Jaké album od Pink Floyd jste slyšeli jako první?

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Jaké album od Pink Floyd jste slyšeli jako první?

The Piper at the Gates of Dawn
1
3%
Atom Heart Mother
1
3%
Meddle
1
3%
Jiné album album před Dark Side
0
Žádná hlasování
Dark Side of the Moon
4
13%
Animals
3
10%
The Wall
10
32%
The Division Bell
6
19%
Jiné album album po Dark Side
3
10%
Výběrové nebo Live album
2
6%
 
Celkem hlasů: 31

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:
Dave píše:
FleetingGlimpse píše:AHM se libi spouste lidi (vcetne mne), az na Davea :)
Co to tu povidáš? Mně se taky líbí! :D
Myslim Naseho Davea, samozrejme :))

kdesi jsem četl, že david prohlásil, že jedna půlka z AHM je strašná a vůbec neměla vyjít (která to asi bude? :wink:)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:
FleetingGlimpse píše:
Dave píše: Co to tu povidáš? Mně se taky líbí! :D
Myslim Naseho Davea, samozrejme :))

kdesi jsem četl, že david prohlásil, že jedna půlka z AHM je strašná a vůbec neměla vyjít (která to asi bude? :wink:)
:) Ja cetl rozhovor, kde to jaksi nerozlisoval a cele to shrnul jako...no, velmi neslusne :D
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

To fakt sa toto album našemu Daveovi nepáči??? :cry: Veď je tak skvelé! Na iných fórach som čítala pripomienky prispievateľov,že by najradšej tú nemelodickú časť vystrihli a urobili by z toho 10-minutový zostrih,alebo ako to nazvať.Ale aké by to bez tej časti bolo?No povedzte sami! Ja mám tú časť rada,áno mám!!! :wink: Aj keď pri niektorých tónoch mi to všetko poriadne lezie na mozog...Ale beztak je to perfektná vec.Ako samotná skladba AHM,tak aj celý album a Sumer´68 je úžasná! :D

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

NatkA píše: Aj keď pri niektorých tónoch mi to všetko poriadne lezie na mozog...Ale beztak je to perfektná vec. Ako samotná skladba AHM,tak aj celý album a Sumer´68 je úžasná! :D
NatkA
K tomu nejni co dodat :D

Ale faktem je, že Fat Old Sun se mi nějak moc nelíbí. Přijde mi taková, s odpuštěním, ukňouraná. Ta jediná mi leze na mozek. + plus ty prskající pánve a cinkající nádobí v psychedelické snídani, ale o tom jsem už psal.
Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Ale faktem je, že Fat Old Sun se mi nějak moc nelíbí. Přijde mi taková, s odpuštěním, ukňouraná. Ta jediná mi leze na mozek. + plus ty prskající pánve a cinkající nádobí v psychedelické snídani, ale o tom jsem už psal.
no mě to taky zpočátku přišlo ukňourané, ale třeba gilmourova verze z jeho dvd je naprosto úžasná. zkrátka není to podle mě ani tak o skladbě samotné jako o jejím přednesu.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

fernetti píše:no mě to taky zpočátku přišlo ukňourané, ale třeba gilmourova verze z jeho dvd je naprosto úžasná. zkrátka není to podle mě ani tak o skladbě samotné jako o jejím přednesu.
Jo, to je přesný. Ten zpěv je tam právě to ukňouraný, co mi v hlavě mixuje mozek. Na to DVD se mrku, sice ho už mam, ale ještě jsem ho pořádně neviděl.
Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Jo, a když jsem psal obhajobu alba AHMother, nemyslel jsem tím, že se lidem tohle album nelíbí, ale že se většině víc líbí Meddle. Zatímco mně se víc líbí právě AHMother.

Kdybych ale měl porovnat skladby AHMother a Echoes, tak asi vede spíš Echoes.
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Míra píše:Jo, a když jsem psal obhajobu alba AHMother, nemyslel jsem tím, že se lidem tohle album nelíbí, ale že se většině víc líbí Meddle. Zatímco mně se víc líbí právě AHMother.

Kdybych ale měl porovnat skladby AHMother a Echoes, tak asi vede spíš Echoes.
Asi si teraz u vás neurobím moc dobré očko :? ,ale beztak mi to nedá,opýtať sa na ten album Echoes.Čo to je vlastne za album,ja ho vo svojej domácej zbierke nemám.Skladbu Echoes,samozrejme,poznám-úžasná vec :lol: ,hlavne ten Daveov a Rickov spev,ale o samotnom albume naozaj nič neviem...Hmmm?Tak povie mi na to niekto niečo??? :?:

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Skladba Echoes je asi dvacetiminutová skladba, kterou očividně znáš :) , z albe Meddle.

Album Echoes je výběrové album na 2CD - kdysi jsem si je vypůjčil, ale čistě len kvůli skladbě When The Tigres Broke Free, která je jenom zde a na singlu z r.1982. Z výběrovek mam len Relics.

K discorafii tě odkazuji na stránky My Pink Floyd, který bezesporu patří mezi to nejlepší na českém webu.
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Dik!!!Tu ma naozaj nikto nenechá v štichu(to sa tak u nás hovorí...)!!! :lol:

Dnes som práve počúvala WYWH a poviem vám je to pecka!!!Možno sa to nezdá(alebo áno?),ale ja som Floydov začala počúvať len teraz cez prázdniny,takže niektoré veci ešte nemám poriadne naštudované :cry: . Ale toto album je totálne skvelé,každá sekunda WYWH albumu je PROSTE ÚŽASNÁ!!!Ale to tu už asi všetci viete,že?

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Floydka od letošního léta??

Ďouče zlatý! Vždyť já teď 29.října slavil první výročí, kdy jsem si pustil DSMoon.

Pamatuju si to jako dneska.

Byl pátek, 29.října, a já konečně podlehl své zvědavosti, kterou ve mně kdosi :wink: rozdmíchal, a vyrazil jsem do Krajské Vědecké Knihovny v Liberci, abych si půjčil The Wall (naivně jsem se tehdá domníval, že jde o skladbu, po níž se jmenuje i celé album :roll: ).

Projel jsem celou kategorii Rocku od P . . . neměli.
A jsem tomu upřímně rád, když jsem The Wall slyšel poprvý, moc mi to nesedlo.

No, a když už jsem tam kvůli Floydům byl, půjčil jsem si jiné jejich album.
Dark Side of the Moon

No, a to byl zlom, který mne přivedl sem.



Jo, a nenechat (resp. nechat :wink: ) někoho ve štychu . . . tož to aj u nás sa takto hovorí
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Douče zlatý?Tak to sa u nás nehovorí :lol: !

Boli prázdniny a my sme šli s celou rodinou do aquaparku,cestou späť už bola tma,nasadli sme do auta,domov bol ďaleko,a tak sme sa v aute rozprávali.Bola tu úžasná atmosféra.V rádiu hrali nejakých posr... raperov, a tak tatino povedal niečo v tom zmysle,že je to hrozné,kam ta hudba v dnešnej dobe speje...A po polhodine nám rozpovedal všetko o skupinách "jeho mládí",o Zeppoch,Deep Purple a nakoniec aj Floydoch. Tie príbehy boli tak krásne :) ,ale zároveň aj smutné :cry: ,že ma to vzalo. Dorazili sme domov a v momente som povyťahovala všetky otcove albumy Zeppov a Floydov a dodnes ich mám na stole. Ešte pred pár rokmi som Zeppov z celej duše nenávidela,ale dnes ich z celej duše milujem! :oops: Jediný,komu som neprišla na chuť,sú Deep Purple.

Pekný príbeh nie?

NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jojo, moc pěkný :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

NatkA píše:Ďouče zlatý?Tak to sa u nás nehovorí :lol: !
To neměl být pokus o slovenštinu, já tohle slovo běžně používám :D

A jinak souhlasím s Fernettim. Moc pěkný příběh.
Obrázek

Uživatelský avatar
NatkA
legend
Příspěvky: 178
Registrován: 03.11.2005 15:01:04
Bydliště: Žilina

Příspěvek od NatkA »

Vidíš,viem nový český výraz,ty douče! :lol:

Za ten príbeh ďakujem :oops: !
A ako to bolo s vami?
NatkA
"I´ve been mad for fucking years,absolutely years,been over the edge for yonks,been working me buns off for bands...

Odpovědět