Jaké album od Pink Floyd jste slyšeli jako první?

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Jaké album od Pink Floyd jste slyšeli jako první?

The Piper at the Gates of Dawn
1
3%
Atom Heart Mother
1
3%
Meddle
1
3%
Jiné album album před Dark Side
0
Žádná hlasování
Dark Side of the Moon
4
13%
Animals
3
10%
The Wall
10
32%
The Division Bell
6
19%
Jiné album album po Dark Side
3
10%
Výběrové nebo Live album
2
6%
 
Celkem hlasů: 31

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

NatkA píše:Vidíš,viem nový český výraz,ty douče! :lol:
No, ono nejni zas až tak český slovo. Ono je spíše staročeský, nebo to je v nějakym nářečí (ale který . . . ) Nejsem lingvista, takž ti to moc neupřesnim, ale nejni to zas až tak český slovo . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Douče,to je fakt zlaté a ako typicky český výraz to ani neznie:-)

No a vysype mi tu niekto ten svoj príbeh?
No,Míra ako to bolo presne s tým čudným učiteľom??? :lol:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

danek
stranger
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2005 20:14:53

Příspěvek od danek »

Ja posloucham Pink Floyd uz 15 let. A to mi je 22. Dokonce jsem na nich byl v Praze na Strahove a musim rict, ze to byl zazitek na celej zivot. Nejradsi mam album Ummagumma.

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Ahoj,ty si tu nový,že?Aj ja!Vieš je fajn,že sa prihlasujú noví členovia,pretože je nutné,aby sme to tu nejak oživili,čo ty na to? :lol:

Ty počúvaš Floydov od 7 rokov?Tak tomu moc neverím,veď také malé dieťa takú hudbu ani nedokáže chápať!Nejak mi to objasni,douče zlatý!!! :lol: :D :lol:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

danek
stranger
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2005 20:14:53

Příspěvek od danek »

Nechapes? Je to jednoduchy. Proste to poslouchali rodice a ja s nima. Nevim presne, jestli mi bylo 7 nebo 8, ale vic jak deset mi nebylo.

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Hmmm,zaujímavé,to o nich musíš vedieť naozaj véééľa:-)
:lol: Ja som začala len teraz cez prázdniny,zatiaľ si zháňam DVD-čka( Pompeie a Pulse už mám)a taktiež aj knihy.CD mám takmer všetky okrem 2 titulov a to všetko zásluhou ocina,inak by ma ani nenapadlo,že nejaký Floydi existujú.Inak mám ešte slabosť na Zeppov,s ktorými som začala tiež len teraz cez prázdniny,ale tých mám preštudovaných už celých,zatiaľ čo s Floydmi to ide pomalšie,ale to nič neznamená!Milujem ich rovnako!!! :wink:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

danek
stranger
Příspěvky: 3
Registrován: 09.11.2005 20:14:53

Příspěvek od danek »

Zase toho tolik nevim. Nemam moc cas na studium Floydu. Kazdopadne bych si o nich neco rad precet. Led Zeppelin posloucham taky a jsou super!

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

No,to máš pravdu!Zeppovia sú úžasní :lol: !Floydi prezentujú totálne iný typ muziky ako Floydi,ale neotáľajú za nimi.Napríklad,keď som veselá a chce sa mi skákať proste si pustím The song remains the same a keď mi naopak moc do spevu nie je a som v takej melancholickej nálade pustím si Shine on you crazy diamond.Ja som fakt moc rada,že som tieto dve kapely objavila,pretože dovtedy som počúvala len nejaké také odvary ako Avril Lavigne,Him(ktorí kedysi dávno boli dobrí,ale už nie su),Nickelback(tiež rapídne zhoršenie...) a iné.Tieto kapely sú však večné a úžasné!!!Ešteže mám ocina:-) :D

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Já slyšel jako první takovej zvláštní mix... Na jedné straně kazety byla Ummagumma a na druhé Animals :twisted: Je to asi deset let zpátky...
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Hmmm,to toho o Floydoch musíš vedieť veľa... :lol:
NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
LuckyM
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 28.10.2005 12:23:15
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od LuckyM »

Jsem oproti "veteránům" celkem mladý dospělý posluchač, ale první útržky o Pink Floyd mám z dětství (rok asi 92-94) kdy mě děsil loutkový "teacher" ze songu Another Brick In The Wall (klip?)... V té době mi tedy uplpěly v hlavě pochodující kreslená kladiva a ten "hnusný" učitel... :shock:

Jinak se v té době celkem hodně objevoval klip High Hopes, protože to bylo v době vydání LP. Ve svých asi 12-13ti letech jsem poprvé zakusil High Hopes ještě z kazety a nemohl jsem se skladby naposlouchat :)

Pravděpodobně Division Bell bylo první LP které jsem poslechnul, The Wall jsem tehdy moc ještě nechápal...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

LuckyM píše:Jsem oproti "veteránům" celkem mladý dospělý posluchač, ale první útržky o Pink Floyd mám z dětství (rok asi 92-94) kdy mě děsil loutkový "teacher" ze songu Another Brick In The Wall (klip?)... V té době mi tedy uplpěly v hlavě pochodující kreslená kladiva a ten "hnusný" učitel... :shock:

Jinak se v té době celkem hodně objevoval klip High Hopes, protože to bylo v době vydání LP. Ve svých asi 12-13ti letech jsem poprvé zakusil High Hopes ještě z kazety a nemohl jsem se skladby naposlouchat :)

Pravděpodobně Division Bell bylo první LP které jsem poslechnul, The Wall jsem tehdy moc ještě nechápal...
ale teď jsi asi Zdi na chuť přišel, když tak koukám na tvou ikonku :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
LuckyM
boy child
Příspěvky: 21
Registrován: 28.10.2005 12:23:15
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od LuckyM »

fernetti píše:
LuckyM píše:Jsem oproti "veteránům" celkem mladý dospělý posluchač, ale první útržky o Pink Floyd mám z dětství (rok asi 92-94) kdy mě děsil loutkový "teacher" ze songu Another Brick In The Wall (klip?)... V té době mi tedy uplpěly v hlavě pochodující kreslená kladiva a ten "hnusný" učitel... :shock:

Jinak se v té době celkem hodně objevoval klip High Hopes, protože to bylo v době vydání LP. Ve svých asi 12-13ti letech jsem poprvé zakusil High Hopes ještě z kazety a nemohl jsem se skladby naposlouchat :)

Pravděpodobně Division Bell bylo první LP které jsem poslechnul, The Wall jsem tehdy moc ještě nechápal...
ale teď jsi asi Zdi na chuť přišel, když tak koukám na tvou ikonku :)
To jo :) Najednou skládám cihličky... Je fakt že někteří tvrdí jak The Wall je už opravdu rozpad skupiny, upřímně bych řekl, že Zeď má stejně originální nápad jako The Dark Side :arrow:

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

The Wall bych jako rozklad skupiny ještě nepovažoval. Ne tak úplně, i když ta záležitost s Rickem už naznačuje, kam se to bude ubírat.

Největší rozkol bylo až album The Final Cut a to hlavně kvůli tomu, že k tomu Roger nikoho nepustil. A na albu samotným je pak přímo napsaný složil R.W. účinkovali PF.

Na The Wall ještě spolupracovali, ale na TFCut už nechtěl poslouchat ani Davea.
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Míra píše:The Wall bych jako rozklad skupiny ještě nepovažoval. Ne tak úplně, i když ta záležitost s Rickem už naznačuje, kam se to bude ubírat.

Největší rozkol bylo až album The Final Cut a to hlavně kvůli tomu, že k tomu Roger nikoho nepustil. A na albu samotným je pak přímo napsaný složil R.W. účinkovali PF.

Na The Wall ještě spolupracovali, ale na TFCut už nechtěl poslouchat ani Davea.
Na The Wall už byl Rick v pozici nájemného hráče, kterému platili na ruku koncert od koncertu; z kapely byl Rogerem vyhozen ještě před natáčením Zdi. Nick byl to samé, ale oficiálně ještě do kapely patřil, ale jeho přínos pro album byl nulový - vše vlastně vzniklo až ve studiu, kde Nick a Rick odehráli to, co se po nich požadovalo, ale svůj osobní vklad do hraní nedali. U toho Davea to bylo trošku složitější, protože ho Roger potřeboval nejen jako skvělého kytaristu (třebaže ho furt deptal tím, že musí ve studiu hrát vše pořád dokola a znovu a jinak), ale i jako člověka, který je ve studiové práci (David je prý velice technicky nadaný a rozumí každému čudlíku a krabičce, co se ve studiu najde) těžko nahraditelný. U TFC byla situace ještě vyostřenější, protože David byl nucen dělat něco, s čím se on osobně neztotožnil a snad možná právě proto odmítl svoje credits z tohoto alba a milerád je přenechal Rogerovi, ať si tu ostudu vyžere sám. Něco podobného (ikdyž pro mě místy až příliš do extrému vyhnaného) se dá dočíst v topicu ohledně rozpadu Pink Floyd, který jsem postoval jinde na tomto fóru.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět