Jak jsem objevil pinkfloydy

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

uživatel píše:proti napsal:***jeste na Animals si pamatuji - zarazelo mne, ze vzdy kdyz to posloucham, tak nekde na sidlisti stekaji psy - asi az pri 5 poslechu jsem zjistil, ze je to na ty pasce. ***

=D> :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Já jsem se zase při prvnim poslech Fearles otáčel, kde že to jsou ti slavící fanoušci (poslouchal jsem to zrovna v dicmanu venku, taže mi to fakt nedošlo, že to je na disku . . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
Peterko
stranger
Příspěvky: 13
Registrován: 01.05.2007 6:44:51
Bydliště: Rakovo / Martin / SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Peterko »

"Co právě teď posloucháš??" - Animals

... a pri tej príležitosti som si spomenul na svoj prvý kontakt s Pink Floyd. Bolo to niekedy v rokoch 1995 až 1997, to už neviem presne. S kolegami sme sa bavili o hudbe, len tak všeobecne. A už neviem ako prišlo k tomu, že kolega povedal že má platňu Animals, že či si ju niekto nechce požičať. Ja, poznajúc od skupiny Animals hit House Of The Rising Sun, hovorím že by som si ju rád vypočul. A tak mi doniesol vinylovú LP (pamätníci isto pamätajú čo to je vinyl.. :lol: ), ja som si ju doma prehral - ale na moje počudovanie House of... som tam nenašiel, ani nič podobné. Nebudem to tu zbytočne rozpisovať - proste a jednoducho som bol z tej hudby rozčarovaný a sklamaný, nijako ma neoslovila #-o Kolegovi som vinyl vrátil, a k Pink Floyd som sa dostal až o pár rokov neskôr. Vtedy som na takú skvelú hudbu ešte zrejme nedorástal... :oops:

MOD EDIT: presunuto z "Co prave ted poslouchas", hodi se to spise tady
Too Old To Rock 'n' Roll, Too Young To Die

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Jak jsem se dostal k Pink Floyd?

Příspěvek od Jiří Engliš »

Bylo to snad kolem roku 1980. Poslední týden týden školy před prázdninami.Spolužák a kamarád Jiřík Procházka mě tenkrát upozornil,že pokud chci ušetřit 700 Kč za LP Pink Floyd The Wall,ať si to nahraji z rádia.Přiznám se,že mi název skupiny připomínal jen jednu desku ze sbírky mého bratrance.Nic víc.Já tenkrát poslouchal jen pár nahrávek z Větrníku na Vltavě.Přiznám se ,že jsem si sem tam poslechl nějakou klasiku znal jsem jedno LP Led Zeppelin (II) ,Queen - A Day At The Races a z popu mě nejvíc brala ABBA.Pravda ta mě bere dodnes.
Po čtrnácti dnech prázdnin jsem si s úlekem vzpoměl na kamarádova slova.V pátek večer jsem si tedy naladil Větrník a čekal co bude.Bohužel jsem zjistil,že The Wall se nekoná.Tu jsem zkrátka prošvihl.Jak se později ukázalo nic nebylo ztraceno.
Pořad o Pink Floyd se jmenoval Proti proudu,a jak sám název vypovídá přehrávali tam skladby od nejmladších po nejstarší.Tak jsem začal nahrávat Dogs z Animals.Rád bych se pochválil protože už tenkrát jsem se ukázal jako trpělivý a vnímavý.Přehrával jsem si to celý týden . Další pátek jsem si doplnil Pigs a Sheep.Následovalo Wish You Were Here a Shine on... to už jsem se doslova nemohl dočkat dalšího pátku ,abych si poslechl druhou stranu LP.Vzpomínám,jak mne tenkrát vyděsil efekt v přechodu Have a Cigar a Wish You Were Here.Krve by se ve mě nedořezal.The Dark Side... jsem si ani nenahrával a stočil jsem si jej přímo z desky zmíněného bratrance.Kamarád Jiřík mi nakonec chybějící The Wall nechal nahrát ze svého kotouče.Když jsem se pak pozdě večer vracel Opavou domů v hotelu Orient právě kapela hrála Another Brick In The Wall .Nádherný večer...
Prázdniny skončily,ale Proti proudu ne.Každý pátek jsem se vracel z internátu a těšil se co nového přinese Větrník.Během posledního roku na průmyslovce jsem dokonce získal kontakty na lidi co jezdili na burzu a bylo vymalováno.Originál Dark Side .. byla moje první deska sbírky.300 Kč,které jsem za ni dal ,to bylo pro informaci moje kapesné na dva měsíce.Domů jsem si to vezl zabalené jako obraz od Rembrandta.Různými cestami jsem tenkrát dal dohromady celou diskografii P.Floyd.Pocity,kdy rozbalujete úplně nové LP Wish You Were Here ve mně zůstávají i po 25-ti letech.Pídil jsem se po každém článku nebo zmínce o Pink Floyd.Výstřižky z časopisů si troufám označit jako sběratelské poklady.(Tím nemyslím jen z Melodie - J.Oplt :Zeď nebo skvělé články Jiřího Černého).
Ano,Pink Floyd byli první rocková kapela,kterou jsem poznal.V mých 18 letech jsem jejich hudbu velmi intenzivně prožíval.Těžce jsem pak nesl jejich rozepře a rozchod. Prostřednictvím rádia Vltava a Větrníku jsem se seznámil i s Yes a Genesis.Výběry skladeb se redaktorům celkem povedly.Dodnes mám v archivu přepisy komentářu Zdeny Kopřivové i Jakuba Jakoubka .Možná právě jim vděčím za to,co dnes poslouchám.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem se dostal k Pink Floyd?

Příspěvek od proti »

Jiří Engliš píše:Originál Dark Side .. byla moje první deska sbírky.300 Kč,které jsem za ni dal ,to bylo pro informaci moje kapesné na dva měsíce.Domů jsem si to vezl zabalené jako obraz od Rembrandta.Různými cestami jsem tenkrát dal dohromady celou diskografii P.Floyd.Pocity,kdy rozbalujete úplně nové LP Wish You Were Here ve mně zůstávají i po 25-ti letech.
Nadhera! To uz se dnes snad ani zazit neda... Kazda doba ma neco sveho.

Ja jsem "sveho Rembranta" kupoval az v roce 1994 (Shine On CD Box Set) - ale to se samozrejme s Original Dark Side (byla jina doba) neda ani srovnat....
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

U mě to bylo velmi neoriginálně...

Poslouchal (poslouchá) je taťka a byli vlastně moja první oblíbená skupina. Už někdy ve třech, čtyřech letech jsem "ujížděl" na dark sideu a wish you were here, protože sme je měli na jedné kazetě nahrané z gramodesky a já sem si to přehrával furt dokola. A taky si pamatuju jak jsem si vždycky vzal obal od vinylu A Momentary Lapse Of Reason a prohlížel jsem si ho :D Od té doby je vlastně poslouchám bez přestávky. A myslím že asi ani nikdy nepřestanu, proč taky

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Ma to ale nekdo stesti na education. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

He don't need no education :-D
Má to v krvi :-D
Obrázek

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

hlavně se mně podařilo naučit tři kámoše aby je poslouchali, abych si mohl s kým o nich pokecat :D

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

skypekai píše:hlavně se mně podařilo naučit tři kámoše aby je poslouchali, abych si mohl s kým o nich pokecat :D
Tomu se říká přístup :lol:
Obrázek

merhaut
boy child
Příspěvky: 22
Registrován: 14.04.2007 20:53:44
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem se dostal k Pink Floyd?

Příspěvek od merhaut »

Jiří Engliš píše: Pídil jsem se po každém článku nebo zmínce o Pink Floyd.Výstřižky z časopisů si troufám označit jako sběratelské poklady.(Tím nemyslím jen z Melodie - J.Oplt :Zeď nebo skvělé články Jiřího Černého) ..... Prostřednictvím rádia Vltava a Větrníku jsem se seznámil i s Yes a Genesis. Dodnes mám v archivu přepisy komentářu Zdeny Kopřivové i Jakuba Jakoubka.
To by si zasloužilo naskenovat a vystavit, co říkáš? :wink:
Nemáš někde ještě zachovalou nějakou nahrávku vysílání Větrníku? To by bylo něco pro nostalgika, jako jsem já ...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Já jsem se ještě nepochlubil :oops:
Jsem nejmladší ze 3 dětí a zezačátku mě tedy v poslechu ovlivňovala o 6 let starší sestra... Takže jsem se nevyhnul takovým odpadům jako Ace Of Base, DJ Bobo, Pet Shop Boys, Kelly Family, atd...
Dodnes nechápu, jak tehdy mohla být mou nejoblíbenější písničkou Go West :ble:
Ale taky mám naštěstí staršího bratra, který jednoho dne (už to bude asi 10 let, no fakt že jo :shock: ) přinesl od spolužáka z průmky takovou zvláštní MC kombinaci Animals (s nedokončenými Sheep, bez POTW2) a živé Ummagummy s Granchester Meadows a bez Set The Controls. Dřív jsem měl k PF takové předsudky komerční skupiny (je zajímavé, že u Kelly Family, DJ Boba a dalších mi to nevadilo :roll: )... Ale při prvním styku s jejich hudbou jsem jim okamžitě propadl... Bylo to pro mě něco naprosto neslýchaného a přitom tak úžasného! Neuvěřitelné psycho! Předsudky zmizely. Samozřejmě jsem začal shánět další hudbu této nově objevené skupiny, postupně jsem si poslechl AMLOR, Divion Bell, Dark Side, WYWH, ale byl jsem trochu zklamán... Nebylo to tak psychedelické jak mix Animals a Ummagummy. Zůstal jsem tedy u mého prvního pirátského MC Pink Floyd, ale když se mi trochu oposlouchalo, tak jsem se zase vrátil k těm deskám, které jsem předtím zavrhl. No a najednou koukám, že se mi to docela líbí! :D Zanedlouho jsem svou sbírku ofic. nahrávek zkompletoval. Gilmourova sóla, a nejen ta sóla, ale vůbec hudba Pink Floyd mě chytla tak, že jsem si pořídil svou první španělku a poněkud nesměle začal s hrou na kytaru...
Dnes se považuju za jednoho z nejskalnějších fanoušků této skupiny v ČR :D Ale předpokládám, že to jste tady všichni :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

No nejskalnější jsem rozhodně já :mrgreen: :twisted:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

:spek:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Já jsem se ještě nepochlubil :oops:
Jsem nejmladší ze 3 dětí a zezačátku mě tedy v poslechu ovlivňovala o 6 let starší sestra... Takže jsem se nevyhnul takovým odpadům jako Ace Of Base, DJ Bobo, Pet Shop Boys, Kelly Family, atd...
Hm... tak mi to prijde, ze mnoho udalosti, skutecnosti v zivote cloveka je tak trochu o stesti... Clovek je svym okolim formovan, informovan i deformovan, tj... pokud nema stesti, tak muze byt dozivotne deformovan... ja nevim techno, metal, nebo Ace of Base...
"zivot je jen nahoda"... hm... :roll:
Otazka: Nakolik je usmernovatelem sveho zivota clovek sam, a nakolik jeho okoli. A nakolik za to muze, nebo ne... (ciste teoreticky... a kdyz tak do nejakeho jineho thredu - to me jen tak napadlo :roll: ...)
bery píše:No nejskalnější jsem rozhodně já :mrgreen: :twisted:
Ja jsem nejsrdcovatejsi. :twisted: :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

von.Tossis-
martyr
Příspěvky: 40
Registrován: 16.02.2008 16:47:58

Příspěvek od von.Tossis- »

Nuze, jakozto uplny novacek na tomto foru jsem se rozhodl, ze zacnu tim, jak jsem se k floydum vubec dostal. Je to trochu osobni pribeh, ale s floydy je uzce spjat, takze ho uverejnim. V zari 2006, kdyz jsem zacinal na vysoke skole, me byvale gymnazium poradalo 50. vyroci skoly, na ktere jsem se taky chystal. Seznamil jsem se tam o mnoho vice s jiz dlouhodobou gymnazialni kamaradkou, ktera se mi uz delsi dobu libila a ja na ni mohl oci nechat :). Cely ten den jsem prozil jen s ni a byl jsem v tom razem az po usi. Otazka zni, jak se to tyka floydu. :) Mno prave ona kamaradka floydy zije, floydi jsou pro ni vse a tam kdyz jsme si jednoho listopadoveho dne menili nejakou hudbu, tak jsem se dostal ke kouskum jako nobody home, wish you were here atd. Floydy jsem samozrejme jmenem znal, ale nic od nich, tak jsem byl zvedav. Muzu s klidem rict, ze me nechytli, a ja na ne s klidem zapomnel. Nerikam, ze bych k tomu mel nejaky odpor, pro me to proste jen nebylo nic zajimaveho. Kamaradka byla bohuzel porad jen kamaradka a ja vedel, ze me nadeje jsou mizive, ze me jinak nez kamarada brat nedokaze, ale mne s ni bylo dobre, vidal jsem se s ni casto a nedokazal jsem se ji jen tak vzdat. Sem tam jsem take probirali prave hudbu a ja se dozvedel o floydech vice informaci a proste tim, ze je mela rada ona, jsem je z hlavy vytlacit nemohl. Neposlouchal jsem je, ale vedel jsem o nich uz opravdu hodne. :) Ma osmimesicni snaha prinesla uspech na konci kvetna 2007, kdy me rty dopadly na jeji a .. no proste, od te doby jsme spolu. Diky tohoto jsem floydy znovu vyzkousel, jako nejaky novy impuls, navic mi jeste jiny kamarad poslal high hopes a ja si vsechno zacal skladat dokupy a te hudbe propadat. Nevim proc, ale nelibilo se mi nic, stale se mi toho hodne nelibi, ale kazdym dnem prichazi nova a nova pisnicka, ktera me najednou necim chytne. Ted uz, nyni jiz s pritelkyni, resime problem WATERS vs GILMOUR. Pro ni je osoba number one ROGER a ja rogera nemusim, mam o nem proste spatnou predstavu, kdyz ctu ruzne vynatky z historie floydu atd. A gilmoura proste muzu, stala se z nej osoba, ktera je pro me uplne na vrcholu. Vzhlizim k nemu, jako ke cloveku.
Tohle je ta ma floydi historie, mlada a ziva, stale se rozvijejici. :)

BTW. Zvlastni nahodou me vice chytaji pisnicky, ve kterych zpiva gilmour, zacalo to high hopes, pres WYWH, comfortably numb ... :)
PINK FLOYD FAN!

Odpovědět