Speak to Me - Bůh, Peníze, Politika, cokoli...

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

volka.z píše:Proti nepokecáme..... \:D/
Jsem teprv v půlce.
Nebo spíš mezi půlkama??? Tak teď nevim, co je horší... #-o
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

=D> =D>

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

quote="ogi"]
Richard píše:
volka.z píše:Proti nepokecáme..... \:D/
Jsem teprv v půlce.
Nebo spíš mezi půlkama??? Tak teď nevim, co je horší... #-o
Trochu mi uniká souvislost...
:roll: #-o

Půlky jsou půlky...

Některé slova jsou perly, některé jsou pouze perlivé, a většina stojí za...
Brr! Co mně to dali do mých pomejí za svinstvo! (Karel Čapek, Svině a perla...) - stejně to opsal z evangelia...
(...and broke his f****** fingers - jak by dopsal Roger bejti bohem...:-) )

Kolik lidí tolik názorů. A jen ten, co nic neví, říká, že má pravdu a ostatní je mu k smíchu...
Jedno světlo je složeno ze všech barev (obal Dark Side of the Moon).
Tak i snad realita - přesněji řečeno její chápání může být složeno ze spektra názorů - je to jako tisíc bodových světel, které osvětlují realitu - každý ji vnímá jinak. (booklet Pulse - člověk osvětlen)

Obrázek

Nebo chce někdo říct, že jedna barva je lepší než jiná?

Ale když se na druhou stranu člověk podívá na život bez pozlátka, tak to asi o moc lepší nebude... s těmi půlkami...
Taky se tak občas cítím... jako bych byl mezi půlkami.., nebo obklopen půlkami?
(Nebo v půlce? Není život v půlkách? Nebo polovičatý? Nebo jen z jedné půlky?)
A nejsou to jenom dvě tváře (půlky) z bookletu The Division Bell, co navzájem mezi sebou komunikují...

Obrázek

There is silence surrounding me...
Then something happened which evaporated the power of our imagination.
We stopped to talk... watching TV...

...No thoughts to think
No tears to cry
All sucked dry
Down to the very last breath...


Větu
volka: "Proti nepokecáme..."
mám chápat ve smyslu jako "Proti, my dva si nepokecáme..."?

Pokud ano - tak jo, proč ne. Beru to tak jak to je. Shine on! :D

(If you didn't care what happened to me
And if I didn't care for you
We would zig zag our way through the boredom and pain
Occasionally glancing up through the rain
Wondering which of the buggers to blame
And watching for pigs on the wing )

Menší písmo tady není...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Větu
volka: "Proti nepokecáme..."
mám chápat ve smyslu jako "Proti, my dva si nepokecáme..."?

Pokud ano - tak jo, proč ne. Beru to tak jak to je. Shine on! .....


aneb Proti opět bohužel špatně pochopeno...... tedy jak jsi to rozebral , vzal jsi z toho jen tu horší "Půlku", která tam ani nebyla.
Myslel jsem spíš , že na stránkách je klid a tak ať má Kuba koho napomínat :D .....
I když na to,že my jsme dostali málem "červenou kartu" ,mě přijdou příspěvky typu .... pošli mi ke stažení aspoň na žlutou!!

Ale tady se aspoň ukazuje, že i málo napsat může být špatně.....i když ne špatně míněné...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

volka.z píše: aneb Proti opět bohužel špatně pochopeno...... tedy jak jsi to rozebral , vzal jsi z toho jen tu horší "Půlku", která tam ani nebyla.
Tam byli jen dvě slova. Moc se tedy z toho vydedukovat nedalo. :-)
"The words have different meaning, yes they did." Barrett
volka.z píše: Myslel jsem spíš , že na stránkách je klid a tak ať má Kuba koho napomínat :D .....
I když na to,že my jsme dostali málem "červenou kartu" ,mě přijdou příspěvky typu .... pošli mi ke stažení aspoň na žlutou!!
My jsme někde něco vyvedli???
Nejsem si toho vědom. Forum je přece o výměně názorů - a to má předpoklad, že ty názory budou i rozdílné / opdlišné, tak je to snad ok. Uff... tuším na mne právě leze jarní únava... už aby byla znovu zima (člověk si na ní tak zvykne...)... tak už psát víc nebudu...
volka.z píše: Ale tady se aspoň ukazuje, že i málo napsat může být špatně.....i když ne špatně míněné...
All we need to do is make sure, we will keep talking.
Slova jsou důvodem mnoha nedorozumění. Nicméně je to taky jediný nástroj, jak je vyřešit / vyjasnit.
(Nebo si pustit Floydy - ale to takhle na dálku asi moc nejde...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

PetrM píše: Jestliže z tohoto dokáže někdo vyvodit takovejhle závěr, tak mě napadá jen hezké české přísloví o postřelené huse...
Proto ta sranda z mé strany. :-)
Takže proč nepokračovat v té nadsázce?
Znovu zmíchat to co je k smíchu a to co je smrtelně vážné?
Breathe, breathe again... pohodička muzika, dost tvrdý text...

Na druhou stranu mne ale štve, že takové ty organizace jako ADL, (Anti Defamation League) – "Liga proti pomluvám" mají takové všeobecné, nicneříkající názvy. Ale pán Abraham přiznal barvu tím, že se nebouřil proti "pomluvě" Mercedesu, Shellu, křesťanství atd., ale jen proti dolaru a šesticípé hvězdě (trefená h...) (kdoví asi jsou to nejmocnější znamení – kde se na ně hrabe takový kříž...) Takže ta liga není proti pomluvám všeobecně – jak hlásá jejich název, ale jen proti pomluvám proti tomu, co se týče jen určité "kategorie" pomluv. Tak pokud je to tak, tak proč nepřiznají tu barvu i v názvu té organizace? To není anti-cokoli. Já jen rád nazívam věci pravým jménem. A pokud se něco ukrývá pod nepřesný název, tak myslím, že se snaží něco zakrýt a proč tedy?

("statement of 1913 that their brief is not only to defend the Jewish people from defamation, but also, and I quote, "to secure justice and fair treatment to all citizens alike and to put an end forever to unjust and unfair discrimination against and ridicule of any sect or body of citizens".)

PetrM píše: Problém je daleko malichernější než jsem myslel, žádný problém s Get them up against the wall nebo If I had my way, I'd had all of you shot...
Myslíš? Malicherný? Jo, to určitě, v podstatě se nic nestalo. nicméně – obrazně řečeno, každá i malá rostlinka má své kořínky, které není vidět. Není viddět, kam až tyto kořeny sahají. Zkoušel jsi někdy jaké kořeny má napřiklad pampeliška? Německy se jmenuje Loewenzahn ("lví zub") – těžko se vytrhává – kvůli tomu kořenu... Je hodně dlouhý...
(ang. dandelion, resp. dent de lion) - doslova „zub lva“)
PetrM píše: A kdyby mě chtěl někdo označit za antisemitu, tak říkám rovnou, že rozhodně nejsem.
Taky ne. Ale proč je to tak, že například když pár lidí nadává na rusy, tak je to v pohodě, nic se nestane, uplně se nadto každý povznese, když se nadává na němce – je to taky v pohodě, nadává na slováky – v pohodě, nadává na číňany – je to v pohodě, nadává na kohokoli – tak je to v pododě, ale když se co jen slůvkem dotkne židů, tak je z toho průser?

To mi připomíná některé verše žalmů z bible:

"...všechny národy ať slouží mu!" (Ž 72,11)

Ať panuje od moře až k moři,
od řeky Eufrat po světa kraj.
Ať se mu klaní obyvatelé pouští,
jeho nepřátelé ať lížou prach!
Ať mu králové z ostrovů i moří složí pocty,
Ať se mu všichni králové klaní,
všechny národy ať slouží mu!




"Všichni pohané mě obklíčili –
v Hospodinově jménu jsem je porazil." (Ž118,10)

(Na místo boha, dosadili sebe.)

"Ať musí s hanbou táhnout pryč
všichni, kdo k Sionu mají nenávist!
6Ať jsou jak tráva na střechách,
co dřív, než vzroste, usychá!" (Ž 129,5)

"Ničemové musí odejít do podsvětí,
všichni ti pohané, jimž je Bůh lhostejný!
...
Vyděs je, Hospodine, ať jsou zastrašeni,
ať poznají pohané, že jsou smrtelní!" (Ž 9,18nn)

"Ať jsou zahanbeni a stydí se všichni,
kdo se radují z mého neštěstí!
Studem a hanbou ať jsou oblečeni
ti, kdo se proti mně zvedají!" (Ž35,26)

(Tak občas tomu nerozumím – jde o pisatele, nebo o Boha?
Nebo pro někoho je to totéž?

"Všichni zabloudili z cesty, dočista se zkazili,
není, kdo by konal dobro, není ani jediný!"(Ž53,4)

Žalm 72: "Pro Šalomouna."
11Ať se mu všichni králové klaní,
všechny národy ať slouží mu! (Ž 72,11)
________
Kdo je to "on", kterému se máme klanět?
Je tím myšlen Bůh?
Nebo někdo jiný? (a to už mě zalévá studený pot.)
_________

Žalm 44,14nn
U našich sousedů vydals nás potupě,
všem okolo jsme k smíchu a zábavě.
Udělal jsi z nás pořekadlo mezi národy,
aby nad námi lidé třásli hlavami.
Denně je přede mnou moje ostuda,
moji tvář hanba pokrývá,
když slyším urážky a nadávky,
když se mi nepřátelé mstí!"
(holokaust? Vtipy o židech?)

Žalm 47,2nn:
Tleskejte Bohu, všechny národy,
vyšlete k němu pokřik radosti!
3Nejvyšší, hrozivý je Hospodin,
veliký Král je všude na zemi.
On nám podmaňuje národy,
pod naše nohy položil pohany.
Vůdcové národů se scházejí
k Bohu Abrahama – jsou jeho lid!

A v těchto úryvcích by se dalo pokračovat atd. atd. atd.

(pravda – pro většinu lidí to jsou jenom babské povídačky – stejně jako evangelium, Korán, Védy, Liga proti pomluvám a kdovícoještě, ale pokud to někdo vezme vážně – třeba i ten Korán, tak pak jsou z toho problémy... – a každý ví JAKÉ problémy... ale jinak přece "o nic nejde...", vždyť je to malicherné...)

Je rozdíl mezi židem a sionistou.
Taky ty zbraně jako – teroristické útoky, bomby na tělách sebevražedných žen a jiné tretky-cetky – to je všechno k smíchu. To nic není – stejně jako odpálit dvě letadélka do nějakých dvou věží (Towers of Faith – Roger Waters).

And in New York City
The business man in his mohair suit
In the World Trade Center (Věže víry v peníze? What God Wants, p.3)
Puffs on his cheroot
And he said
"Well I don't care who owns the desert sands,
My brief is with the hydrocarbons underneath"
And the sea of battle rages
Around the ancient tombs
And mother nature licks her wounds
And the lonely boys locked in their towers of faith (věže islámu a judaismu ?)
Who are nervous in the park when the gates are closed after dark
Ooooh, the lonely boys
In their towers of faith
Ooooh, the lonely boys
Locked in their towers of faith

Je tady mocnější zbraň než atomovka , která zabije jen několik 100 000 lidí. Je mocnější nástroj – a každý floyd-fan to ví – Moneeeey... tím se vládne...

(Žalm 2, 7nn)
Povím, co prohlásil Hospodin.
Řekl mi: „Jsi můj syn,
já jsem ode dneška Otcem tvým!
Požádej mě a já učiním
národy země tvým dědictvím,
nejzazší končiny tvým vlastnictvím.
Železnou holí je rozdrtíš,
roztříštíš je jak hliněné nádoby.“

(železná hole? Lepší je rozřezat ji na malé kroužky, natřít zlatou barvou a zabíjí to lépe,než hůl...)

Žalm 60,14
S Bohem však jistě udatně zvítězíme –
ty, kdo nás nenávidí, rozdupe!
Žalm 18,40-46
Ty jsi mě vyzbrojil silou k boji,
na kolena srážíš mé soky přede mnou.
Šíji mých nepřátel nastavil jsi mi,
se svými protivníky jsem skoncoval.
Volali o pomoc, nikdo je nezachránil,
volali k Hospodinu – žádná odpověď.
Jako prach ve větru rozdrtil jsem je,
jak bláto na ulici jsem je rozdupal!

A toto je fakt dobré:

Z různic v lidu zachránils mě,
za vůdce národů jsi mě postavil,
lid, jejž jsem ani neznal, slouží mi!
Jen co mě uslyší, ihned poslouchají,
cizáci krčí se přede mnou.
Cizáci přede mnou už se hroutí,
vrávorají ven ze svých nor!


(ne, nepošlu tam vojáky - ti jen střílejí a ničí, já jen potřebuji občas "změnit majitele", nebo použít jiný nástroj - jako zvýšit cenu ropy, přiškrtit kohoutky, nebo finančně podpořit někoho, kdo proti někomu druhému něco má - oni si to pak vyřeší pro mě a za mě.)
________

(Když člověk otevře bibli a začte se do těch statí jak Izrael dobýval svou zemi, dočte se o válkách, velkých vojevůdcích – Jozue, Saul, David a jiných. Ale ... každý ví se, že národ pastevců tu zemi nedobyl v krvavých bojích, vyhlazujíc města, národy, ale
spíš pomalu, postupně, nenásilně... téměř nepozorovaně. "rozežeň národy chtivé po boji! " (Ž 68,31) Protože ten, kdo je skutečně moudrý a chytrí ví, jak se má dobývat... ne se zbraní v ruce – to je sice hezké a čučavé (ale taky drahé a zbytečné), ale tiše a pomalu – to pak nikdo... nevidí... a časem si zvykne... naučíme je milovat jejich otroctví... všichni se nám budou klanět, a ani o tom nebudou vědět... tiše a pomalu...)

Tiše a pomalu... je důležité vyhrát tak, aby můj prapor zavlál na nějakém stožáru? Aby se posouvali hranice? Je nutné hnat žoldáky a pak jim platit? Nedá se bojovat bez toho všeho? Jasně že dá. Bez toho, abych někoho zabil, můžu si jej koupit. Jídlo, nájemné, peníze za automobil, elektřina, plyn, ropa - to všechno se dá koupit a prodat nepříteli - a pak ho vnitřně vysaji - přes to všechno, přes dluhopisy - to je válka, tím se poráží nepřítel. To je skutečná partizánská válka, kterou se vyhrává. Who holds the aces, east or the west?
(KAOS) - ano vytvořit z toho chaos, aby se v tom nikdo nevyznal a nikdo to nevidel, protože je to moc veliké.
Nepotřebuji posouvat hranice na politické mapě. Já mám svou mapu. Já vím, kde (obrazně řečeno) vládne Billa, Albert, nebo Hypernova (Za "Billa, Albert atd. si můžete dosadit co chcete...). Mám svou vlastní mapu, vím kde vládnu, a že to nevědí ostatní? To mi nevadí - nezajímám se o své otroky. Není pro mne důležité, co vědí, spíš je dobře, že nic nevědí. Nevědomá masa otroků se lépe ovládá. Nezajímám se o to, v co věří , ať si věří a vidí a bojují v co chtějí. Nepotřebuji jejich krev. Když se rozlije, mrtví člověk mi je k ničemu - já ho potřebuji živého - pro jeho energii a jeho peníze, které jsou v podstatě mé.

Who is the strongest, who is the best
Who holds the aces, the East or the West
This is the crap (KAOS, Tide is turning...)

Kdo drží esa? Východ? Nebo západ? Ne.
Jen já - já mám vlastní mapu. Nepotřebuji, aby ji ti otroci viděli, těm stačí seriály v TV. Tohle je moje hra.

(Z bible se dá taky krásně "vystřihnout" několik veršů (vybrat si může každý sám, a svobodně – a dle nich se řídit... pak si k tomu připojit větu – What God Wants, God Gets... a například i nehledět na prostředky a jedém...)

Jo... bible... pánové to je taková knížka, že když ji necháte chvilku ležet na stole, tak za chvilku je pod ní louže krve!

Nikdo není beznadějně zotročen víc, než ten, co si myslí, že je svobodný. (Goethe)


- Jak by to přišlo člověku, kdyby se doslechl o instituci typu Liga proti pomluvám XY, která se hned ozve, když se o XY někde něco (celkem BEZvýznamného) "šustne".
Ve mě osobně by podobná istituce vyvolávala takové "zmíšené pocity" – Big Brother, sledování, snad i strach...

Ale jinak je to skutečně malicherné...
Samozřejmě, že vše, co jsem tady napsal, že jsou to jen takové povídačky, jemná nadsázka, mystifikace, ironie, humor. Nic víc... jenom trochu zábavy... Kdo by takovým hloupostem věřil...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět