Jak jste přišli ke svému nicku, avataru a podpisu

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Jak jste přišli ke svému nicku, avataru a podpisu

Příspěvek od bery »

Spousta z vás má zajímavé nicky. Pojďte ostatním vysvětlit jejich původ, na některé obzvláště vypečené jsem velmi zvědavý.

Původ mého je jak jsem zjistil velmi neoriginální (jelikož si pamatuju min dva příklady kdy mi někdo říkal totéž).
Jelikož jsem holobrádek a již jsem nezažil výuku ruského jazyka, premiérově se u nás zaváděla výuka angličtiny. V páte (asi) třídě jsme měli v angličtině sehrát scénku nebo lépe, rozhovor (něco na téma "emma have meat") a měli jsme si vymyslet anglická jména, takže Jiří Baroš > George Berry, no a od té doby se to se mnou vleče, říkají mi tak úplně všichni, někdy se divím že rodiče mi říkají jménem...
Naposledy upravil(a) bery dne 04.06.2007 14:00:19, celkem upraveno 2 x.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

No tak jak já jsem přišel ke svému nicku, je taky zajímavé . . . .
Hlavně proto, že tady na fóre mam už nick druhý Obrázek



Nejdřív jsem se tu jmenoval prostě a jednoduše Míra všech věcí
Vystupoval jsem takhle už na guestbooku na Janiných stránkách My Pink Floyd a taky i na Pink Floyd.cz takže mne už nějakou dobu takhle PF-kolegové znali a proto jsem si to zvolil i jako svůj nick zde. Měl jsem tu, pamětníci si vzpomenou, tenhle avatar:
Obrázek
vytvořil jsem ho z těchhle dvou obrázků:
http://www.progmaniac.com/images/pyra.1.jpg
http://www.progmaniac.com/images/pyra.3.jpg




Jenže před pár měsícema jsem si ho nechal změnit na jiný nick.
Takže jak vznikl ten můj nový nick . . . .

Vznikl přesně 13. prosince roku 2005 kolem poledne, když jsem se zaregistroval na jiném diskusním fóre. No co budu mlžit, je to fórum o Harry Potterovi (přičemž ani se svým věkem dvaadvaceti let nejsem ani zdaleka nejstarším členem fóra) no a když jsem se tam registroval, chtěl jsem si dát nějaký temný nick, něco jako lord Voldemort. Jenže tenhle nick už byl v té době obsazen a tak jsem přemýšlel. Chtěl jsem nějaký temný nick. A tak z toho nakonec vyšel nick dark lord ale až později jsem zjistil, že jsem se jen tak mimochodem trefil do anglického originálu pro Pána zla (což je titul jímž oslovují lorda Voldemorta jeho přívrženci).

Asi tak čtvrt roku po mém vstupu na fórum se fórum zhroutilo. Nějak se přeplnila paměť takže se celý fórum muselo postavit znovu a znovu jsme se museli všicí zaregistrovat. Toho jsem využil, protože už nějaký čas jsem uvažoval o drobné úpravě mého nicku, a tak vznikl the Dark Lord, kterýžto nick používám na všech fórech, na kterých jsem se kdy registroval a i zde jsem se nakonec nechal přejmenovat.
(Vyjímku v tomhle tvoří Kemetistická fóra, kde používám za nick svoje egyptské jméno)


Použil jsem jako the Dark Lord celou řadu avatarů, přičemž všechny (s jedinou vyjímkou) vycházejí z tohoto obrázku:
Obrázek

AVATAR#1
To byl můj úplně první avatar a vyhledal jsem si jej pomocí Yahoo! hledání obrázků.
Hledal jsem nějaký obrázek, který by vystihoval jak já si představuju Lorda Voldemorta a našel jsem tuhle zmenšeniu výše uvedeného obrázku.


AVATAR#2
Pak jsem tomu svému avataru přidal animaci s "nájezdem na detail"
Nicméně jako hlavní byl pořád ten pohled celkový.


AVATAR#3
Jenže nakonec se na fóre zavedly nová pravidla ohledně Avarů (150×150 pixelů, max 98kb)
A ty ten můj jaksi nesplňoval, byl vyšší, než byl limit a i jeho velikost byla skoro čtyrnásobná.
Takže jsem si musel vytvořit nový avatar, ale tentokrát kvůli zmenšení se hlavním stal detail.


AVATAR#4
Přes léto jsem takřka úplně ztratil přístup na fórum a tak můj avatar jasně říkal, že jsem off.
Ten by jste konec konců měli znát i vy, přes léto jsem ho používal i zde.


AVATAR#5
Nicméně po většinu léta jsem stejně na PHnetu používal tenhle . . . .

AVATAR#6
Když léto skončilo, moje možnosti přístupu na net se radikálně zlepšily.
Vrátil jsem se zpět na plný úvazek na fórum a můj avatar byl toho odrazem.


AVATAR#7
A nakonec poslední verze mého avataru, ta aktuální.
Úsměv prosím . . . .




snad jsem na nic nezapoměl
Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Prima počteníčko, Dark Lorde Obrázek

Svého času jsem hrával sálovou kopanou. Trénoval nás jeden postarší chlapík, který neuměl správně skloňovat mužská jména končící na a :twisted:

"Vojta s Lojzem budou napadat."

Dělali jsme si z toho legraci, a tak vznikla jména jako Vojt, Lojz, Jirk, Jend atd...

Btw. nemám rád, když mi někdo říká Jendo. Proto mi přezdívka Jend byla zezačátku proti srsti, ale už jsem si zvykl :|
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
uživatel
seer of visions
Příspěvky: 159
Registrován: 05.01.2007 10:38:07
Bydliště: zlín, Třinec, Velké Karlovice :)
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jste přišli ke svému nicku

Příspěvek od uživatel »

bery píše:Spousta z vás má zajímavé nicky. Pojďte ostatním vysvětlit jejich původ, na některé obzvláště vypečené jsem velmi zvědavý.

Původ mého je jak jsem zjistil velmi neoriginální (jelikož si pamatuju min dva příklady kdy mi někdo říkal totéž).
Jelikož jsem holobrádek a již jsem nezažil výuku ruského jazyka, premiérově se u nás zaváděla výuka angličtiny. V páte (asi) třídě jsme měli v angličtině sehrát scénku nebo lépe, rozhovor (něco na téma "emma have meat") a měli jsme si vymyslet anglická jména, takže Jiří Baroš > George Berry, no a od té doby se to se mnou vleče, říkají mi tak úplně všichni, někdy se divím že rodiče mi říkají jménem...
:evil: ja ti bery nerikam!
SHINE ON!

Uživatelský avatar
uživatel
seer of visions
Příspěvky: 159
Registrován: 05.01.2007 10:38:07
Bydliště: zlín, Třinec, Velké Karlovice :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uživatel »

No a co stojí za vznikem nicku ,,uživatel" ? rofl...
Já mám takový jeden škaredý zvyk:) kdekoli se do čehokoli zaregistruju, tak dříve nebo později svůj nick zapomenu, jelikož si nikdy nevolím pouze jeden, protože mi to příjde nudné. A tak se často stává, že se nedostanu na své účty, profily atd...:) no a tak jsem začala praktikovat volení nicku podle otázky :) uvedu pár příkladů:
třeba program skype...pokud se chceš zaregistrovat, zeptá se tě na různé údaje, mezi nichž patří i nick..tedy-on se neptá na nick, ale na : ,,zvolte si skype jméno"..no a tím pádem (pro neomylsnost) si zvolím nick : ,,zvolte_si_skype_jmeno"....když se mě někde jinde zeptají u registrace na : ,, vaše přezdívka", tak se jmenuju ,,vaše přezdívka"....no, a když se mě fórum zeptalo na : ,,uživatel": tak jsem zadala, že můj nick je uživatel.:) od té doby (a to mi věřte) nemám ani v nejmenším problém se zapamatováním svého nicku, a také mě to oporšťuje od vymýšlení originálu, protože to samo o sobě originální je:) :-^
SHINE ON!

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

uživatel píše:No a co stojí za vznikem nicku ,,uživatel" ? rofl...
Já mám takový jeden škaredý zvyk:) kdekoli se do čehokoli zaregistruju, tak dříve nebo později svůj nick zapomenu, jelikož si nikdy nevolím pouze jeden, protože mi to příjde nudné. A tak se často stává, že se nedostanu na své účty, profily atd...:) no a tak jsem začala praktikovat volení nicku podle otázky :) uvedu pár příkladů:
třeba program skype...pokud se chceš zaregistrovat, zeptá se tě na různé údaje, mezi nichž patří i nick..tedy-on se neptá na nick, ale na : ,,zvolte si skype jméno"..no a tím pádem (pro neomylsnost) si zvolím nick : ,,zvolte_si_skype_jmeno"....když se mě někde jinde zeptají u registrace na : ,, vaše přezdívka", tak se jmenuju ,,vaše přezdívka"....no, a když se mě fórum zeptalo na : ,,uživatel": tak jsem zadala, že můj nick je uživatel.:) od té doby (a to mi věřte) nemám ani v nejmenším problém se zapamatováním svého nicku, a také mě to oporšťuje od vymýšlení originálu, protože to samo o sobě originální je:) :-^
A jak to máš s heslem? :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Syd.Barrett1
raver
Příspěvky: 92
Registrován: 12.02.2007 20:45:22
Bydliště: Poděbrady
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Syd.Barrett1 »

Jend píše: A jak to máš s heslem? :)
tipoval bych:
heslo: heslo;
password:password;
key:key.

\:D/
Now there's a look in your eyes, like black holes in the sky...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Syd.Barrett1 píše:
Jend píše: A jak to máš s heslem? :)
tipoval bych:
heslo: heslo;
password:password;
key:key.

\:D/
Můžem vyzkoušet... :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
uživatel
seer of visions
Příspěvky: 159
Registrován: 05.01.2007 10:38:07
Bydliště: zlín, Třinec, Velké Karlovice :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uživatel »

Jend píše:
Syd.Barrett1 píše:
Jend píše: A jak to máš s heslem? :)
tipoval bych:
heslo: heslo;
password:password;
key:key.

\:D/
Můžem vyzkoušet... :)
:mrgreen: :lol: [-X nene:) heslo uz je teda jine...
SHINE ON!

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

Prosím, já se tak opravdu jmenuji...
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Jana píše:Prosím, já se tak opravdu jmenuji...
promiň, nemůžu si pomoct, ale tohle mne opravdu rozesmálo Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

ne že bych ti to nevěřil Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Tak já se tak přímo nejmenuju, ale od jména je to odvozený :) Říkaj mi tak celej život už od základky, takže tak - jednu dobu jsem si snažil vymyslet něco "lepšího", tak jsem po dlohým listování slovníkem vymyslel "Quash", což lidi a) komolili na squash b) neuměli to napsat :lol:

Takže prostě a jednoduše "Jádro" :) Pro anglofonní část populace mám variantu J-dro [džejdrou] a pro frankofonní Jadro [žadró] :lol: Jedinej problém je, že některým mým příbuzným tak říkaj taky, takže se občas spolu pereme o nicky :lol:
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

no ja snad ani nemusim psat podle ceho mam nick :D
ono se to svym zpusobem ke me docela hodi :)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

Tak..., já jsem se narodil jako Richard, vyrostl jsem jako Richard, no... a jsem pořád Richard...

Občas mi kvůli španělštině říkali Ricardo ( Ogi pak Rikárdo ), nebo taky Los lotros.
Ale přišlo mi jednodušší nechat si prostě svoje jméno. :)
Welcome my son, welcome to the machine

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Tak můj nick je jednoduše anglická verze mého jména. Dal jsem si ho sám na začátku 90. let, kdy v mnoha hrách na legendárním počítači Didaktik M šlo dát pouze trojpísmenné jméno :)

Odpovědět