Gramofony a vše okolo

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Gramofony a vše okolo

Příspěvek od Harman »

Zdarec, dlouho jsem tady nebyl takže to shrnu.

Po 3 měsících úsilovného hledání jsem konečně hrdým vlastníkem Tesly NC500, ale mám problém. Upadly mě samice na káblíkách, který se táhnou ramínkem k přenosce. Kde se dají sehnat a za kolik přibližně?

mimochodem co předzesilovač? Chci to hlavně na archivaci takže hnaní přes převodník nebo zvukovku bude u mě samozřejmostí.

mám tři hlavní favority
ART Pro Audio: USB Phono Plus v2
Terratec PhonoPreAmp iVinyl
Pro-Ject Phono Box II USB

Co byste poradili? A co vy a vaše zlatíčka? A co teprv na to Jan Tleskač?
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

ahoj,
asi nejlepší bude, pokud si projedeš tohleto fórum: http://hifinazory.cz/forum/viewforum.php?f=36 najdeš tam na všechny své otázky (i na ty, které tě teprve začnou napadat, jak budeš do problematiky zapadat víc a víc :))
je tam spousta fajn lidí, kteří ti rádi poradí a aktivně i pomůžou - největší fachman přes tunění tesel je tam renown - určitě ti rád a velkoryse pomůže

jinak gramo je skvělá věc a kdo mu propadne, nehledá cestu zpět. to můžu potvrdit i sám za sebe. faktem ale je, že pokud si někdo sbírá krásné vinyly, zjistí, že o ně musí pečovat a stejně tak i gramec, který pokud je seštelovaný blbě nebo má špatnou přenosku, předzes, ramínko či cokoliv jiného, ty placaté kolečka velice rychle ničí a navíc z nich nevytáhne tolik, kolik vytáhne gramec seštelovaný. takže tohleto opravdu nepodceňovat! hifi je sice (taky hodně) o penězích, ale starý jetý gramec se slušnou jehlou a dobrým nastavením dokáže vykouzlit skvělou muziku. navíc desky jsou z bazarů (nemyslím těch českých...) poměrně levné a narozdíl od CD mají duši. jakože fakt :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Tak po necelým půl roce se jdu pochlubit svýma ve sbírce. Taky se pochlubte, ať víme, co je doma a co ne

Anathema - 2002 - Alternative 4 - Peaceville (LPVILLE 73)
The Beatles - 1969 - Abbey Road - 1st Japan Press (AP-8815)
The Beatles - 1970 - Let It Be - 2nd UK issue for Export Parlophone/Apple (PCS 7096)
Pink Floyd - 1975 - Wish You Were Here - Harvest 1st or 2nd German issue (1C 064-96 918)
Richard Wright - 1978 - Wet Dream - 1st German Issue (1C 064-61 612)
Talking Heads - 1985 - Little Cratures - Supraphon (1113 3986 ZN)
The Rush - 1976 - All The World's Stage - UK Mercury (6672 015)
Voivod - 2009 - Infini - Back on Black EU issue (BOBV171LP)
Live In Peace

Odpovědět