www.neptunepinkfloyd.co.uk

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
anarrky
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 30.03.2007 21:28:34
Bydliště: Hradec kralove

www.neptunepinkfloyd.co.uk

Příspěvek od anarrky »

www.neptunepinkfloyd.co.uk zrušil torrent tracker,a co jsem pochopil z textu tak na výslovné přání David Gilmour/Pink Floyd's management.tak to je hezké

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no tak to pěkně posrali...
ještě že existují DC++ huby nebo yeeshkul... :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Tak to je mazec. Z toho co píšou tomu napomohli lidi co bootlegy prodávají (eBay..)
Yeeshkull, jakožto velmi navštěvovaná stránka by ale mohl být také v ohrožení.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Tak jsem zběžně prošel fóra a nabízí se tyto možnosti
- jde o žert a ten kdo to Keithu Jordanovi poslal není PF/DG manager
- jde o osobní útok na NPF
- podobný osud potká další stránky

pokud to bude pokračovat doufám že se jim někdo postaví, nevím co na to jurisdikce ale bootlegy jsou od toho že nejsou oficiální tzn. nikdo na ně nemá licenci? Nejspíš jim vadí že se s tím obchoduje. Nicméně si myslím že jde o útok na nesprávné frontě protože lidí co tohle sbírají si stejně všechno koupí nebo už to mají - náhrada oficilního materiálu to řekl bych (většinou) není.

Kdyby radši dělali něco pro to aby dodrželi termíny..
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Prezili jsme doted, prezijem i potom. :mrgreen:

At ziji bootlegy - je tam tolik nepopsane (a oficialni nenahrane) historie, ze skutecny floydofil (a i floydofil-amater jako ja) bez nich jednoduse nemuze existovat. :D (muj nazor)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no i kdyby nakrásně někdo zatlačil třeba na yeeshkull a přinutil jej skončit, objeví se na netu něco velmi podobného už během několika následujících dní. tohle prostě nijak omezit nejde, lidi vždycky budou dělat to, co je baví - a internet je prostor bez hranic, takže nemám strach.
mnohem větší radost bych měl, kdyby se zatočilo se šmejdy, co zavšivují ebay prodejem těchto bootlegů - to už je opravdu porušení autorských práv (alespoň podle mě). a samozřejmě v první řadě s piráty, co ve velkém lisují kopie originálních titulů - tak je porušení práv naprosto bezprecedentní.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
anarrky
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 30.03.2007 21:28:34
Bydliště: Hradec kralove

Příspěvek od anarrky »

si myslim ,že s Yeeshkulem by to mělo být v klidu.NPF je 'polooficiální' stránka,kde je i sposta informací a všeho okolo .Kdežto Yeeshkul je čistě tracker a ten by snad zavřít neměl.to už by musely být tlaky.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Yeeshkul je pouze trackej
NPF - je stránka spolupracující s PF okolím (tedy mají přístup k exkluzivním informacím a rozhovorům), tracker (kdysi), fórum, organizační složka floydfestu v UK. Jako základ všeho je důležitý si uvědomit, že PF jsou tvůrci. Jako nejčestnější bootlegáři jako Mirek Dušín :lol: bysme si měli kupovat oficiální materiály z doby, kterou stahujeme, neměli bychom sdílet oficiálně vydaný materiál (kupodivu včetně "bootleging the bootleggers"), podporovat skupinu merchandisingem (trička, placky, plakáty..) a hlavně bysme měli respektovat její rozhodnutí o tom, zda povolit bootlegy či niet.

na Dimeadozen je jasně psaný "pokud jste z managmenetu skupiny nebo ze skupiny přímo, a nelíbí se vám, že jsou zde vaše nahrávky, ozvěte se" a skupina či určité bootlegy se tam už objevit nesmí (a za těch pár let už to je celkem slušně dlouhej list)
Live In Peace

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

ještě zde oficiální vyjádření Keitha

As per a formal written request from David Gilmour/Pink Floyd's management, NPF will no longer offer the facility for site visitors to:

1) download bootleg recordings direct from the NPF website servers or post links on the forum to other sites with such content,

2) download bootlegs via the torrent tracker facility formerly located at http://www.thepinkfloyd.co.uk

3) nor to offer a community area on the forum for people to trade between each other.

In particular the letter said "[our] office regularly checks your site and we're always distressed by the number of bootlegs that are being offered on it.

As you say you are a true fan then I'd like to politely and formally ask you to remove the offers for bootlegs on your site re Pink Floyd and David Gilmour".

It is unfortunate for the community that this has been requested as it is likely to increase the number of idiots selling the recordings on eBay and the like. However, it would be a shame for the whole NPF website to be taken down and be left with nothing hence, with immediate effect, bootlegs and NPF no longer mix!
Live In Peace

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Mne to prijde jako trochu mimo misu...

Tim, ze to zrusi na NPF, tak se nic nevyresi...
Obrazne: Nekdo spacha zlocin (prodejce na e-bay) a ja za to potrestam jeho strycka...

Diskografii mam kompletni (krome Echoes a par drobnych). Nevidim vsak duvod abych "podporoval" skupinu bezhlavym kupovanim tricek a podobnych blbosti...

Tak se nebudeme bavit o Roios, Bootlegs, ale budou to treba kapri. :twisted:

"zda povolit bootlegy nebo ne" - to mi prijde podobne jako bojovat proti piti alkoholu ve Finsku. :D

Maji svoje Jets, Ferrari 40, Ferrari 50, Rols Royce, tak at si koupi jeste ten svuj football team - a nam at nechaji nase male radosti. :twisted:

Kazdy bootlegar co to nahraje v podstate pise historii. A to mnohem hodnoverneji nez ve studiu promixovane "live" nahravky.
Naposledy upravil(a) proti dne 06.06.2007 9:23:13, celkem upraveno 1 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Asi jde o to že stránka jako NPF a hlavně tracker je zdrojem bootlegů které pak jistí lidi prodávají. Týká se to asi hlavně těc kvalitních (soundboardy), leckteré jsou tak dobré že bych za ně klidně zaplatil i já a to jsem pěkný lakomec :D

Mizerné záznamy z koncertů nám nikdo určitě odpírat nebude. Jak psal Fernetti, ona se vždycky stejně najde nějaká cesta.

Dobrý příklad s tím alkoholem Proti, prohibice je k ničemu :twisted:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

bery píše:Asi jde o to že stránka jako NPF a hlavně tracker je zdrojem bootlegů které pak jistí lidi prodávají. Týká se to asi hlavně těc kvalitních (soundboardy), leckteré jsou tak dobré že bych za ně klidně zaplatil i já a to jsem pěkný lakomec :D
OK, jenom (obrazne), kdyz si nekdo v obchode koupi zbran, se kterou v lese pytlaci, tak zavrit ten obchod namisto toho, abych nasel pytlaka, mi prijde ponekud "mimózní". :D

Bery mas pro mne ty dva kapriky co jsi mi slibil? :mrgreen: (joke) Asi prejmenuji RoIO Waves na Let´s go fishing.

Pokud jde o soundboard bootlegy - tak at tam kazdych 5 minut primixuji neco jako: "Kupte si original" :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

proti píše:Bery mas pro mne ty dva kapriky co jsi mi slibil? :mrgreen: (joke) Asi prejmenuji RoIO Waves na Let´s go fishing.
:mrgreen: mám jich plnou káď :D , jojo nadchází čas setkání. Tak si říkám proč to taky neprodávám, když tak ať mají proč nám to zakazovat a nějaká kačka navíc by se hodila :twisted: (abych měl na ty oficiální věci)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Vážně to nechci zlehčovat, ale takový management je dle mého gusta :mrgreen: :

Novinky od Kylie Minogue unikly do výměnných sítí
Nové skladby Kylie Minogue prý na internet pustil přímo management zpěvačky.
http://musicserver.cz/clanek/18910/Novi ... iti/?z=rss
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Asi malo platila. :twisted:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět