solely responsible for obtaining such clearances and consents.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Jen pro informaci taky nezapomínám na propagaci..a posílám to komu můžu...
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

bery píše:Jen pro informaci taky nezapomínám na propagaci..a posílám to komu můžu...
Díky, super. Já už částečně taky kvuli tomu v práci nezvlád termín, ale ono se to snad nezblázní :)

Jinak spousta lidí prostě nezvládne zahlasovat přesto, že tam je návod...to mi hlava nebere. Taky se stává, že se jim ten přehrávač zobrazí nějak blbě a něco v něm nejde...
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Takže jsme na webu rádia Beat! http://www.radiobeat.cz, super :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

koukal jsem se, že soutěž je u konce, hlasovat už nejde...
j-dro a spol. skončili na překrásném 22. místě z několika desítek soutěžících, což je opravdu na šampus! takže gratuluji a těším se na další jádrovu coververzi ;)

(a neříkej mi, jádro, že ne... :))
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět