Muzika naživo!

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Já byl taky a musím říct, že to bylo velmi "poslechové". Na většině velkých koncertů, na kterých jsem byl v poslední době, se kapely spíš snažily, aby to byl "nářez", tady šlo především o hudbu. Aspoň tak mi to přišlo. No a vizuální doprovod skvělý, určitě jeden z nejlepších, co jsem kdy viděl.

Zvuk od samého začátku výborný, až mě to překvapilo (možná to bylo tím, že jsem stál kousek od zvukařů, nevím, jak to znělo jinde). Hlasitost nebyla vůbec přehnaná, jak bývá poslední dobou špatným zvykem na velkých koncertech. Naopak, hezky decentní, ale slyšet bylo všechno (což je také zásluha pozorného publika).

Uživatelský avatar
Dennis.16
raver
Příspěvky: 82
Registrován: 20.01.2008 10:49:28
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Dennis.16 »

bery píše:Bylo to prostě skvělé! Pro mě jeden z nejlepších koncertů na kterých jsem kdy byl. Dokonalá hudba, super vizuální doprovod - ty světelné tyče mě fakt dostaly.
Ty tyče byly opravdu vynikající a obzvláště pro lidi, kteří nevěděli k čemu slouží (jako třeba já). Myslím, že tady je i docela na té show vidět, že hodně čerpali právě z Floydů.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

29. října budou hrát v Olomouci Yes (ale bez Andersona).

Britská artrocková kapela Yes vyjede na podzimní turné z Olomouce

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Kurňa no tak to je jasné ža tam budem! Škoda že bez Andersona ale toho jsme si užili nedávno v Ostravě, že.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Steve Gadd - Prerov 22.10. nabizim misto v aute ze Zlina
stejne tak 29.10. Yes v Olomouci
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Tak už mám taky koupený lístek, uvidíme se v Olmíku!

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Paulie: potkame se? Alespon se pozdravit a tak.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Nikde jsem vás v Olomouci nezahlédl... Ale můžu říct, že to bylo super (Yes jsem ještě naživo neviděl) a abych řekl pravdu, Anderson mi tam ani nechyběl. =D> A teď už se těším do Prahy na Zeď. :D

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Ahoj, bylo to super. Pro me taky Yes premiera.
Ten Benoit ktery jim zpiva ma hlas neuveritelne podobny hlas jako Anderson! Myslim si tedy ze Anderson k Yes patri (koneckocu solove taky hraje hodne kusu Yes) Kdybych slysel bootleg tak na mnoha pisnich ani nepoznam ze nejde o Andersona,

Shrnuto, naprosto jedinecny koncert, vyborna atmosfera, dobre rozjety Steve Howe (netusil jsem ze dokaze takhle poskakovat:)), excelentni instrumentalni vykony (Squirea proste zeru, a Howe to je Pan kytarista).

S Pauliem jsme se shodli ze zvuk nebyl nejlepsi (akustika salu), ale celkove koncert hodnotim velmi dobre. Me osobni vrcholy: veci z Close to the edge (Siberian Khatru byl opener - proste majstrstyk od Howea), Roundabout - to je asi dano tim ze jde o moje oblibena alba a velmi prijemne me prekvapily veci z Drama, hlavne Machine Messiah

S Pauliem jsme se potkali, sice se mi nepodarilo ho predem kontaktovat ale zkusil jsem si vzit tricko, kterym jsme se poznavali na Watersovi 2007, ze se treba nekdo chyti, chvilku jsem se tam v nem produciroval a vyslo to! :)
Takze skoda ze jsme se nesesli jeste s tebou, Harolde.

Jeste doplnek pokud to nekdo nevi, na klavesy s nima hral syn Ricka Wakemana, Oliver. a evidentne je to mackani klapek dedicne:)

Zitra na Zdi!
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Koncert bomba, klidně bych zítra jel ještě do Bratislavy. :D

Samozřejmě, k Yes patří Anderson, ale ten Davidův hlas je až neuvěřitelně podobný. Když jsem zavřel oči, tak mi zněl prakticky jako Anderson doma ze sluchátek. :D Jinak podle Wikipedie Benoit David zpíval v tributové kapele Close to the Edge, tak si ho tam pánové asi všimli...

No, já stál asi hodinu před vchodem, než začali pouštět, a pak jsem si držel vydobyté místo v kotli. Po koncertě jsem si akorát koupil plakát a šel rovnou k autu, už jsem chtěl být rychle doma, takže jsem se tam nikde neprocházel. Ale v Praze se snad někde potkáme. :D

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

Ahoj,

já jsem tedy s koncertem moc spokojený. Dalo by se pár věcí vytknout: Zmíněný zvuk (ta hala je fakt příšerná), nesehrané vokály v úvodní Siberian Khatru nebo trochu hluchý "závěr koncertu" před předáváním šeku, kdy hráli Heart Of The Sunrise (?). Po více než dvouhodinové náloži to byla na mě už moc komplikovaná kompozice, takže jsem mnohem víc ocenil přídavek v podobě Roundabout.

Nicméně je mnohem víc co chválit -- playlist byl nabitý (Siberian Khatru, And You And I, věci z Fragile), muzikantské výkony i vokály fantastické a na pánech muzikantech bylo vidět, že je to pořád baví -- zejména David Benoît si to užíval a několikrát roztleskal publikum, mimochodem taky výborné. Takže palec nahoru! :)

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Tak mě napadlo, nevíte o nějakém bootlegu ze současného turné Yes?

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

PETER HAMMILL POPRVÉ V BRNĚ! (Fléda, 21. ledna 2010)

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Velmi zajímavý blog s opravdu zajímavou hromadou bootlegů:
http://www.qualitybootz.blogspot.com/

A pak jsem taky našel Yes, 2009-11-17 Live At Hammersmith Apollo, kdyby to někoho zajímalo. :D

http://depositfiles.com/en/files/bbyqs977u
http://depositfiles.com/en/files/ayq991dv0

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Zajimalo, diky!
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět