Muzika naživo!

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od fernetti »

kdo neviděl, má ještě šanci pár dní na online záznam brněnského koncertu k padesátinám kapely progres 2: https://www.ceskatelevize.cz/porady/124 ... 829434016/
z první řady jsme s berym koukali na staré pardály, jak odehráli skvělý set všech jejich největších pecek + byli jsme u křtu jejich nové (a asi i poslední) desky s názvem "tulák po hvězdách", ze které na koncertě odehráli taky cca. 3-4 skladby. kdo má tuhle kapelu rád, ať neváhá a jde si tyhle dědky poslechnout, protože pánové pořád umí!

p.s.: po koncertu byla možnost zakoupit cédéčka nebo desky včetně té nově pokřtěné - což nešlo nevyužít a desku koupit. ale co - hlavně si ji nechat podepsat ode všech členů kapely osobně! fakt se tetelím blahem, že jsem tam tehdá byl...
Tulak_LP.jpg
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od bery »

Potvrzuji, byl to parádní koncert. Pánové pořád umí a jsem rád, že sestava je právě tato
Nová deska se mi líbí takže jsem rád, že jsem se kvůlí ní zadlužil:-)
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:... po koncertu byla možnost zakoupit cédéčka nebo desky včetně té nově pokřtěné - což nešlo nevyužít a desku koupit. ale co - hlavně si ji nechat podepsat ode všech členů kapely osobně! fakt se tetelím blahem, že jsem tam tehdá byl...
To je krása! Rozkládací LP i s podpisy... ! :palec:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jend »

OMG! :shock:

https://www.youtube.com/watch?v=QNYDWk5SwUI
https://www.youtube.com/watch?v=7dK0sApu_CY

U. M. P. znám jen tak z doslechu a spíš ve spojitosti s pro nás známými bratry Kašparovými, nikdy jsem ale nevěděl, že kromě Floydů a dalších podobně známých kapel hrají i vpodstatě neznámého Stevena Wilsona, potažmo Porcupine Tree :shock: A k tomu všemu ještě tak dokonale. Byl jste na nich někdo?
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jiří Engliš »

Neznámý Steven Wilson a Porcupine Tree?
Nechybí tam slovíčko pro mne nebo uvozovky???
:shock:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jend »

Jiří, pokud budeme uvažovat o široké veřejnosti a ne nějaké specifické skupině lidí, která třeba je nějakým způsobem zaměřená na prog rock (což už samo o sobě je dost úzká skupina lidí), tak skutečně trvám na tom, že Steven Wilson je v podstatě neznámý. Naproti tomu o Floydech alespoň slyšela snad většina populace bez ohledu na to, jestli jí jejich muzika je blízká nebo ne.
Jiným slovy, počet lidí, kteří znají Stevena a s kterými se setkávám v takových těch opakovaných "sociálních interakcích" (práce, přátelé), je NULA :evil:
A jinak co se mě týče, Steven Wilson/Porcupine Tree, Blackfield, No-man a vůbec vše, co souvisí se Stevenem Wilsonem, je pro mě až moc známé. A o to víc mě štvě, že když chci s někým probrat tuto muziku, tak musím chodit na nějaká fóra! :twisted:
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od fernetti »

jende, díky za tip! obě provedení od u.m.p. za mě výborně a koukám, že na svém joutubu mají i jiné pěkné předělávky - los endos, you latest trick, black hole sun, košilela... určitě bych si je rád poslechl naživo!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jend »

Ano, ano, hrají spoustu výborných věcí, ovšem repertoár PT/SW mě překvapil a potěšil úplně nejvíc, protože mám pocit, že nikdo jiný se o to u nás doposud nepokusil, a navíc to hrají fakt věrohodně! :D Název akce "Hudební Rachot" je proto za mě zcela namístě :D
Bohužel o téhle sestavě a jejich plánech do budoucna jsem nenašel prakticky žádné užitečné informace. Jejich údajně oficiální stránky neexistují, na FB profilu mají poslední aktivitu z roku 2017 a na portálu bandzone o nich taky nic moc není. Což je velká škoda, protože bych na ně taky určitě rád zašel, ale obávám se, že s takovou bude velice snadné nějaký jejich příští koncert prošvihnout, což bych byl velmi nerad... #-o
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jiří Engliš »

