Muzika naživo!

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od fernetti »

kdo neviděl, má ještě šanci pár dní na online záznam brněnského koncertu k padesátinám kapely progres 2: https://www.ceskatelevize.cz/porady/124 ... 829434016/
z první řady jsme s berym koukali na staré pardály, jak odehráli skvělý set všech jejich největších pecek + byli jsme u křtu jejich nové (a asi i poslední) desky s názvem "tulák po hvězdách", ze které na koncertě odehráli taky cca. 3-4 skladby. kdo má tuhle kapelu rád, ať neváhá a jde si tyhle dědky poslechnout, protože pánové pořád umí!

p.s.: po koncertu byla možnost zakoupit cédéčka nebo desky včetně té nově pokřtěné - což nešlo nevyužít a desku koupit. ale co - hlavně si ji nechat podepsat ode všech členů kapely osobně! fakt se tetelím blahem, že jsem tam tehdá byl...
Tulak_LP.jpg
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

bery
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Potvrzuji, byl to parádní koncert. Pánové pořád umí a jsem rád, že sestava je právě tato
Nová deska se mi líbí takže jsem rád, že jsem se kvůlí ní zadlužil:-)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Richard
piper

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... po koncertu byla možnost zakoupit cédéčka nebo desky včetně té nově pokřtěné - což nešlo nevyužít a desku koupit. ale co - hlavně si ji nechat podepsat ode všech členů kapely osobně! fakt se tetelím blahem, že jsem tam tehdá byl...
To je krása! Rozkládací LP i s podpisy... ! :palec:
Welcome my son, welcome to the machine

Jend
piper

Příspěvek od Jend »

OMG! :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=QNYDWk5SwUI
https://www.youtube.com/watch?v=7dK0sApu_CY

U. M. P. znám jen tak z doslechu a spíš ve spojitosti s pro nás známými bratry Kašparovými, nikdy jsem ale nevěděl, že kromě Floydů a dalších podobně známých kapel hrají i vpodstatě neznámého Stevena Wilsona, potažmo Porcupine Tree :shock: A k tomu všemu ještě tak dokonale. Byl jste na nich někdo?

Jiří Engliš
legend

Příspěvek od Jiří Engliš »

Neznámý Steven Wilson a Porcupine Tree?
Nechybí tam slovíčko pro mne nebo uvozovky???
:shock:

Jend
piper

Příspěvek od Jend »

Jiří, pokud budeme uvažovat o široké veřejnosti a ne nějaké specifické skupině lidí, která třeba je nějakým způsobem zaměřená na prog rock (což už samo o sobě je dost úzká skupina lidí), tak skutečně trvám na tom, že Steven Wilson je v podstatě neznámý. Naproti tomu o Floydech alespoň slyšela snad většina populace bez ohledu na to, jestli jí jejich muzika je blízká nebo ne.
Jiným slovy, počet lidí, kteří znají Stevena a s kterými se setkávám v takových těch opakovaných "sociálních interakcích" (práce, přátelé), je NULA :evil:
A jinak co se mě týče, Steven Wilson/Porcupine Tree, Blackfield, No-man a vůbec vše, co souvisí se Stevenem Wilsonem, je pro mě až moc známé. A o to víc mě štvě, že když chci s někým probrat tuto muziku, tak musím chodit na nějaká fóra! :twisted:

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jende, díky za tip! obě provedení od u.m.p. za mě výborně a koukám, že na svém joutubu mají i jiné pěkné předělávky - los endos, you latest trick, black hole sun, košilela... určitě bych si je rád poslechl naživo!

Jend
piper

Příspěvek od Jend »

Ano, ano, hrají spoustu výborných věcí, ovšem repertoár PT/SW mě překvapil a potěšil úplně nejvíc, protože mám pocit, že nikdo jiný se o to u nás doposud nepokusil, a navíc to hrají fakt věrohodně! :D Název akce "Hudební Rachot" je proto za mě zcela namístě :D
Bohužel o téhle sestavě a jejich plánech do budoucna jsem nenašel prakticky žádné užitečné informace. Jejich údajně oficiální stránky neexistují, na FB profilu mají poslední aktivitu z roku 2017 a na portálu bandzone o nich taky nic moc není. Což je velká škoda, protože bych na ně taky určitě rád zašel, ale obávám se, že s takovou bude velice snadné nějaký jejich příští koncert prošvihnout, což bych byl velmi nerad... #-o

Jiří Engliš
legend

Odkazy na videa jsou skvělé. Vůbec jsem netušil, že bratři Kašparové "dělají" také do Wilsona :shock:
Škoda, že nemají větší podporu jak veřejnosti, tak třeba mediální.
Musel jsem si hned pustit:
Steven Wilson. Hands cannot erase .jpg
Musím ještě podotknout, že zvuková kvalita Wilsonových projektů je naprosto dokonalá!
...a to poslouchám jen stereo :oops:

Jend
piper

Příspěvek od Jend »

Jiří Engliš píše:
06.05.2020 10:22:50
Obrázek
No vida, tohle je zrovna moje nejoblíbenější deska vůbec!

Jiří Engliš
legend

No, ona první část skladby Anesthetize z alba Fear of blank planet od P.T. je skvělá. Wilson vůbec angažuje TOP bubeníky.
Musím ovšem přiznat, že některé extra hard/heavy pasáže z jeho tvorby musím "přetrpět" :mrgreen:

Jend
piper

Příspěvek od Jend »

Beru zpět, co jsem tady nedávno psal, tedy že už sem přispívat nebudu. Nakonec tedy budu, ale v dohledné době rozhodně nic o Pink Floyd (😤😤😤). Richard ví proč 😉
Takže kdo se chystáte na koncert Porcupine Tree? 🤔 Já je bohužel začal poslouchat až těsně po jejich posledním turné, cca někdy před 9 -10 lety. Mezitím se skupina rozpadla a teď, i když ne v kompletní sestavě, vydává novou desku a chystá se znovu na (poslední? 🤔) turné, takže tohle si prostě nesmím nechat ujít. To by bylo jako propásnout přímé pozorování Halleyovy komety 🙂 Jedu 30. 10. do Katowic s kolegou z předchozí práce 🙂 Dlouho jsem si myslel, že Porcupine Tree, případně Stevena Wilsona, nikdo z lidí v mém okolí nezná, ale kdo se málo ptá, málo ví 🙂 Přitom stačilo jednou si do práce přinést hrnek na čaj s motivem The Wall (děkuji Ti, ženo 🙂) a hned se v práci víc mluvilo spíš než pracovalo 😉

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jende, mám radost, že nemizíš!
s těmi katowicemi je to dobrý tip a pokud bude možné, rád bych tam v kotli někde byl.

Odpovědět