Drogy ne.. nebo ano?

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Kwisatz Haderach píše:Hoši, nechci být teďka nepříjemný, ale vaše polemiky o drogách bez nějakých zkušeností jsou trochu jalové:)
Na jednu stranu pravda, ovšem na stranu druhou, jak to že bez zkušeností?

Už i kofein, alkohol a nikotin jsou drogy.
Se všemi jmenovanými mam zkušeností dost.

Hlavně u té poslední se poměrně striktně držím výše uvedenou tezí o přiměřeném množství a pevné vůli jej dodržovat a nezvyšovat.
Pravda je dokonce taková, že během posledního měsíce jsem svůj limit neplnil na ani zdaleka 100%.
Obrázek

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

trávu bych ani nikdy nezkoušel... už jenom pro tu archetypální představu typického huliče, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech. je to sice směšné, ale aspoň to mám jako poslední brzdu, kdyby mě nedejbože někdy popadla chuť to vyzkoušet

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Já to jednou jo, ale nějak si z toho thedejšího alkoholovém opojení nevybavuju, že by to na mne nějak zapůsobilo :lol:
Obrázek

Uživatelský avatar
Jana
piper
Příspěvky: 332
Registrován: 19.08.2005 10:11:39
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jana »

the Dark Lord píše:Já to jednou jo, ale nějak si z toho thedejšího alkoholovém opojení nevybavuju, že by to na mne nějak zapůsobilo :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Finally I understand the feelings of the few
Ashes and diamonds, foe and friend
- We were all equal in the end...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Marihuanu jsem zkoušel a nenechalo to na mě žádné zvláštní následky Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Já travičku zkusil všehovšudy tak dvakrát třikrát, ale bylo mi z toho spíš špatně než slastně :?
A jsem nekuřák a nepiju. A jsem na to hrdý :twisted:
Jen dobré víno si občas dopřeju. Nebo pivo, aby se mi líp povídalo, ale nic nepřeháním. Dva nebo tři půllitry a dál sosám už jen kofolu.
Dřív jsem byl docela čuně :twisted: Dodnes nezapomenu na den, kdy jsem se co by šestnácti nebo sedmnáctiletý mladík vracel pozdě večer domů a těsně před vchodem do paneláku hodil šavlu na schody :twisted:
To pak byla ostuda, když mě tatík druhý den ráno donutil ty blitky odklidit ... :twisted: A ten nářez... :twisted:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

skypekai píše:trávu bych ani nikdy nezkoušel... už jenom pro tu archetypální představu typického huliče, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech. je to sice směšné, ale aspoň to mám jako poslední brzdu, kdyby mě nedejbože někdy popadla chuť to vyzkoušet
Hehe, tak tohle přesně z tebe tráva udělá, to je její hlavní účinek :lol: :lol:
Co se týče mě, tak trávu hulím, cigarety nekouřím a alkohol nepiju díky trávě, protože alkohol je mnohem mnohem větší svinstvo a stav ožralosti se stavu ,,zhulenosti" fakt nemůže rovnat. A je to levnější :D

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

Kwisatz Haderach píše:
skypekai píše:trávu bych ani nikdy nezkoušel... už jenom pro tu archetypální představu typického huliče, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech. je to sice směšné, ale aspoň to mám jako poslední brzdu, kdyby mě nedejbože někdy popadla chuť to vyzkoušet
Hehe, tak tohle přesně z tebe tráva udělá, to je její hlavní účinek :lol: :lol:
Co se týče mě, tak trávu hulím, cigarety nekouřím a alkohol nepiju díky trávě, protože alkohol je mnohem mnohem větší svinstvo a stav ožralosti se stavu ,,zhulenosti" fakt nemůže rovnat. A je to levnější :D
jakmile tady začne letní filmová škola, tak by ses divil jak blízko sem pravdě. pletu se snad jen v těch oranžových gaťách :lol:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Kwisatz Haderach píše:Hoši, nechci být teďka nepříjemný, ale vaše polemiky o drogách bez nějakých zkušeností jsou trochu jalové:)
Chces rict, ze kazdy kdo chce jinym poradit, musi mit stejny problemy / zkusenosti? Tj. lekar v protialkoholicke lecebne musi byt alkoholik?

I clovek s pevnou vuli muze v necem podlehnout...
Kdyby zlyhani v oblasti drog bylo jen otazkou vule, z toho by vyplyvalo, ze napr. kazdy kurak je slaboch - co samozrejme neni pravda.

Dekuji osudu, ze jsem mel to stesti a s drogou nikdy nezacal... A kdyz vidim jak to konci... :?

sorry, pisu na ang-klavesnici s cz-potiskem... :?
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

proti píše:I clovek s pevnou vuli muze v necem podlehnout...
Kdyby zlyhani v oblasti drog bylo jen otazkou vule, z toho by vyplyvalo, ze napr. kazdy kurak je slaboch - co samozrejme neni pravda.
Ne, samozřejmě že to není jen o pevné vůli, je to taky o tom, co chceš.
Když chceš kouřit, kouříš. Ale když nemáš dost pevnou vůli, máš s tim kouřením problémy.
Takhle jsem to měl na mysli.
Obrázek

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti píše:Chces rict, ze kazdy kdo chce jinym poradit, musi mit stejny problemy / zkusenosti? Tj. lekar v protialkoholicke lecebne musi byt alkoholik?
Problem a skusenost, to je snad rozdiel, nie? Nemusi byt kazdy doktor alkoholik, ale minimalne je fajn, ked ma s alkoholom skusenosti... Nemozes pochopit zmeny vedomia externe (alebo na pokusnych kralikoch- vid pokusy s LSD v psychiatrickych liecebnach :-? )
I clovek s pevnou vuli muze v necem podlehnout...
Kdyby zlyhani v oblasti drog bylo jen otazkou vule, z toho by vyplyvalo, ze napr. kazdy kurak je slaboch - co samozrejme neni pravda.
No, ale tiez nie je pravda, ze kazdy fajciar sa stava obetou cigarety... (nejdem sa tu hadat o potencionalnej fyzickej zavislosti na nikotine, ta je nespochybnitelna) Co takto jednoduchy dovod, ze ho fajcenie ho jednoducho "bavi" (sposobuje mu prijemne pocity, ukludnuje ho, cokolvek) a prestat nechce, anzto pomer cena/vykon sa v jeho pripade naklonil na stranu "vykonu"?
Dekuji osudu, ze jsem mel to stesti a s drogou nikdy nezacal... A kdyz vidim jak to konci... :?
Sorry, ale na generalizaciu vzniklu z demonizacie diabolskeho slova "droga" som alergicky. Co konkretne teraz myslis? Kofein, alkohol, nikotin, marihuanu, hubicky, LSD, opium, kokain...? A k druhej poznamke, myslim, ze beries iba spicku ladovca (aj ked teraz neviem, ci mas na mysli Syda, kde psychedelika zohrali ulohu katalyzatora alebo narkomanov pod mostov). Ale ekvivalencia hulic <-> narkoman neplati ;)
skypekai píše:trávu bych ani nikdy nezkoušel... už jenom pro tu archetypální představu typického huliče, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech. je to sice směšné, ale aspoň to mám jako poslední brzdu, kdyby mě nedejbože někdy popadla chuť to vyzkoušet
Hu? No, ona je ta implikacia skor rastafarian -> trava, nez trava -> rastafarian... :)
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
skypekai
piper
Příspěvky: 368
Registrován: 13.11.2006 9:36:38
Bydliště: Kunovice

Příspěvek od skypekai »

Flower-pot píše:
skypekai píše:trávu bych ani nikdy nezkoušel... už jenom pro tu archetypální představu typického huliče, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech. je to sice směšné, ale aspoň to mám jako poslední brzdu, kdyby mě nedejbože někdy popadla chuť to vyzkoušet
Hu? No, ona je ta implikacia skor rastafarian -> trava, nez trava -> rastafarian... :)
tak dobře: jestliže mám představu člověka, který má topánky z lýka, oranžové kárované tříčtvrťáky, batikované triko a na hlavě dredy plné blech, pak ten v mé představě hulí trávu

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Flower-pot píše:Problem a skusenost, to je snad rozdiel, nie? Nemusi byt kazdy doktor alkoholik, ale minimalne je fajn, ked ma s alkoholom skusenosti... Nemozes pochopit zmeny vedomia externe (alebo na pokusnych kralikoch- vid pokusy s LSD v psychiatrickych liecebnach :-? )
Jasne - rozdiel. Nicmene, na puvodnim tvrzeni to nic nemeni...
Flower-pot píše: No, ale tiez nie je pravda, ze kazdy fajciar sa stava obetou cigarety... (nejdem sa tu hadat o potencionalnej fyzickej zavislosti na nikotine, ta je nespochybnitelna)
To jsem ani netvrdil. (?)

Flower-pot píše:Co takto jednoduchy dovod, ze ho fajcenie ho jednoducho "bavi" (sposobuje mu prijemne pocity, ukludnuje ho, cokolvek)
A proc tou svou zabavou otravuji lidi kolem sebe? Na ulici, chodniku, v parku, restauraci a pod...

Kdyz bych ja otravoval souseda napr. hlasnym poslouchanim PF, tak to stisim a pod...

Nekdo by mel vymyslet katalizator na kuraky...
Flower-pot píše: Sorry, ale na generalizaciu vzniklu z demonizacie diabolskeho slova "droga" som alergicky. Co konkretne teraz myslis? Kofein, alkohol, nikotin, marihuanu, hubicky, LSD, opium, kokain...?
Jesssskovivoci... demonizace? Dabelske slovo? A to jsi vzal kde??? Asi to jinak ctes, nez ja pisu...
Ad vyznam slova "droga" - myslim, ze kazdy normalne uvazujici pochopil o cem je rec -

Vysvetli mi jak chapes slova generalizace, demonizhace, dabelske slovo...
:twisted:

A k druhej poznamke, myslim, ze beries iba spicku ladovca (aj ked teraz neviem, ci mas na mysli Syda, kde psychedelika zohrali ulohu katalyzatora alebo narkomanov pod mostov). Ale ekvivalencia hulic <-> narkoman neplati ;)
Dobre... ekvivalent hulic narkoman neplati, nic mene mi to spada v jedno hulic - hulic...

Navrhuji zalozit dalsi topic o lingvistice...

Ad spicka ladovca - tak jo - myslim, ze ani ty, ani ja nema ted po ruce pravdive udaje o tom, "kolik" lidi huli a "kolik" presne je zavislych...
Takze je to o tom, ze se bavime o pohledu na vec.

Nicmene... je to o postoji k zivotu... co clovek k nemu potrebuje...
Clovek se od zvirat lisi tim, ze ma moznost rozhodovat sa nejen instinkty, ale sam (v jistem smyslu) urcuje co je spravne a co ne. Nepotrebuji v zivote se opajet cimkoli, co mne zbavuje teto schopnosti...

(ocekavam, ze zase dostanu lekci z biologie v cem vsem se clovek lisi od zvirat... )
:twisted: :twisted:

Muj postoj k drogam - pichnout si neco, inhalovat, hulit - snad to ma urcite nadpozemske zazitky (nevim), ale myslim, ze je to pod lidskou dustojnost.
Stare zname "neziji proto abych jedl, ale jim proto, abych zil".
"Vsechno mohu, ale ne vsechno prospeje."
"Kde je smysl toho, co delam?"
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti píše:
Flower-pot píše:Problem a skusenost, to je snad rozdiel, nie? Nemusi byt kazdy doktor alkoholik, ale minimalne je fajn, ked ma s alkoholom skusenosti... Nemozes pochopit zmeny vedomia externe (alebo na pokusnych kralikoch- vid pokusy s LSD v psychiatrickych liecebnach :-? )
Jasne - rozdiel. Nicmene, na puvodnim tvrzeni to nic nemeni...
Napisal si, ci musi byt kazdy lekar na protialkoholickom alkoholik. Ja som napisal, ze nie, ale ze by mal mat s alkoholom skusenost. Kde je problem? :-?
Flower-pot píše: No, ale tiez nie je pravda, ze kazdy fajciar sa stava obetou cigarety... (nejdem sa tu hadat o potencionalnej fyzickej zavislosti na nikotine, ta je nespochybnitelna)
To jsem ani netvrdil. (?)
Reagoval som na to, ze kazdy fajciar je slaboch, netvrdim, ze si to tvrdil... ;)
Flower-pot píše:Co takto jednoduchy dovod, ze ho fajcenie ho jednoducho "bavi" (sposobuje mu prijemne pocity, ukludnuje ho, cokolvek)
A proc tou svou zabavou otravuji lidi kolem sebe? Na ulici, chodniku, v parku, restauraci a pod...
Kdyz bych ja otravoval souseda napr. hlasnym poslouchanim PF, tak to stisim a pod...

Nekdo by mel vymyslet katalizator na kuraky...
V tomto sa zhodneme- povolil by som odstrel netolerantnych fajciarov. :) Ale nikto mi nema pravo kecat do toho, ci budem fajcit doma alebo nad pivom vo fajciarskej krcme.
Flower-pot píše: Sorry, ale na generalizaciu vzniklu z demonizacie diabolskeho slova "droga" som alergicky. Co konkretne teraz myslis? Kofein, alkohol, nikotin, marihuanu, hubicky, LSD, opium, kokain...?
Jesssskovivoci... demonizace? Dabelske slovo? A to jsi vzal kde??? Asi to jinak ctes, nez ja pisu...
Ad vyznam slova "droga" - myslim, ze kazdy normalne uvazujici pochopil o cem je rec -

Vysvetli mi jak chapes slova generalizace, demonizhace, dabelske slovo...
:twisted:
Tuto som nereagoval konkretne len na teba, ale na postoj, aky som z okolia zvyknuty, t.j. nieco v style "Drogy su zle, aaaano?" Pod pojem "drogy" spada take obrovske mnozstvo latok s tak obrovskym mnozstvom ucinkov, ze hadzat to do jednej skatulky je mi proti srsti...
A k druhej poznamke, myslim, ze beries iba spicku ladovca (aj ked teraz neviem, ci mas na mysli Syda, kde psychedelika zohrali ulohu katalyzatora alebo narkomanov pod mostov). Ale ekvivalencia hulic <-> narkoman neplati ;)
Dobre... ekvivalent hulic narkoman neplati, nic mene mi to spada v jedno hulic - hulic... [/quote]
Ok, tak vyznam slov, aky im bol priradeny v predchadzajucom prispevku
Hulic- niekto, kto si raz za cas zapali jointa (v sucasnej dobe teda relativne velke percento minimalne mladeze- co sa tyka statistik, tak tusim marihuanu vyskusal kazdy piaty american, co mi tiez pride malo)
Narkoman- niekto, komu drogy znicili zivot.
Navrhuji zalozit dalsi topic o lingvistice...
Ja sa raz naucim vyjadrovat, dajte mi cas :)
Ad spicka ladovca - tak jo - myslim, ze ani ty, ani ja nema ted po ruce pravdive udaje o tom, "kolik" lidi huli a "kolik" presne je zavislych...
Takze je to o tom, ze se bavime o pohledu na vec.
Presne udaje z hlavy teda nevyhrabem, ale proste lahke drogy ako trava zas tak silny ucinok nemaju (rovnako ako pivo samy z teba narkomana nespravia) a bolo aj vedecky dokazane, ze marihuana vstupna droga nie je (a nevzbudzuje fyzicku zavislost). Vseobecne je to droga, ktora ma ovela vacsi ucinok na psychiku nez na telo (samozrejme, stale je to fajcenie a v otazke s mozgom je stale mnoho nevyjasnenych otazok).
Nicmene... je to o postoji k zivotu... co clovek k nemu potrebuje...
Clovek se od zvirat lisi tim, ze ma moznost rozhodovat sa nejen instinkty, ale sam (v jistem smyslu) urcuje co je spravne a co ne. Nepotrebuji v zivote se opajet cimkoli, co mne zbavuje teto schopnosti...
A co takto droga "fenylethylamin, ktora sa v tele vylucuje, ked je clovek zamilovany? Ta tiez zbavuje cloveka sudnosti, nie? :) Ale o to tu nejde- nikdy som netvrdil, ze drogy su k zivotu potrebne (a tiez netvrdim, ze ty tvrdis, ze som nieco take tvrdil, aby sme sa vyhli nedorozumeniu :) ). Ale drogy rovnako nie su a priori zle, a ich primarnym ucinkom nie je nicit zivoty. Ano, maju tu schopnost (znova- ako ktore, kofein to asi nebude ;) ), ale rovnako mozu zivot obohatit, alebo nim prefrcat bez vyraznejsej stopy. Drogy nie su ciel (aj ked tak byvaju casto vnimane, co je imho chyba)- iba prostriedok, kluc k pozitkom a zmenam vedomia.
(ocekavam, ze zase dostanu lekci z biologie v cem vsem se clovek lisi od zvirat... )
:twisted: :twisted:
Sorry, nemam naladu, mozno nabuduce... :)
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
Fredy_Brown
raver
Příspěvky: 93
Registrován: 21.02.2007 14:49:08

Příspěvek od Fredy_Brown »

Kwisatz Haderach píše:Hoši, nechci být teďka nepříjemný, ale vaše polemiky o drogách bez nějakých zkušeností jsou trochu jalové:)
Spíš směšné :)
Fuck retro anything
Fuck your tattoos
Fuck all you junkies
And fuck your short memory

Odpovědět