Odkazy na videa jsou skvělé. Vůbec jsem netušil, že bratři Kašparové "dělají" také do Wilsona :shock:
Škoda, že nemají větší podporu jak veřejnosti, tak třeba mediální.
Musel jsem si hned pustit:
Steven Wilson. Hands cannot erase .jpg
Musím ještě podotknout, že zvuková kvalita Wilsonových projektů je naprosto dokonalá!
...a to poslouchám jen stereo :oops:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jend »

Jiří Engliš píše:
06.05.2020 10:22:50
Obrázek
No vida, tohle je zrovna moje nejoblíbenější deska vůbec!
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jiří Engliš »

No, ona první část skladby Anesthetize z alba Fear of blank planet od P.T. je skvělá. Wilson vůbec angažuje TOP bubeníky.
Musím ovšem přiznat, že některé extra hard/heavy pasáže z jeho tvorby musím "přetrpět" :mrgreen:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Jend »

Beru zpět, co jsem tady nedávno psal, tedy že už sem přispívat nebudu. Nakonec tedy budu, ale v dohledné době rozhodně nic o Pink Floyd (😤😤😤). Richard ví proč 😉
Takže kdo se chystáte na koncert Porcupine Tree? 🤔 Já je bohužel začal poslouchat až těsně po jejich posledním turné, cca někdy před 9 -10 lety. Mezitím se skupina rozpadla a teď, i když ne v kompletní sestavě, vydává novou desku a chystá se znovu na (poslední? 🤔) turné, takže tohle si prostě nesmím nechat ujít. To by bylo jako propásnout přímé pozorování Halleyovy komety 🙂 Jedu 30. 10. do Katowic s kolegou z předchozí práce 🙂 Dlouho jsem si myslel, že Porcupine Tree, případně Stevena Wilsona, nikdo z lidí v mém okolí nezná, ale kdo se málo ptá, málo ví 🙂 Přitom stačilo jednou si do práce přinést hrnek na čaj s motivem The Wall (děkuji Ti, ženo 🙂) a hned se v práci víc mluvilo spíš než pracovalo 😉
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od fernetti »

jende, mám radost, že nemizíš!
s těmi katowicemi je to dobrý tip a pokud bude možné, rád bych tam v kotli někde byl.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od Richard »

Jend píše:
12.05.2022 2:52:43
.... Takže kdo se chystáte na koncert Porcupine Tree? 🤔 Já je bohužel začal poslouchat až těsně po jejich posledním turné, cca někdy před 9 -10 lety. Mezitím se skupina rozpadla a teď, i když ne v kompletní sestavě, vydává novou desku a chystá se znovu na (poslední? 🤔) turné, takže tohle si prostě nesmím nechat ujít. To by bylo jako propásnout přímé pozorování Halleyovy komety 🙂...

Přátelé a milovníci dobré hudby!

Protože nejen Floydy je člověk živ a zájem o další skupiny a interprety je značný, navrhuji následující.

Pro oblíbenou skupinu či nterpreta založme v sekci Co právě teď posloucháš?? samostatné vlákno.
Mohou to být právě Porcupine Tree, Steven Wilson, Led Zeppelin, Beatles, vážná hudba, jazz, hudba domácí, zkrátka cokoliv máme rádi.

Místa je zde dost a byla věčná škoda ho nevyužít pro něco, co nás spojuje a co nás těší, když někoho z nás netěší zrovna ti naši Floydi...

Kdo se hlásí první?
:shock:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Muzika naživo!

Příspěvek od fernetti »

richarde, tohle forum je o pink floyd. a taky tvoje. za sebe říkám, že bych mohl zakládat další témata na jiné kapely, ale to mě neba. jsem skalní floydofil a jiný už nebudu.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět