Co právě teď posloucháš??

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od proti »

Myslím že celkem zajímavé a aktuální spojení obrazu a textu...

https://www.youtube.com/watch?v=pgacv4ZsPyo
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Roman »

Opravdu zajímvý - Některé věci se nikdy nezmění, ne, nikdy se nezmění - chvílema zamrazí, vzpomněl jsem si i na Poslední večeři Leonarda da Vinci.
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Roman »

Před 23.h jsem na Rockové pípě (R. Beat) slyšel, že - pouštím Pink Floyd - Perfect Sense...Že by Amused nahráli Floydi?... :(
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Roman »

Smoke On The Water v podání hvězd... to se nikdy neoposlouchá.

https://www.youtube.com/watch?v=1tsw3nKDlBE

Je to paráda vidět vedle sebe Tonyho, Bruce, Iana ,Briana, Davida, Ritchiho... =D> =D> =D>
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

romane, díky za pěkný příspěvek! sice to videjko znám dlouho, ale teď mi tak nějak pěkně páslo do noty.
pánové rockeři ve věku krize středního věku, kdy si můžou (a chtějí!) dovolit akci na podporu smysluplné charitativní akce.
nechci bý být nefér, ale kdo, kdy naposled něco podobného spáchal? snad live aid v r. 2005?

...pozítří to bude už 12 let od toho, kdy spolu hráli doopravdy naposled...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jiří Engliš »

Jethro Tull - Songs from the wood.jpg
Jethro Tull - Songs from the wood.jpg (139.97 KiB) Zobrazeno 1513 x
Troufám si tvrdit, že Steven Wilson si už vytvořil jakýsi kvalitativní standard. Určitě se najdou i tací, kteří jeho remixy zatracují, ale já osobně patřím spíše do skupiny, která je vděčna za každé album jenž vyšlo z jeho dílny.
Songs from the wood v jeho provedení je brilantní a syrové. Prakticky ihned jsem si přehrál několi skladeb z "flat transfer" stejného alba. Rozdíl je výrazný právě v transparentnosti hudební scény. Zmizela "tradiční " zahuhlanost a utlumenost alb J.T.
Bonusový materiál v podobě koncertního záznamu z The Capital Centre v Landoveru státu Maryland v USA v 21. listopadu 1977.
Autorem velmi zdařilého masteringu je Jakko Jakszyk.

Docela mě mrzí, že chystaný box Misplaced childhood od Marillion nebude obsahovat remix jejich nejslavnějšího alba :cry:
https://www.amazon.de/Misplaced-Childho ... =Marillion

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

Tady ale o Misplaced Chidhood píšou něco jiného: https://burningshed.com/store/stevenwil ... d_cdboxset
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jiří Engliš »

Remix je jen 5.1 ve stereo pouze remaster :?


1
Childhood Memories (Documentary 72 mins)
2
Misplaced Childhood - Steven Wilson 5.1 Surround Mix
3
Lady Nina - Steven Wilson 5.1 Surround Mix
4
Lady Nina - Steven Wilson Stereo Remix
5
Misplaced Childhood - 96/24 Stereo Remaster
6
Kayleigh (Promo Video)
7
Lavender (Promo Video)
8
Heart of Lothian (Promo Video)
9
Lady Nina (Promo Video)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

mám doma pouhé stérejo, takže si neumím představit, jak by ten 5.1 mix na tom zněl, ale nevěřím, že by ten surround mix wilson a vydavatel dělali s tím, že bude pustitelný jen na domácích kinech...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:tím spíš, při vší té bídě, která se při dnešní nuzné době týká i hudební sféry, shlížím na nové wilsonovo album jak na smilování. teď jen řeším, cože si to na podzim objednám z jeho sólovek a remástrů...?
No jen abys tou novou deskou Stevena Wilsona nebyl moc zklamaný... Steven už předem proklamoval, že nacházející počin bude dosti kontroverzní ve srování s jeho předchozími, a prý počítá i s tím, že po jeho vydání nejspíš ztratí nějaké fanoušky. Chystá se totiž popové album. Nevím, jesli jsi už slyšel ukázky. Já ano a opravdu to zatím spadá spíše do pop music. Ale stále to nese i prvky progresivní hudby. Jsem zvědavý, co z toho nakonec vyleze, ale i když pop zrovna moc nemusím, tak se na desku těším, protože Steven Wilson je pro mě hudební génius, který dokáže obdivuhodné kousky v jakémkoli žánru. A hlavně k tomu dokáže vždycky přidat nějaký příběh, který je mi blízký :wink:

Tady jsou ty ukázky:

https://www.youtube.com/watch?v=dGTsN0L6x84
https://www.youtube.com/watch?v=cNTaFArEObU
https://www.youtube.com/watch?v=K0gryiltJo0

Speciálně ta poslední skladba je popík jako prase... :D Ale zároveň je to možná jediná veselá písnička Stevena Wilsona :D
Mně se to teda zatím líbí, i když jsem na sociální síti četl i celkem zklamané reakce (ale ty se často týkaly spíše provedení klipů než hudby samotné)
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

jo kdyby hráli v rádiu takový popík, jako z těch ukázek, co bude mít steven na chystané desce, byl bych šťastný jak blecha :)
a dokonce ani permanating mi nezní úplně blbě, natož popíkářsky zvrhle. dost možná bude ta nová deska oddech od těžkých a náročných témat, které wilson doposud vždycky měl, takže u mě je to jedno velké těšení se. ještě se podívat na jeho koncert (příští rok turné po evropě, ale zatím všecko mimo čr) a budu v klidu :D
(jsem docela zvědavý, kdy zase něco spáchá s porcupine tree...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:...takže u mě je to jedno velké těšení se.
You. Cannot. Wait. :twisted:

Ale s pokračováním Porcupine Tree moc nepočítej, nedávno jsem shlédl interview se Stevenem, který se nechal slyšet, že Porcupine Tree už neexistují, ačkoli bych přísahal, že snad ještě před rokem povídal cosi ve smyslu, že by si Porcupine Tree rád ponechal jako svůj vedlejší projekt. Ale tím se nakonec asi stala jeho jiná skupina Blackfield, která letos vydala svou pátou (a dlužno říct že dost povedenou) desku. I Steven je jen člověk a nemůže působit v XY kapelách současně, notabene když jeho prioritou je jeho vlastní tvorba.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

steven je tak výrazná (skladatelská) osobnost, že ať bude hrát s kýmkoli, bude jeho absence zásadní. nic proti blackfield, ale tam jsem to vnímal vždycky jako vedlejšák, kdežto porkupýni jsou jeho domovská kapela. nevím, jaký byl vklad ostatních členů kapely (ikdyž jejich sólové bokovky naznačují, že ani sami o sobě harrison, barbieri a edwin nejsou žádné nuly), ale bez stevena si prostě neškrtnou. což by byla hrozná škoda.
jenže, jako u jiných kapel před nimi, vždycky nastane okamžik, kdy se kapela dostane na hranice toho, co chtěla a dokázala ze sebe vydat a pak už to na vrcholu je jen opakování sebe sama. i floydi si tím po the wall prošli. a tak nějak si neujmím představit, kam by se porcupine tree mohli posunout ještě dál. jo, mohli by zopakovat cokoli, co doposud nahráli, ale...? dost možná se steven dostal za tuto hranici v rámci své sólové dráhy a ta nadcházející sólová "popíkovka", co nás čeká, zase stanoví nový limit.
ale když to tak teď po sobě zase čtu, začínám se bát, že že porkupýni se asi fakt rozejdou... :(
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Porcupine Tree byli vpodstatě vždycky jen o Stevenovi. První tři demo alba (tuším stále dostupná jen jako bootlegy) nahrál Steven zcela sám, stejně jako (až na drobnosti) to první oficiálně vydané, a až poté se rozhodl obklopit se dalšími muzikanty, aby to měl lehčí a hlavně aby mohl s hudbou Porucpine Tree vystupovat naživo. A zajímavé je taky to, že v případě druhé vydané desky se uvádí, že jediným členem skupiny je Steven Wilson, zatímco všichni ostatní jsou jen hosté, kteří se plnohodnotnými členy kapely stali teprve až na třetí vydané desce! :D
O vklad ostatních členů v průběhu doby jsem se už dřív zajímal a zjistil jsem, že Stevenův skladatelský podíl byl snad ještě větší než v případě Rogera v Pink Floyd během období Animals-The Wall. Až na vyjímky vše složil Steven Wilson. No a v případě těch vyjímek se Steven bez vyjímky zasloužil alespoň jako spoluautor.
Ale mezi diktátorským obdobím Rogera v Pink Floyd a vedením Stevena v Porcupine Tree byl nejspíš dost zásadní rozdíl. Řekl bych, že Steven na rozdíl od Rogera dbal na to, aby se jeho hudba líbila i zbytku kapely. Protože jak jinak si vysvětlit tohle: While he said that he still wants to get Porcupine Tree back together at some point, he said that he was not sure what direction he wants to take the band, only that he is tired of metal music" and that one member of the band does not like jazz, so it won't go into the direction of his solo project either.
Takže asi tak. Pro mě jsou Porcupine Tree osobním projevem Stevena Wilsona a jeho sólová dráha na Porupine Tree jakoby navazuje. Steven už se prostě ve svém projevu nechtěl omezovat. Takže je to nejspíš tak, jak píšeš- prostě posun jinam.
Tím ale nechci říct, že mi Porkjupajni nebudou chybět. Budou a to hlavně v živých vystoupeních. Zvlášť Colin Edwin mi byl vždycky sympatický- tím jak se při hraní na basu pořád usmíval :D A taky John Wesley byl někdy příjemnou změnou, když převzal pěvecké party. Ne že by snad byl lepší zpěvák než Steven, ale občas je fajn, když se to prostřídá.
Jinak ale u Blackfield Steven hraje momentálně druhé housle. Skladby tvoří Aviv Geffen, Steven je jen příležitostně upravuje.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Další promo z nadcházejícího Wilsonova alba, titulní skladba To The Bone:

https://vimeo.com/227627465

Intro není nepodobné Time od Floydů :D
A slibuju, že toto je na dlouho můj poslední příspěvek o Stevenu Wilsonovi na tomto fóru... Už by to snad stačilo :D
What do you mean interesting?

Odpovědět