DVD loupáček

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

DVD loupáček

Příspěvek od Richard »

Tak se vsadím, že tohle mám zase jenom já, ty dýfka taky nic nevydrží. Jak se tohle jenom přihodí... :-k
Zlatý gramodesky...

Obrázek
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: DVD loupáček

Příspěvek od Jend »

Richard píše:ty dýfka taky nic nevydrží...
Zlatý gramodesky...

Obrázek
No to teda. Já mám snad ale ještě trochu horší problém, a to sice ten, že mi ta dývka dokonce odmítají hrát, některá dokonce čerstvě vybalená! :( Předpokládám, že jde spíše o problém mé postarší věže, jelikož v pc není s přehráním problém, ale nejsem si jist, zkusil jsem to řešit i čistícím DVD a bez efektu... :-k Nevíte, kde by mohl být problém? Vždy se jedná o prvních několik stop, zbytek je pak už přehratelný vpohodě. Je to poškozeným médiem, nebo přehrávačem?
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: DVD loupáček

Příspěvek od Jend »

Richard píše:ty dýfka taky nic nevydrží...
Zlatý gramodesky...
No to teda. Já mám snad ale ještě trochu horší problém, a to sice ten, že mi ta cdčka dokonce odmítají hrát, některá dokonce čerstvě vybalená! :( Předpokládám, že jde spíše o problém mé postarší věže, jelikož v pc není s přehráním problém, ale nejsem si jist, zkusil jsem to řešit i čistícím cd a bez efektu... :-k Nevíte, kde by mohl být problém? Vždy se jedná o prvních několik stop, zbytek je pak už přehratelný vpohodě. Některá CD to přehraje celá, ale většina zlobí. Je to poškozeným médiem, nebo přehrávačem?

Asi začnu hromadit vinyly...
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: DVD loupáček

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Je to poškozeným médiem, nebo přehrávačem?
Myslím, že tady bude na vině přehrávač.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: DVD loupáček

Příspěvek od fernetti »

obávám se, že jde o sjetý čtecí laser. i pure hifisti, co mají doma 30 let starý cd player od sony to řeší a schraňují si do foroty lasery, aby mohli dál obehrávat svoje cédéčka.
kdysi jsem tohle řešil (spíše preventivně) čištěním hlavy laseru isopropylalkoholem (stačí obyčejný, čistý alkohol bez chuťových a barevných příměsí, čili slivovica!), kterým jsem aplikoval pomocí vatičky namotané na špejli.

obdobný postup se používá i u čištění jehel gramofonů (pokud selhává čištění mikrokartáčkem nasucho...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět