Roger Waters web?

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Roger Waters web?

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

Brouzdal jsem takhle po netu a dívám se na Rogera a říkám si: ,,Hmm, vždyť Roger Waters vlastně nemá žádný pořádný web."

http://www.rogerwatersonline.com/ je podle mě dost slabý a o
http://www.roger-waters.com/ ani nemluvím, tam nic není.

Co kdybychom se dali dohromady a vytvořili pořádný web s množstvím informací v češtině a angličtině?
Vím, jsem asi utopista, ale zkuste to zvážit, myslím, že prostředky bychom na to měli.
...and when you lose control, you'll reap the harvest you have sown...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

To není špatný nápad, většinou se o Rogerovi člověk dočte jen na stránkách PF. Myslím že něco bychom zkusit mohli, zapojil bych se taky.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jsem určitě pro :)

(to samé by si nejspíš zasloužil i david - v češtině o něm toho taky moc není...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Ja jsem taky za!!!
Nebo pro ?

Tak makejte, kluci, makejte... :twisted:
Nejdriv bych prelozil tu Nickovu knizku - to jen tak pro zacatek... :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

proti píše:Ja jsem taky za!!!
Nebo pro ?

Tak makejte, kluci, makejte... :twisted:
Nejdriv bych prelozil tu Nickovu knizku - to jen tak pro zacatek... :mrgreen:
Na Nicka kašleme, to je strašně moc práce (překvapivé zjištění :D )
Potřebovali bychom někoho, kdo umí napsat web a grafika (Já nejsem ani jedno z toho). Obsah už bychom mohli zajistit sami.
...and when you lose control, you'll reap the harvest you have sown...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Prihlašuju se do konkurzu na technického správce.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
uživatel
seer of visions
Příspěvky: 159
Registrován: 05.01.2007 10:38:07
Bydliště: zlín, Třinec, Velké Karlovice :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uživatel »

jeeeeeeeeeeee web pro rogera? rada se pripojim, alespon zajimavostma, nebo fotkama a obrazkama:)
SHINE ON!

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Začal jsem uvažovat o technickém zázemí pro tento náš malý projekt a vyvstala první otázka:
- budeme chtít doménu? Pokud ano jak bude fungovat financování.
Doména+hosting by stál řekněme 600-1000 ročně
- využije se služeb zdarma.

Osobně bych se prozatím přiklonil k variantě využít nějakého freehostingu, ale u takové společnosti která poskytuje i placené varianty a zařizuje i registraci domén. Pokud by se to povedlo, doména se zaregistruje až když bude jisté že web bude mít úroveň.

Pro samotné vedení webu bych doporučil systém Drupal, je to ověřený systém který je univerzální a nic se nebude muset programovat.
Údržbu webu bych si vzal na starosti, stejně jako předělání designu do šablony.

Toto vše platí i pro web páně Gilmoura, dokonce bych šel tak daleko že bych tyto dva propojil jednak podobnou grafikou a strukturou - redakčním týmem už propojen je :D . Z těchto dvou webů by pak byl jakýsi A Nice Pair :D a spolu s tímto fórem dokonce Nice Trio:lol:

Tímto urguji na vytvoření grafického návrhu stránky, nemusí to být nic super mega vymakaného ale aby to bylo decentní a originální.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

bery píše:Začal jsem uvažovat o technickém zázemí pro tento náš malý projekt a vyvstala první otázka:
- budeme chtít doménu? Pokud ano jak bude fungovat financování.
Doména+hosting by stál řekněme 600-1000 ročně
- využije se služeb zdarma.

Osobně bych se prozatím přiklonil k variantě využít nějakého freehostingu, ale u takové společnosti která poskytuje i placené varianty a zařizuje i registraci domén. Pokud by se to povedlo, doména se zaregistruje až když bude jisté že web bude mít úroveň.

Pro samotné vedení webu bych doporučil systém Drupal, je to ověřený systém který je univerzální a nic se nebude muset programovat.
Údržbu webu bych si vzal na starosti, stejně jako předělání designu do šablony.

Toto vše platí i pro web páně Gilmoura, dokonce bych šel tak daleko že bych tyto dva propojil jednak podobnou grafikou a strukturou - redakčním týmem už propojen je :D . Z těchto dvou webů by pak byl jakýsi A Nice Pair :D a spolu s tímto fórem dokonce Nice Trio:lol:

Tímto urguji na vytvoření grafického návrhu stránky, nemusí to být nic super mega vymakaného ale aby to bylo decentní a originální.

hehe, uvažujem docela podobně :)
zatím jsem ve stadiu hledání inspirace a nápadů, ale určitě jsem pro to, aby oba weby byly byly graficky sesouladěné. myslím si ale, že vyřešení této otázky je až třešničkou na dortu, teď je prioritou č. 1 vyřešení hostingu - lepší by bylo pro začátek něco free, poskytovatel by to ale měl být takový, který zajistí kvalitní a trvalé spojení. otázkou taky je, kolik mega prostoru bude zadarmo k dispozici.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Ad hosting:
Nedoporučuju:
- webzdarma.cz - katastrofálně pomalé a zasekané servery, výpadky.
- ic.cz - celkem jede ale ta reklamní lišta nabourává design a je hnusná (:twisted:) jo a taky tam nejde použít Google Analytics a tak to by nebyl zase takový problém.

edit
prosim vyjádřete se někdo k Webzdarma. Já mám dojem že si jejich servery zasedly jen na mě. Jak vám jdou stránky které tam hostují?
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Jak se tak dívám na nabídku freehostingů tak si říkám že bude lepší se tu tisícovku ročně složit a vzít jeden hosting s doménou na které by jely ty dva weby. Solidní zkušenosti mám např. se www.savana.cz
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

slysel jsem, ze tento freehosting je docela dobry (ale jeste jsem ho netestoval, takze netusim jestli je to pravda)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

bery píše:Jak se tak dívám na nabídku freehostingů tak si říkám že bude lepší se tu tisícovku ročně složit a vzít jeden hosting s doménou na které by jely ty dva weby. Solidní zkušenosti mám např. se www.savana.cz
no a jak by se ty dvě domény jmenovaly? pokud by šlo o jednu hlavní, tak mi to vychází např. jako nasedomena.gilmour.cz a nasedomena.waters.cz? pokud ano, pak je to podle mě to samé, jako mít doménu zadara... a co pak s tímhle fórem? to bude furt na o106.com? a co grafika, měla by být podobná té, co tu máme teď?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

fernetti píše:no a jak by se ty dvě domény jmenovaly? pokud by šlo o jednu hlavní, tak mi to vychází např. jako nasedomena.gilmour.cz a nasedomena.waters.cz? pokud ano, pak je to podle mě to samé, jako mít doménu zadara... a co pak s tímhle fórem? to bude furt na o106.com? a co grafika, měla by být podobná té, co tu máme teď?
Ano s jednom domenou by to bylo tak nějak, jen naopak gilmour.nasedomena.cz a waters.nasedomena.cz. Idealni by bylo mit treba gilmour.cz jasne.
Vyhoda placeného hostingu je ale především že ti tam nikdo necpe reklamu (i když něco decentního ve stylu Ad sense by třeba nevadilo), máš k dispozici více místa (jasně řekněte že tam bude text a pár obrázků ale z vlastní zkušenosti vím že to chce rezervu), další věc je kvalita služeb, pokud platíš (nemusíš moc, alespoň trochu) tak máš nárok na určitou spolehlivost a podporu.

Osobně si stojím za tím že aby měl web nějakou úroveň musí být postavený na nějakém komplexním systému pro správu obsahu, zvlášť pokud do něj přispívá více lidí a provozovat je na freehostingu bývá problém.
Určitě je to ale možné mít na freehostingu, mě však často odrazuje pomalost načítaní atd. což se u freehostingu stává často.

Možná mám trochu velké nároky ale myslím že tohle si naši oblíbenci zaslouží.

Já ten hosting zařídím na své náklady jakmile bude web připraven.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

eclipse píše:slysel jsem, ze tento freehosting je docela dobry (ale jeste jsem ho netestoval, takze netusim jestli je to pravda)
Klidně by to mohlo být i na tomhle hostingu proč ne, jen se mi trochu nelíbí ten reklamní proužek.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět