Co právě teď posloucháš??

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

jende, rád na tvou revoltu navážu a dávám do placu info, že wilson zveřejnil další track ze svého nového alba - jmenuje se refuge, dá se najít joutube a je skvělý! jestli se nepletu, je to už pátá skladba z jeho nového alba, které budu spolu s nějakými dalšími věcmi od wilsona objednávat. nemůžu si pomoct, ale jeho tvorba má pro mě neskutečnou sílu.

no a teď k mému novému objevu, který, jak jinak, přišel ke mě skrze miláčka stevena. nicka beggse, jeho live basáka, jsem zatím nikdy nezaznamenal, tím víc mě odrovnal svojí skvělou hrou s wilsonem a taky dost zvláštním vzezřením s copánky (tak nevím, jestli kopíruje klaudu kryšpína nick beggs nebo je to naopak). no a tak si ho jdu hledat, cože má ten chlapík za sebou a hle, hraje na posledním živáku se steve hackettem. skvěle. má výbornou sólovou instrumentální desku. fandové do muziky ho řadí mezi nejlepší basáky na britských ostrovech. fajn.
no a pak narazím na toto: https://www.youtube.com/watch?v=cllROT5 ... T5dpNk#t=0 - musím říct, že mě tento počin vážně dostal a řadím ho mezi další klenoty z mých výletů po neznámých končinách paní Hudby! fakt skvělá porce invenčního, osobitého progrocku, navíc skvěle zahraného. vážně mi objev tohoto (zatím asi jen prvního) alba této kapely srazil čelist dolů a nebude trvat dlouho, aby neskončil v mé sbírce bestof desek. nebo aspoň cédéček...

jo a abych trochu omluvil, že se tu zase ochomejtám kolem wilsona, tak jako omluvenku dávám toto čerstvé foto ze stevenova instagramu: Obrázek
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Refuge jsem už taky slyšel, ale zdráhal jsem se tady o tom zmínit, jelikož jsem se zapřísáhl, že tady o Stevenovi už nic nenapíšu (no vidíš, beztak jsem ten slib právě porušil :D ).
Dík za typ na Nicka Beggse. Během koncertů se Stevenem jsem ho samozřejmě zaznamenal, ale pátrat po jeho hudbě mě jaksi nenapadlo. Ta jeho kapela zní fakt dobře. Prostě progrock jak má být. I když tady máme rok 2017, tak poctivá a kvalitní hudba je tady pořád mezi náma. Jen je bohužel ukrytá jaksi v pozadí a ve stínu současného a pro mě absolutně nicneříkajícího mainstreamu á la Justin Bieber, takže hudební fajnšmekři musí vynaložit určitou energii a usilovně hledat :D
A jestli se mohu zeptat, co za věci od Stevena Wilsona plánuješ objednávat?
No a když už jsem teda zase napsal příspěvek týkající se Stevena Wilsona, tak toho využiju a taky tady přidám jeden obrázek, i když se netýká ničeho konkrétního, o čem jsme se tady bavili. Prostě mi to nedá :D Steven je podle svých slov abstinent a až na příležitostné drinky nepije žádný alkohol. V tom případě příležitostný drink může vypadat třeba i takhle: :D

Obrázek
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

jende, je toho poměrně dost, rád bych vinyly, ale když ta cédéčka jsou skoro o polovinu levnější... budu nakupovat nejspíš na www.burningshed.com a určitě základní wilsonovy sólovky, rád bych jeho remástry jethro tull (benefit, stand up, aqualung, možná thick...)+ red od krimsonů, chybí mi porkupýni, rád bych sehnal airbag + se mi líbí storm corrosion, určitě chci the mute gods ... :)
a ještě si naposlouchávám pinneaple thief, takže možná i něco od nich...

nevím, tak nějak to asi nechám na nějaký záchvat, kdy mě to popadne, rychle objednám a pak si budu rvát vlasy, kolik že jsem to utratil... :D

pokud bys chtěl a mělo by to smysl, šlo by se domluvit na jednom nákupu z UK, aby vyšlo co nejlepší poštovné, do brna bych ti to pak hodil, to není problém. ale uvidíme, chce si to hlavně nejdřív najít dobrý shop a mít jasno v tom, co teda objednat...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Klidně jsem pro společnou objednávku. Já mám taky dost obsáhlý wish list =P~ Velká většina diskografie Porcupine Tree, 1 živák od Blackfield, první dvě sólovky Stevena Wilsona, Tom Waits, něco od Oasis a taky konečně Roger. Jo a taky mi chybí Is There Anybody Out There, ale mám pocit, že to je k dostání už jen v rámci Immersion boxsetu The Wall :x
Ale když tak přemýšlím nad tím, co je potřeba doplnit, nejspíš to budu muset rozložit na víc objednávek po delších časových usecích. Přece jen mám pak docela blbý pocit, když vysolím pěkných pár tisíc naráz jen kvůli tomu, abych fyzicky a (hlavně legálně) měl to, co už jsem třeba Xkrát slyšel #-o
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Richard »

Jend píše:... A slibuju, že toto je na dlouho můj poslední příspěvek o Stevenu Wilsonovi na tomto fóru... Už by to snad stačilo :D
To by byla škoda, klidně na tohle téma pište dál. Pro mě je to prima počtení, pokoukání a poslouchání. :roll:
K tomu tady to vlákno slouží.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Na desce To The Bone bude mít podíl coby hostující muzikant i slovenský kytarista David Kollar :shock:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

jende, zajímavá informace, akorát že ten link vede do nikam... :)
ale neva, zkusím zapátrat po svém a hodím své výsledky. když už to teda není david koller... :D
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Himbajs šůviks, jsem to ale plantážník! #-o
To je tak, když se někdo snaží zamachrovat s hypertextem, aniž by to uměl :D
Chtěl jsem odkázat jen na wikipedii, aby byla aspoň nějaká představa, o koho jde. Tentokrát tedy radši bez hypertextu a přímo odkaz:

https://cs.wikipedia.org/wiki/David_Kollar

Věnuje se převážně experimantálnímu rocku a skládá hudbu hlavně pro film a divadla. Zatím jsem o něm slyšel jen tak něco podvědomě, tak jsem si trochu rozšířil obzory a projel jeho kanál na Youtube a myslím, že ke Stevenovi se bude hodit. Zdá se, že je to taky takový hudební hračička. Některé jeho pokusy mi trochu připomínají takové ty psycho instrumentálky Porcupine Tree.

https://www.youtube.com/user/DavidKollarchannel

Na kytaru hraje v už zveřejněné skladbě Song Of I (tak si říkám, proč zrovna na tohle Steven sakra potřebuje hostujícího kytaristu? :-k ). A taky má hned v následující a zatím neznámé skladbě zahrát sólo.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

tak se trošku vrátíme k pink floyd. aneb airbag hrají embryo!
https://www.youtube.com/watch?v=-nt0s5ZN2IQ
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Tak mi dnes od Youtube přišlo doporučení na toto videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=67ddx_IT4ZI

A co nevidím- inkarnace Davida Gilmoura z poloviny sedmdesátých let včetně jeho typického black stratu :D No a taky mi to zní jako moc líbivá muzika! Zatím neznámá izrealská skupina Aperco, která debutovala teprve vloni. Hned to jdu blíže prozkoumat! :wink:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Tak co, Fernetti, už máš nového Stevena Wilsona? :D Já ještě ne, ale neodolal jsem, abych si neposlechl něco z Youtube. A je to bomba!! :parba: Obavy, které předcházely vydání alba se ukázaly jako ukvapené předsudky- holt příště nesmím tolik hltat průběžné zprávy. Tohle bude další klenot do sbírky! :D Fakt žasnu, kam Steven na ty nápady pořád chodí, on prostě snad nikdy nemůže vydat špatnou desku. Asi nejvíc mě odrovnala "People Who Eat Darkness", to je nářez smíchaný jakoby od Beatles, Nirvany, Pearl Jam a Porcupine Tree (a napadá mne mnoho dalších asociací) v jediné porci. No fakt jsem se bál trochu nudné desky, protože ze všech stran lítaly zprávy o popovém albu, ale Steven se opět ukázal tak, jak ho známe- totiž tak, že je obtížné zaškatulkovat ho do nějakého žánru :D Ta hudba je zase živá a temperamentní jako vždy. Prý "popové album"... Já tam slyším "tři prdele" možných žánrů, včetně prvků blues :D I když je pravda, že toho pop stylu je tam více než obvykle, ale neodvážil bych se tvrdit, že převládá. To je to samé ja v Porcupine Tree. Tam je taky slyšet přehršel všelijakých žánrů a postupný vývoj. Dost se s touto deskou porovnává Stupid Dream, která byla taky jakýmsi průlomem v tvorbě Porcupine Tree, ale já tam slyším i pasáže podobné starším nahrávkám Porcupine Tree.
Slovenský kytarista David Kollar odvedl skvělou práci ve skladbě "Detonation", kde zahrál parádní dynamické sólo, a je za to náležitě obdivován (a sám se k tomu v komentářích na Youtube hrdě hlásí :D )
Zatím jsem si neposlechl vše, ale už vlastně ani nechci. Chci si počkat, až budu desku vlastnit osobně, aby mi vůbec ještě něco zůstalo na překvapení.

Tak a teď si říkám, kdy zas Steven něco vydá, ať už sám nebo s Blackfield? Typuju tak dva roky, max. tři...? :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

slyšel jsem tu desku celou jen jednou, na joutube, a je úplně jasné, že tohle doma chci! v superstéreju a pjekně nahlas! :)
vážně se mi ta deska moc líbí, a ikdyž wilson dal ven asi pět věcí z desky ven předtím, než vyšla celá, tak mě to album vůbec nenudí - žádné klišé, rutina, šablony, nic... jen pure joy :)
vážně mi steven dělá moc velkou radost, že tu celé ty roky (jo, zní to dost divně, ale coma divine jako první živák porcupine tree vyšla už před dvaceti lety!!!) dělá fantastickou muziku. nevím, kam se ten klučina příště zase vrtne a co zase spáchá, ale budu se těšit na cokoli, co ještě udělá.
a ačkoli ty jeho předchozí počiny byly pro mě vynikající, tak že si dovoli tento popík, je nejen odvaha, ale pro mě osobně velmi příjemná změna.

bohužel deska (y!) bude muset trošku počkat, sic mám neočekávaný finanční výdej stran cesty do londýna s berym... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od proti »

Jend píše:Tak mi dnes od Youtube přišlo doporučení na toto videjko:

https://www.youtube.com/watch?v=67ddx_IT4ZI

A co nevidím- inkarnace Davida Gilmoura z poloviny sedmdesátých let včetně jeho typického black stratu :D No a taky mi to zní jako moc líbivá muzika! Zatím neznámá izrealská skupina Aperco, která debutovala teprve vloni. Hned to jdu blíže prozkoumat! :wink:
Hm... zajímavé...

https://www.youtube.com/watch?v=aVifi4s6u4Q
http://www.songlyrics.com/aperco/awaken-lyrics/

"I'm waking all the thought...
...In search to find the only truth of mine."
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Vážně se mi nechce listovat celou historii fóra, takže možná to tady už někdo zmínil. Slyšeli jste Jugband Blues naživo? :shock: Já doteď ani nevěděl, že to Floydi někdy hráli!

https://www.youtube.com/watch?v=bofE8Ie1e1s
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

jo tak to pecka, nikdy bych neřekl, že by to kdy se sydem hráli živě. dost možná jde o poslední nahrávku floydů se sydem - jen pár týdnů poté už ho plně zastoupil david gilmour...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět